Leefbaarste steden: Amsterdam uit top 10, Rotterdam duikelt
LONDEN (ANP) - Amsterdam behoort niet meer tot de tien leefbaarste steden wereldwijd. De Nederlandse hoofdstad, vorig jaar negende, valt weer buiten de top 10 in de jongste ranglijst van de onderzoeksdivisie van de Britse uitgever The Economist Group. Rotterdam duikelt zestien plaatsen naar plek 44, en zakt daarmee net zo ver als de Britse stad Manchester.
Amsterdam komt nog maar op de 20e plek. West-Europese steden hebben het zwaar te verduren door meer maatschappelijke onrust en stakingen, stelt het Amerikaanse Forbes. Zo verdween ook het Duitse Frankfurt am Main uit de top tien.
De leefbaarste stad op de wereld blijft de Oostenrijkse hoofdstad Wenen, gevolgd door de Deense hoofdstad Kopenhagen en de Australische stad Melbourne. Onderaan de lijst van 173 steden bungelt de Syrische hoofdstad Damascus. De Oekraïense hoofdstad Kyiv komt op plek 165. Door de Russische bombardementen scoort de infrastructuur hier het slechtst van alle steden.
De Economist Intelligence Unit beoordeelt de steden op stabiliteit, gezondheidszorg, cultuur en milieu, onderwijs en infrastructuur. Volgens de onderzoekers is het leven in de onderzochte steden "iets beter" dan de afgelopen vijftien jaar. Steden in de regio Azië-Stille Oceaan hebben zich het meest hersteld van de gevolgen van de coronacrisis.
Meer uit Binnenland
NIJMEGEN (ANP) - In de In de Betouwstraat in het Gelderse Nijmegen is in de nacht van zondag op maandag een verdacht pakketje aangetroffen. De straat is daarom afgezet en een horecagelegenheid werd ontruimd.
5 uur geledenOBDAM (ANP) - De brand in een bedrijfsverzamelpand in het Noord-Hollandse Obdam is onder controle. Dat heeft de brandweer om 23.00 uur gemeld. Het gebouw is door het vuur en de bluswerkzaamheden verwoest. Voor zover bekend zijn er geen slachtoffers.
8 uur geledenHOLTEN (ANP) - Op diverse plekken in Nederland zijn zondagavond paasvuren ontstoken. Rond het Overijsselse Holten strijden ieder jaar verschillende buurtschappen om de mooiste paasbult, al ging dat vroeger om de hoogste. Dit jaar was de winnaar Espelo.
12 uur geledenDEVENTER (ANP) - De gemeente Zwolle, de gemeente Deventer, de politie en voetbalclubs Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zijn "zeer teleurgesteld" dat de wedstrijd tussen Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zondagmiddag na een ontruimingsactie van de ME van start moest gaan zonder gevuld uitvak. Dat laten ze in een gezamenlijke verklaring weten.
16 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De gemeente Eindhoven feliciteert PSV met de landstitel en kondigt aan dat de huldiging dinsdag plaatsvindt op het Stadhuisplein.
16 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De douane heeft zaterdag ruim 1400 kilo cocaïne gevonden in de haven van Rotterdam. De drugs waren verspreid over drie containers, waarbij "afwijkingen" werden gezien, meldt het Openbaar Ministerie.
17 uur geledenNIJKERK (ANP) - De politie neemt een video over de explosie bij het Israëlcentrum in Nijkerk mee in het onderzoek. Dat zegt een woordvoerster van de politie. Die video is door de pro-Iraanse groep Harakat Ashab al-Yamin al-Islamiya (HAYI) online gezet. Vrijdagavond ontplofte er een voorwerp bij het hek van het gebouw waar de stichting Christenen voor Israël is gehuisvest. De schade bleef beperkt en er raakte niemand gewond.
19 uur geleden