Leclerc in Ferrari de snelste in Formule 1-test in Abu Dhabi
ABU DHABI (ANP) - Charles Leclerc heeft het seizoen in de Formule 1 afgesloten met de beste tijd tijdens de traditionele testrace in Abu Dhabi, twee dagen na de laatste grand prix op circuit Yas Marina. De coureur van Ferrari reed zijn snelste ronde van 1.23,510 op de banden die Pirelli heeft gemaakt voor het komende seizoen (2025). Hij reed in totaal 134 ronden.
Carlos Sainz zette de tweede tijd neer (1.23,635). De Spanjaard reed 146 rondjes in de auto van zijn nieuwe team Williams. Sainz eindigde zondag in zijn laatste race voor Ferrari als tweede. George Russell kwam tot 134 ronden in zijn Mercedes en noteerde met 1.23,789 de derde tijd.
Viervoudig wereldkampioen Max Verstappen mocht de testrace overslaan en ook Sergio Pérez ontbrak. De Japanner Yuki Tsunoda kwam in actie in de Red Bull. Hij deed zijn eerste test voor de Oostenrijkse renstal en maakte 127 rondjes vol. Zijn beste tijd was 1.24,689, beduidend langzamer dan Leclerc. Tsunoda is kandidaat voor het zitje van Pérez bij Red Bull in 2025. De verwachting is dat de Mexicaan volgend jaar niet meer de teamgenoot van Verstappen is. Hij presteerde afgelopen seizoen ondermaats.
Andrea Kimi Antonelli kroop achter het stuur van de Mercedes van Lewis Hamilton. De jonge Italiaan volgt in 2025 de zevenvoudig wereldkampioen op, die het komende seizoen bij Ferrari zijn achtste wereldtitel wil veroveren.
Meer uit Sport
MELBOURNE (ANP) - Tallon Griekspoor is in de eerste ronde van de Australian Open uitgeschakeld door Hubert Hurkacz. De nummer een van Nederland verloor in de 1573 Arena in drie sets met 7-5 6-4 6-4 van de als 18e geplaatste Pool. De partij eindigde binnen tweeënhalf uur. Griekspoor haalde vorig jaar nog de derde ronde van het grandslamtoernooi in Melbourne.
20 minuten geledenLAUSANNE (ANP/AFP) - Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) belooft alle beschadigde medailles van de Olympische Spelen van Parijs te vervangen door identieke exemplaren. Het organisatiecomité van de Spelen zegt intensief samen te werken met de Monnaie de Paris, die verantwoordelijk is voor de productie van de medailles, om de klachten van medaillewinnaars af te handelen. "Kapotte medailles worden systematisch vervangen en met hetzelfde gegraveerd", aldus het IOC tegen persbureau AFP.
9 uur geledenTIRANA (ANP) - De Giro d'Italia van 2025 kent een rit over de gravelstroken van de Strade Bianche en een zware slotweek met beklimmingen van de Mortirolo en de Finestre. De 108e editie van de Giro eindigt op zondag 1 juni in Rome, zo werd in de Italiaanse hoofdstad bekendgemaakt.
10 uur geledenROME (ANP) - De Ronde van Italië voor wielrensters begint op 6 juli met een tijdrit in Bergamo en eindigt na acht etappes op 13 juli op het autocircuit van Imola in de streek Emilia-Romagna. Dat heeft organisator RCS in Rome bekendgemaakt.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - Sifan Hassan blijft grote dromen najagen in de atletiek. De olympisch kampioene heeft bedacht dat ze in één jaar tijd vier grote stadsmarathons wil volbrengen en ze alle vier ook wil winnen.
13 uur geledenLONDEN (ANP) - Alle grote stadsmarathons dingen naar de gunsten van olympisch kampioene Sifan Hassan, maar Londen is de uitverkoren stad waar ze dit voorjaar haar vijfde marathon zal lopen. Dat kondigde de 32-jarige Sportvrouw van het Jaar aan in een digitaal persmoment.
14 uur geledenRIYAD (ANP/BELGA) - De Tsjechische trucker Martin Macik heeft in de Dakar Rally zijn vierde dagzege geboekt. De klassementsleider schreef de achtste etappe over 487 kilometer tussen Al Duwadimi en Riyad op zijn naam. De Nederlandse nummer 2 van het klassement, Mitchel van den Brink, verloor tijd.
14 uur geleden