Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Leefbaarste steden: Amsterdam uit top 10, Rotterdam duikelt

Leefbaarste steden: Amsterdam uit top 10, Rotterdam duikelt

LONDEN (ANP) - Amsterdam behoort niet meer tot de tien leefbaarste steden wereldwijd. De Nederlandse hoofdstad, vorig jaar negende, valt weer buiten de top 10 in de jongste ranglijst van de onderzoeksdivisie van de Britse uitgever The Economist Group. Rotterdam duikelt zestien plaatsen naar plek 44, en zakt daarmee net zo ver als de Britse stad Manchester.

Amsterdam komt nog maar op de 20e plek. West-Europese steden hebben het zwaar te verduren door meer maatschappelijke onrust en stakingen, stelt het Amerikaanse Forbes. Zo verdween ook het Duitse Frankfurt am Main uit de top tien.

De leefbaarste stad op de wereld blijft de Oostenrijkse hoofdstad Wenen, gevolgd door de Deense hoofdstad Kopenhagen en de Australische stad Melbourne. Onderaan de lijst van 173 steden bungelt de Syrische hoofdstad Damascus. De Oekraïense hoofdstad Kyiv komt op plek 165. Door de Russische bombardementen scoort de infrastructuur hier het slechtst van alle steden.

De Economist Intelligence Unit beoordeelt de steden op stabiliteit, gezondheidszorg, cultuur en milieu, onderwijs en infrastructuur. Volgens de onderzoekers is het leven in de onderzochte steden "iets beter" dan de afgelopen vijftien jaar. Steden in de regio Azië-Stille Oceaan hebben zich het meest hersteld van de gevolgen van de coronacrisis.

Meer uit Binnenland

Natuurbrand bij Weert breidt zich niet verder uit

WEERT (ANP) - De natuurbrand bij Weert breidt zich niet meer verder uit, zegt de veiligheidsregio. Volgens een woordvoerder beslaat de brand nu een gebied van naar schatting 700.000 vierkante meter, oftewel 70 hectare. Het lukt de brandweer om de brand binnen die zone te houden via zogeheten 'stoplijnen'.

1 uur geleden
Afgelopen dagen meerdere kleine brandjes op Oirschotse Hei

WINTELRE (ANP) - In de afgelopen dagen waren er al meerdere kleine brandjes op de Oirschotse Hei ten westen van Eindhoven. Die waren snel uit. Op de momenten dat die vuren uitbraken, waren militairen niet aan het oefenen op het terrein. Dat zegt de Koninklijke Marechaussee.

1 uur geleden
Vuur bij natuurbrand Weert gaat via boomtoppen

WEERT (ANP) - De natuurbrand bij Weert breidt zich steeds verder uit, meldt de veiligheidsregio. Het vuur springt op meerdere plekken over via boomtoppen.

2 uur geleden
Brandweer: natuurbrand op Oirschotse Hei nog niet onder controle

WINTELRE (ANP) - De brand op de Oirschotse Heide ten westen van Eindhoven is nog niet onder controle. Het vuur breidt zich nog uit, laat een woordvoerder van de brandweer weten. De brand heeft een geschatte omvang van ongeveer 500 bij 500 meter.

3 uur geleden
Nu al meer natuurbranden met NL-Alerts dan heel 2025

DEN HAAG (ANP) - Natuurbranden zorgden in april al vijf keer voor NL-Alerts, twee meer dan in heel 2025. Dat blijkt uit een ANP-analyse van alle gepubliceerde NL-Alerts in 2026 en 2025.

3 uur geleden
Brand Oirschotse Heide aan één kant onder controle

WINTELRE (ANP) - De brand op de Oirschotse Heide bij Eindhoven is aan één kant onder controle, in de buurt van het dorp Wintelre. Daar neemt de rookontwikkeling af. Aan de andere kant is het vuur nog niet onder controle. De brandweer verwacht geen grote uitbreidingen meer, maar denkt nog uren bezig te zijn met blussen. Het nablussen wordt mogelijk nachtwerk, vertelt een woordvoerder.

3 uur geleden
Meerdere grote branden in natuurgebieden

WEERT (ANP) - In verschillende delen van Nederland staan donderdag natuurgebieden in brand. In het Gelderse 't Harde brak woensdag een brand uit op een militair oefenterrein. Die brand is donderdag nog niet onder controle gebracht. Inmiddels staat ook een oefenterrein in Weert deels in brand, evenals een stuk van de Oirschotse Heide in Noord-Brabant. Daar waren militairen aan het oefenen toen het vuur ontstond.

3 uur geleden