Leden van Duitse AfD op bijeenkomst met neonazi's in Zwitserland
KLOTEN (ANP) - Op een bijeenkomst in Zwitserland met neonazi's en rechts-extremisten waren ook leden van de radicaalrechtse partij Alternative für Deutschland (AfD), bericht het Duitse onderzoeksplatform Correctiv. Onder meer Bondsdaglid Roger Beckamp en parlementslid van de deelstaat Brandenburg Lena Kotré zouden aanwezig zijn geweest.
De bijeenkomst werd midden december gehouden in een restaurant in de Zwitserse gemeente Kloten. Ook aanwezig waren leden van de groepering Blood & Honour die in Duitsland verboden is, de extreemrechtse Zwitserse groep Junge Tat en leden van de Junge Alternative, een Duitse rechts-extremistische jongerenorganisatie.
Tijdens de bijeenkomst ging Kotré dieper in op wat zij bedoelde met "remigratie". Zo sprak ze zich uit voor het intrekken van het staatsburgerschap van genaturaliseerde Duitsers die zich niet aan de wet hielden, aldus Correctiv.
De bijeenkomst was georganiseerd door een vooraanstaand lid van de Junge Tat bij wie eerder tijdens een huiszoeking een wapenarsenaal was gevonden.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/RTR) - Poetin-adviseur Joeri Oesjakov zegt dat Rusland en de Verenigde Staten vooruitgang hebben geboekt bij onderhandelingen over een einde aan de oorlog in Oekraïne eerder deze week in Moskou. Rusland wil graag verder praten met de Amerikaanse onderhandelaars, zegt hij.
59 minuten geledenNEW DELHI (ANP/RTR) - De Indiase premier Narendra Modi heeft zijn gast uit Rusland, president Vladimir Poetin, gezegd dat de wereld moet terugkeren naar vrede. Modi zei dat India geen neutraal land is, maar aan de kant van de vrede staat.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BELGA) - De leiders van de Afrikaanse buurlanden Democratische Republiek Congo en Rwanda hebben een vredesovereenkomst ondertekend in het Witte Huis in Washington. Dat deden de buitenlandministers van de twee landen in juni ook al. Ondertussen gaat het geweld gewoon door.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Europese bondgenoten van Oekraïne vrezen dat de Amerikaanse vredesgezant Steve Witkoff Oekraïne uitverkoopt aan Rusland. Ze spraken tijdens een videovergadering met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky maandag hun diepe wantrouwen in Witkoff uit, zeggen diplomaten.
15 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Onder meer wegens terrorisme heeft Rusland de toegang tot Snapchat geblokkeerd, meldde het Russische staatspersbureau RIA. Met de Snapchat-app kunnen berichten, foto's en video's worden gedeeld.
15 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse regering heeft extra maatregelen aangekondigd tegen Rusland voor de vergiftigingen in Salisbury in 2018. De Russische militaire inlichtingendienst GROe, die handelde in opdracht van president Vladimir Poetin, was daarvoor verantwoordelijk, zegt de regering naar aanleiding van een onafhankelijk onderzoek. Er zijn extra sancties ingesteld en de Russische ambassadeur is ontboden.
20 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - Ex-buitenlandchef van de EU Federica Mogherini treedt af als rector van het Europacollege in Brugge vanwege een onderzoek naar fraude bij een opleiding van jonge diplomaten. Zij en twee anderen werden eerder deze week aangehouden voor een fraudeonderzoek over de aanbesteding van de opleiding aan het Europacollege.
20 uur geleden