Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Leerdam hoopt op aanwijsplek op 1000 meter voor Olympische Spelen

Leerdam hoopt op aanwijsplek op 1000 meter voor Olympische Spelen

HEERENVEEN (ANP) - Jutta Leerdam hoopt dat ze in aanmerking komt voor een aanwijsplek op de 1000 meter voor de Olympische Spelen van Milaan. De 26-jarige schaatsster kwam in haar rit op het olympisch kwalificatietoernooi in de tweede bocht ten val. "Ik weet niet wat er precies gebeurde, ik gleed gewoon weg", zei een geëmotioneerde Leerdam na afloop over haar val.

"Ik heb de afgelopen World Cups gewonnen en qua wereldniveau zit ik minimaal in de top 2", zei Leerdam. "Ik hoop dat ze naar mijn niveau kijken van de afgelopen tijd en zelfs van vandaag nog voordat ik viel. Ik hoop dat ze ernaar willen kijken en dat ik naar de Spelen toe kan. Ik denk dat ik daar echt hoor."

"Ik weet zeker dat ik een 1.13 in de benen had vandaag en ik had daarmee gewonnen", zei de Zuid-Hollandse. "Natuurlijk moet ik het nog doen en dat heb ik niet laten zien. Toen ik in de boarding lag, dacht ik: ik voelde me zo goed en had vandaag een supergoede race kunnen laten zien aan mezelf en aan iedereen."

Gouden medaille

Leerdam won op de Spelen van Beijing in 2022 zilver op de 1000 meter. Haar grote droom is een gouden medaille op deze afstand, waarop ze ook al twee keer wereldkampioen werd. Ze kan door schaatsbond KNSB worden aangewezen. "Het is vervelend, ik wil het in eigen hand hebben en dat heb ik normaal gesproken."

Op het OKT komt Leerdam nog in actie op de 500 meter en wellicht op de 1500 meter. Eerst is er zondag de 500 meter. "Ik lag natuurlijk wel in de boarding", zegt ze. "Ik weet niet hoe mijn schaatsen eraan toe zijn en hoe mijn lichaam eraan toe is. Dit is geen lekker begin van het weekend, maar ik ga alles geven."

Meer uit Sport

Verhoeven neemt het op tegen Usyk in strijd om wereldtitel boksen

AMSTERDAM (ANP) - Rico Verhoeven doet op 23 mei in Egypte een gooi naar de wereldtitel boksen in de categorie zwaargewicht. Verhoeven neemt het op tegen regerend wereldkampioen Oleksandr Usyk. Dat meldt de organisatie van het evenement.

4 uur geleden
Basketballers winnen van Oostenrijk in WK-kwalificatie

WENEN (ANP) - De Nederlandse basketballers hebben hun derde duel in de WK-kwalificatie gewonnen. De ploeg van bondscoach Johan Roijakkers versloeg Oostenrijk in Wenen met 81-71. Bij rust stond Oranje al met 40-34 voor.

4 uur geleden
Tennisser Griekspoor bereikt in Dubai zesde finale uit carrière

DUBAI (ANP) - Tallon Griekspoor is voor de zesde keer in zijn carrière doorgedrongen tot de finale van een ATP-toernooi. De nummer 25 van de wereldranglijst was in Dubai met 7-5 7-6 (6) te sterk voor de als vijfde geplaatste Rus Andrej Roeblev. De Nederlander blesseerde zich aan het einde van de eerste set, maar kon alsnog doorspelen.

7 uur geleden
Kunstrijders Wories, Danilova en Tsiba naar WK in Praag

PRAAG (ANP) - Schaatsbond KNSB stuurt kunstrijdster Niki Wories en het duo Daria Danilova en Michel Tsiba naar de WK kunstrijden. Dat toernooi vindt van 24 tot en met 29 maart plaats in Praag, Tsjechië.

8 uur geleden
Schaatsbond wijst geen vervanger aan voor Leerdam op WK sprint

UTRECHT (ANP) - Schaatsbond KNSB wijst geen vervanger aan voor Jutta Leerdam in aanloop naar het WK sprint. Dat meldt een woordvoerder van de KNSB. De olympisch kampioen op de 1000 meter gaf donderdagavond aan haar seizoen te beëindigen en geen gebruik te maken van de aanwijsplek. Femke Kok kreeg de andere aanwijsplek voor het WK en zal daar wel gebruik van maken.

12 uur geleden
Darter Van Gerwen verliest in eerste ronde in Belfast

BELFAST (ANP) - Michael van Gerwen is in de eerste ronde van de wedstrijd in de Premier League in Belfast uitgeschakeld. De drievoudig wereldkampioen verspeelde een voorsprong van 5-3 tegen Gerwyn Price uit Wales (5-6).

1 dag geleden
Schaatsster Conijn ontevreden over verdeling aanwijsplekken WK

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Merel Conijn is niet tevreden over de "bijzondere keuze" die de KNSB heeft gemaakt met betrekking tot de aanwijsplekken voor het WK allround. "Ze hebben mijn kans afgepakt om me te plaatsen voor het WK", zei Conijn na afloop van de huldiging van de olympiërs van TeamNL in Heerenveen.

1 dag geleden