Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Leden NOC*NSF stemmen in met bestuursvorm met raad van toezicht

Leden NOC*NSF stemmen in met bestuursvorm met raad van toezicht

ARNHEM (ANP) - NOC*NSF stapt per 1 januari over op een nieuw bestuursmodel. De aangesloten sportbonden gingen tijdens de algemene ledenvergadering op Papendal massaal akkoord met de vorming van een raad van toezicht (rvt) die in de plaats komt van het bestuur. Bestuursvoorzitter Anneke van Zanen-Nieberg neemt die taak ook in de rvt op zich.

Oud-zwemmer Ferry Weertman wordt de vertegenwoordiger van de atletencommissie in het toezichtsorgaan, dat verder zal bestaan uit Irene Eijs, Peter Bommel - net als Van Zanen afkomstig uit het huidige bestuur - en de nieuwe leden Gerritjan Eggenkamp en Harry van de Kraats.

"Gezien de aard, de omvang, de complexiteit en ook de aansprakelijkheid van het - vrijwillig - bestuurlijke werk voor NOC*NSF is dit een logische stap", legde Van Zanen de lang voorbereide wijziging van bestuursvorm uit. "Het is begrijpelijk dat deze rol wordt overgenomen door de directie die de dagelijkse leiding heeft. Maar de algemene vergadering blijft het belangrijkste orgaan. Namens de bonden houdt de rvt toezicht."

Vergoeding

Volgens Van Zanen zagen de bonden het huidige bestuur soms als een vooruitgeschoven pion van de directie. "De raad van toezicht is er juist voor de bonden." En lachend: "Marc van den Tweel (algemeen directeur) kan de borst nat maken."

Van Zanen, die internationaal NOC*NSF blijft vertegenwoordigen, krijgt net als de andere rvt-leden een vergoeding voor haar werkzaamheden.

Atletencommissie

Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) moest ook instemmen met het plan. Een voorwaarde was dat een vertegenwoordiger van de atletencommissie zitting neemt in de rvt. Aangezien huidig bestuurslid Inge Janssen terugtreedt als voorzitter van de atletencommissie, moest een andere kandidaat worden gezocht. Dat werd Weertman, de olympisch kampioen openwaterzwemmen van Rio 2016.

Janssen wordt als voorzitter van de atletencommissie opgevolgd door een duo: hockeyster Josine Koning en bridger Tim Verbeek.

Meer uit Sport

Lavreysen gekozen tot wielrenner van het jaar

UTRECHT (ANP) - Harrie Lavreysen is uitgeroepen tot wielrenner van het jaar. Dat gebeurde maandag tijdens het Wielergala in Utrecht. De meervoudig wereldkampioen baanwielrennen was zelf niet aanwezig om de bijbehorende Gerrit Schulte Trofee in ontvangst te nemen.

5 uur geleden
Autocoureur Mick Schumacher rijdt in 2026 in IndyCar Series

BERLIJN (ANP/DPA) - Mick Schumacher gaat in 2026 racen in de IndyCar Series. De zoon van racelegende Michael Schumacher heeft getekend bij Rahal Letterman Lanigan Racing (RLL), zo heeft het Amerikaanse team maandag bekendgemaakt.

6 uur geleden
Kos en De Laat in shorttrackselectie voor World Tour in Dordrecht

UTRECHT (ANP) - Shorttracker Daan Kos is teruggekeerd in de selectie voor de vierde wedstrijd in de World Tour, die vanaf donderdag plaatsvindt in Dordrecht. De 22-jarige shorttracker moest de wedstrijden van afgelopen week in het Poolse Gdansk missen door een rugblessure. Ook Itzhak de Laat maakt weer deel uit van de selectie van bondscoach Niels Kerstholt. Kay Huisman en Bram Steenaart zijn niet geselecteerd.

8 uur geleden
Ontsteken Olympische vlam vanwege slecht weer verplaatst naar hal

ATHENE (ANP/DPA) - Het ontsteken van de Olympische vlam voor de Winterspelen van 2026 in Milaan en Cortina d'Ampezzo wordt vanwege slechte weersvoorspellingen verplaatst naar een overdekte hal. Dat maakte de organisatie bekend.

11 uur geleden
Schaatsster Groenewoud tweede op de massastart in Calgary

CALGARY (ANP) - Marijke Groenewoud heeft bij de wereldbeker in Calgary zilver gegrepen op de massastart. De 26-jarige wereldkampioene op dit onderdeel moest alleen Ivanie Blondin uit Canada voor zich dulden in de sprint. Mia Manganello uit de Verenigde Staten eindigde als derde.

22 uur geleden
Kok wint vierde 500 meter op rij met Nederlands podium

CALGARY (ANP) - Femke Kok heeft bij wereldbekerwedstrijden in Calgary de vierde 500 meter op rij gewonnen. De wereldkampioene was de beste in 36,72. Jutta Leerdam werd met 37,01 tweede en Marrit Fledderus met 37,08 derde. Achter het geheel Nederlandse podium volgde Anna Boersma op de vierde plaats en Angel Daleman op de vijfde plaats.

23 uur geleden
Schaatssters winnen in Calgary tweede ploegenachtervolging

CALGARY (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben bij de wereldbekerwedstrijden in Calgary de ploegenachtervolging gewonnen. Joy Beune, Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud waren met 2.52,52 nipt sneller dan Canada en Japan. Olympisch kampioen Canada was 0,16 seconde langzamer. Japan kwam tot 2.53,08.

1 dag geleden