Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ledenvergadering Bayern München eindigt in tumult over Qatar

Ledenvergadering Bayern München eindigt in tumult over Qatar

MÜNCHEN (ANP/DPA) - De ledenvergadering van Bayern München heeft een tumultueus einde gekregen. Een van de 780 aanwezige leden van de Duitse voetbalclub wilde stemmen over het al dan niet doorzetten van de sponsordeal met vliegtuigmaatschappij Qatar Airways. De leiding van de 'Rekordmeister' wees dat voorstel echter af, nadat eerder op de dag een rechtbank in München al had bepaald dat dit onderwerp niet thuishoorde op de algemene ledenvergadering maar een zaak voor het bestuur is.

"Ik sta niet toe dat we over illegale moties stemmen", zei Herbert Hainer, voorzitter van de raad van toezicht van Bayern München. Dat leidde tot beroering in de zaal. Hainer werd uitgefloten en uitgejouwd door een deel van de aanwezigen. Ze riepen onder meer "wij zijn Bayern en jij niet" en "weg Hainer!".

Qatar Airways is een van de grote sponsoren van Bayern. Het contract loopt in 2023 af. Onder de aanhang van de club is de deal met de luchtvaartmaatschappij uit Qatar omstreden, vanwege de mensenrechtensituatie in het gastland van het komende WK. Bayern gaat in de winterstop doorgaans op trainingskamp naar Qatar.

Besluit

Hainer benadrukte dat Bayern zich in ieder geval aan het contract met Qatar Airways houdt en dat nog geen beslissing is genomen over mogelijke verlenging van de samenwerking. "We gaan hier later nog uitvoerig over spreken. Wij hebben nog niet besloten of we met Qatar doorgaan en Qatar heeft ook nog niet besloten of het met ons doorgaat", zei Hainer, die zichtbaar van zijn stuk werd gebracht door de reacties uit de zaal. "Natuurlijk zal er kritiek zijn. Maar we moeten het zakelijk bekijken."

De vergadering werd daarop beëindigd. "Dit was de slechtste gebeurtenis die ik ooit heb gezien bij Bayern", zei oud-voorzitter Uli Hoeness tegen Kicker. "Hier moet ik een nachtje over slapen." Hoeness, de voorganger van Hainer, was dit keer als erevoorzitter te gast op de ledenvergadering.

Meer uit Voetbal

NAC wil zware straf voor vuurwerkafsteker in uitvak bij Vitesse

BREDA (ANP) - NAC Breda wil de "hardst mogelijke maatregelen" tegen de supporter die afgelopen zaterdag tijdens de uitwedstrijd tegen Vitesse in het Gelredome vuurwerk heeft afgestoken op een toilet. Door de rondvliegende stukken raakten vijf mensen gewond: drie supporters en twee stewards. Een verdachte is door de politie aangehouden en wordt nog vastgehouden, meldt NAC in een verklaring op de website van de club.

40 minuten geleden
Hato genomineerd voor Golden Boy-award voor voetbaltalent

TURIJN (ANP) - Jorrel Hato is als enige Nederlander genomineerd voor de Golden Boy-award, de prijs voor de meest talentvolle voetballer in het Europese clubvoetbal. Dat heeft de Italiaanse sportkrant Tuttosport, de organisator van de prijs, maandag bekendgemaakt. Eerder wonnen Rafael van der Vaart (2003) en Matthijs de Ligt (2018) de prijs voor voetballers jonger dan 21.

1 uur geleden
Portugese voetbalbond wil oplossing 'misverstand' over Ronaldo

LISSABON (ANP) - Voorzitter Pedro Proença van de Portugese voetbalbond wil dat de rel rond Cristiano Ronaldo bij de Portugese selectie wordt opgelost. Volgens de voorzitter berust de hele zaak op een misverstand en is de band met de vedette hecht.

7 uur geleden
Advocaat met Curaçao naar kwartfinales CONCACAF Nations League

PORT OF SPAIN (ANP) - Dick Advocaat heeft zich met Curaçao gekwalificeerd voor de kwartfinales van de CONCACAF Nations League. Het is de eerste keer dat de ploeg daarin slaagt. De spelers van Advocaat hadden aan een 1-1-gelijkspel bij Trinidad en Tobago genoeg voor de groepswinst.

11 uur geleden
Xavi houdt goed gevoel over aan start, maar ziet verbeterpunten

N i e u w bericht, meer informatie na 3e alinea: met meer citaten Xavi

19 uur geleden
Titelverdediger Portugal naar kwartfinale Nations League

PORTO (ANP) - Titelverdediger Portugal heeft zich zondagavond als eerste geplaatst voor de kwartfinales van de Nations League, die in maart plaatsvinden. De Portugezen wonnen thuis met 2-1 van Noorwegen, dezelfde uitslag als een week eerder in Oslo. Na vier wedstrijden heeft Portugal 12 punten en kan het niet lager dan als tweede eindigen in groep 4 van de A-divisie.

20 uur geleden
Ierland en Israël spelen gelijk in tweede deel veelbesproken duel

BAČKA TOPOLA (ANP) - In de B-divisie van de Nations League vond zondag de tweede wedstrijd in het veelbesproken tweeluik tussen Ierland en Israël plaats. De 'thuiswedstrijd' van de Ieren op neutraal terrein in Servië eindigde in 1-1. Oud-AZ-spits Troy Parrott benutte een strafschop. Dor Perez maakte gelijk voor Israël.

20 uur geleden