Leerdam blij met sprinttitel na 'een toernooi vol fouten'
HEERENVEEN (ANP) - Jutta Leerdam is blij met haar derde Europese sprinttitel, al vond de 26-jarige schaatsster wel dat ze het voor zichzelf "onnodig spannend" had gemaakt. "Ik ben wel tevreden, maar ik ben ook niet tevreden over mijn races. Ik heb echt superveel fouten gemaakt dit toernooi", zei ze na de sprintvierkamp waarin ze landgenote Femke Kok nipt voorbleef.
Leerdam wisselde kort voor het EK sprint haar ijzers en is ook nog steeds zoekende met haar schaatsschoenen. "Ik denk dat de fouten ook kwamen omdat ik nog een beetje moest wennen aan mijn nieuwe ijzers. Maar ik doe mezelf dat aan straks om de volgende stap te kunnen zetten, dus dat moest ook wel. Vanaf nu is het door."
Op de afsluitende 1000 meter had Leerdam volgens zichzelf een slechte opening en moest ze in de achtervolging op de snel gestarte Kok. "Ik was echt blij dat ik daarna een rondje van 26,8 reed, al voelde dat niet zo. Ik reed langs haar op 650 meter en voelde dat ik meer snelheid had. Toen ik mezelf kort voor de finish zag rijden op het scherm wist ik dat ik de zege had, want ik lag er best wel wat voor."
Kok: geknokt tot de finish
Leerdam won het klassement uiteindelijk met een voorsprong van 0,04 seconde op Kok. Suzanne Schulting werd op ruime afstand derde.
Kok vond het misgrijpen van de Europese sprinttitel wel een gemiste kans. "Ik heb geknokt tot de finish, maar het was helaas niet genoeg. Dat ik er nu zo dichtbij zit, daar ben ik wel tevreden over. Maar ik ging voor de winst en dat is niet gelukt. Daar baal ik van."
Virusinfectie
De 24-jarige Friezin miste het hele eerste deel van het seizoen door een virusinfectie en reed op dit EK pas haar eerste sprintvierkamp. Op het NK twee weken geleden meldde ze zich af voor de tweede dag. Van de selectiecommissie van de KNSB kreeg ze een aanwijsplek voor het EK.
"Ik ben nog steeds niet 100 procent. Ik voel me wel goed, maar merk ook dat ik nog wat power mis. Dat ik dan eindig op 0,04 seconde, daar mag ik best trots op zijn. Twee weken geleden kon ik niet eens een vierkamp voltooien." Ze denkt ook dat de verstoorde voorbereiding haar nu heeft opgebroken. "In het verleden heb ik wel betere 1000 meters gereden. Dit was ook pas mijn derde van het jaar."
Schulting blij met 'mooie medaille'
Suzanne Schulting sprak van een lekkere tweede dag. Ze wilde haar eerste Europese medaille op de langebaan niet vergelijken met het shorttrack, waarin ze al alle prijzen heeft gewonnen. "Dit is een mooie medaille."
Meer uit Sport
DUBAI (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft Dubai verlaten, nadat hij daar vast was komen te zitten door de oorlog in het Midden-Oosten. De beste tennisser van Nederland is samen met zijn broer Scott geland in Milaan, meldt zijn coach Marc Dijkhuizen, die zelf nog probeert naar zijn woning in Bahrein te komen.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het maakt de Amerikaanse president Donald Trump "helemaal niets uit" of Iran meedoet aan het WK voetbal van komende zomer. "Het is een verslagen land, ze lopen op hun laatste benen", zei Trump tegen nieuwssite Politico.
10 uur geledenGDANSK (ANP) - De Nederlandse voetbalsters zijn de kwalificatie voor het WK voetbal van 2027 begonnen met een gelijkspel tegen Polen. In Gdansk gaf de ploeg van bondscoach Arjan Veurink een voorsprong uit handen en eindigde het duel in 2-2.
1 dag geledenSARASOTA (ANP) - Honkbalinternational Jurickson Profar (33) is uit de opstelling van het Nederlands team gehaald vanwege berichten over een positieve dopingtest. De outfielder van Atlanta Braves stond al in de basis bij een oefenduel dat het Koninkrijksteam op dinsdag speelt tegen Baltimore Orioles.
1 dag geledenATLANTA (ANP) - Honkbalinternational Jurickson Profar (33) is opnieuw positief getest op prestatieverhogende middelen. Dat melden verschillende Amerikaanse media op basis van een bericht van ESPN. De outfielder van Atlanta Braves en het Koninkrijksteam hangt een schorsing van 162 wedstrijden boven het hoofd. Profar is met Nederland in voorbereiding op de World Baseball Classic.
1 dag geledenMILAAN (ANP) - Sommige deelnemers aan de Paralympische Winterspelen ondervinden hinder bij hun reis naar Milaan en Cortina d'Ampezzo vanwege de sluiting van het luchtruim in het Midden-Oosten. Dat blijkt uit een verklaring van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC). Door de oorlog in Iran en Iraanse aanvallen op omliggende landen is het luchtruim boven Iran, diverse Golfstaten en elders in het Midden-Oosten gesloten.
1 dag geledenPAPENDAL (ANP) - Claire Petit en Jeroen Kampschreur zijn op 6 maart de vlaggendragers voor Nederland tijdens de openingsceremonie in Verona van de Paralympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo.
1 dag geleden