Leerdam herstelt zich met zilver op tweede 1000 meter
SALT LAKE CITY (ANP) - Jutta Leerdam heeft zich op de tweede 1000 meter bij de wereldbekerwedstrijden in Salt Lake City met zilver hersteld van een tegenvallende 1000 meter van afgelopen vrijdag. De 25-jarige regerend wereldkampioene op de kilometer moest met 1.13,17 alleen de Amerikaanse Kimi Goetz voor laten gaan. Die won in 1.13,08. Femke Kok werd met 1.13,21 derde.
Leerdam versloeg in haar rit land- en ploeggenote Antoinette Rijpma-de Jong. Ze nam al een voorsprong bij de start en kruiste voor haar tegenstander in de laatste ronde. Rijpma-De Jong kwam tot 1.13,82 en werd zesde.
Kok kwam in de rit tegen de Amerikaanse Erin Jackson op de laatste kruising hard onderdoor. Omdat de Amerikaanse voor haar stilviel, moest Kok een slag laten lopen. Desondanks kwam ze tot de derde tijd, maar wel boven haar persoonlijk record van 1.12,87.
Kruising
"Ik dacht dat ik er op de laatste kruising naartoe ging rijden, maar ze bleef voor me rijden en ik kon er niet omheen", keek Kok bij de NOS terug op de kruising. "Daar verloor ik snelheid, dat is heel jammer. Je gaat met minder snelheid de laatste binnenbocht in, dat scheelt veel tijd", aldus Kok, die voor de miscommunicatie excuses kreeg van Jackson.
Leerdam eindigde afgelopen vrijdag op de eerste 1000 meter op het snelle Amerikaanse ijs op een teleurstellende elfde plaats. De schaatsster vertelde na afloop dat ze veel hinder ondervindt van een probleem aan haar linkerenkel, waardoor ze haar kracht niet goed kwijt kan op het ijs en verkrampt rondrijdt. "Ik heb er geen plezier meer in", zei ze zelfs, enkele weken voor de WK afstanden, waar ze haar titel op de 1000 meter wil verdedigen.
Takahgi
De Japanse Miho Takahgi, die vrijdag de eerste 1000 meter had gewonnen in 1.12,77 en een dag later ook de 1500 meter won, had zich afgemeld.
Isabel Grevelt won eerder op de avond de B-groep. Dat deed ze in een nieuw persoonlijk record van 1.13,78.
Meer uit Sport
DUBAI (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft Dubai verlaten, nadat hij daar vast was komen te zitten door de oorlog in het Midden-Oosten. De beste tennisser van Nederland is samen met zijn broer Scott geland in Milaan, meldt zijn coach Marc Dijkhuizen, die zelf nog probeert naar zijn woning in Bahrein te komen.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het maakt de Amerikaanse president Donald Trump "helemaal niets uit" of Iran meedoet aan het WK voetbal van komende zomer. "Het is een verslagen land, ze lopen op hun laatste benen", zei Trump tegen nieuwssite Politico.
11 uur geledenGDANSK (ANP) - De Nederlandse voetbalsters zijn de kwalificatie voor het WK voetbal van 2027 begonnen met een gelijkspel tegen Polen. In Gdansk gaf de ploeg van bondscoach Arjan Veurink een voorsprong uit handen en eindigde het duel in 2-2.
1 dag geledenSARASOTA (ANP) - Honkbalinternational Jurickson Profar (33) is uit de opstelling van het Nederlands team gehaald vanwege berichten over een positieve dopingtest. De outfielder van Atlanta Braves stond al in de basis bij een oefenduel dat het Koninkrijksteam op dinsdag speelt tegen Baltimore Orioles.
1 dag geledenATLANTA (ANP) - Honkbalinternational Jurickson Profar (33) is opnieuw positief getest op prestatieverhogende middelen. Dat melden verschillende Amerikaanse media op basis van een bericht van ESPN. De outfielder van Atlanta Braves en het Koninkrijksteam hangt een schorsing van 162 wedstrijden boven het hoofd. Profar is met Nederland in voorbereiding op de World Baseball Classic.
1 dag geledenMILAAN (ANP) - Sommige deelnemers aan de Paralympische Winterspelen ondervinden hinder bij hun reis naar Milaan en Cortina d'Ampezzo vanwege de sluiting van het luchtruim in het Midden-Oosten. Dat blijkt uit een verklaring van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC). Door de oorlog in Iran en Iraanse aanvallen op omliggende landen is het luchtruim boven Iran, diverse Golfstaten en elders in het Midden-Oosten gesloten.
1 dag geledenPAPENDAL (ANP) - Claire Petit en Jeroen Kampschreur zijn op 6 maart de vlaggendragers voor Nederland tijdens de openingsceremonie in Verona van de Paralympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo.
1 dag geleden