Leden harde kern Feyenoord in beroep tegen taakstraffen
ROTTERDAM (ANP) - Twee leden van de harde kern van Feyenoord gaan in hoger beroep tegen de taakstraffen van 150 uur die de rechtbank in Rotterdam hen twee weken geleden heeft opgelegd voor het mishandelen van een scheidsrechter tijdens een supporterstoernooi. Hun advocaten hebben aangekondigd de zaak aan het gerechtshof te willen voorleggen.
Een 21-jarige scheidsrechter werd tijdens het supporterstoernooi op 16 juni dit jaar geschopt en geslagen. De scheidsrechter liep door het geweld wonden aan zijn hoofd en een hersenschudding op. NRC en het onlineprogramma BOOS deden onderzoek naar het incident in De Kuip.
De twee verdachten waren niet bij hun strafzaak aanwezig, ze hadden zich beiden ziek gemeld. De zaak tegen hen ging toch door en de rechter veroordeelde ze beiden tot taakstraffen voor openlijk geweld. Verdachte Toon K. (36) uit het Brabantse Steenbergen is bekend van het RTL-programma Bij ons op het kamp. Verdachte Damian K. (27) uit Capelle aan den IJssel is mede-eigenaar van het supporterskledingmerk Rotterdam Radicals, dat met een team meedeed aan het supporterstoernooi.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Rijkswaterstaat waarschuwt weggebruikers om tijdens de avondspits alert te zijn op gevaarlijke situaties en mogelijk lange files door de verwachte slechte weersomstandigheden. Het KNMI heeft voor dinsdag code geel voor vrijwel het hele land uitgeroepen.
10 minuten geledenHEERHUGOWAARD (ANP) - Er is dinsdag nog veel onduidelijk over het steekincident bij een bedrijf in Heerhugowaard maandagavond. Daarbij vielen een dode en twee gewonden. De politie kan nog niet melden wat de identiteit is van de slachtoffers. Er is nog niemand aangehouden.
28 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Werknemers die te weinig betaald krijgen, kunnen straks makkelijker hun achterstallig loon terugkrijgen. Vooral arbeidsmigranten worden onderbetaald. Minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken, D66) wil werkgevers sneller verantwoordelijk maken.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Steeds meer gemeenten ontwikkelen eigen hitteplannen, met maatregelen om kwetsbare mensen te beschermen tegen de gevolgen van hoge temperaturen. Het Rode Kruis en het Klimaatverbond becijferen dat het aantal gemeenten dat een hitteplan heeft, of aan het maken is, afgelopen jaar is gestegen van 90 naar 128. Ze noemen dat "een stap in de goede richting", maar vinden dat iedere gemeente zo'n plan zou moeten hebben.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Kinderen vanaf 10 jaar oud kunnen vanaf dinsdag met hun smartphone betalen bij de jongerenbank van ABN AMRO. Die bank, BUUT, is naar eigen zeggen de eerste in Nederland die jongeren onder de 16 jaar betalingen laat doen via hun mobiel. Daarmee wil BUUT jongeren onder begeleiding van hun ouders leren bewuster met hun uitgaven om te gaan.
5 uur geledenHEERHUGOWAARD (ANP) - Bij een steekincident bij een bedrijf in Heerhugowaard zijn een dode en twee gewonden gevallen, meldt de politie. Rond 19.35 uur kreeg de politie een melding van een steekpartij en zette vervolgens de omgeving af voor een grote actie. De politie heeft nog niemand aangehouden en roept getuigen op zich te melden.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink noemt het "goed nieuws" dat er in de Europese Unie een onderhandelingsakkoord is om asielzoekers die niet mogen blijven terug te sturen. Het Europees Parlement, de EU-lidstaten en de Europese Commissie bereikten maandagavond een akkoord over een nieuwe terugkeerregeling.
11 uur geleden