
Leeds United rouwt om overleden clubicoon Cherry
LEEDS (ANP) - Voetbalclub Leeds United rouwt om de dood van voormalig clubicoon Trevor Cherry. "Leeds United is geschrokken en zeer bedroefd van het nieuws dat clublegende Trevor Cherry plotseling en onverwacht is overleden op de leeftijd van 72 jaar", meldt de club.
Cherry speelde tussen 1972 en 1982 486 keer voor Leeds United en won met de club de landstitel in 1974. Hij stond met Leeds in de finale van de Europa Cup 1 in 1975 die werd verloren van Bayern München. Ook speelde hij in 1973 de finale van de Europa Cup 2 waarin Leeds werd verslagen door AC Milan.
Cherry kwam 27 keer uit voor het Engels elftal en droeg een keer de aanvoerdersband.
Meer uit Voetbal
MIAMI (ANP) - Voetballers Ander Herrera en Nicolas Figal van Boca Juniors hebben mogelijk hun laatste wedstrijd op het WK voor clubs al gespeeld. Ze zijn voor vier duels geschorst voor de rode kaart die ze kregen tijdens een duel met Benfica (2-2).
1 uur geledenMIAMI (ANP) - Real Madrid heeft de eerste wedstrijd op het WK voor clubs in de Verenigde Staten gelijkgespeeld tegen Al-Hilal: 1-1. De wedstrijd was het debuut van de nieuwe coach Xabi Alonso, die ook aankopen Dean Huijsen en Trent Alexander-Arnold liet debuteren.
12 uur geledenNITRA (ANP) - De voetballers van Jong Duitsland en Jong Engeland hebben de kwartfinales van het EK onder 21 jaar bereikt. De Duitsers wonnen het laatste groepsduel met de Engelsen met 2-1, maar door de zege van Jong Tsjechië op Jong Slovenië (2-0) ging Engeland alsnog naar de laatste acht, waarbij Nederland zich eerder op de avond ook schaarde door een 2-0-zege op Oekraïne.
12 uur geledenPRESTOV (ANP) - Bondscoach Michael Reiziger was tevreden met het optreden van Jong Oranje bij het EK. "We hebben de mensen erop gezet die energie gaven. En die spelers hebben de juiste energie gegeven. Daarin is het geslaagd", zei Reiziger bij Ziggo Sport na de 2-0-zege van Jong Oranje op Jong Oekraïne in Prestov.
15 uur geledenPHILADELPHIA (ANP) - Tijjani Reijnders heeft een succesvol debuut gemaakt bij Manchester City. De ploeg van coach Pep Guardiola begon het WK voor clubteams met een 2-0-overwinning op Wydad AC uit Casablanca.
15 uur geledenPRESOV (ANP) - Jong Oranje staat in de kwartfinale van het EK. De jonge profvoetballers van bondscoach Michael Reiziger hadden aan een 2-0-overwinning op Oekraïne genoeg om als nummer 2 van Groep D de laatste acht te bereiken. Jong Oranje speelt zaterdag tegen Jong Portugal (winnaar van Groep C) om een plaats in de halve finales.
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Tsjechische doelman Vitezslav Jaros speelt komend seizoen voor Ajax. De keeper wordt voor één seizoen gehuurd van het Engelse Liverpool. De 23-jarige doelman laat via de website van de Amsterdamse club weten dat hij gelooft dat de manier van voetballen van Ajax goed bij hem past.
18 uur geleden