Leden FNV akkoord met plan voor reorganisatie fietsmaker Accell
HEERENVEEN (ANP) - Leden van vakbond FNV die werken bij fietsenfabrikant Accell in Heerenveen hebben ingestemd met een sociaal plan. Dat meldt FNV-bestuurder Erik Kotters. Het plan heeft betrekking op de reorganisatie bij het bedrijf achter merken als Batavus en Babboe, waardoor 100 tot 150 medewerkers moeten vertrekken. Met het instemmen zijn de stakingen waarmee eerder gedreigd werd nu definitief van de baan.
De komende weken wordt duidelijk welke medewerkers Accell moeten verlaten. Met het sociaal plan krijgen zij nu in ieder geval meer geld voor onder meer scholing om snel nieuw werk te vinden. Ook ontvangen zij een hogere ontslagvergoeding en een volgens FNV ruime regeling als werknemers vrijwillig vertrekken.
"Het is goed dat er een plan ligt waar de medewerkers mee vooruit kunnen", zegt Kotters. "Maar onderaan de streep blijft het een wrange gang van zaken. Een oer-Hollands stukje maakindustrie verdwijnt, omdat buitenlandse investeerders meer geld willen verdienen. En de mensen op de werkvloer zijn de klos."
Hongarije en Turkije
Accell wil een deel van de productie verplaatsen naar fabrieken in Hongarije en Turkije. Daarnaast worden in Heerenveen de twee bestaande fabrieken samengevoegd, met het banenverlies tot gevolg. In de samengevoegde fabriek in Heerenveen zullen dan specialistische merken en modellen worden geproduceerd, waaronder bakfietsen van Babboe.
Dat merk is de afgelopen tijd in opspraak geraakt. Vorige maand werd bekend dat Babboe voorlopig moet stoppen met het verkopen van zijn bakfietsen, op last van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA). Die concludeerde na onderzoek dat in de afgelopen jaren honderden frames zijn gebroken.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Begin dit jaar waren ruim 2 miljoen auto's in Nederland volledig elektrisch, hybride of plug-inhybride. Dat is een kwart meer dan een jaar eerder. Daarmee is nu een op de vijf personenauto's elektrisch of gedeeltelijk elektrisch. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).
30 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland kreeg er vorig jaar opnieuw meer biologische landbouwgrond bij. Dat becijfert het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In 2025 is de biologisch gecertificeerde landbouwgrond met 3,1 procent toegenomen, waardoor er nu 86.900 hectare in totaal is.
30 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag opnieuw met winsten de handel uitgegaan. De beursdag begon nog met verliezen. Maar die werden in de loop van de sessie weggewerkt, nadat de Israëlische premier Benjamin Netanyahu had verklaard dat Israël wil beginnen met onderhandelingen met Libanon. Daardoor hebben beleggers meer hoop gekregen dat het staakt-het-vuren in het Midden-Oosten zal standhouden.
8 uur geledenFORT WORTH (ANP/AFP) - American Airlines heeft aangekondigd dat het de vluchten naar Venezuela zo snel mogelijk wil hervatten, mogelijk al op 30 april. Daarmee wordt het de eerste Amerikaanse luchtvaartmaatschappij die terugkeert naar het land sinds Washington de Venezolaanse leider Nicolás Maduro begin dit jaar gevangen heeft genomen.
9 uur geledenAUSTIN (ANP) - Tesla werkt aan de ontwikkeling van een kleinere en goedkopere elektrische SUV. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Volgens de bronnen gaat het om een geheel nieuw model en niet om een variant van Tesla's Model 3 of Y.
9 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Europese Bank voor Wederopbouw en Ontwikkeling (EBWO) investeert dit jaar 5 miljard euro in het herstel van landen die getroffen zijn door de oorlog in het Midden-Oosten. Daarbij gaat het om Irak, Jordanië, Libanon, de Westelijke Jordaanoever en Gaza "en geraakte buureconomieën" als Egypte, Turkije, Armenië en Azerbeidzjan.
10 uur geledenATHENE (ANP/AFP) - De eerste niet-Iraanse olietanker sinds het staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran is donderdag door de Straat van Hormuz gevaren. Dat meldt de website MarineTraffic, die de locatiegegevens van schepen bijhoudt.
10 uur geleden