Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Leerdam en Verweij vertrekken bij schaatsploeg Reggeborgh

Leerdam en Verweij vertrekken bij schaatsploeg Reggeborgh

RIJSSEN (ANP) - Jutta Leerdam en Koen Verweij komen niet langer uit voor schaatsteam Reggeborgh. De contracten van het duo worden niet verlengd.

"Reggeborgh had Leerdam heel graag bij het team gehouden, maar de partijen kwamen er in de onderhandelingen helaas niet uit", meldt de ploeg. De 21-jarige Leerdam beleefde afgelopen seizoen haar doorbraak. Ze veroverde onder meer de Nederlandse titel, de Europese titel en de wereldtitel op de 1000 meter.

Voor de 29-jarige Verweij zag Reggeborgh geen toekomst, meldt coach Gerard van Velde. "Verweij is afgelopen seizoen bij ons gekomen na een sabbatical en wij hebben hem de kans gegeven en geholpen om weer terug te komen aan de schaatstop", aldus Van Velde. "Dat heeft hij goed opgepakt, maar om de volgende stap te maken moet Koen nu uitvliegen. Zijn trainingsschema past niet in het sprintprogramma dat onze atleten draaien."

Korte afstanden

Zowel Leerdam als Verweij reed slechts één seizoen voor Reggeborgh. Leerdam kwam een jaar geleden over van Team IKO, niet veel later sloot haar partner Verweij zich aan na een tussenpauze.

Reggeborgh meldt dat in de komende twee jaar, in aanloop naar de Olympische Spelen van 2022, de focus op de korte afstanden blijft liggen. Bij de ploeg staan onder anderen Ireen Wüst en Kai Verbij onder contract.

Meer uit Sport

Wielrenner Del Grosso boekt in Limburg tweede profzege op de weg

EIJSDEN (ANP/BELGA) - Wielrenner Tibor Del Grosso heeft de eendagskoers NXT Classic gewonnen. De 22-jarige Nederlander van Alpecin - Premier Tech versloeg in Zuid-Limburg de Zwitserse kampioen Mauro Schmid in een sprint met twee. De Deen Casper Pedersen eindigde op de derde plaats.

6 uur geleden
Tennisser De Jong verliest in kwalificaties Monte Carlo

MONACO (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is in de eerste ronde van de kwalificaties voor het masterstoernooi van Monte Carlo gestrand. De mondiale nummer 99 verloor in Monaco met 5-7 6-1 1-6 van de Chileen Cristian Garín, die één plaats lager op de wereldranglijst staat.

8 uur geleden
Van de Zandschulp onderuit in Boekarest na gemiste matchpoints

BOEKAREST (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is er in Boekarest niet in geslaagd zich voor de vierde keer in zijn carrière te plaatsen voor de finale van een ATP-toernooi. De nummer 62 van de wereld, die nog wacht op zijn eerste titel, verloor op het Roemeense gravel met 7-5 6-7 (3) 5-7 van de Argentijn Mariano Navone. De Nederlander wist in de tweede set twee matchpoints niet te benutten.

8 uur geleden
Basketballer Doncic mist slot reguliere competitie met blessure

LOS ANGELES (ANP/BELGA) - De basketballers van Los Angeles Lakers kunnen in het slot van de reguliere competitie in de NBA geen beroep doen op Luka Doncic. De Sloveense spelbepaler heeft donderdag in de ontmoeting met Oklahoma City Thunder een hamstringblessure opgelopen.

14 uur geleden
Van de Zandschulp naar halve finale tennistoernooi Boekarest

BOEKAREST (ANP) - Botic van de Zandschulp is halvefinalist op het tennistoernooi van Boekarest. In de kwartfinale was de nummer 62 van de wereld vrijdag in twee sets te sterk voor Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina: 6-3 6-3.

1 dag geleden
Darter Van Veen verliest vierde Premier League-finale

MANCHESTER (ANP) - Darter Gian van Veen heeft voor de vierde keer in zijn debuutseizoen de finale van een Premier League-avond verloren. In Manchester was Gerwyn Price uit Wales met 6-2 te sterk voor de Nederlander. Michael van Gerwen werd donderdagavond vroegtijdig uitgeschakeld door de Engelsman Stephen Bunting.

1 dag geleden
Hockeysters Den Bosch met uitblinker Matla naar halve finale EHL

DEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van Den Bosch hebben de halve finale van de Euro Hockey League (EHL) bereikt. Op eigen veld was de titelverdediger met 6-0 te sterk voor Watsonians uit het Schotse Edinburgh, mede dankzij vijf doelpunten van Frédérique Matla. Zaterdag is Club Campo de Madrid tegenstander van Den Bosch in de halve finale.

2 dagen geleden