Leemreize vervangt Hamilton in wielerkoers Tour Down Under
DEVENTER (ANP) - De Nederlander Gijs Leemreize neemt de plaats in van Australiër Chris Hamilton in de selectie waarmee de Nederlandse wielerploeg Picnic PostNL deelneemt aan de Tour Down Under. Het herstel van Hamilton, die bij een trainingsongeval in december een sleutelbeen brak, verloopt minder voorspoedig dan verwacht. Er is een kans dat hij een tweede operatie moet ondergaan, meldt de ploeg.
"Chris heeft de afgelopen weken alweer buiten kunnen fietsen, en we waren behoorlijk optimistisch dat hij volgende week zou kunnen starten in de Tour Down Under", zegt teamarts Camiel Aldershof. "Helaas heeft hij de laatste dagen een terugslag gekregen en ervaart hij nu behoorlijk wat ongemak."
"Met Gijs als vervanger blijven we ons richten op het klassement", zegt ploegleider Matt Winston. "Natuurlijk is zijn voorbereiding op deze wedstrijd, met betrekking tot hitte-acclimatisatie en jetlag, niet optimaal geweest. Maar hij komt vers uit een succesvol trainingskamp met het team en we denken dat hij van grote waarde zal zijn hier in Australië."
Massasprints
De ploeg heeft met de Brit Oscar Onley een man voor het klassement, terwijl de Deen Tobias Lund Andresen zich zal mengen in de massasprints. Naast Leemreize is Julius van den Berg de tweede Nederlander in de ploeg.
De Tour Down Under, de eerste WorldTour-koers van het seizoen, begint dinsdag.
Meer uit Sport
TBILISI (ANP) - Naomi van Krevel heeft op de EK judo in het Georgische Tbilisi naast een bronzen medaille gegrepen in de klasse tot 52 kilogram. De 25-jarige judoka verloor in de strijd om het brons van de Spaanse Ariane Toro Soler, die eerder werd uitgeschakeld in de halve finale.
13 uur geledenBRISBANE (ANP/RTR) - De organisatie van de Olympische Spelen van 2032 in het Australische Brisbane ziet geen reden om te kijken naar een alternatieve locatie voor het olympische roeitoernooi. De roeiwedstrijden moeten plaatsvinden in de rivier de Fitzroy in de deelstaat Queensland, die bekendstaat om sterke getijden en als leefgebied van krokodillen.
18 uur geledenSTUTTGART (ANP/AFP) - Iga Swiatek is overtuigend begonnen aan haar gravelseizoen. De Poolse tennisster boekte in Stuttgart in de achtste finales een duidelijke zege op de Duitse Laura Siegemund: 6-2 6-3.
1 dag geledenPEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is als tweede geëindigd op het Kandidatentoernooi op Cyprus. De 31-jarige Nederlandse grootmeester versloeg in de veertiende en laatste ronde in Pegeia de Duitser Matthias Blübaum.
1 dag geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz doet deze week niet mee aan het ATP-tennistoernooi van Barcelona. De Spanjaard heeft een polsblessure, meldt de organisatie.
1 dag geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tennisser Jamie Murray beëindigt zijn topsportloopbaan. De 40-jarige Schot, de broer van de al eerder gestopte Andy Murray, heeft dat woensdag gemeld.
1 dag geledenTONGEREN-BORGLOON (ANP) - Tim Merlier heeft de Ronde van Limburg gewonnen. De Belgische wielrenner van Soudal Quick-Step was veruit de beste in de sprint in Tongeren-Borgloon in Belgisch Limburg. De Colombiaan Fernando Gaviria werd op meerdere fietslengtes tweede, voor Floris van Tricht uit België. Merlier won de Ronde van Limburg voor de tweede keer in zijn carrière. Een week geleden schreef hij ook al de Scheldeprijs op zijn naam.
1 dag geleden