Leden harde kern Feyenoord in beroep tegen taakstraffen
ROTTERDAM (ANP) - Twee leden van de harde kern van Feyenoord gaan in hoger beroep tegen de taakstraffen van 150 uur die de rechtbank in Rotterdam hen twee weken geleden heeft opgelegd voor het mishandelen van een scheidsrechter tijdens een supporterstoernooi. Hun advocaten hebben aangekondigd de zaak aan het gerechtshof te willen voorleggen.
Een 21-jarige scheidsrechter werd tijdens het supporterstoernooi op 16 juni dit jaar geschopt en geslagen. De scheidsrechter liep door het geweld wonden aan zijn hoofd en een hersenschudding op. NRC en het onlineprogramma BOOS deden onderzoek naar het incident in De Kuip.
De twee verdachten waren niet bij hun strafzaak aanwezig, ze hadden zich beiden ziek gemeld. De zaak tegen hen ging toch door en de rechter veroordeelde ze beiden tot taakstraffen voor openlijk geweld. Verdachte Toon K. (36) uit het Brabantse Steenbergen is bekend van het RTL-programma Bij ons op het kamp. Verdachte Damian K. (27) uit Capelle aan den IJssel is mede-eigenaar van het supporterskledingmerk Rotterdam Radicals, dat met een team meedeed aan het supporterstoernooi.
Meer uit Binnenland
SELLINGEN (ANP) - Het is nog niet bekend waar nieuwe asielzoekers de nacht kunnen doorbrengen als er in de nacht van woensdag op donderdag geen plek voor ze is in de opvang in Ter Apel. Daar is nog geen besluit over genomen, meldt de gemeente Westerwolde, waar Ter Apel in ligt.
38 minuten geledenTER APEL (ANP) - Niet iedere nieuwe asielzoeker die zich meldt bij de opvang in het Groningse Ter Apel kan daar een plek krijgen. Het is binnen te druk, en daarom krijgen de meest kwetsbare asielzoekers voorrang. "Om het veilig en leefbaar te houden voor onze medewerkers en bewoners, moeten we noodgedwongen mensen buiten laten staan", zegt bestuursvoorzitter Joeri Kapteijns van opvangorgaan COA.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Twee handhavers van de Nederlandse Spoorwegen hebben woensdag een wapenstok gekregen. Het is de start van een proef, die bedoeld is om te kijken of de medewerkers veiliger kunnen werken dankzij de stok.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De pro-Palestijnse demonstranten die dinsdag zijn aangehouden in Den Haag in de buurt van de Tweede Kamer beklagen zich over de opstelling van de politie. De politie zou zich zonder duidelijke reden agressief hebben opgesteld en geweld hebben gebruikt.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie is bezig om drie pro-Palestijnse activisten te verwijderen van het spoor, ziet een ANP-verslaggever. Zij hadden zich, ergens tussen sporen 6 en 7, vastgeketend aan een seinpaal.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Rond de 70 à 80 mensen zijn dinsdag in Den Haag aangehouden. De groep demonstreerde bij het Tweede Kamergebouw voor de door Israël opgepakte opvarenden van de Global Sumud Flotilla. De politie laat weten dat de demonstranten weigerden naar een toegewezen demonstratievak te gaan en toen zijn aangehouden.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het treinverkeer van en naar Den Haag Centraal ligt stil omdat demonstranten zich op het spoor hebben begeven, meldt de NS. Hoeveel sporen ze bezetten is niet bekend, maar uit veiligheidsoverwegingen is het volledige treinverkeer stilgelegd, aldus een woordvoerster.
14 uur geleden