
Leeds United officieel terug naar de Premier League
HUDDERSLFIELD (ANP) - Leeds United is na 16 jaar terug in de Premier League. De promotie kon de koploper van het Championship al bijna niet meer ontgaan, maar na de nederlaag van nummer twee West Bromwich Albion bij Huddersfield Town (2-1) is het zeker.
Leeds United heeft vijf punten voorsprong op West Bromwich, dat nog maar een wedstrijd te spelen heeft. De club van coach Marcelo Bielsa eindigt daarom altijd minimaal als tweede, een plaats die goed is voor promotie. Leeds gaat zondag op bezoek bij Derby County de ploeg van trainer Phillip Cocu.
De roemruchte club speelde in seizoen 2003-2004 voor het laatste in de Premier League. Leeds degradeerde toen na veertien seizoenen op het hoogste niveau waarbij het in 1992 zelfs landskampioen was geworden. De club degradeerde ook nog naar de League One, waarin het drie jaar speelde. Vorig seizoen greep de ploeg van Bielsa net naast promotie.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Ajax verhuurt Sivert Mannsverk aan Sparta Praag. De club uit de Tsjechische hoofdstad huurt de Noorse middenvelder dit seizoen en heeft ook een optie tot koop.
11 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - PSV zou een akkoord hebben bereikt met Bayern München over de komst van middenvelder Paul Wanner. Volgens verschillende vooraanstaande Duitse en Nederlandse media betaalt de landskampioen zo'n 15 miljoen euro voor het 19-jarige talent. Daarbij zou Bayern een terugkoopoptie hebben bedongen.
16 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ-middenvelder Sven Mijnans mist het uitduel met Levski Sofia uit de voorrondes van de Conference League van donderdag. De 25-jarige voormalig speler van Sparta Rotterdam heeft klachten overgehouden aan het competitieduel met FC Volendam (2-2). AZ heeft verdediger Maxim Dekker wel weer terug na een blessure.
17 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV mist middenvelder Joey Veerman zaterdag in het thuisduel met FC Groningen. De 26-jarige Volendammer heeft lichte bovenbeenklachten overgehouden aan de uitwedstrijd tegen FC Twente en werkt daardoor een individueel programma af.
19 uur geledenLEIPZIG (ANP/DPA) - Oranje-international Xavi Simons mag bij een goed bod vertrekken bij RB Leipzig. Dat zei sportief directeur Marcel Schäfer woensdag in het Duitse tijdschrift Sport Bild. De 22-jarige middenvelder, die nog een contract heeft tot medio 2027, zou in de belangstelling staan van Chelsea.
22 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP/AFP) - Doelman Fábio van Fluminense heeft volgens zijn club en Braziliaanse media het record van het grootste aantal officiële wedstrijden verbroken. De 44-jarige keeper kwam in het duel met América de Cali in de Copa Sudamericana voor de 1391e keer in actie.
23 uur geledenLONDEN (ANP) - De Professional Footballers' Association heeft aanvaller Mohamed Salah van Liverpool voor de derde keer uitgeroepen tot speler van het jaar in Engeland. Nooit eerder kroonde de spelersvakbond een voetballer drie keer. De 33-jarige Egyptenaar kreeg de prijs eerder in 2018 en 2022. Salah werd met het door Arne Slot getrainde Liverpool kampioen in de Premier League. Hij was goed voor 29 doelpunten en 18 assists.
1 dag geleden