
Leden FNV ook akkoord met afspraken Tata Steel
IJMUIDEN (ANP) - De leden van vakbond FNV hebben net als die van het CNV ingestemd met het onderhandelingsresultaat dat begin juli met Tata Steel in IJmuiden is bereikt. Met het akkoord worden gedwongen ontslagen voorkomen. Ondanks de overeenkomst maken de leden van de vakbond zich nog steeds zorgen over het voortbestaan van het staalbedrijf in IJmuiden.
Eerder in de zomer werd wekenlang actiegevoerd door personeel van Tata Steel vanwege de ophanden zijnde reorganisatie. Het ontslag van Theo Henrar als directeur van Tata Steel Nederland, die pal voor de Nederlandse belangen stond, leidde in het bijzonder tot woede.
Uiteindelijk kwamen bonden en Tata Steel tot een overeenstemming. "‘De brede steun van de leden voor het bereikte akkoord laat zien dat staken loont", zegt FNV-bestuurder Roel Berghuis. Afgesproken is dat in IJmuiden geen mensen gedwongen worden ontslagen. Het werkgelegenheidspact, waar afspraken in staan over baanbehoud, werd verlengd met vijf jaar tot 1 oktober 2026. Daarnaast gaat het staalbedrijf werken aan een plan voor een duurzame toekomst waarin het onder meer CO2-uitstoot gaat aanpakken.
Meer uit Financieel
SAN FRANCISCO (ANP/RTR) - Adviesbureau McKinsey heeft een schikking getroffen ter waarde van 230 miljoen dollar (ongeveer 218 miljoen euro) met honderden lokale overheden en schooldistricten in de Verenigde Staten. Het bureau adviseerde farmaceutische bedrijven die mede verantwoordelijk worden gehouden voor de enorme hoeveelheid Amerikanen die verslaafd zijn geraakt aan opiaten.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal vluchtelingen uit Oekraïne dat in Nederland een betaalde baan heeft gevonden is opnieuw toegenomen. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) had de helft van hen, in de leeftijd van 15 tot 65 jaar, op 1 mei werk. Een half jaar eerder was dat nog 44 procent.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De meeste woningzoekers kijken alleen nog naar energiezuinige woningen met een hoog energielabel, meldt ING na onderzoek door marktvorser DVJ Insights. De onderzoekers hebben ruim 1100 mensen ondervraagd die binnen twee jaar een huis willen kopen of al een koopwoning bezitten. Sommige ondervraagden willen volgens de bank alleen een woning met label A of hoger.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal vluchtelingen uit Oekraïne dat in Nederland een betaalde baan heeft gevonden is opnieuw toegenomen. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) had de helft van hen, in de leeftijd van 15 tot 65 jaar, op 1 mei werk. Een half jaar eerder was dat nog 44 procent.
7 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI, de maker van chatbot ChatGPT, praat met investeerders over een mogelijke aandelenverkoop waarbij de start-up zou worden gewaardeerd op 80 miljard tot 90 miljard dollar. Dat meldt zakenkrant The Wall Street Journal op basis van ingewijden. Een dergelijk prijskaartje zou betekenen dat OpenAI inmiddels bijna drie keer zo veel waard is als bij een instapmoment van investeerders eerder dit jaar. Ook zou de op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI) pionierende onderneming daarmee een van de hoogst gewaardeerde start-ups ter wereld worden.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - Grote techbedrijven als Apple, Microsoft, Amazon en Google-moeder Alphabet hebben dinsdag duidelijk aan beurswaarde ingeleverd op Wall Street. Amerikaanse beleggers maken zich namelijk zorgen over het door de Federal Reserve geschetste vooruitzicht dat de rente waarschijnlijk langer hoog blijft dan eerder aangenomen.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nationale-Nederlanden (NN) heeft in het verleden bij mensen met een beleggingsverzekering kosten ingehouden die niet met de klant overeengekomen waren. Tot die conclusie is het gerechtshof in Den Haag gekomen, dat daarmee volgens claimorganisatie Woekerpolis.nl een "mokerslag" uitdeelt aan de verzekeraar.
9 uur geleden