Leerdam blij met sprinttitel na 'een toernooi vol fouten'
HEERENVEEN (ANP) - Jutta Leerdam is blij met haar derde Europese sprinttitel, al vond de 26-jarige schaatsster wel dat ze het voor zichzelf "onnodig spannend" had gemaakt. "Ik ben wel tevreden, maar ik ben ook niet tevreden over mijn races. Ik heb echt superveel fouten gemaakt dit toernooi", zei ze na de sprintvierkamp waarin ze landgenote Femke Kok nipt voorbleef.
Leerdam wisselde kort voor het EK sprint haar ijzers en is ook nog steeds zoekende met haar schaatsschoenen. "Ik denk dat de fouten ook kwamen omdat ik nog een beetje moest wennen aan mijn nieuwe ijzers. Maar ik doe mezelf dat aan straks om de volgende stap te kunnen zetten, dus dat moest ook wel. Vanaf nu is het door."
Op de afsluitende 1000 meter had Leerdam volgens zichzelf een slechte opening en moest ze in de achtervolging op de snel gestarte Kok. "Ik was echt blij dat ik daarna een rondje van 26,8 reed, al voelde dat niet zo. Ik reed langs haar op 650 meter en voelde dat ik meer snelheid had. Toen ik mezelf kort voor de finish zag rijden op het scherm wist ik dat ik de zege had, want ik lag er best wel wat voor."
Kok: geknokt tot de finish
Leerdam won het klassement uiteindelijk met een voorsprong van 0,04 seconde op Kok. Suzanne Schulting werd op ruime afstand derde.
Kok vond het misgrijpen van de Europese sprinttitel wel een gemiste kans. "Ik heb geknokt tot de finish, maar het was helaas niet genoeg. Dat ik er nu zo dichtbij zit, daar ben ik wel tevreden over. Maar ik ging voor de winst en dat is niet gelukt. Daar baal ik van."
Virusinfectie
De 24-jarige Friezin miste het hele eerste deel van het seizoen door een virusinfectie en reed op dit EK pas haar eerste sprintvierkamp. Op het NK twee weken geleden meldde ze zich af voor de tweede dag. Van de selectiecommissie van de KNSB kreeg ze een aanwijsplek voor het EK.
"Ik ben nog steeds niet 100 procent. Ik voel me wel goed, maar merk ook dat ik nog wat power mis. Dat ik dan eindig op 0,04 seconde, daar mag ik best trots op zijn. Twee weken geleden kon ik niet eens een vierkamp voltooien." Ze denkt ook dat de verstoorde voorbereiding haar nu heeft opgebroken. "In het verleden heb ik wel betere 1000 meters gereden. Dit was ook pas mijn derde van het jaar."
Schulting blij met 'mooie medaille'
Suzanne Schulting sprak van een lekkere tweede dag. Ze wilde haar eerste Europese medaille op de langebaan niet vergelijken met het shorttrack, waarin ze al alle prijzen heeft gewonnen. "Dit is een mooie medaille."
Meer uit Sport
UTRECHT (ANP) - Yorick de Groot en Steven van de Velde gaan een nieuw beachvolleybalduo vormen namens TeamNL. De voormalige partner van De Groot, Stefan Boermans, besloot eind vorig jaar zijn carrière te pauzeren. Van de Veldes voormalige partner, Alexander Brouwer, is geblesseerd. Het nieuwe duo komt in maart op hun eerste internationale toernooi in actie, op het Elite 16-toernooi in Brazilië.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Bondscoach Niels Kerstholt denkt dat de Nederlandse shorttrackers er goed aan hebben gedaan de trainingsstage in Bormio eerder af te breken en de voorbereidingen op de Olympische Spelen in Milaan zelf voort te zetten. Dat vertelde hij na een training in een oefenhal onder de Milano Ice Skating Arena, waar vanaf komende week de olympische wedstrijden zijn.
2 uur geledenSANTA CLARA (ANP/DPA) - Tijdens de Super Bowl zullen er geen ICE-agenten worden ingezet. Dat zegt Cathy Lanier, vicevoorzitter en hoofd veiligheid van de American footballcompetitie NFL. "Er zijn geen ICE-maatregelen gepland", zegt Lanier, "daar zijn we van overtuigd". Volgens haar zal de inzet van politie vergelijkbaar zijn met andere edities van de seizoensfinale in het American football.
3 uur geledenFUNCHAL (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben de finale van het EK waterpolo bereikt door in de halve finale met 8-4 te winnen van Italië. In de eindstrijd is Hongarije de tegenstander, dat in de andere halve finale na penalty's won van Griekenland.
15 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Meike Veen heeft haar toekomst aan Team Essent verbonden. De 21-jarige schaatsster heeft haar contract bij de ploeg van Sven Kramer en Jac Orie met twee jaar verlengd.
16 uur geledenMONTPELLIER (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is in de eerste ronde van het toernooi van Montpellier uitgeschakeld. De Nederlandse nummer 67 van de wereldranglijst verloor van Ugo Humbert: 6-3 6-4. De Fransman staat op de 38e positie van de mondiale tennisladder.
19 uur geledenMILAAN (ANP) - De Noorse skiër Aleksander Aamodt Kilde heeft zich afgemeld voor de Winterspelen. Hij voelt zich na twee jaar blessureleed toch onvoldoende fit om voor medailles te kunnen strijden. De 33-jarige vriend van de Amerikaanse skiester Mikaela Shiffrin pakte vier jaar geleden een zilveren en bronzen medaille op de Olympische Spelen in Beijing.
19 uur geleden