Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Leefbaar: slechte communicatie bij 'optoppen' gebouwen Rotterdam

Leefbaar: slechte communicatie bij 'optoppen' gebouwen Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Bij het bouwen op bestaande gebouwen in Rotterdam, het zogenoemde optoppen, worden omwonenden slecht geïnformeerd door de gemeente. Dat vindt althans Leefbaar Rotterdam, de grootste fractie in de gemeenteraad. Bij optoppen wordt nieuwe woonruimte toegevoegd op of aan bestaande gebouwen.

Rotterdam hoopt met deze vorm van uitbreiding een kleine 9000 woningen extra te kunnen bouwen, zonder daarvoor nieuwe bouwgrond te hoeven ontwikkelen.

Bij de partij zijn meldingen binnengekomen van buurtbewoners van een optop-project. Het bouwen gebeurt volgens omwonenden zonder dat ze daarover fatsoenlijk zijn geïnformeerd. "De bewoners voelen zich overvallen", schrijft de fractie in een brief met vragen over dit onderwerp aan het college van burgemeester en wethouders.

Leefbaar wil dan ook van het stadsbestuur weten welke effecten dit soort projecten hebben op de leefbaarheid van de omgeving en aan welke eisen de bouwers moeten voldoen. "Hierbij valt te denken aan parkeren, fietsenstallingen en afvalverwerking", schrijft de fractie. Ook wil de partij weten hoe de mensen in de omgeving worden meegenomen in een project. Het is nog niet bekend wanneer het college met de beantwoording komt.

Meer uit Binnenland

15-jarige aangehouden na steekpartij in Numansdorp

NUMANSDORP (ANP) - Tijdens een ruzie in de Schubertstraat in het Zuid-Hollandse Numansdorp is een jongen gewond geraakt. Hij werd met een scherp voorwerp gestoken. Bij de ruzie waren meerdere jongeren betrokken, meldt de politie. De verdachte, een jongen van 15 uit Numansdorp, is aangehouden.

5 uur geleden
AZC Hoofddorp tijdelijk ontruimd om gaslucht

HOOFDDORP (ANP) - Een asielzoekerscentrum aan de Planeetbaan in Hoofddorp is tijdelijk ontruimd nadat er een gaslucht werd geroken, meldt de veiligheidsregio. Volgens NH Nieuws ging het om ongeveer vijfhonderd bewoners. Ze werden opgevangen in een nabijgelegen restaurant.

5 uur geleden
Miljoen kijkers langs de weg bij Bloemencorso Bollenstreek

NOORDWIJK (ANP) - Naar schatting 1 miljoen mensen stonden zaterdag langs de route van het Bloemencorso van de Bollenstreek. De stoet van vijftien praalwagens en tientallen andere voertuigen startte zaterdagochtend in Noordwijk en kwam rond 22.00 uur aan op de finish in Haarlem.

7 uur geleden
Burgemeester ziet effect van maatregelen tegen sluipverkeer A2

LEERDAM (ANP) - Maatregelen die Rijkswaterstaat heeft genomen om sluipverkeer aan te pakken tijdens grootschalige werkzaamheden aan de A2, lijken de overlast te hebben verminderd. Die indruk heeft burgemeester Sjors Fröhlich van de gemeente Vijfheerenlanden, waar onder meer Leerdam en Vianen onder vallen. "Zeker, het was opnieuw druk vandaag vanwege de afsluiting van de A2, maar het was goed te doen. Zowel voor automobilisten op de snelweg als voor de inwoners van Vianen en omliggende dorpen", twitterde hij zaterdag.

8 uur geleden
Zorgen bij ANWB over uitval alarmsysteem miljoenen auto's

DEN HAAG (ANP) - De ANWB maakt zich zorgen over het feit dat mogelijk het noodsysteem van 2 miljoen auto's in Nederland vanaf eind 2027 niet meer werkt door het uitschakelen van het 2G-mobiele netwerk. Het noodsysteem eCall, dat sinds 2018 verplicht is in nieuwe auto's, werkt niet op modernere mobiele netwerken.

11 uur geleden
Kaarten jubileumeditie Dam tot Damloop snel uitverkocht

AMSTERDAM (ANP) - De startbewijzen voor de Dam tot Damloop zijn zaterdagochtend in ruim een uur uitverkocht. Dat meldt de organisatie. Het is dit jaar een jubileumeditie: de hardloopwedstrijd van 10 Engelse mijl (16,1 kilometer) bestaat veertig jaar. Hij wordt gelopen op zondag 20 september.

18 uur geleden
Vrouw omgebracht in woning Amsterdam, man opgepakt

AMSTERDAM (ANP) - Een 45-jarige vrouw uit Amsterdam is vrijdag vermoedelijk om het leven gebracht door haar partner. De 46-jarige man is opgepakt. Hij mag voorlopig alleen contact hebben met zijn advocaat. Daarom meldt de politie zaterdag verder nog niets over de zaak.

18 uur geleden