Leerdam herstelt zich met zilver op tweede 1000 meter
SALT LAKE CITY (ANP) - Jutta Leerdam heeft zich op de tweede 1000 meter bij de wereldbekerwedstrijden in Salt Lake City met zilver hersteld van een tegenvallende 1000 meter van afgelopen vrijdag. De 25-jarige regerend wereldkampioene op de kilometer moest met 1.13,17 alleen de Amerikaanse Kimi Goetz voor laten gaan. Die won in 1.13,08. Femke Kok werd met 1.13,21 derde.
Leerdam versloeg in haar rit land- en ploeggenote Antoinette Rijpma-de Jong. Ze nam al een voorsprong bij de start en kruiste voor haar tegenstander in de laatste ronde. Rijpma-De Jong kwam tot 1.13,82 en werd zesde.
Kok kwam in de rit tegen de Amerikaanse Erin Jackson op de laatste kruising hard onderdoor. Omdat de Amerikaanse voor haar stilviel, moest Kok een slag laten lopen. Desondanks kwam ze tot de derde tijd, maar wel boven haar persoonlijk record van 1.12,87.
Kruising
"Ik dacht dat ik er op de laatste kruising naartoe ging rijden, maar ze bleef voor me rijden en ik kon er niet omheen", keek Kok bij de NOS terug op de kruising. "Daar verloor ik snelheid, dat is heel jammer. Je gaat met minder snelheid de laatste binnenbocht in, dat scheelt veel tijd", aldus Kok, die voor de miscommunicatie excuses kreeg van Jackson.
Leerdam eindigde afgelopen vrijdag op de eerste 1000 meter op het snelle Amerikaanse ijs op een teleurstellende elfde plaats. De schaatsster vertelde na afloop dat ze veel hinder ondervindt van een probleem aan haar linkerenkel, waardoor ze haar kracht niet goed kwijt kan op het ijs en verkrampt rondrijdt. "Ik heb er geen plezier meer in", zei ze zelfs, enkele weken voor de WK afstanden, waar ze haar titel op de 1000 meter wil verdedigen.
Takahgi
De Japanse Miho Takahgi, die vrijdag de eerste 1000 meter had gewonnen in 1.12,77 en een dag later ook de 1500 meter won, had zich afgemeld.
Isabel Grevelt won eerder op de avond de B-groep. Dat deed ze in een nieuw persoonlijk record van 1.13,78.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Atlete Sifan Hassan heeft zich afgemeld voor de marathon van Londen van volgende maand. Dat meldt de organisatie van het evenement in de Engelse hoofdstad. De Nederlandse oud-winnares kampt met een blessure aan haar achillespees.
2 uur geledenMIAMI (ANP) - Titelverdedigster Aryna Sabalenka is doorgedrongen tot de vierde ronde van het tennistoernooi van Miami. De Belarussische nummer 1 van de wereldranglijst versloeg de Amerikaanse Caty McNally met 6-4 6-2.
9 uur geledenMIAMI (ANP) - Carlos Alcaraz is in de derde ronde van het masterstoernooi van Miami uitgeschakeld. De Spaanse nummer 1 van de wereld verloor in drie sets van de Amerikaan Sebastian Korda: 3-6 7-5 4-6.
19 uur geledenTORUN (ANP) - Nadine Visser heeft op de WK indooratletiek in het Poolse Torun de zilveren medaille behaald op de 60 meter horden. De 31-jarige atlete was in een spannende finale net iets langzamer dan Devynne Charlton van de Bahama's. De Poolse Pia Skrzyszowska greep het brons.
21 uur geledenALMONTE (ANP) - Motorcrosser Jeffrey Herlings heeft bij de Grote Prijs van Andalusië in de MXGP genoegen moeten nemen met de tweede plaats. Herlings eindigde in beide manches op het circuit in het Spaanse Almonte als tweede achter de Belg Lucas Coenen.
21 uur geledenTORUN (ANP) - Sofie Dokter heeft haar opmars in de meerkamp onverwacht snel bekroond met de wereldtitel op de vijfkamp. De pas 23-jarige Groningse atlete presteerde in de atletiekhal van het Poolse Torun indrukwekkend op vrijwel alle nummers en behaalde het goud met een Nederlands record van 4888 punten. Ze verbeterde de 4830 punten, waarmee Nadine Broersen in 2014 de wereldtitel veroverde.
22 uur geledenTORUN (ANP) - De Nederlandse atleet Samuel Chapple heeft naast een medaille gegrepen op de 1500 meter bij de WK indooratletiek in het Poolse Torun. De regerend Europees kampioen indoor op de 800 meter kwam wel in de buurt van het brons, maar hij passeerde in de finale de finish als vijfde. Hij kreeg met 3.40,59 dezelfde tijd als de nummer vier, de Zweed Samuel Pihlström. De Australiër Adam Spencer pakte het brons in 3.40,26.
23 uur geleden