Leefbaar: slechte communicatie bij 'optoppen' gebouwen Rotterdam
ROTTERDAM (ANP) - Bij het bouwen op bestaande gebouwen in Rotterdam, het zogenoemde optoppen, worden omwonenden slecht geïnformeerd door de gemeente. Dat vindt althans Leefbaar Rotterdam, de grootste fractie in de gemeenteraad. Bij optoppen wordt nieuwe woonruimte toegevoegd op of aan bestaande gebouwen.
Rotterdam hoopt met deze vorm van uitbreiding een kleine 9000 woningen extra te kunnen bouwen, zonder daarvoor nieuwe bouwgrond te hoeven ontwikkelen.
Bij de partij zijn meldingen binnengekomen van buurtbewoners van een optop-project. Het bouwen gebeurt volgens omwonenden zonder dat ze daarover fatsoenlijk zijn geïnformeerd. "De bewoners voelen zich overvallen", schrijft de fractie in een brief met vragen over dit onderwerp aan het college van burgemeester en wethouders.
Leefbaar wil dan ook van het stadsbestuur weten welke effecten dit soort projecten hebben op de leefbaarheid van de omgeving en aan welke eisen de bouwers moeten voldoen. "Hierbij valt te denken aan parkeren, fietsenstallingen en afvalverwerking", schrijft de fractie. Ook wil de partij weten hoe de mensen in de omgeving worden meegenomen in een project. Het is nog niet bekend wanneer het college met de beantwoording komt.
Meer uit Binnenland
BARNEVELD (ANP) - BBB-senator Robert van Gasteren zegt zijn lidmaatschap van de partij op, zo kondigde hij aan op een partijbijeenkomst in Barneveld. Hij blijft wel actief bij de BBB-fractie in de Eerste Kamer, zei hij desgevraagd. "Met hetzelfde programma en hetzelfde BBB-gevoel." De partij heeft twaalf zetels in de senaat.
3 uur geledenBARNEVELD (ANP) - Mona Keijzer neemt definitief afscheid van de BBB, nadat ze door de fractie is gepasseerd als potentieel partijleider. "Voor mij stopt het hier vandaag als lid van BBB," zei ze op een ledenavond. Ze scheidde zich al eerder af van de Tweede Kamerfractie en ging op persoonlijke titel verder als Kamerlid.
3 uur geledenBARNEVELD (ANP) - Leden van BBB zijn boos, teleurgesteld en verdrietig om de "reuring" in de partij. Die ontstond nadat Henk Vermeer het partijleiderschap had overgenomen van Caroline van der Plas, hoewel Mona Keijzer die functie ook ambieerde.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Verschillende lokale partijen met namen die lijken op PRO, de nieuwe roepnaam van GroenLinks-PvdA, zijn niet blij met hun nieuwe naamgenoot. Donderdag kondigde de partij aan verder te gaan als Progressief Nederland, kortweg PRO. ProHengelo schrijft op Facebook dat het gebruik van dezelfde naam voor een landelijke partij kan leiden tot "verwarring over rollen, posities en verantwoordelijkheden".
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Sophie Hermans van Volksgezondheid, Welzijn en Sport maakt structureel tot 177 miljoen euro vrij om klaar te zijn voor een volgende pandemie. Het geld komt van meerdere posten binnen haar eigen begroting. Begin maart adviseerde de minister nog tegen extra geld hiervoor.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De voorlopige winst van lokale partijen tijdens de gemeenteraadsverkiezingen ten opzichte van de vorige is kleiner dan eerder gemeld door de ANP Verkiezingsdienst. Ze zijn dus niet de grote winnaars van de recente verkiezingen.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Dit jaar zet landbouwminister Jaimi van Essen (D66) 150 miljoen euro extra klaar voor natuurherstel en verschillende maatregelen voor de landbouw. Het geld komt uit de pot van 20 miljard euro die de coalitie de komende jaren wil uitgeven aan het oplossen van het stikstofprobleem.
6 uur geleden