Leegstand van woningen en kantoren nam vorig jaar af, meldt CBS
DEN HAAG (ANP) - Het aantal leegstaande gebouwen in Nederland is vorig jaar afgenomen ten opzichte van 2020, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Kantoren stonden relatief gezien het vaakst leeg, al nam de leegstand van deze gebouwen ook het sterkst af in een jaar tijd.
Aan het begin van dit jaar stonden ruim 219.000 gebouwen leeg, waaronder woningen, kantoorpanden en winkels. Een jaar eerder lag dat aantal nog 4,5 procent hoger op zo’n 230.000 gebouwen. Het CBS merkt daarbij op dat 40 procent van de gebouwen die op 1 januari 2022 leegstonden een jaar eerder ook al niet in gebruik waren.
De leegstand is het hoogst bij kantoorpanden. In totaal stonden ruim 8000 kantoren leeg aan het begin van dit jaar, wat neerkomt op 9,6 procent van alle kantoren. Wel nam het aandeel leegstaande kantoorgebouwen het sterkst af van alle gebouwen. Zo stond aan het begin van 2021 nog 10,3 procent van de panden leeg.
Woningen stonden in 2,3 procent van de gevallen leeg. In absolute aantallen is het aantal leegstaande woningen ten opzichte van de andere gebouwen wel het hoogst. Dat komt omdat woningen het grootste deel uitmaken van alle gebouwen in Nederland, zo’n 87 procent. 180.000 daarvan waren op 1 januari 2022 niet in gebruik.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De investeringen van bedrijven in Nederland zijn in september weer toegenomen na twee maanden van krimp. Ondernemingen investeerden 2,7 procent meer vergeleken met dezelfde maand een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De stijging volgt op afnames van de investeringen van 1,3 procent in augustus en 3,1 procent in juli.
12 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De kwaliteit van de Nederlandse infrastructuur is in gevaar als gevolg van het jarenlang achterblijven van investeringen en achterstallig onderhoud. Daarvoor waarschuwt de Mobiliteitsalliantie, een belangenvereniging waarbij onder meer de ANWB, RAI Vereniging, Schiphol, NS en andere vervoerders zijn aangesloten. Voor deze problematiek is vaker gewaarschuwd door organisaties.
29 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De prijzen van bestaande koopwoningen zijn in oktober met gemiddeld 6,6 procent gestegen in vergelijking met een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van gegevens van het Kadaster. Volgens het CBS vlakt daarmee de prijsstijging voor de zevende maand op rij af.
59 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de tarieven van 40 procent op Braziliaanse voedingsproducten, waaronder rundvlees, koffie, cacao en fruit, opgeheven. Deze tarieven waren in juli ingesteld als strafmaatregel tegen Brazilië vanwege de vervolging van voormalig president en Trump-bondgenoot Jair Bolsonaro.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PME, het pensioenfonds voor de metaal- en technologische industrie, verhoogt de pensioenen vanaf 1 januari met 2,8 procent. Daardoor krijgen ongeveer 170.000 gepensioneerden vanaf begin volgend jaar een hoger bedrag op hun bankrekening.
7 uur geledenBERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - Duitsland bereidt zich voor op een mogelijke verkoop van het genationaliseerde energieconcern Uniper, dat ook in Nederland elektriciteitscentrales heeft. Dit zou een van de grootste privatiseringen van Duitsland ooit kunnen worden, nu de regering in Berlijn afstapt van het idee om het nutsbedrijf te fuseren met de door de staat gesteunde gasreus SEFE. Dat meldde persbureau Bloomberg op basis van ingewijden.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - Het sentiment onder beleggers op Wall Street heeft donderdag in de loop van de handelsdag een ommezwaai gemaakt. De resultaten van het Amerikaanse chipconcern Nvidia zorgden aanvankelijk voor opluchting bij beleggers. Maar Wall Street sloot uiteindelijk met verliezen, mede ingegeven door twijfels over de vraag of de Federal Reserve de rente in december zal verlagen.
8 uur geleden