Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Leerdam blij met sprinttitel na 'een toernooi vol fouten'

Leerdam blij met sprinttitel na 'een toernooi vol fouten'

HEERENVEEN (ANP) - Jutta Leerdam is blij met haar derde Europese sprinttitel, al vond de 26-jarige schaatsster wel dat ze het voor zichzelf "onnodig spannend" had gemaakt. "Ik ben wel tevreden, maar ik ben ook niet tevreden over mijn races. Ik heb echt superveel fouten gemaakt dit toernooi", zei ze na de sprintvierkamp waarin ze landgenote Femke Kok nipt voorbleef.

Leerdam wisselde kort voor het EK sprint haar ijzers en is ook nog steeds zoekende met haar schaatsschoenen. "Ik denk dat de fouten ook kwamen omdat ik nog een beetje moest wennen aan mijn nieuwe ijzers. Maar ik doe mezelf dat aan straks om de volgende stap te kunnen zetten, dus dat moest ook wel. Vanaf nu is het door."

Op de afsluitende 1000 meter had Leerdam volgens zichzelf een slechte opening en moest ze in de achtervolging op de snel gestarte Kok. "Ik was echt blij dat ik daarna een rondje van 26,8 reed, al voelde dat niet zo. Ik reed langs haar op 650 meter en voelde dat ik meer snelheid had. Toen ik mezelf kort voor de finish zag rijden op het scherm wist ik dat ik de zege had, want ik lag er best wel wat voor."

Kok: geknokt tot de finish

Leerdam won het klassement uiteindelijk met een voorsprong van 0,04 seconde op Kok. Suzanne Schulting werd op ruime afstand derde.

Kok vond het misgrijpen van de Europese sprinttitel wel een gemiste kans. "Ik heb geknokt tot de finish, maar het was helaas niet genoeg. Dat ik er nu zo dichtbij zit, daar ben ik wel tevreden over. Maar ik ging voor de winst en dat is niet gelukt. Daar baal ik van."

Virusinfectie

De 24-jarige Friezin miste het hele eerste deel van het seizoen door een virusinfectie en reed op dit EK pas haar eerste sprintvierkamp. Op het NK twee weken geleden meldde ze zich af voor de tweede dag. Van de selectiecommissie van de KNSB kreeg ze een aanwijsplek voor het EK.

"Ik ben nog steeds niet 100 procent. Ik voel me wel goed, maar merk ook dat ik nog wat power mis. Dat ik dan eindig op 0,04 seconde, daar mag ik best trots op zijn. Twee weken geleden kon ik niet eens een vierkamp voltooien." Ze denkt ook dat de verstoorde voorbereiding haar nu heeft opgebroken. "In het verleden heb ik wel betere 1000 meters gereden. Dit was ook pas mijn derde van het jaar."

Schulting blij met 'mooie medaille'

Suzanne Schulting sprak van een lekkere tweede dag. Ze wilde haar eerste Europese medaille op de langebaan niet vergelijken met het shorttrack, waarin ze al alle prijzen heeft gewonnen. "Dit is een mooie medaille."

Meer uit Sport

Wielrenner Laurance wint derde etappe Ronde van Baskenland

BASAURI (ANP) - Axel Laurance heeft de derde etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. De Franse wielrenner van Ineos Grenadiers versloeg Igor Arrieta in een sprintduel, nadat het tweetal was overgebleven uit een kopgroep van dertien renners. Jardi van der Lee was de beste Nederlander op plek 11.

1 uur geleden
Tennissters met 2-1 onderuit tegen Hongarije in BJK Cup

OEIRAS (ANP) - Nederland heeft op de Billie Jean King Cup een 2-1-nederlaag geleden tegen Hongarije. In het dubbelspel verloren Suzan Lamens en Anouk Koevermans in twee sets van het Hongaarse duo Anna Bondar en Adrienn Nagy (6-4 6-4).

1 uur geleden
Wielrenster Kool sprint naar zege in Scheldeprijs

SCHOTEN (ANP) - Charlotte Kool heeft de Scheldeprijs gewonnen. In het Belgische Schoten sprintte de Nederlandse wielrenster van Fenix-Deceuninck naar de zege voor haar landgenoot Nienke Veenhoven en de Italiaanse Elisa Balsamo. De afgelopen drie jaar werd Kool telkens tweede in de Scheldeprijs, een keer achter Balsamo en twee keer achter Lorena Wiebes.

3 uur geleden
Tennisser Medvedev onderuit in Monaco zonder een game te winnen

MONACO (ANP) - De Russische tennisser Daniil Medvedev is na zijn eerste partij op het tennistoernooi de Monte Carlo Masters uitgeschakeld. In de tweede ronde verloor de mondiale nummer 10 kansloos van de Italiaan Matteo Berrettini, nummer 90 op de wereldranglijst. In nog geen uur was de wedstrijd voorbij: 6-0 6-0.

5 uur geleden
China onderzoekt cyberpesten olympisch schoonspringkampioene Quan

HONG KONG (ANP/RTR) - De Chinese zwembond start een onderzoek naar cyberpesten aan het adres van drievoudig olympisch schoonspringkampioene Hongchan Quan (19). Quan heeft aangifte gedaan bij de politie.

6 uur geleden
Bonus voor 116 Russische sporters die Winterspelen misten

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland gaat 116 sporters die dit jaar niet konden deelnemen aan de Winterspelen van Milaan-Cortina een geldbedrag geven. De hoogte ervan werd niet bekendgemaakt.

8 uur geleden
Wielrenner Seixas wint ook tweede etappe in Ronde van Baskenland

MENDUKILO KOBAZULOA (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft op knappe wijze ook de tweede etappe van de Ronde van Baskenland op zijn naam geschreven. De Franse klassementsleider van Decathlon CMA CGM kwam na een bergrit over 164 kilometer solo aan in Mendukilo Kobazuloa.

1 dag geleden