Ledenraden Plus en Coop akkoord met fusie supermarktketens
UTRECHT (ANP) - De ledenraden van supermarktketens Plus en Coop hebben ingestemd met de geplande fusie tussen de twee supermarktketens. In beide gevallen gebeurde dat volgens de concerns met een ruime meerderheid. De goedkeuringen zijn een belangrijke stap voor de fusie die in september werd aangekondigd.
Eerder stemden de ondernemingsraden van de twee bedrijven al in met de fusie. Toezichthouder Autoriteit Consument & Markt (ACM) moet nog zijn fiat geven. De bedrijven denken dat de fusie begin volgend jaar kan worden afgerond. Dan kunnen ze beginnen met het ombouwen van Coop-winkels naar de Plus-formule. Dat duurt naar verwachting enkele jaren.
Plus en Coop hebben samen zo'n 550 winkels door heel Nederland en een gezamenlijke jaaromzet van rond de 5 miljard euro. Na Albert Heijn en Jumbo is de nieuwe fusieketen het derde supermarktconcern van Nederland. Er werken ruim 40.000 mensen bij het fusiebedrijf.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese gasprijs is donderdagochtend zeer sterk gestegen door de aanvallen op gasinstallaties in het Midden-Oosten. Op de Amsterdamse gasbeurs, de maatstaf voor de Europese prijzen, schoot de prijs met wel 35 procent omhoog.
27 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De olieprijzen zijn verder opgelopen na aanvallen op belangrijke energie-installaties in het Midden-Oosten. Raketten troffen onder andere de belangrijkste gasproductielocatie van Qatar. Aan de pomp in Nederland liepen de adviesprijzen voor benzine en diesel verder op.
53 minuten geledenTOKIO (ANP) - De Aziatische aandelenbeurzen gingen donderdag stevig omlaag na aanvallen door Iran op belangrijke gasinstallaties in Qatar. Hierdoor gingen de olieprijzen weer hard omhoog. Beleggers vrezen dat een escalerende oorlog in het Midden-Oosten de inflatiedruk verder zal verhogen. Ook werd de stemming in Azië gedrukt door zware verliezen op Wall Street woensdag.
54 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De werkloosheid in Nederland is in februari, na vijf maanden onveranderd te zijn gebleven, licht gestegen tot 4,1 procent. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In september, oktober, november, december en januari zat 4 procent van de beroepsbevolking zonder betaald werk. De werkloosheid zit hiermee op het hoogste niveau in vier jaar.
1 uur geledenROME (ANP/RTR) - Italië heeft woensdag de accijns op brandstoffen verlaagd om huishoudens en bedrijven tegemoet te komen, nu de energiekosten flink stijgen door de oorlog in het Midden-Oosten. "We verlagen de brandstofprijs met 25 cent per liter, voor iedereen", heeft premier Giorgia Meloni aangekondigd.
10 uur geledenNEW YORK (ANP) - Wall Street is woensdag met stevige verliezen gesloten, nadat de Federal Reserve de Amerikaanse rentetarieven onveranderd liet en slechts één renteverlaging voor dit jaar voorspelde. Volgens kenners was het rentebesluit evenwel in lijn met de verwachtingen. De oorlog in het Midden-Oosten bleef de gemoederen echter bezighouden. De olieprijzen zijn flink verder opgelopen, mede door een Iraanse aanval op een belangrijke gasinstallatie in Qatar.
11 uur geledenUTRECHT (ANP) - De bewindvoerders van het bedrijf achter onlinewoonwinkel Fonq willen de websites van Fonq en Naduvi toegankelijk houden voor consumenten. Op dit moment kunnen echter geen bestellingen worden geplaatst en geen betalingen worden gedaan. Ondertussen zoeken de bewindvoerders naar mogelijkheden om het bedrijf of delen ervan voort te zetten.
11 uur geleden