Leerdam blij met sprinttitel na 'een toernooi vol fouten'
HEERENVEEN (ANP) - Jutta Leerdam is blij met haar derde Europese sprinttitel, al vond de 26-jarige schaatsster wel dat ze het voor zichzelf "onnodig spannend" had gemaakt. "Ik ben wel tevreden, maar ik ben ook niet tevreden over mijn races. Ik heb echt superveel fouten gemaakt dit toernooi", zei ze na de sprintvierkamp waarin ze landgenote Femke Kok nipt voorbleef.
Leerdam wisselde kort voor het EK sprint haar ijzers en is ook nog steeds zoekende met haar schaatsschoenen. "Ik denk dat de fouten ook kwamen omdat ik nog een beetje moest wennen aan mijn nieuwe ijzers. Maar ik doe mezelf dat aan straks om de volgende stap te kunnen zetten, dus dat moest ook wel. Vanaf nu is het door."
Op de afsluitende 1000 meter had Leerdam volgens zichzelf een slechte opening en moest ze in de achtervolging op de snel gestarte Kok. "Ik was echt blij dat ik daarna een rondje van 26,8 reed, al voelde dat niet zo. Ik reed langs haar op 650 meter en voelde dat ik meer snelheid had. Toen ik mezelf kort voor de finish zag rijden op het scherm wist ik dat ik de zege had, want ik lag er best wel wat voor."
Kok: geknokt tot de finish
Leerdam won het klassement uiteindelijk met een voorsprong van 0,04 seconde op Kok. Suzanne Schulting werd op ruime afstand derde.
Kok vond het misgrijpen van de Europese sprinttitel wel een gemiste kans. "Ik heb geknokt tot de finish, maar het was helaas niet genoeg. Dat ik er nu zo dichtbij zit, daar ben ik wel tevreden over. Maar ik ging voor de winst en dat is niet gelukt. Daar baal ik van."
Virusinfectie
De 24-jarige Friezin miste het hele eerste deel van het seizoen door een virusinfectie en reed op dit EK pas haar eerste sprintvierkamp. Op het NK twee weken geleden meldde ze zich af voor de tweede dag. Van de selectiecommissie van de KNSB kreeg ze een aanwijsplek voor het EK.
"Ik ben nog steeds niet 100 procent. Ik voel me wel goed, maar merk ook dat ik nog wat power mis. Dat ik dan eindig op 0,04 seconde, daar mag ik best trots op zijn. Twee weken geleden kon ik niet eens een vierkamp voltooien." Ze denkt ook dat de verstoorde voorbereiding haar nu heeft opgebroken. "In het verleden heb ik wel betere 1000 meters gereden. Dit was ook pas mijn derde van het jaar."
Schulting blij met 'mooie medaille'
Suzanne Schulting sprak van een lekkere tweede dag. Ze wilde haar eerste Europese medaille op de langebaan niet vergelijken met het shorttrack, waarin ze al alle prijzen heeft gewonnen. "Dit is een mooie medaille."
Meer uit Sport
TBILISI (ANP) - Judoka's Simeon Catharina en Jur Spijkers hebben brons overgehouden aan de Grand Slam in Tbilisi. Het zijn de tweede en derde Nederlandse medailles bij het toernooi in Georgië. Eerder won Joanne van Lieshout zilver.
1 uur geledenROESELARE (ANP) - Dylan Groenewegen heeft zijn tweede zege in drie dagen behaald. Na de winst in de Bredene Koksijde Classic van afgelopen vrijdag was de sprinter van United Rose Rockets ook de snelste in de Grote Prijs Jean-Pierre Monseré. Groenewegen passeerde met zijn sprint na 202,5 kilometer tussen Torhout en Roeselare de vluchters Simon Dehairs uit België en Kamil Malecki uit Polen.
1 uur geledenTORUN (ANP) - Nadine Visser is op de WK indooratletiek in het Poolse Torun met gemak doorgedrongen tot de halve finales van de 60 meter horden. De Nederlandse troef voor een medaille won haar heat in een tijd van 7,82 seconden.
4 uur geledenTORUN (ANP) - Sofie Dokter bezet ook na het derde onderdeel de eerste plek op de vijfkamp bij de WK indooratletiek in het Poolse Torun. De Groningse meerkampster stootte de kogel naar 13,92 meter en die afstand was net voldoende om de Amerikaanse Anna Hall en de Ierse Kate O'Connor voor te blijven in de tussenstand. Het verschil in punten is klein.
4 uur geledenTORUN (ANP) - De Nederlandse estafettevrouwen op de 4x400 meter hebben zich redelijk eenvoudig geplaatst voor de finale bij de WK indooratletiek in het Poolse Torun. De finale is zondagavond.
6 uur geledenTORUN (ANP) - De Nederlandse estafettemannen hebben zich overtuigend geplaatst voor de finale van de 4x400 meter op de WK indooratletiek. Eugene Omalla, Liemarvin Bonevacia, Max van der Lugt en Tony van Diepen wonnen hun heat in een tijd van 3.04,66. Ze versloegen onder meer de teams van de Verenigde Staten, Portugal en Polen.
7 uur geledenLOS ANGELES (ANP/AFP) - LeBron James heeft zaterdag het NBA-record voor meeste gespeelde wedstrijden in het reguliere seizoen gebroken. Hij kwam in actie voor zijn 1612e duel toen zijn Los Angeles Lakers het opnamen tegen de Orlando Magic. Hij passeerde daarmee het aantal van 1611 wedstrijden dat sinds 1997 op naam stond van Robert Parish.
16 uur geleden