Leden harde kern Feyenoord melden zich ziek voor strafzaak
ROTTERDAM (ANP) - Twee leden van de harde kern van Feyenoord zijn dinsdagmiddag niet verschenen bij de politierechter in de rechtbank in Rotterdam. Ze worden vervolgd voor het mishandelen van een 21-jarige scheidsrechter tijdens een supporterstoernooi in De Kuip op 16 juni dit jaar. Beide verdachten hebben laten weten dat ze ziek zijn, maar hun zaak gaat toch door.
Het Openbaar Ministerie eiste tegen beide verdachten taakstraffen van 150 uur. "Als je het niet eens bent met de beslissing van de scheidsrechter, blijf dan alsjeblieft thuis", zei de officier van justitie. "Je dient met je tengels van de scheidsrechter af te blijven."
Verdachte Toon K. uit het Brabantse Steenbergen (36), bekend van het RTL-programma Bij ons op het kamp, en Damian K. (27) uit Capelle aan den IJssel zijn volgens de aanklager schuldig aan openlijk geweld. K. is mede-eigenaar van het supporterskledingmerk Rotterdam Radicals, dat met een team meedeed aan het supporterstoernooi.
Geen aangifte
De scheidsrechter liep door het geweld wonden aan zijn hoofd en een hersenschudding op. De woede tegen hem ontstond na het trekken van een rode kaart. Hij werd geslagen en geschopt. Hij heeft nog steeds angst, bleek tijdens de rechtszitting. De arbiter is er niet bij.
De politierechter toonde beelden van het incident. K. heeft bij de politie bekend dat hij de scheidsrechter een trap heeft gegeven. De advocaat van K. zei in de rechtbank dat hij deed omdat hij was geschrokken van de arbiter. Hij is gestopt met het fluiten van wedstrijden.
NRC en het onlineprogramma BOOS deden onderzoek naar het incident in De Kuip. Zij meldden afgelopen donderdag dat Feyenoord het slachtoffer heeft gevraagd geen aangifte te doen. Een medewerker van de afdeling supporterszaken zou het slachtoffer hebben voorgesteld "om de kwestie buiten justitie om" te regelen.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Het centrum van Amsterdam krijgt deze zomer een Walk of Pride, een looproute met speciale tegels waarop de namen staan van "helden uit de internationale lhbtiq+-gemeenschap". De gemeente laat weten dat de eerste 52 tegels worden onthuld tijdens het evenement WorldPride. Daar draagt de gemeente 50.000 euro subsidie aan bij.
1 uur geledenDEN HOORN (ANP) - De politie zoekt nog naar antwoorden in de zaak van de 16-jarige jongen die vorige maand in Den Hoorn is doodgestoken. Ook is bij de politie niet duidelijk waarom de jongen uit Delft die avond op donderdag 22 januari bij de Spoorplaats in Den Hoorn was.
12 uur geledenDE BILT (ANP) - Friesland, Groningen en Drenthe moeten dinsdag nog meer dan de andere provincies rekening houden met gladheid. Het KNMI waarschuwt die drie provincies daarvoor met code oranje van dinsdag 22.00 tot woensdag 10.00 uur. Op Zeeland na geldt voor de rest van het land vanaf dinsdagochtend waarschuwingscode geel.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland zal niet tegen een 'waterslot' aanlopen, vergelijkbaar met het 'stikstofslot' waar al wel sprake van is. Dat heeft demissionair minister Robert Tieman (Infrastructuur en Waterstaat) gezegd in een Kamerdebat. "We hebben de juridische risico's in beeld." Hij verwees daarbij naar een rapport van de landsadvocaat dat niet openbaar is.
16 uur geledenALPHEN AAN DEN RIJN (ANP) - De tienerjongen die donderdag in Zweden werd opgepakt voor betrokkenheid bij de schietpartij bij de gevangenis in Alphen aan den Rijn op 16 januari wordt in zijn thuisland vervolgd. Dat meldt het Openbaar Ministerie.
18 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Syrische minderheden als alawieten, druzen en Koerden moeten betere asielbescherming krijgen van de Nederlandse regering, omdat zij ook na de machtsovername in Syrië slachtoffer zijn van gericht geweld. Dat vindt VluchtelingenWerk Nederland.
18 uur geledenZAANDAM (ANP) - De Amsterdamse afvalverwerker AEB moet maximaal 280.000 euro betalen als het bedrijf weer te veel schadelijke stoffen uitstoot. De Omgevingsdienst Noordzeekanaalgebied (OD NZKG) heeft een last onder dwangsom opgelegd, die in delen wordt geïnd als het bedrijf opnieuw de regels overtreedt. Het Afval Energie Bedrijf (AEB) in het Westelijk Havengebied van Amsterdam heeft in 2024 en 2025 meerdere keren de normen voor de uitstoot van dioxine overschreden.
19 uur geleden