Leden harde kern Feyenoord melden zich ziek voor strafzaak
ROTTERDAM (ANP) - Twee leden van de harde kern van Feyenoord zijn dinsdagmiddag niet verschenen bij de politierechter in de rechtbank in Rotterdam. Ze worden vervolgd voor het mishandelen van een 21-jarige scheidsrechter tijdens een supporterstoernooi in De Kuip op 16 juni dit jaar. Beide verdachten hebben laten weten dat ze ziek zijn, maar hun zaak gaat toch door.
Het Openbaar Ministerie eiste tegen beide verdachten taakstraffen van 150 uur. "Als je het niet eens bent met de beslissing van de scheidsrechter, blijf dan alsjeblieft thuis", zei de officier van justitie. "Je dient met je tengels van de scheidsrechter af te blijven."
Verdachte Toon K. uit het Brabantse Steenbergen (36), bekend van het RTL-programma Bij ons op het kamp, en Damian K. (27) uit Capelle aan den IJssel zijn volgens de aanklager schuldig aan openlijk geweld. K. is mede-eigenaar van het supporterskledingmerk Rotterdam Radicals, dat met een team meedeed aan het supporterstoernooi.
Geen aangifte
De scheidsrechter liep door het geweld wonden aan zijn hoofd en een hersenschudding op. De woede tegen hem ontstond na het trekken van een rode kaart. Hij werd geslagen en geschopt. Hij heeft nog steeds angst, bleek tijdens de rechtszitting. De arbiter is er niet bij.
De politierechter toonde beelden van het incident. K. heeft bij de politie bekend dat hij de scheidsrechter een trap heeft gegeven. De advocaat van K. zei in de rechtbank dat hij deed omdat hij was geschrokken van de arbiter. Hij is gestopt met het fluiten van wedstrijden.
NRC en het onlineprogramma BOOS deden onderzoek naar het incident in De Kuip. Zij meldden afgelopen donderdag dat Feyenoord het slachtoffer heeft gevraagd geen aangifte te doen. Een medewerker van de afdeling supporterszaken zou het slachtoffer hebben voorgesteld "om de kwestie buiten justitie om" te regelen.
Meer uit Binnenland
ZEELAND (ANP) - Bij een ongeval in het Noord-Brabantse dorp Zeeland zijn zondagochtend vroeg twee inzittenden van een auto overleden. Een van de slachtoffers is een 15-jarige jongen uit Uden. De identiteit van het andere slachtoffer is nog niet bekend, meldt een politiewoordvoerder.
2 minuten geledenASSEN (ANP) - Bij een steekpartij in een horecapand aan de Kerkstraat in Assen zijn twee mensen gewond geraakt. Dat meldt de politie Drenthe op X. De slachtoffers werden ter plaatse aangetroffen. Een van hen is ernstig gewond.
5 uur geledenLEENDE (ANP) - Bij een steekpartij in Leende is in de nacht van zaterdag op zondag een persoon gewond geraakt. Het incident gebeurde rond 03.00 uur in een woning aan de Oostrikkerstraat. Dat meldt de politie Oost-Brabant op X.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In de Schilderswijk in Den Haag heeft de politie zaterdagavond 29 aanhoudingen verricht. Feestvreugde om de WK-zege van Marokko sloeg daar om in ongeregeldheden. Twee agenten en een verkeersregelaar raakten daarbij gewond. Dat meldt de politie.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In Rotterdam, Utrecht en Den Haag is het weer rustig op straat nadat de Mobiele Eenheid (ME) zaterdagavond moest optreden wegens onrust rond de WK-wedstrijd tussen Marokko en Canada. Fans van Marokko gingen in de grote steden de straat op om de winst te vieren.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam zijn supporters van Marokko, die de winst van de WK-wedstrijd tegen Canada vierden, huiswaarts gekeerd.
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Mobiele Eenheid (ME) heeft zaterdagavond ook ingegrepen in Utrecht doordat onrust ontstond na de WK-wedstrijd tussen Marokko en Canada. Dat meldt een woordvoerder van de politie Midden-Nederland.
8 uur geleden