Leden harde kern Feyenoord melden zich ziek voor strafzaak
ROTTERDAM (ANP) - Twee leden van de harde kern van Feyenoord zijn dinsdagmiddag niet verschenen bij de politierechter in de rechtbank in Rotterdam. Ze worden vervolgd voor het mishandelen van een 21-jarige scheidsrechter tijdens een supporterstoernooi in De Kuip op 16 juni dit jaar. Beide verdachten hebben laten weten dat ze ziek zijn, maar hun zaak gaat toch door.
Het Openbaar Ministerie eiste tegen beide verdachten taakstraffen van 150 uur. "Als je het niet eens bent met de beslissing van de scheidsrechter, blijf dan alsjeblieft thuis", zei de officier van justitie. "Je dient met je tengels van de scheidsrechter af te blijven."
Verdachte Toon K. uit het Brabantse Steenbergen (36), bekend van het RTL-programma Bij ons op het kamp, en Damian K. (27) uit Capelle aan den IJssel zijn volgens de aanklager schuldig aan openlijk geweld. K. is mede-eigenaar van het supporterskledingmerk Rotterdam Radicals, dat met een team meedeed aan het supporterstoernooi.
Geen aangifte
De scheidsrechter liep door het geweld wonden aan zijn hoofd en een hersenschudding op. De woede tegen hem ontstond na het trekken van een rode kaart. Hij werd geslagen en geschopt. Hij heeft nog steeds angst, bleek tijdens de rechtszitting. De arbiter is er niet bij.
De politierechter toonde beelden van het incident. K. heeft bij de politie bekend dat hij de scheidsrechter een trap heeft gegeven. De advocaat van K. zei in de rechtbank dat hij deed omdat hij was geschrokken van de arbiter. Hij is gestopt met het fluiten van wedstrijden.
NRC en het onlineprogramma BOOS deden onderzoek naar het incident in De Kuip. Zij meldden afgelopen donderdag dat Feyenoord het slachtoffer heeft gevraagd geen aangifte te doen. Een medewerker van de afdeling supporterszaken zou het slachtoffer hebben voorgesteld "om de kwestie buiten justitie om" te regelen.
Meer uit Binnenland
TENERIFE (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip Hondius komt naar verwachting zondag rond 12.00 uur aan bij de Canarische Eilanden. Dat meldt de Spaanse omroep RTVE. Het schip vaart van Kaapverdië naar Tenerife en is volgens GPS-gegevens vrijwel halverwege.
1 uur geledenALMERE (ANP) - NorthC, eigenaar van het datacentrum in Almere waar donderdag brand uitbrak, is nog steeds druk bezig om de schade te inventariseren. De brand zelf was donderdagavond onder controle. Volgens een woordvoerder is daarna gestart met een inspectie om de schade in kaart te brengen. Het bedrijf probeert de stroom en de connectiviteit zo snel mogelijk te herstellen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Meerdere onderwijsinstellingen hebben maatregelen getroffen na een grootschalige hack bij onderwijssoftware Canvas. Hackers wisten de Canvas-sites van meerdere Nederlandse universiteiten over te nemen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De persoon die is aangehouden na een explosie bij het partijkantoor van D66 is een 37-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats, meldt de politie. Bij het pand in de Lange Houtstraat in Den Haag ging donderdagavond iets na 21.00 uur een vuurwerkbom af. Het gebouw raakte hierdoor beschadigd. Er waren op het moment van de explosie tientallen jongeren aanwezig in het pand. Niemand raakte gewond.
1 uur geledenBILTHOVEN (ANP) - De derde persoon die na klachten werd getest op het hantavirus is ook niet besmet, meldt het RIVM. In totaal werden drie personen met klachten getest die op dezelfde vlucht zaten als de 69-jarige Nederlandse vrouw, die later aan het virus overleed. Alle uitslagen zijn negatief.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Defensie heeft op verzoek van het RIVM een militair arts naar het cruiseschip Hondius gestuurd om medische ondersteuning te verlenen. De arts zorgt aan boord voor verdere medische begeleiding van de opvarenden, schrijft Defensie op haar website. Ook denkt de arts momenteel mee over hoe de passagiers veilig van boord gehaald kunnen worden. Daarbij wordt bijvoorbeeld gekeken naar mogelijke quarantainemaatregelen.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Naast de welbekende Eindexamenklachtenlijn komt het Landelijk Aktie Komitee Scholieren (LAKS) dit jaar met de zogenoemde stresslijn. Die is er voor eindexamenleerlingen die geen klacht willen indienen, maar "behoefte hebben aan een luisterend oor in deze stressvolle periode". Want volgens LAKS-bestuurder Inass Jagour verdienen scholieren "een plek om stress en prestatiedruk te uiten".
3 uur geleden