Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Leefbaarste steden: Amsterdam uit top 10, Rotterdam duikelt

Leefbaarste steden: Amsterdam uit top 10, Rotterdam duikelt

LONDEN (ANP) - Amsterdam behoort niet meer tot de tien leefbaarste steden wereldwijd. De Nederlandse hoofdstad, vorig jaar negende, valt weer buiten de top 10 in de jongste ranglijst van de onderzoeksdivisie van de Britse uitgever The Economist Group. Rotterdam duikelt zestien plaatsen naar plek 44, en zakt daarmee net zo ver als de Britse stad Manchester.

Amsterdam komt nog maar op de 20e plek. West-Europese steden hebben het zwaar te verduren door meer maatschappelijke onrust en stakingen, stelt het Amerikaanse Forbes. Zo verdween ook het Duitse Frankfurt am Main uit de top tien.

De leefbaarste stad op de wereld blijft de Oostenrijkse hoofdstad Wenen, gevolgd door de Deense hoofdstad Kopenhagen en de Australische stad Melbourne. Onderaan de lijst van 173 steden bungelt de Syrische hoofdstad Damascus. De Oekraïense hoofdstad Kyiv komt op plek 165. Door de Russische bombardementen scoort de infrastructuur hier het slechtst van alle steden.

De Economist Intelligence Unit beoordeelt de steden op stabiliteit, gezondheidszorg, cultuur en milieu, onderwijs en infrastructuur. Volgens de onderzoekers is het leven in de onderzochte steden "iets beter" dan de afgelopen vijftien jaar. Steden in de regio Azië-Stille Oceaan hebben zich het meest hersteld van de gevolgen van de coronacrisis.

Meer uit Binnenland

Familie: Lenferink zal vast gniffelen om verkeerd geboortejaar

AMSTERDAM (ANP) - Volgens de familie van Jan Lenferink zal de overleden presentator vast "gniffelen" om de ontstane verwarring over zijn geboortejaar. Online staat dat Lenferink op 9 december 1948 is geboren, maar eigenlijk kwam hij drie jaar eerder al ter wereld.

1 uur geleden
Ook repatriëringsvlucht uit Oman op Schiphol aangekomen

SCHIPHOL (ANP) - Opnieuw is een KLM-vliegtuig met gestrande reizigers uit het Midden-Oosten aangekomen op Schiphol. De vlucht vanuit Muscat in Oman landde omstreeks 08.15 uur op de luchthaven. Aan boord van deze vlucht zaten 281 mensen, van wie 263 de Nederlandse nationaliteit hebben, meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken.

1 uur geleden
56 Nederlanders aan boord van repatriëringsvlucht uit Egypte

SCHIPHOL (ANP) - Een TUI-vliegtuig met gestrande reizigers uit het Midden-Oosten is in de nacht van vrijdag op zaterdag aangekomen op Schiphol. Het toestel met vluchtnummer OR9406 landde iets na 01.30 uur op Schiphol. Aan boord waren 56 Nederlandse reizigers uit Israël en de Westelijke Jordaanoever, meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken.

2 uur geleden
Ruim 1 op de 6 mensen overweegt niet te stemmen door wantrouwen

DEN HAAG (ANP) - Iets meer dan 1 op de 6 Nederlanders overweegt niet te stemmen tijdens de gemeenteraadsverkiezingen door wantrouwen in de politiek. Dat blijkt uit een enquête van het ANP in samenwerking met Kieskompas.

2 uur geleden
Code geel voor het westen van het land wegens dichte mist

DE BILT (ANP) - In het hele land, met uitzondering van Limburg, geldt zaterdagochtend code geel omdat het plaatselijk erg mistig kan zijn. Eerder gold die waarschuwing al voor de provincies Friesland, Flevoland, Utrecht, Noord- en Zuid-Holland en Zeeland, maar het KNMI heeft het gebied inmiddels uitgebreid.

2 uur geleden
Oud-tv-presentator Jan Lenferink (80) overleden

AMSTERDAM (ANP) - Voormalig tv-presentator Jan Lenferink is vrijdag overleden. Dat heeft zijn familie aan het ANP laten weten.

9 uur geleden
Turkije dreigde met tegenaanval tegen Iran, zegt Berendsen

DEN HAAG (ANP) - Turkije heeft volgens de Nederlandse buitenlandminister Tom Berendsen gedreigd met een tegenaanval tegen Iran, als dat land Turkije nog eens beschiet. Dat zei de minister in Café Kockelmann. Eerder op de avond sprak hij met zijn Turkse ambtsgenoot Hakan Fidan.

11 uur geleden