Leden harde kern Feyenoord in beroep tegen taakstraffen
ROTTERDAM (ANP) - Twee leden van de harde kern van Feyenoord gaan in hoger beroep tegen de taakstraffen van 150 uur die de rechtbank in Rotterdam hen twee weken geleden heeft opgelegd voor het mishandelen van een scheidsrechter tijdens een supporterstoernooi. Hun advocaten hebben aangekondigd de zaak aan het gerechtshof te willen voorleggen.
Een 21-jarige scheidsrechter werd tijdens het supporterstoernooi op 16 juni dit jaar geschopt en geslagen. De scheidsrechter liep door het geweld wonden aan zijn hoofd en een hersenschudding op. NRC en het onlineprogramma BOOS deden onderzoek naar het incident in De Kuip.
De twee verdachten waren niet bij hun strafzaak aanwezig, ze hadden zich beiden ziek gemeld. De zaak tegen hen ging toch door en de rechter veroordeelde ze beiden tot taakstraffen voor openlijk geweld. Verdachte Toon K. (36) uit het Brabantse Steenbergen is bekend van het RTL-programma Bij ons op het kamp. Verdachte Damian K. (27) uit Capelle aan den IJssel is mede-eigenaar van het supporterskledingmerk Rotterdam Radicals, dat met een team meedeed aan het supporterstoernooi.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De patiƫntengegevens die zijn gestolen bij de hack bij softwareleverancier ChipSoft zijn nergens gepubliceerd en de gegevens zijn inmiddels vernietigd. Dat meldt het bedrijf in een verklaring op de eigen website.
31 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het nieuwe Nationaal Park Hollandse Duinen langs de Zuid-Hollandse kust moet een plek worden waar mensen en dieren tot rust kunnen komen. Arno Bonte, gedeputeerde natuur voor de provincie Zuid-Holland, wil er op sommige plekken extra recreatiemogelijkheden realiseren terwijl op andere locaties juist de natuur voorrang krijgt. Door de natuur te verbeteren verwacht hij ook dat het makkelijker wordt om vergunningen te verlenen voor bijvoorbeeld het bouwen van woningen. Vergunningen daarvoor worden nu moeizaam verstrekt vanwege de problemen met stikstof.
44 minuten geledenBUSSUM (ANP) - De politie heeft dinsdag een man opgepakt in het onderzoek naar een moord in Hilversum in 2011. Het gaat om een 61-jarige man uit Bussum, die verdacht wordt van betrokkenheid bij de dood van Pablo Hermeler.
2 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Opnieuw heeft de politie geschoten tijdens een voorval met een persoon met "onbegrepen gedrag". Dit keer ging het om een situatie in Hilversum. De man of vrouw in kwestie moest met een ambulance naar het ziekenhuis.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - De vele feestvierders die met de trein reisden tijdens Koningsdag hebben weer een boel viezigheid achtergelaten. De NS heeft zeven treinstellen uit de dienstregeling gehaald omdat ze te smerig waren om ingezet te worden. "Reizigers kunnen de komende dagen nog hinder ondervinden", meldt het vervoersbedrijf.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In bijna heel Nederland geldt een verhoogd risico op natuurbranden, doordat het al een tijdje niet heeft geregend. In zeker 20 van de 25 veiligheidsregio's is fase 2 van kracht, het hoogste waarschuwingsniveau.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In de grote steden is Koningsdag zonder noemenswaardige incidenten verlopen. Utrecht, Den Haag, Rotterdam en Breda kijken terug op een drukke, maar goed verlopen feestdag. Exacte bezoekersaantallen kunnen de gemeenten niet geven.
5 uur geleden