Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Leemreize vervangt Hamilton in wielerkoers Tour Down Under

Leemreize vervangt Hamilton in wielerkoers Tour Down Under

DEVENTER (ANP) - De Nederlander Gijs Leemreize neemt de plaats in van Australiër Chris Hamilton in de selectie waarmee de Nederlandse wielerploeg Picnic PostNL deelneemt aan de Tour Down Under. Het herstel van Hamilton, die bij een trainingsongeval in december een sleutelbeen brak, verloopt minder voorspoedig dan verwacht. Er is een kans dat hij een tweede operatie moet ondergaan, meldt de ploeg.

"Chris heeft de afgelopen weken alweer buiten kunnen fietsen, en we waren behoorlijk optimistisch dat hij volgende week zou kunnen starten in de Tour Down Under", zegt teamarts Camiel Aldershof. "Helaas heeft hij de laatste dagen een terugslag gekregen en ervaart hij nu behoorlijk wat ongemak."

"Met Gijs als vervanger blijven we ons richten op het klassement", zegt ploegleider Matt Winston. "Natuurlijk is zijn voorbereiding op deze wedstrijd, met betrekking tot hitte-acclimatisatie en jetlag, niet optimaal geweest. Maar hij komt vers uit een succesvol trainingskamp met het team en we denken dat hij van grote waarde zal zijn hier in Australië."

Massasprints

De ploeg heeft met de Brit Oscar Onley een man voor het klassement, terwijl de Deen Tobias Lund Andresen zich zal mengen in de massasprints. Naast Leemreize is Julius van den Berg de tweede Nederlander in de ploeg.

De Tour Down Under, de eerste WorldTour-koers van het seizoen, begint dinsdag.

Meer uit Sport

Schaatser Bosker wint NK allround en mag naar WK

HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Marcel Bosker (29) heeft bij het NK allround de titel veroverd en mag daardoor deelnemen aan het WK, komend weekend in Heerenveen. Op de afsluitende 10 kilometer won hij in een direct duel van de nummer 2 in het eindklassement, Remco Stam. In een tijd van 13.04,44 werd Bosker derde op de slotafstand. De winst op de 10 kilometer ging in 12.52,76 naar Jorrit Bergsma, winnaar van olympisch brons op die afstand.

54 minuten geleden
Schaatsster Lancee voor het eerst Nederlands kampioen allround

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Gioya Lancee (27) is in Heerenveen Nederlands kampioen allround geworden. Op de afsluitende 5000 meter werd ze derde in een tijd van 7.12,79. Langeafstandsspecialist Sanne in 't Hof won de 5000 meter met ruime voorsprong in 6.51,17 en steeg daardoor in het eindklassement naar de tweede plek. De laatste podiumplek op het NK was voor Melissa Wijfje, die op de slotafstand vijfde werd. Jade Groenewoud, die na drie afstanden nog tweede stond, viel net buiten het podium.

2 uur geleden
Schaatser Hollaar wint 1500 op NK allround, Bosker aan de leiding

HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Louis Hollaar heeft de 1500 meter op het Nederlands kampioenschap allround gewonnen. Met een tijd van 1.46,65 was hij 0,18 seconde sneller dan klassementsleider Marcel Bosker. Remco Stam werd derde op ruim een seconde van Hollaar.

3 uur geleden
Schaatsster Lancee verstevigt leiding NK allround na 1500 meter

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Gioya Lancee heeft haar leidende positie op het NK allround verstevigd door de 1500 meter te winnen. Ze was in een persoonlijk record van 1.55,83 de snelste. Jade Groenewoud werd tweede in 1.57,60, voor Meike Veen (1.57,88).

4 uur geleden
Italiaan Bezzecchi wint eerste race MotoGP, Márquez valt uit

BURIRAM (ANP/AFP) - Motorcoureur Marco Bezzecchi heeft zondag de Grote Prijs van Thailand gewonnen. De race op het circuit van Buriram was de eerste van het seizoen in de MotoGP. De 27-jarige Italiaan startte op pole en gaf de leiding niet uit handen. Bezzecchi eindigde vorig seizoen als derde in de eindstand van het wereldkampioenschap.

5 uur geleden
Atleet Takele wint marathon Tokio opnieuw, parcoursrecord Kosgei

TOKIO (ANP) - De Ethiopische atleet Tadese Takele heeft in de nacht van zaterdag op zondag zijn titel op de stadsmarathon van Tokio geprolongeerd. Hij klopte twee Keniaanse atleten op de streep en eindigde in een tijd van 2 uur, 3 minuten en 37 seconden. Daarmee was hij 14 seconden langzamer dan een jaar geleden. De overwinningen in Tokio waren de eerste twee grote marathonzeges in zijn carrière.

6 uur geleden
Olympisch schaatspak Leerdam levert 195.000 euro op bij veiling

ARNHEM (ANP/DPA) - Het schaatspak van olympisch kampioene Jutta Leerdam is geveild voor 195.000 euro. Dat is te zien op de website van veilingaanbieder MatchWornShirt. De opbrengst gaat naar IJsvereniging Pijnacker, de jeugdclub van de kampioene op de 1000 meter in Milaan.

19 uur geleden