Leeds United rouwt om overleden clubicoon Cherry
LEEDS (ANP) - Voetbalclub Leeds United rouwt om de dood van voormalig clubicoon Trevor Cherry. "Leeds United is geschrokken en zeer bedroefd van het nieuws dat clublegende Trevor Cherry plotseling en onverwacht is overleden op de leeftijd van 72 jaar", meldt de club.
Cherry speelde tussen 1972 en 1982 486 keer voor Leeds United en won met de club de landstitel in 1974. Hij stond met Leeds in de finale van de Europa Cup 1 in 1975 die werd verloren van Bayern München. Ook speelde hij in 1973 de finale van de Europa Cup 2 waarin Leeds werd verslagen door AC Milan.
Cherry kwam 27 keer uit voor het Engels elftal en droeg een keer de aanvoerdersband.
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP/RTR) - Hoofdsponsor Etihad van Manchester City heeft laten weten juridische stappen te overwegen tegen de Premier League. Dat doet de luchtvaartmaatschappij uit de Verenigde Arabische Emiraten omdat de Engelse voetbalclub in haar ogen ten onrechte schuldig is bevonden aan meer dan honderd overtredingen van de financiële regels van de hoogste Engelse profcompetitie. De misstanden zouden begaan zijn in de seizoenen 2009/10 tot en met 2017/18.
54 minuten geledenROME (ANP/AFP) - De Italiaanse Supercup wordt dit seizoen op 22 december in Milaan gespeeld tussen landskampioen en bekerwinnaar Internazionale en bekerfinalist Lazio. De Italiaanse voetballiga Lega Serie A stapt daarmee af van het minitoernooi dat de afgelopen jaren werd gehouden in Saudi-Arabië.
1 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - De Portugese voetballer Rafael Leão heeft donderdag voor het duel in de Nations League met Denemarken het rugnummer 7 gekregen. Dat blijkt uit de selectielijst die door de UEFA is gepubliceerd. Het nummer 7 was de voorbije decennia voor Ronaldo. De recordinternational van de Portugezen verliet woensdag het trainingskamp uit onmin. Hij speelde 234 interlands voor zijn land.
3 uur geledenOSLO (ANP/AFP) - De Noorse voetballer Erling Haaland heeft vliegmaatschappij Norwegian Air Shuttle voor de rechter gedaagd om "ongeoorloofd" gebruik van zijn beeltenis. Het gaat vermoedelijk om zijn paardenstaart.
4 uur geledenCÓRDOBA (ANP/AFP) - Het Argentijnse voetbalelftal heeft zijn eerste interland na de verloren WK-finale tegen Spanje met overtuigende cijfers gewonnen. Het team won in Córdoba met 4-0 van Bolivia in een vriendschappelijk duel.
10 uur geledenLYON (ANP) - Voetbalsters Veerle Buurman en Wieke Kaptein hebben met Chelsea in de Champions League gelijkgespeeld bij OL Lyonnes. Het duel in Lyon eindigde in 0-0. Bij de Franse topclub speelden international Damaris Egurrola en voormalig Ajax-speelster Lily Yohannes.
19 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/AFP) - Vedette Cristiano Ronaldo heeft het trainingskamp van het Portugese elftal verlaten een dag voor de Nations League-wedstrijd tegen Denemarken. De 41-jarige voetballer heeft dat gedaan na uitspraken van bondscoach Jorge Jesus op de persconferentie, die eerder zei dat er niets aan de hand was.
21 uur geleden