Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Leeftijd telt niet voor Barcelona-coach Koeman

Leeftijd telt niet voor Barcelona-coach Koeman

PAMPLONA (ANP) - FC Barcelona-coach Ronald Koeman was vol lof over de talenten die zijn ploeg zaterdag mede aan de overwinning (0-2) hielpen op Osasuna. In de basisopstelling stonden zeven spelers die niet ouder waren dan 23 jaar. De 18-jarige invaller Ilaix Moriba maakte de vooruitgesnelde faam waar met zijn eerste doelpunt in La Liga.

Moriba besliste het duel met een afstandsschot op aangeven van Lionel Messi. De Argentijn had voor rust Jordi Alba al in staat gesteld de openingstreffer te maken. "Het belangrijkste voor mij is dat spelers competitief zijn. Leeftijd telt niet, het gaat erom wat ik zie op het veld", zei Koeman na de overwinning, waardoor Barcelona voor de zestiende keer op rij ongeslagen bleef in de competitie.

Koeman roemde de inbreng van de voor veel geld van Ajax overgekomen Frenkie de Jong en Sergiño Dest, maar ook die van zelf opgeleide spelers als Oscar Mingueza, Ilaix Moriba, Riqui Puig en aanvaller Ansu Fati. "In Nederland is het veel makkelijker jonge spelers in te passen omdat de competitie minder kwalitatief is dan de Spaanse. Maar er is hier ook zo veel talent. Deze spelers verdienen een kans. Als we zo blijven voetballen kunnen we prijzen winnen. Als dat met jonge spelers kan, nog beter."

Koeman pikte Moriba eruit. "Elke keer als hij invalt geeft hij ons team iets extra's." Het talent was vooral blij met zijn doelpunt: "Deze dag zal ik van mijn leven niet vergeten."

Meer uit Voetbal

Internazionale blijft bij Fiorentina steken op gelijkspel

FLORENCE (ANP) - Internazionale heeft bij Fiorentina genoegen moeten nemen met een gelijkspel. De koploper in de Serie A kwam in Florence niet verder dan 1-1.

1 uur geleden
1. FC Köln neemt na slechte reeks afscheid van coach Kwasniok

KEULEN (ANP) - 1. FC Köln heeft afscheid genomen van trainer Lukas Kwasniok. De clubleiding nam dat besluit na het 3-3-gelijkspel tegen concurrent Borussia Mönchengladbach. René Wagner, een van de assistenten van Kwasniok, neemt op interimbasis de taken over.

1 uur geleden
Dokter zesde Nederlandse atlete met wereldtitel indoor

TORUN (ANP) - Sofie Dokter is de zesde Nederlandse atlete met een individuele wereldtitel indoor. Ze won goud op de vijfkamp bij de WK in het Poolse Torun.

2 uur geleden
Manchester City klopt Arsenal en wint League Cup

LONDEN (ANP) - Manchester City heeft voor de negende keer de League Cup veroverd. De ploeg van coach Pep Guardiola won op Wembley de finale met 2-0 van Arsenal door twee treffers van Nico O'Reilly.

4 uur geleden
PSV kan na verlies bij Telstar titel ook volgend duel niet pakken

VELSEN (ANP) - PSV heeft voor de tweede keer dit seizoen verloren van Telstar. Na de thuisnederlaag van eind augustus (0-2) was de gepromoveerde club uit Velsen zondag voor eigen publiek met 3-1 te sterk voor de koploper. Het betekende voor PSV het tweede achtereenvolgende verlies in de Eredivisie. Vorig weekend won NEC met 3-2 in Eindhoven.

5 uur geleden
Feyenoord en Ajax spelen gelijk in De Kuip

ROTTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Feyenoord en Ajax heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in De Kuip (1-1).

7 uur geleden
FC Utrecht stijgt na winst tegen Go Ahead naar de zevende plaats

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht is opgeklommen naar de zevende plaats van de Eredivisie. Het elftal van Ron Jans won in de Galgenwaard met 2-0 van Go Ahead Eagles. FC Utrecht heeft 41 punten uit 28 wedstrijden.

7 uur geleden