Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Leeftijdsgrens voor sporten in groepsverband omhoog naar 27 jaar

Leeftijdsgrens voor sporten in groepsverband omhoog naar 27 jaar

DEN HAAG (ANP) - Voor bijna twee miljoen Nederlanders worden de mogelijkheden om in groepsverband te sporten met ingang van woensdag een stuk groter. De leeftijdsgrens gaat omhoog van 18 naar 27 jaar. Dat betekent dat nu iedereen tot en met 26 jaar in groeps- en teamverband buiten kan gaan sporten, in totaal zo'n 5,3 miljoen inwoners van Nederland.

Voor iedereen van 27 jaar en ouder geldt nog steeds de restrictie dat sporten alleen mogelijk is in groepjes van twee personen, met onderling 1,5 meter afstand. De opgeschroefde leeftijdsgrens betekent wel dat in heel wat teamsporten bij de senioren een scheiding ontstaat binnen teams, waarin vaak spelers van uiteenlopende leeftijden zitten.

De afgelopen maanden kon alleen jeugd tot en met 17 jaar (3,3 miljoen Nederlanders) in groepsverband sporten. Zij mochten ook onderlinge wedstrijden spelen. Duels met clubs uit de buurt zijn nog steeds niet toegestaan. Voetbalbond KNVB, de sportbond met de meeste leden in Nederland, heeft al vrijwel alle competities voor dit seizoen afgebroken. De KNVB wil, zodra dat weer mag, regionale wedstrijden organiseren om de zogeheten Regio Cup.

Binnen sporten is nog steeds niet toegestaan, afgezien van enkele topsportcompetities. Sportscholen en sportkantines blijven dicht.

Meer uit Sport

Schulting hoort maandag of ze als shorttrackster naar Spelen mag

LEEUWARDEN (ANP) - Schaatsbond KNSB maakte zondag niet meer bekend welke shorttrackers naar de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo mogen. Waarschijnlijk valt de beslissing maandag, zo bevestigde een woordvoerder.

3 uur geleden
Oprichter Djokovic stapt uit spelersbond PTPA

BELGRADO (ANP) - Novak Djokovic is uit de bond voor professionele tennissers PTPA gestapt. De winnaar van 24 grandslamtoernooien heeft die beslissing genomen omdat hij zich onvoldoende kan vinden in de koers van de organisatie.

4 uur geleden
Wawrinka hoopt op wildcard voor zijn laatste Australian Open

MELBOURNE (ANP/RTR) - Stanislas Wawrinka hoopt met een wildcard zijn laatste Australian Open te kunnen spelen. De 40-jarige Zwitser heeft vorige maand aangekondigd dat hij aan het einde van 2026 stopt als proftennisser. Hij won de Australian Open in 2014 en staat nu met een 157e plaats te laag op de wereldranglijst om rechtstreeks te worden toegelaten tot het hoofdtoernooi.

6 uur geleden
Van der Poel wint in Zonhoven zijn negende veldrit dit seizoen

ZONHOVEN (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zondag voor de zesde keer de wereldbekerveldrit van Zonhoven gewonnen. De 30-jarige coureur was in de Belgische sneeuw opnieuw een klasse apart op het parcours met de beroemde Kuil van Zonhoven. De Nederlander Tibor Del Grosso (22) werd tweede.

10 uur geleden
Schulting bewijst zich op NK shorttrack met titel op 1500 meter

LEEUWARDEN (ANP) - Suzanne Schulting heeft bij het NK shorttrack de titel veroverd op de 1500 meter. De drievoudig olympisch kampioene duwde haar schaats in de Elfstedenhal in Leeuwarden net wat eerder over de finish dan Michelle Velzeboer, die nagenoeg de hele race op kop reed.

10 uur geleden
Shorttracker Van 't Wout wint op NK opnieuw alle afstanden

LEEUWARDEN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft bij het NK opnieuw alle afstanden gewonnen. De 24-jarige Nederlander was zondag in de Elfstedenhal in Leeuwarden de snelste op de 1000 meter. Zaterdag schreef Van 't Wout al de 500 en 1500 meter op zijn naam. Vorig jaar won Van 't Wout ook alle drie de afstanden.

10 uur geleden
Nederlandse tennissers verliezen in United Cup ruim van Duitsland

SYDNEY (ANP/DPA) - De Nederlandse tennissers zijn de United Cup, het toernooi voor gemengde landenteams, begonnen met een ruime nederlaag. Duitsland was in Sydney met 3-0 te sterk.

17 uur geleden