Leden FVD mogen vanaf 18.00 stemmen over leiderschap Baudet
DEN HAAG (ANP) - De leden van Forum voor Democratie kunnen vanaf donderdagavond 18.00 uur 24 uur lang stemmen over de vraag of zij Thierry Baudet nog als partijleider willen. Dat meldt de partij op haar website. De uitslag van het digitaal te houden referendum is bindend.
Als Baudet wint, zullen hij en Olaf Ephraïm, zijn bondgenoot in bestuur, een voordracht doen voor een nieuw bestuur. Ook komen zij dan met een voorstel voor een nieuwe kandidatenlijst voor de Tweede Kamerverkiezingen.
Als de leden zich niet achter Baudet scharen, trekt die zich terug uit het bestuur. De overige bestuursleden zullen dan een nieuw partijbestuur voordragen en een ledenvergadering organiseren, waar over het nieuwe bestuur kan worden gestemd. Het nieuwe bestuur zal zich dan ontfermen over de kandidatenlijst en het verkiezingsprogramma.
Kandidatenlijst
Van de kandidatenlijst die Forum eind oktober presenteerde, is weinig meer over. De meeste mensen uit de top-10 stapten op naar aanleiding van antisemitische berichten en sentimenten binnen JFVD, de jongerenbeweging van de partij.
Iedereen die partijlid was op 29 november om 21.14 uur, het moment dat de ledenraadpleging werd aangekondigd, mag meestemmen. Leden die later zijn gekomen, zijn uitgesloten van deelname. Mensen die onlangs hun lidmaatschap hebben opgezegd maar wel contributie hebben betaald, mogen nog wel hun stem uitbrengen.
Alle leden die in aanmerking komen, krijgen een individuele uitnodigingsmail. Die bevat een unieke link waarmee gestemd kan worden. De partij zegt in BigPulse "een betrouwbaar internationaal opererend en gecertificeerd extern IT-bedrijf" te hebben gevonden om de ledenraadpleging te begeleiden. De uitslag wordt zo snel mogelijk na sluiting van de stembus op sociale media gepubliceerd.
Meer uit Binnenland
ARNHEM (ANP) - Het Rijnstate heeft volgens een woordvoerder "enkele tientallen" telefoontjes gekregen naar aanleiding van het nieuws dat een gynaecoloog in de jaren '70 en '80 zeker zestien donorkinderen heeft verwekt met zijn eigen sperma.
57 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft vier mensen aangehouden die worden verdacht van betrokkenheid bij de explosie bij de synagoge aan het A.B.N. Davidsplein in Rotterdam, in de nacht van donderdag op vrijdag.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het meeste speelzand voldoet aan de norm voor de hoeveelheid asbest die erin mag zitten. Dat blijkt uit onderzoek van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA). In 65 van de 99 onderzochte producten is geen asbest aangetroffen. In 29 producten is een heel kleine hoeveelheid asbest gevonden, minder dan de wettelijke limiet van 0,1 procent, terwijl in vijf producten tussen de 0,15 en 0,42 procent asbest zat. Die producten mogen niet meer verkocht worden. Zo'n tien producten worden nog onderzocht.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Onderzoekers van het Erasmus MC in Rotterdam hebben ontdekt waardoor bepaalde varianten van de vogelgriep gevaarlijker worden dan andere. Dat er tijdens het vermenigvuldigen van een virus fouten kunnen ontstaan, was al bekend, maar hoe dat gebeurt was volgens de onderzoekers tot nu toe "een onopgelost mysterie". Uit het onderzoek blijkt dat een bepaald enzym in dat proces vastgeklemd kan raken, waardoor er gevaarlijke foutjes in het virus kunnen ontstaan.
2 uur geledenLAREN (ANP) - Gitarist Jan de Hont is donderdag op 83-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie vrijdag laten weten aan het ANP. De Hont woonde al enige tijd in het Rosa Spier Huis in Laren, een woonvoorziening voor oudere kunstenaars.
3 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Provinciale Staten van Noord-Brabant hebben Ina Adema voorgedragen voor herbenoeming als commissaris van de Koning. De 57-jarige Adema (VVD) is sinds 2020 commissaris in Brabant. Ze werd toen benoemd voor zes jaar. Als de minister van Binnenlandse Zaken akkoord gaat met de aanbeveling, begint ze in oktober aan haar tweede termijn tot 2033.
3 uur geledenWESTERWOLDE (ANP) - De maximale dwangsom van vijf miljoen euro die het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) aan de gemeente Westerwolde moet betalen voor de overvolle opvang bij Ter Apel is vrijdag bereikt. Dat meldt een woordvoerder van de gemeente.
3 uur geleden