Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Leeftijd voor het eerst een ding in campagnefilms Biden en Trump

Leeftijd voor het eerst een ding in campagnefilms Biden en Trump

WASHINGTON (ANP) - De hoge leeftijd van de twee Amerikaanse presidentskandidaten, zittend president Joe Biden (81) en zijn Republikeinse rivaal Donald Trump (77), is een onderwerp dat geregeld aan de orde komt in de media en in opiniepeilingen. Maar nu is het ook een campagne-issue tussen de twee aan het worden.

In een nieuwe campagnevideo geeft Biden zaterdag voor het eerst toe dat hij al behoorlijk op leeftijd is. Maar, zegt hij, dat is geen enkel probleem als hij in november wordt herkozen voor een tweede termijn. "Kijk, ik ben geen jonge vent. Dat is geen geheim. Maar ik snap wél hoe ik dingen voor elkaar kan krijgen voor het Amerikaanse volk", aldus de 81-jarige Biden.

Hij wijst op zijn verdiensten tijdens zijn eerste termijn. "Ik heb het land door de coronacrisis geleid. De Amerikaanse economie is nu de sterkste van de hele wereld", zegt Biden. "Vier jaar lang probeerde Donald Trump een wet voor de infrastructuur erdoor te krijgen. Het lukte hem niet, maar mij wel - I got it done." Ook prijst hij zijn inspanningen voor het klimaat en belooft hij het recht op abortus weer landelijk in de wet te verankeren.

In 2022 verwierp het Hooggerechtshof de belangrijke uitspraak in de zaak 'Roe v. Wade' uit 1973, waardoor vrouwen in de VS nu niet meer het grondwettelijk recht hebben op een abortus. Dat kon gebeuren doordat Trump tijdens zijn ambtstermijn drie conservatieve opperrechters benoemde en het Hooggerechtshof in meerderheid conservatief werd.

"Donald Trump denkt dat het presidentschap er is om goed voor Donald Trump te zorgen. Maar ík geloof dat de taak van de president is om te vechten voor jullie, het Amerikaanse volk", besluit Biden zijn campagneboodschap. Hij eindigt met een grapje, als er iemand buiten beeld vraagt of de opname nog eens over kan: "Luister, ik ben jong, energiek en aantrekkelijk. Waar doe ik dit verdorie voor?"

Als antwoord neemt het campagneteam van Trump het filmpje van Biden in een eigen video op de hak. Het begint hetzelfde, maar na de uitspraak van Biden dat hij "geen jonge vent" is, volgt een compilatie van beelden van Biden die struikelt, hakkelt, stilvalt, onderuit gaat op trapjes, van een fiets stort en zijn hand uitsteekt naar een onzichtbare persoon. De video eindigt met Trumps vaste slogan "Trump. Make America Great Again!"

Meer uit Buitenland

Politie valt Duitse bank binnen na berichten over gijzeling

SINZIG (ANP/DPA/AFP) - De Duitse politie is in Sinzig een bank binnengevallen na berichten dat daar een gijzeling gaande zou zijn. Twee opgesloten personen zijn ongedeerd aangetroffen, meldt de regionale omroep SWR.

1 uur geleden
Kremlin wil praten met Europeanen, maar niet op eigen initiatief

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin wil best met Europa praten maar zal niet zelf besprekingen aanknopen, zegt het Kremlin. De roep in Europa om met Rusland te gaan praten klinkt de laatste tijd steeds luider en er wordt nagedacht over wie namens Europa zou kunnen optreden.

3 uur geleden
Oekraïne meldt brand bij Tsjernobyl na dronecrash

KYIV (ANP/AFP) - In het gebied bij de kerncentrale van Tsjernobyl is volgens de Oekraïense autoriteiten een grote natuurbrand uitgebroken na een dronecrash. Het vuur woedt in de zogenoemde nucleaire exclusiezone.

4 uur geleden
Gijzeling in bank Duitsland

SINZIG (ANP) - In het Duitse Sinzig (Rijnland-Palts) wordt een gijzeling gemeld bij een bank. Regionale omroep Südwestrundfunk (SWR) schrijft dat de politie uitgaat van meerdere daders en gijzelaars, onder wie een medewerker van een geldtransport.

5 uur geleden
Global Sumud Flotilla onderweg naar Turkije

HERAKLION (ANP) - De Global Sumud Flotilla is weer vertrokken vanaf Kreta. Meer dan dertig schepen zijn volgens de organisatie onderweg naar Turkije voor een technische tussenstop. Het is de eerste keer dat de vloot verder reist sinds Israël meer dan twintig schepen tegenhield bij Kreta.

5 uur geleden
Farage viert 'historische verandering' bij lokale verkiezingen

LONDEN (ANP) - De leider van de rechts-populistische partij Reform UK heeft verheugd gereageerd op de eerste uitslagen van de lokale verkiezingen in zijn land. Nigel Farage zei vrijdagochtend voor de camera dat de linkse Labourpartij van premier Keir Starmer wordt "weggevaagd" door Reform in gebieden die traditioneel gelden als Labourbolwerken. Hij voorspelde dat de conservatieven later op de dag aan de beurt zijn en sprak over een "historische verandering" in de Britse politiek.

6 uur geleden
Britse premier baalt van verkiezingsuitslag: pijnlijk en zwaar

LONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer heeft teleurgesteld gereageerd op de tussentijdse uitslagen van de lokale verkiezingen in zijn land. Zijn Labourpartij staat daarbij op verlies. Starmer noemde de uitslagen volgens Sky News pijnlijk, maar gaf ook het signaal af dat hij verder wil als premier. "Zware dagen zoals deze verzwakken mijn vastberadenheid niet om de verandering te realiseren die ik heb beloofd."

6 uur geleden