Leefbaar: slechte communicatie bij 'optoppen' gebouwen Rotterdam
ROTTERDAM (ANP) - Bij het bouwen op bestaande gebouwen in Rotterdam, het zogenoemde optoppen, worden omwonenden slecht geïnformeerd door de gemeente. Dat vindt althans Leefbaar Rotterdam, de grootste fractie in de gemeenteraad. Bij optoppen wordt nieuwe woonruimte toegevoegd op of aan bestaande gebouwen.
Rotterdam hoopt met deze vorm van uitbreiding een kleine 9000 woningen extra te kunnen bouwen, zonder daarvoor nieuwe bouwgrond te hoeven ontwikkelen.
Bij de partij zijn meldingen binnengekomen van buurtbewoners van een optop-project. Het bouwen gebeurt volgens omwonenden zonder dat ze daarover fatsoenlijk zijn geïnformeerd. "De bewoners voelen zich overvallen", schrijft de fractie in een brief met vragen over dit onderwerp aan het college van burgemeester en wethouders.
Leefbaar wil dan ook van het stadsbestuur weten welke effecten dit soort projecten hebben op de leefbaarheid van de omgeving en aan welke eisen de bouwers moeten voldoen. "Hierbij valt te denken aan parkeren, fietsenstallingen en afvalverwerking", schrijft de fractie. Ook wil de partij weten hoe de mensen in de omgeving worden meegenomen in een project. Het is nog niet bekend wanneer het college met de beantwoording komt.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Pro-Palestijnse demonstranten hebben rode en groene rookbommen afgestoken tussen het Museumplein en het Concertgebouw, waar de omstreden Israëlische voorzanger Shai Abramson zondagavond optreedt bij besloten chanoekavieringen. ANP-verslaggevers zien dat de politie massaal aanwezig is.
1 uur geledenLIMA (ANP) - De voor moord en drugssmokkel veroordeelde Nederlander Joran van der Sloot is medisch behandeld nadat hij vrijdag zwaargewond zou zijn aangetroffen in zijn cel in de Peruaanse gevangenis waar hij zijn straf uitzit. Dat meldt het Peruaanse ministerie van Justitie en Mensenrechten in een verklaring. Volgens de krant La República zou hij een zelfmoordpoging hebben gedaan.
2 uur geledenMOERGESTEL (ANP) - De twee kinderen die zaterdagavond zwaargewond in een woning in Moergestel werden aangetroffen, zijn buiten levensgevaar. Dat meldt de politie.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Bij een protest van de extreemrechtse Nederlandse Volks-Unie in Utrecht heeft de politie twee mannen aangehouden. Een 48-jarige man uit Rotterdam is gearresteerd voor verstoring van de openbare orde en een 20-jarige man uit Zutphen voor het dragen van een verboden teken. Volgens de politie gaat het om een teken "dat in de Tweede Wereldoorlog door groepen werd gebruikt die nationaalsocialistisch gedachtegoed verheerlijkten". Een woordvoerder zegt dat het niet gaat om een hakenkruis, maar wil niet zeggen wat de man wel droeg.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nationaal Coördinator Terrorisme en Veiligheid (NCTV) heeft met afschuw gereageerd op de dodelijke schietpartij op Bondi Beach in Sydney. "Ook in Nederland is alertheid geboden", zegt NCTV-baas Wieke Vink in een reactie.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Actievoerders hebben zondagmiddag kort twee ingangen van het Concertgebouw in Amsterdam geblokkeerd. Dat bevestigt een woordvoerder na een bericht op sociale media. De politie heeft volgens hem ingegrepen. Een politiewoordvoerder bevestigt dat er aanhoudingen zijn verricht. Om hoeveel aanhoudingen het gaat en waarvoor, wil de politie niet zeggen.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Centraal Joods Overleg (CJO) is "ontzet en geschokt" door de schietpartij op het Australische Bondi Beach. Op het bekende strand in Sydney was een chanoekaviering gaande toen de schutters het vuur openden.
7 uur geleden