Leefbaarste steden: Amsterdam uit top 10, Rotterdam duikelt
LONDEN (ANP) - Amsterdam behoort niet meer tot de tien leefbaarste steden wereldwijd. De Nederlandse hoofdstad, vorig jaar negende, valt weer buiten de top 10 in de jongste ranglijst van de onderzoeksdivisie van de Britse uitgever The Economist Group. Rotterdam duikelt zestien plaatsen naar plek 44, en zakt daarmee net zo ver als de Britse stad Manchester.
Amsterdam komt nog maar op de 20e plek. West-Europese steden hebben het zwaar te verduren door meer maatschappelijke onrust en stakingen, stelt het Amerikaanse Forbes. Zo verdween ook het Duitse Frankfurt am Main uit de top tien.
De leefbaarste stad op de wereld blijft de Oostenrijkse hoofdstad Wenen, gevolgd door de Deense hoofdstad Kopenhagen en de Australische stad Melbourne. Onderaan de lijst van 173 steden bungelt de Syrische hoofdstad Damascus. De Oekraïense hoofdstad Kyiv komt op plek 165. Door de Russische bombardementen scoort de infrastructuur hier het slechtst van alle steden.
De Economist Intelligence Unit beoordeelt de steden op stabiliteit, gezondheidszorg, cultuur en milieu, onderwijs en infrastructuur. Volgens de onderzoekers is het leven in de onderzochte steden "iets beter" dan de afgelopen vijftien jaar. Steden in de regio Azië-Stille Oceaan hebben zich het meest hersteld van de gevolgen van de coronacrisis.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Jan Nico Scholten is afgelopen woensdag op 93-jarige leeftijd overleden, meldt zijn familie zaterdag in een overlijdensbericht in NRC. Hij is burgemeester geweest van verschillende gemeenten, zat in de jaren zeventig en tachtig in de Tweede Kamer en eind jaren negentig in de Eerste Kamer. Hij was lid van de ARP en na de partijfusie van het CDA. In 1983 verliet hij de christendemocratische partij om later de overstap naar de PvdA te maken.
1 uur geledenWAALWIJK (ANP) - In Waalwijk is vrijdagavond een man (25) met de Angolese nationaliteit aangehouden die werd gezocht voor medeplichtigheid aan moord en gewelddadige ordeverstoring in het Verenigd Koninkrijk, meldt de politie. Het zou gaan om de moord op een 16-jarige jongen in Manchester op 5 november 2020.
1 uur geledenDE BILT (ANP) - De waarschuwing voor gladheid door ijzel voor het noordoosten van het land is verlengd. Oorspronkelijk liep code oranje tot 11.00 uur, maar in Overijssel duurt deze nu tot 12.00 uur, in Drenthe tot 13.00 uur en in Groningen tot 14.00 uur.
1 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Het is zaterdagochtend rustig op de weg in het noorden, waar code oranje geldt voor gladheid door ijzel. "Mensen hoeven niet naar hun werk en veel sportwedstrijden zijn afgelast, dus ouders met kinderen hoeven niet de weg op. Dat scheelt enorm", zegt een woordvoerder van Rijkswaterstaat. Desondanks zijn er hier en daar ongelukken gebeurd.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Kiezers zouden bij de gemeenteraadsverkiezingen samen met een vrouw moeten gaan stemmen die dat nog niet doet, of een vrouw overtuigen naar de stembus te gaan. Die oproep doet Stem op een Vrouw om de genderkloof bij het opkomstpercentage te dichten. Bij de vorige gemeenteraadsverkiezingen in 2022 ging 57 procent van de mannen tegenover 44 procent van de vrouwen stemmen, is te zien op de site van ondezoeksbureau Ipsos.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Sinds 2017 is er dertien keer een grootschalig kookadvies voor drinkwater afgegeven in Nederland. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van cijfers van de Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT). Er is sprake van een grootschalig kookadvies wanneer meer dan 10.000 wateraansluitingen zijn getroffen.
5 uur geledenZEEWOLDE (ANP) - De brandweer heeft in Zeewolde in Flevoland een persoon uit een brandende woning gered. Dat gebeurde in de nacht van vrijdag op zaterdag aan het Fluitekruid.
9 uur geleden