Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Leerdam blij met sprinttitel na 'een toernooi vol fouten'

Leerdam blij met sprinttitel na 'een toernooi vol fouten'

HEERENVEEN (ANP) - Jutta Leerdam is blij met haar derde Europese sprinttitel, al vond de 26-jarige schaatsster wel dat ze het voor zichzelf "onnodig spannend" had gemaakt. "Ik ben wel tevreden, maar ik ben ook niet tevreden over mijn races. Ik heb echt superveel fouten gemaakt dit toernooi", zei ze na de sprintvierkamp waarin ze landgenote Femke Kok nipt voorbleef.

Leerdam wisselde kort voor het EK sprint haar ijzers en is ook nog steeds zoekende met haar schaatsschoenen. "Ik denk dat de fouten ook kwamen omdat ik nog een beetje moest wennen aan mijn nieuwe ijzers. Maar ik doe mezelf dat aan straks om de volgende stap te kunnen zetten, dus dat moest ook wel. Vanaf nu is het door."

Op de afsluitende 1000 meter had Leerdam volgens zichzelf een slechte opening en moest ze in de achtervolging op de snel gestarte Kok. "Ik was echt blij dat ik daarna een rondje van 26,8 reed, al voelde dat niet zo. Ik reed langs haar op 650 meter en voelde dat ik meer snelheid had. Toen ik mezelf kort voor de finish zag rijden op het scherm wist ik dat ik de zege had, want ik lag er best wel wat voor."

Kok: geknokt tot de finish

Leerdam won het klassement uiteindelijk met een voorsprong van 0,04 seconde op Kok. Suzanne Schulting werd op ruime afstand derde.

Kok vond het misgrijpen van de Europese sprinttitel wel een gemiste kans. "Ik heb geknokt tot de finish, maar het was helaas niet genoeg. Dat ik er nu zo dichtbij zit, daar ben ik wel tevreden over. Maar ik ging voor de winst en dat is niet gelukt. Daar baal ik van."

Virusinfectie

De 24-jarige Friezin miste het hele eerste deel van het seizoen door een virusinfectie en reed op dit EK pas haar eerste sprintvierkamp. Op het NK twee weken geleden meldde ze zich af voor de tweede dag. Van de selectiecommissie van de KNSB kreeg ze een aanwijsplek voor het EK.

"Ik ben nog steeds niet 100 procent. Ik voel me wel goed, maar merk ook dat ik nog wat power mis. Dat ik dan eindig op 0,04 seconde, daar mag ik best trots op zijn. Twee weken geleden kon ik niet eens een vierkamp voltooien." Ze denkt ook dat de verstoorde voorbereiding haar nu heeft opgebroken. "In het verleden heb ik wel betere 1000 meters gereden. Dit was ook pas mijn derde van het jaar."

Schulting blij met 'mooie medaille'

Suzanne Schulting sprak van een lekkere tweede dag. Ze wilde haar eerste Europese medaille op de langebaan niet vergelijken met het shorttrack, waarin ze al alle prijzen heeft gewonnen. "Dit is een mooie medaille."

Meer uit Sport

Als eerste geplaatste tennisser De Minaur door in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - De Australische tennisser Alex de Minaur heeft de tweede ronde van het ABN AMRO Open in Rotterdam bereikt. De nummer 1 van de plaatsingslijst was in twee sets te sterk voor Arthur Fils uit Frankrijk: 7-6 (3) 6-2.

6 uur geleden
TeamNL zakt in medailleklassement naar tiende plek, Noren leiden

MILAAN (ANP) - Nederland maakt bij de Olympische Spelen in Milaan nog net deel uit van de top 10 van beste landen. Na het goud en zilver voor langebaanschaatssters Jutta Leerdam en Femke Kok van maandag kwamen er dinsdag geen nieuwe medailles bij.

8 uur geleden
Nuis zorgt voor ontspanning bij olympisch debutant De Boo

MILAAN (ANP) - Jenning de Boo heeft in de dagen voor zijn olympische debuut in Milaan veel aan zijn 36-jarige ploeggenoot Kjeld Nuis. De drievoudig olympisch kampioen helpt de 22-jarige Groninger om het luchtig te houden. "Geer en Goor worden we genoemd", zegt De Boo. "Hij is Goor en ik ben Geer, denk ik."

9 uur geleden
Schaatsers vol bewondering over gouden race Leerdam op 1000 meter

MILAAN (ANP) - De schaatsers die woensdag de 1000 meter rijden, hebben vol bewondering gekeken naar het optreden van Jutta Leerdam op diezelfde afstand afgelopen maandag op de Olympische Spelen van Milaan. Leerdam schaatste in een olympisch record van 1.12,31 naar het goud.

10 uur geleden
Schuldbewuste Velzeboer weet niet wat er in haar hoofd omging

MILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer vond het na haar fatale val in de halve finale van de gemengde aflossing lastig aan te geven waar het precies misging. "Ik weet niet zo goed wat er in mijn hoofd omging. Ik kwam na een wissel wat klem te zitten en ik wilde weer snelheid gaan maken. Toen kwam ik met mijn punt in het ijs. Het was niet te voorspellen dat dit ging gebeuren. Het is gewoon klote", vertelde de kopvrouw van de Nederlandse ploeg in Milaan.

12 uur geleden
Griekspoor keert alleen terug in Davis Cup als zaken beter worden

ROTTERDAM (ANP) - Tallon Griekspoor (29) keert alleen terug in het Davis Cup-team als er bepaalde zaken bij de tennisbond veranderen. Dat zei de nummer 1 van Nederland in Ahoy na zijn overwinning in de eerste ronde op het ABN AMRO Open tegen Giovanni Mpetshi Perricard. "Als je de Davis Cup wilt winnen, dan moeten dingen beter", aldus Griekspoor. "Heel veel mensen in het Nederlandse tennis zijn het met me eens. Ik spreek het uit. Ik vang die kogels daarvoor graag op."

12 uur geleden
Leerdam mag ingedeukte gouden medaille inleveren voor reparatie

MILAAN (ANP/AFP) - Schaatsster Jutta Leerdam mag haar gouden olympische medaille inleveren voor reparatie. De organisatie van de Olympische Spelen in Milaan heeft dinsdag laten weten dat sporters hun medailles kunnen inleveren als deze mankementen vertonen.

12 uur geleden