Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Leerdam herstelt zich met zilver op tweede 1000 meter

Leerdam herstelt zich met zilver op tweede 1000 meter

SALT LAKE CITY (ANP) - Jutta Leerdam heeft zich op de tweede 1000 meter bij de wereldbekerwedstrijden in Salt Lake City met zilver hersteld van een tegenvallende 1000 meter van afgelopen vrijdag. De 25-jarige regerend wereldkampioene op de kilometer moest met 1.13,17 alleen de Amerikaanse Kimi Goetz voor laten gaan. Die won in 1.13,08. Femke Kok werd met 1.13,21 derde.

Leerdam versloeg in haar rit land- en ploeggenote Antoinette Rijpma-de Jong. Ze nam al een voorsprong bij de start en kruiste voor haar tegenstander in de laatste ronde. Rijpma-De Jong kwam tot 1.13,82 en werd zesde.

Kok kwam in de rit tegen de Amerikaanse Erin Jackson op de laatste kruising hard onderdoor. Omdat de Amerikaanse voor haar stilviel, moest Kok een slag laten lopen. Desondanks kwam ze tot de derde tijd, maar wel boven haar persoonlijk record van 1.12,87.

Kruising

"Ik dacht dat ik er op de laatste kruising naartoe ging rijden, maar ze bleef voor me rijden en ik kon er niet omheen", keek Kok bij de NOS terug op de kruising. "Daar verloor ik snelheid, dat is heel jammer. Je gaat met minder snelheid de laatste binnenbocht in, dat scheelt veel tijd", aldus Kok, die voor de miscommunicatie excuses kreeg van Jackson.

Leerdam eindigde afgelopen vrijdag op de eerste 1000 meter op het snelle Amerikaanse ijs op een teleurstellende elfde plaats. De schaatsster vertelde na afloop dat ze veel hinder ondervindt van een probleem aan haar linkerenkel, waardoor ze haar kracht niet goed kwijt kan op het ijs en verkrampt rondrijdt. "Ik heb er geen plezier meer in", zei ze zelfs, enkele weken voor de WK afstanden, waar ze haar titel op de 1000 meter wil verdedigen.

Takahgi

De Japanse Miho Takahgi, die vrijdag de eerste 1000 meter had gewonnen in 1.12,77 en een dag later ook de 1500 meter won, had zich afgemeld.

Isabel Grevelt won eerder op de avond de B-groep. Dat deed ze in een nieuw persoonlijk record van 1.13,78.

Meer uit Sport

Baanwielrenner Lavreysen wint op NK keirin voor zevende keer

APELDOORN (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen heeft in Apeldoorn voor de zevende keer de nationale titel op het onderdeel keirin gewonnen. Dat meldt wielerbond KNWU. De vijfvoudig olympisch kampioen versloeg in de finale in Omnisport Daan Kool. Het brons ging naar Jeffrey Hoogland, die vorig jaar nog tweede werd.

7 uur geleden
Schaatser De Boo grijpt olympisch ticket op 500 meter

HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Jenning de Boo heeft zich bij het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen verzekerd van een ticket voor de 500 meter op de Olympische Spelen. De 21-jarige regerend wereldkampioen van Reggeborgh zorgde met 33,96 seconden voor de beste tijd na twee omlopen.

9 uur geleden
Groenewoud blijft op het OKT op 3000 meter Beune en Conijn voor

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Marijke Groenewoud heeft op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de 3000 meter op haar naam geschreven. De 26-jarige Friezin van Team AH Zaanlander was met 3.54,73 sneller dan Joy Beune en Merel Conijn. Beune werd met 3.56,80 tweede, Conijn derde met 3.57,36.

9 uur geleden
Schaatser Diniz snelste op eerste 500 meter op OKT

HEERENVEEN (ANP) - Sebas Diniz heeft bij het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen de beste tijd gereden op de eerste 500 meter. De 23-jarige schaatser van Team IKO X2O was met 34,14 sneller dan Jenning de Boo en Merijn Scheperkamp.

11 uur geleden
Tennislegende King sceptisch over nieuwe 'Battle of the Sexes'

DUBAI (ANP/AFP) - De komende 'Battle of the Sexes' in het tennis tussen Aryna Sabalenka en Nick Kyrgios is pure show en lijkt in niets op de historische tennispartij tussen een man en een vrouw in 1973 tussen Billie Jean King en Bobby Riggs. "Het is niet hetzelfde. Bij ons ging het om sociale verandering. Mijn strijd was politiek", zei King in aanloop naar de demonstratiewedstrijd op zondag tussen Sabalenka en Kyrgios in Dubai.

17 uur geleden
KNSB: geen tweede marathon op natuurijs

UTRECHT (ANP) - Meer marathons op natuurijs komen er niet. De KNSB laat weten dat het deze korte vorstperiode blijft bij de marathon die op tweede kerstdag is verreden op de ijsbaan De Witte Poorte in Winterswijk.

17 uur geleden
Britse tennisser Draper zegt af voor Australian Open

LONDEN (ANP/AFP) - De Britse tennisser Jack Draper mist de Australian Open, het eerste grandslamtoernooi van het jaar. Draper, de nummer 10 van de wereld, komt al niet meer in actie sinds hij zich in augustus terugtrok voor de tweede ronde van de US Open vanwege een armblessure.

1 dag geleden