Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Leemreize vervangt Hamilton in wielerkoers Tour Down Under

Leemreize vervangt Hamilton in wielerkoers Tour Down Under

DEVENTER (ANP) - De Nederlander Gijs Leemreize neemt de plaats in van Australiër Chris Hamilton in de selectie waarmee de Nederlandse wielerploeg Picnic PostNL deelneemt aan de Tour Down Under. Het herstel van Hamilton, die bij een trainingsongeval in december een sleutelbeen brak, verloopt minder voorspoedig dan verwacht. Er is een kans dat hij een tweede operatie moet ondergaan, meldt de ploeg.

"Chris heeft de afgelopen weken alweer buiten kunnen fietsen, en we waren behoorlijk optimistisch dat hij volgende week zou kunnen starten in de Tour Down Under", zegt teamarts Camiel Aldershof. "Helaas heeft hij de laatste dagen een terugslag gekregen en ervaart hij nu behoorlijk wat ongemak."

"Met Gijs als vervanger blijven we ons richten op het klassement", zegt ploegleider Matt Winston. "Natuurlijk is zijn voorbereiding op deze wedstrijd, met betrekking tot hitte-acclimatisatie en jetlag, niet optimaal geweest. Maar hij komt vers uit een succesvol trainingskamp met het team en we denken dat hij van grote waarde zal zijn hier in Australië."

Massasprints

De ploeg heeft met de Brit Oscar Onley een man voor het klassement, terwijl de Deen Tobias Lund Andresen zich zal mengen in de massasprints. Naast Leemreize is Julius van den Berg de tweede Nederlander in de ploeg.

De Tour Down Under, de eerste WorldTour-koers van het seizoen, begint dinsdag.

Meer uit Sport

Van Gerwen eenvoudig door naar derde ronde op WK darts

LONDEN (ANP) - Michael van Gerwen (36) heeft eenvoudig de derde ronde van het WK darts in Londen bereikt. De drievoudig wereldkampioen won in het Londense Alexandra Palace met 3-1 van de Ier William O'Connor. Van Gerwen kwam vrijwel geen moment in de problemen tegen O'Connor. Mighty Mike gooide bij vlagen weer als vanouds en kende alleen in de derde set een inzinking.

39 minuten geleden
Darter Noppert in meeslepend duel onderuit tegen WK-debutant

LONDEN (ANP) - Danny Noppert is na een meeslepende wedstrijd uitgeschakeld op het WK darts in Londen. De 34-jarige Fries ging in de tweede ronde ondanks een sterke comeback met 3-2 onderuit tegen de Britse WK-debutant Justin Hood. In de allesbeslissende vijfde set was het maximale aantal van 11 legs nodig om de wedstrijd te beslissen (6-5).

1 uur geleden
Darter Wattimena plaatst zich voor derde ronde WK

LONDEN (ANP) - Jermaine Wattimena heeft zich geplaatst voor de derde ronde op het WK darts. De 37-jarige darter uit Westervoort won een enerverend duel met de Brit Scott Williams (3-2).

6 uur geleden
Drievoudig paralympisch kampioen Plat stopt met triatlon

AMSTERDAM (ANP) - Drievoudig paralympisch kampioen Jetze Plat (34) heeft besloten te stoppen met triatlon. Hij gaat zich volledig richten op het wheelen (rolstoelracen).

9 uur geleden
Basketballer Post draagt met 8 punten bij aan zege Golden State

SAN FRANCISCO (ANP) - Basketballer Quinten Post heeft met 8 punten bijgedragen aan een overtuigende thuiszege van Golden State Warriors op Orlando Magic in de NBA: 120-97. De 25-jarige Nederlander begon aan het duel en gaf ook 4 assists. Vedette Stephen Curry was het best op schot met 26 punten.

14 uur geleden
Darter Van Veen naar derde ronde van WK

LONDEN (ANP) - Gian van Veen staat in de derde ronde van het WK darts in Londen. De 23-jarige Nederlander versloeg Alan Soutar in Alexandra Palace: 3-1.

1 dag geleden
Van der Poel ook in veldrit Hofstade onnavolgbaar

HOFSTADE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft met overmacht de Plage Cross Hofstade gewonnen. De Brabander reed vroeg in de wedstrijd weg van de concurrentie en kwam solo over de finish. Van der Poel won al voor de derde dag op rij. Hij was zaterdag de sterkste in de wereldbekerwedstrijd in Antwerpen en zondag de beste in de wereldbekerwedstrijd in Koksijde. Het was zijn vierde zege in evenzoveel wedstrijden deze winter.

1 dag geleden