Leden FVD mogen vanaf 18.00 stemmen over leiderschap Baudet
DEN HAAG (ANP) - De leden van Forum voor Democratie kunnen vanaf donderdagavond 18.00 uur 24 uur lang stemmen over de vraag of zij Thierry Baudet nog als partijleider willen. Dat meldt de partij op haar website. De uitslag van het digitaal te houden referendum is bindend.
Als Baudet wint, zullen hij en Olaf Ephraïm, zijn bondgenoot in bestuur, een voordracht doen voor een nieuw bestuur. Ook komen zij dan met een voorstel voor een nieuwe kandidatenlijst voor de Tweede Kamerverkiezingen.
Als de leden zich niet achter Baudet scharen, trekt die zich terug uit het bestuur. De overige bestuursleden zullen dan een nieuw partijbestuur voordragen en een ledenvergadering organiseren, waar over het nieuwe bestuur kan worden gestemd. Het nieuwe bestuur zal zich dan ontfermen over de kandidatenlijst en het verkiezingsprogramma.
Kandidatenlijst
Van de kandidatenlijst die Forum eind oktober presenteerde, is weinig meer over. De meeste mensen uit de top-10 stapten op naar aanleiding van antisemitische berichten en sentimenten binnen JFVD, de jongerenbeweging van de partij.
Iedereen die partijlid was op 29 november om 21.14 uur, het moment dat de ledenraadpleging werd aangekondigd, mag meestemmen. Leden die later zijn gekomen, zijn uitgesloten van deelname. Mensen die onlangs hun lidmaatschap hebben opgezegd maar wel contributie hebben betaald, mogen nog wel hun stem uitbrengen.
Alle leden die in aanmerking komen, krijgen een individuele uitnodigingsmail. Die bevat een unieke link waarmee gestemd kan worden. De partij zegt in BigPulse "een betrouwbaar internationaal opererend en gecertificeerd extern IT-bedrijf" te hebben gevonden om de ledenraadpleging te begeleiden. De uitslag wordt zo snel mogelijk na sluiting van de stembus op sociale media gepubliceerd.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Land- en tuinbouworganisatie LTO heeft donderdag een "constructief" gesprek gehad met kabinetsleden over de stikstofaanpak. De boerenlobbyorganisatie stelt onder meer de toezegging te hebben gekregen "dat er ruimte is om het stikstofpakket stevig te verbeteren". "Bij het kabinet merken we grote bereidheid om hier met LTO en NAJK uit te komen."
3 uur geledenSION (ANP) - Door een technisch probleem bij streamingdienst KIJK was het eerste kwartier van de wedstrijd FC Sion - Ajax in de Conference League voor sommige voetbalfans mogelijk niet te zien. Wie het duel om een plek in het Europese voetbaltoernooi wilde bekijken, moest 4,99 euro betalen om dat via KIJK te doen. Donderdagavond regende het op sociale media klachten dat dit echter niet mogelijk was. Inmiddels is het probleem opgelost, laat het platform weten.
4 uur geledenDE BILT (ANP) - Alleen in de provincies Noord-Holland, Friesland en Groningen is donderdagavond nog code geel van kracht voor onweersbuien. Eerder op de dag gold dit voor alle kustprovincies en de Waddeneilanden. Ook voor dat laatste gebied is de weerswaarschuwing nu opgeheven.
4 uur geledenSION (ANP) - Door een technisch probleem bij streamingdienst KIJK kan het zo zijn dat fans van Ajax de wedstrijd van hun club tegen FC Sion in de Conference League mogelijk niet via het platform kunnen zien. Wie het duel om een plek in het Europese voetbaltoernooi wilde bekijken, moest 5 euro betalen om dat via KIJK te doen. Donderdagavond regent het op sociale media klachten dat dit echter niet mogelijk is.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Twaalf Nederlandse brandweerlieden uit Twente en IJsselland helpen zeker tot en met zondag bij het blussen van de brand in het Belgische natuurgebied de Hoge Venen. Het gaat om elf leden van een zogenoemde handcrew en een coördinator. Of het team ook na zondag nog ingezet wordt, is nog onduidelijk, laat een woordvoerder van de brandweer weten.
8 uur geledenDE BILT (ANP) - Het KNMI heeft vanwege waterhozen code geel afgekondigd voor de provincies Zeeland, Zuid-Holland, Noord-Holland, Friesland en Groningen. Boven grote wateroppervlaktes kunnen volgens het weerinstituut waterhozen ontstaan, waarbij zware windstoten mogelijk zijn. Op zee zijn al waterhozen waargenomen, aldus het KNMI.
9 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Hubert Bruls, voorzitter van de regioburgemeesters, wil dat de politie overal in het land ingrijpt als boeren met trekkers de snelweg opgaan. Dat meldt zijn woordvoerder desgevraagd. "Dit soort demonstraties vinden in heel het land plaats en het is dan niet uit te leggen dat ze op verschillende plekken anders worden aangepakt."
9 uur geleden