Leden harde kern Feyenoord melden zich ziek voor strafzaak
ROTTERDAM (ANP) - Twee leden van de harde kern van Feyenoord zijn dinsdagmiddag niet verschenen bij de politierechter in de rechtbank in Rotterdam. Ze worden vervolgd voor het mishandelen van een 21-jarige scheidsrechter tijdens een supporterstoernooi in De Kuip op 16 juni dit jaar. Beide verdachten hebben laten weten dat ze ziek zijn, maar hun zaak gaat toch door.
Het Openbaar Ministerie eiste tegen beide verdachten taakstraffen van 150 uur. "Als je het niet eens bent met de beslissing van de scheidsrechter, blijf dan alsjeblieft thuis", zei de officier van justitie. "Je dient met je tengels van de scheidsrechter af te blijven."
Verdachte Toon K. uit het Brabantse Steenbergen (36), bekend van het RTL-programma Bij ons op het kamp, en Damian K. (27) uit Capelle aan den IJssel zijn volgens de aanklager schuldig aan openlijk geweld. K. is mede-eigenaar van het supporterskledingmerk Rotterdam Radicals, dat met een team meedeed aan het supporterstoernooi.
Geen aangifte
De scheidsrechter liep door het geweld wonden aan zijn hoofd en een hersenschudding op. De woede tegen hem ontstond na het trekken van een rode kaart. Hij werd geslagen en geschopt. Hij heeft nog steeds angst, bleek tijdens de rechtszitting. De arbiter is er niet bij.
De politierechter toonde beelden van het incident. K. heeft bij de politie bekend dat hij de scheidsrechter een trap heeft gegeven. De advocaat van K. zei in de rechtbank dat hij deed omdat hij was geschrokken van de arbiter. Hij is gestopt met het fluiten van wedstrijden.
NRC en het onlineprogramma BOOS deden onderzoek naar het incident in De Kuip. Zij meldden afgelopen donderdag dat Feyenoord het slachtoffer heeft gevraagd geen aangifte te doen. Een medewerker van de afdeling supporterszaken zou het slachtoffer hebben voorgesteld "om de kwestie buiten justitie om" te regelen.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Het Amsterdamse Van Gogh Museum heeft een schilderij van de Franse vrouwelijke kunstenaar Virginie Demont-Breton verworven. Het werk was volgens het museum een inspiratiebron voor Van Gogh, die ook een eigen interpretatie van het schilderij maakte.
5 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Meerdere organisaties die zich inzetten voor het behoud van het Curaçaose erfgoed hebben een brief gestuurd aan UNESCO. Dat hebben ze deze week bekendgemaakt. De organisaties zeggen zich ernstige zorgen te maken over de vele bouwprojecten die volgens hen leiden tot "een teruglopende kwaliteit en aantasting van historisch Willemstad".
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nationaal Coördinator tegen Discriminatie en Racisme (NCDR) Rabin Baldewsingh gaat een plan ontwikkelen voor de nationale aanpak van moslimdiscriminatie. Dat zei hij donderdagavond tijdens een iftarbijeenkomst in Den Haag.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft Stefan V. (34) donderdag vrijgesproken van het vernielen van 32 graven en urnen op begraafplaats Westduin in Den Haag en van diefstal van een gedenksteen en een grafmonument in februari en maart vorig jaar. De rechtbank legde hem wel acht maanden cel op voor twee inbraken in vakantiewoningen.
14 uur geledenDORDRECHT (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft donderdag tbs met dwangverpleging geëist tegen de 32-jarige Jesse R. voor het onthoofden van zijn moeder op 16 april vorig jaar in haar woning aan de Molenstraat in Hellevoetsluis. Volgens het OM is R. volledig ontoerekeningsvatbaar en moet de rechtbank hem ontslaan van rechtsvervolging.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ook de makers van chatbot Grok willen voorkomen dat de dienst wordt gebruikt om kindermisbruik te creëren. "Maar het volledig elimineren van elk misbruik is niet haalbaar, er zullen altijd gebruikers zijn die beveiligingsmaatregelen omzeilen", hebben de advocaten van het platform gezegd. Grok is eigendom van het bedrijf xAI van Elon Musk.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een 63-jarige man die een celstraf uitzit voor geruchtmakende kunstroven zit weer gevangen, nadat hij in januari op de vlucht was geslagen. Hij ging ervandoor toen hij zelfstandig van de gevangenis in Nieuwegein naar een beperkt beveiligde afdeling van een andere gevangenis mocht.
17 uur geleden