Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Leegloop van coronavleugels ziekenhuizen gaat door

Leegloop van coronavleugels ziekenhuizen gaat door

ZEIST (ANP) - De coronadrukte in de ziekenhuizen blijft dalen. Ziekenhuizen behandelen momenteel 1681 mensen vanwege Covid-19, de ziekte die door het coronavirus wordt veroorzaakt. Dat is het laagste aantal sinds 11 december. In vergelijking met maandag daalde het totale aantal opgenomen patiënten met veertien. Het is de achtste achtereenvolgende dag waarop de bezetting daalt.

Eind april behandelden de ziekenhuizen meer dan 2700 coronapatiënten. Dat betekent dat er binnen een maand meer dan 1000 bedden zijn vrijgekomen.

Het aantal coronapatiënten op de intensive cares daalde verder. Op die afdelingen liggen nu 579 mensen met corona. Ook dat is het laagste aantal sinds half december. De ic-artsen en -verpleegkundigen zagen negentien bedden vrijkomen.

Op de verpleegafdelingen steeg het aantal coronapatiënten afgelopen etmaal met vijf naar 1102, maar de lijn daar gaat nog steeds omlaag. Sinds vorige week dinsdag zijn op die zalen 401 bedden vrijgekomen.

De druk op de ziekenhuizen neemt af doordat steeds minder coronapatiënten worden opgenomen. De uitstroom is groter dan de instroom. In de afgelopen 24 uur belandden 123 mensen met corona op een verpleegafdeling of ic. In de afgelopen zeven dagen zijn 1025 mensen opgenomen, wat neerkomt op gemiddeld zo'n 146 per dag. Dat is het laagste peil sinds half oktober, toen het Landelijk Coördinatiecentrum Patiënten Spreiding (LCPS) begon met het delen van die gegevens.

Meer uit Gezond

RIVM: verplichte thuisquarantaine is beproefde methode

DEN HAAG (ANP) - De maatregelen om de Nederlandse opvarenden van de Hondius te monitoren en mogelijke verspreiding van het hantavirus te voorkomen, worden vaker gebruikt bij uitbraken en werken goed. Dat zegt een woordvoerder van het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM).

55 minuten geleden
Hantavirus-besmetting in Frankrijk na evacuatie Hondius

PARIJS (ANP/RTR/AFP) - Een voormalige Franse opvarende van het Nederlandse cruiseschip m/v Hondius is positief getest op het hantavirus. De gezondheidstoestand van die persoon gaat achteruit, meldde minister van Volksgezondheid Stéphanie Rist.

2 uur geleden
RIVM werkt nog aan plan voor Nederlanders op besmet cruiseschip

BILTHOVEN (ANP) - Het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) weet nog niet hoe het om zal gaan met de tien Nederlanders aan boord van het cruiseschip Hondius waar het hantavirus is uitgebroken. "We werken nog aan een plan. Daarvoor moeten we kijken wat passend bij de situatie is", zegt de woordvoerder Infectieziektebestrijding van het RIVM.

4 dagen geleden
Berendsen overlegt met WHO en Spanje over verdere stappen Hondius

DEN HAAG (ANP) - Buitenlandminister Tom Berendsen (CDA) overlegt nog onder meer met de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) en Spanje voordat duidelijk wordt wanneer en hoe de opvarenden van cruiseschip Hondius terug naar huis gaan. Op het schip zijn nog tien Nederlanders, zowel passagiers als bemanningsleden. Berendsen zegt dat Nederland "zich verantwoordelijk voelt voor het schip en alle mensen die aan boord zijn".

4 dagen geleden
Patiënt van KLM-vlucht gehaald die later aan hantavirus overleed

JOHANNESBURG (ANP) - De Nederlandse vrouw die op 26 april aan het hantavirus overleed is een dag eerder "korte tijd" aan boord geweest van een KLM-vliegtuig in Johannesburg. Dat meldt de vliegtuigmaatschappij, na geïnformeerd te zijn door het RIVM. "Vanwege de gezondheidstoestand van de passagier op dat moment heeft de crew besloten om de passagier niet mee te nemen op de vlucht", aldus KLM in een verklaring.

4 dagen geleden
Installatie Tata stoot na proefdraaien nog te veel chroom-6 uit

WIJK AAN ZEE (ANP) - Tata Steel heeft zijn gietwalsinstallatie nog niet herstart, omdat er nog steeds een te hoge uitstoot is van chroom-6. Deze voor de gezondheid zeer schadelijke stof is nog niet voldoende teruggebracht, zo heeft de Omgevingsdienst Noordzeekanaalgebied geconstateerd. In april werd de zogeheten Direct Sheet Plant (DSP) stilgelegd omdat de uitstoot in maart veel te hoog was. Na drie dagen proefdraaien bleek dat de vergunde norm nog steeds werd overschreden, aldus de dienst.

4 dagen geleden
LUMC vangt patiënt op die mogelijk besmet is met het hantavirus

DEN HAAG (ANP) - Een patiënt van het cruiseschip MV Hondius die mogelijk is besmet met het hantavirus zal worden opgevangen in het Leids Universitair Medisch Centrum (LUMC). Wanneer de patiënt in Nederland aankomt en wordt overgebracht naar het LUMC is nog niet exact bekend, meldt het ziekenhuis op de website.

4 dagen geleden