Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Leeds United als kampioen naar Premier League

Leeds United als kampioen naar Premier League

STOKE-ON-TRENT (ANP) - Leeds United keert als kampioen van de Championship terug in de Premier League. Zonder zelf in actie te komen, werd de ploeg van de Argentijnse manager Marcelo Bielsa eerst zeker van promotie en een dag later ook van het kampioenschap. Leeds pakte voor de vierde keer de titel op het tweede niveau in Engeland. Dat deed de club eerder in 1924, 1964 en 1990.

Leeds kon vrijdag na zestien jaar afwezigheid de terugkeer in de hoogste afdeling vieren na de nederlaag van West Bromwich Albion, de nummer 2 van de ranglijst, bij Huddersfield Town (2-1). De ploeg van Bielsa was daardoor zeker van een plek bij de bovenste twee in de Championship. Omdat het als derde geklasseerde Brentford zaterdag na acht overwinningen op rij verloor bij Stoke City (1-0) is Leeds United door geen enkele ploeg meer in te halen.

De drievoudig kampioen van Engeland speelt zondag tegen Derby County, de ploeg van trainer Phillip Cocu.

Meer uit Voetbal

Alle voetbalsters trainen in aanloop naar EK-duel met Frankrijk

THUN (ANP) - Alle speelsters van het Nederlands elftal hebben meegedaan aan de mogelijk laatste training in Zwitserland. In een warm en zonnig Thun oogde de selectie ontspannen in aanloop naar het afsluitende groepsduel met Frankrijk van zondag.

21 minuten geleden
FC Groningen neemt spits Zawada over van gedegradeerd RKC

GRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft Oskar Zawada aan de selectie toegevoegd. De 29-jarige Poolse aanvaller komt over van het uit de Eredivisie gedegradeerde RKC Waalwijk. Zawada ondertekent een contract voor drie jaar.

1 uur geleden
PSV verkoopt Amerikaanse spelmaker Tillman aan Bayer Leverkusen

EINDHOVEN (ANP) - Malik Tillman vertrekt bij PSV. De 23-jarige Amerikaanse spelmaker maakt de overstap naar Bayer Leverkusen, waar de Nederlander Erik ten Hag de trainer is. Tillman ondertekent bij zijn nieuwe werkgever een contract voor vijf jaar.

2 uur geleden
Mathijsen per direct weg als technisch directeur ADO Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Technisch directeur Joris Mathijsen vertrekt per direct bij ADO Den Haag. Dat meldt de club uit de eerste divisie in een persbericht. Oud-international Mathijsen was twee jaar in dienst bij de Haagse club.

17 uur geleden
Spitse kijkt ook naar Jonker voor wanprestatie tegen Engeland

SPIEZ (ANP) - Oranje-aanvoerster Sherida Spitse vindt de pijnlijke EK-nederlaag van woensdag tegen Engeland (0-4) de schuld van zowel speelsters als de staf. Bondscoach Andries Jonker verweet zijn ploeg vooral het plan, dat "in theorie" volgens hem klopte, niet goed te hebben uitgevoerd. Spitse vindt dat dat niet alleen aan de voetbalsters lag.

19 uur geleden
Spitse wil als trainer samenwerken met komende bondscoach Veurink

SPIEZ (ANP) - Aanvoerster Sherida Spitse hoopt in haar toekomstige trainerscarrière samen te werken met Arjan Veurink, de bondscoach van Oranje vanaf na dit EK. De 35-jarige verdedigster noemt een combinatie met de huidige assistent van Engeland-bondscoach Sarina Wiegman "ideaal" gezien haar ervaring als voetbalster, maar sluit dit op korte termijn uit.

19 uur geleden
Aanvoerster Spitse niet bezig met mogelijk laatste interland

SPIEZ (ANP) - Recordinternational Sherida Spitse is nog niet bezig met een mogelijk afscheid bij het Nederlands elftal. De 35-jarige aanvoerster zegt dat ze nu alleen nog maar denkt aan het EK-duel met Frankrijk van zondag en de kleine kans die Oranje nog heeft om de kwartfinales te bereiken.

20 uur geleden