Ledenvergadering Bayern München eindigt in tumult over Qatar
MÜNCHEN (ANP/DPA) - De ledenvergadering van Bayern München heeft een tumultueus einde gekregen. Een van de 780 aanwezige leden van de Duitse voetbalclub wilde stemmen over het al dan niet doorzetten van de sponsordeal met vliegtuigmaatschappij Qatar Airways. De leiding van de 'Rekordmeister' wees dat voorstel echter af, nadat eerder op de dag een rechtbank in München al had bepaald dat dit onderwerp niet thuishoorde op de algemene ledenvergadering maar een zaak voor het bestuur is.
"Ik sta niet toe dat we over illegale moties stemmen", zei Herbert Hainer, voorzitter van de raad van toezicht van Bayern München. Dat leidde tot beroering in de zaal. Hainer werd uitgefloten en uitgejouwd door een deel van de aanwezigen. Ze riepen onder meer "wij zijn Bayern en jij niet" en "weg Hainer!".
Qatar Airways is een van de grote sponsoren van Bayern. Het contract loopt in 2023 af. Onder de aanhang van de club is de deal met de luchtvaartmaatschappij uit Qatar omstreden, vanwege de mensenrechtensituatie in het gastland van het komende WK. Bayern gaat in de winterstop doorgaans op trainingskamp naar Qatar.
Besluit
Hainer benadrukte dat Bayern zich in ieder geval aan het contract met Qatar Airways houdt en dat nog geen beslissing is genomen over mogelijke verlenging van de samenwerking. "We gaan hier later nog uitvoerig over spreken. Wij hebben nog niet besloten of we met Qatar doorgaan en Qatar heeft ook nog niet besloten of het met ons doorgaat", zei Hainer, die zichtbaar van zijn stuk werd gebracht door de reacties uit de zaal. "Natuurlijk zal er kritiek zijn. Maar we moeten het zakelijk bekijken."
De vergadering werd daarop beëindigd. "Dit was de slechtste gebeurtenis die ik ooit heb gezien bij Bayern", zei oud-voorzitter Uli Hoeness tegen Kicker. "Hier moet ik een nachtje over slapen." Hoeness, de voorganger van Hainer, was dit keer als erevoorzitter te gast op de ledenvergadering.
Meer uit Voetbal
PORTO (ANP) - Voormalig Ajax-trainer Francesco Farioli heeft zich in Portugal met FC Porto verzekerd van de landstitel. Een thuiszege van 1-0 op Alverca volstond. Het is voor FC Porto de 31e landstitel uit de clubgeschiedenis.
14 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft bovenin de Eredivisie niet kunnen profiteren van het puntenverlies van Ajax tegen PSV (2-2). De Nijmegenaren speelden voor eigen publiek tegen degradatiekandidaat Telstar ook gelijk, met 1-1.
14 uur geledenPAMPLONA (ANP) - FC Barcelona heeft in de Spaanse voetbalcompetitie de uitwedstrijd tegen Osasuna met miniem verschil gewonnen: 1-2. Alle doelpunten vielen in de slotfase.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Ajax en PSV in de Eredivisie heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in de Johan Cruijff ArenA (2-2).
16 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De wedstrijd tussen NEC en Telstar in de Eredivisie is zaterdag tijdelijk stilgelegd. Scheidsrechter Jeroen Manschot besloot daartoe omdat het in Nijmegen begon te onweren.
16 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Excelsior is nagenoeg zeker van een langer verblijf in de Eredivisie. Het elftal van trainer Ruben den Uil won in de slotfase met 3-2 bij FC Groningen en steeg daarmee naar de gedeelde dertiende plaats op de ranglijst. Excelsior versloeg zondag FC Utrecht voor eigen publiek al met 5-0.
17 uur geledenCOMO (ANP) - Internazionale kan in de Italiaanse voetbalcompetitie op zijn vroegst zondag de landstitel binnenhalen. Nummer 2 Napoli speelde zaterdag doelpuntloos gelijk bij Como en kan daardoor in punten nog naast Inter komen. Koploper Inter heeft zondag in de thuiswedstrijd tegen Parma genoeg aan een gelijkspel voor de 21e landstitel.
17 uur geleden