Leclerc in Ferrari de snelste in Formule 1-test in Abu Dhabi
ABU DHABI (ANP) - Charles Leclerc heeft het seizoen in de Formule 1 afgesloten met de beste tijd tijdens de traditionele testrace in Abu Dhabi, twee dagen na de laatste grand prix op circuit Yas Marina. De coureur van Ferrari reed zijn snelste ronde van 1.23,510 op de banden die Pirelli heeft gemaakt voor het komende seizoen (2025). Hij reed in totaal 134 ronden.
Carlos Sainz zette de tweede tijd neer (1.23,635). De Spanjaard reed 146 rondjes in de auto van zijn nieuwe team Williams. Sainz eindigde zondag in zijn laatste race voor Ferrari als tweede. George Russell kwam tot 134 ronden in zijn Mercedes en noteerde met 1.23,789 de derde tijd.
Viervoudig wereldkampioen Max Verstappen mocht de testrace overslaan en ook Sergio Pérez ontbrak. De Japanner Yuki Tsunoda kwam in actie in de Red Bull. Hij deed zijn eerste test voor de Oostenrijkse renstal en maakte 127 rondjes vol. Zijn beste tijd was 1.24,689, beduidend langzamer dan Leclerc. Tsunoda is kandidaat voor het zitje van Pérez bij Red Bull in 2025. De verwachting is dat de Mexicaan volgend jaar niet meer de teamgenoot van Verstappen is. Hij presteerde afgelopen seizoen ondermaats.
Andrea Kimi Antonelli kroop achter het stuur van de Mercedes van Lewis Hamilton. De jonge Italiaan volgt in 2025 de zevenvoudig wereldkampioen op, die het komende seizoen bij Ferrari zijn achtste wereldtitel wil veroveren.
Meer uit Sport
POUILLY-SUR-LOIRE (ANP) - Ineos Grenadiers heeft de ploegentijdrit in Parijs-Nice gewonnen. Over 23,5 kilometer van Cosne-Cours-sur-Loire naar Pouilly-sur-Loire was de Britse ploeg twee seconden sneller dan nummer 2 Lidl-Trek. De derde plek was op elf seconden van de winnaars voor Decathlon.
2 uur geledenSAN GIMIGNANO (ANP) - Wielrenner Mathieu van der Poel heeft de tweede etappe in Tirreno-Adriatico gewonnen. Hij kwam als eerste over de eindstreep in San Gimignano na een lastige finale over onverharde wegen. In een sprintje was hij te sterk voor de Mexicaan Isaac Del Toro en Italiaan Giulio Pellizzari. Het drietal was in de laatste kilometers van de etappe over 206 kilometer weggereden bij de concurrentie.
3 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur heeft zijn tweede paralympische medaille gewonnen. De winnaar van het goud op de super-G won op dinsdag de supercombinatie. Hij was in de combinatie de snelste in de super-G en werd zesde in de slalom. Niels de Langen won een bronzen medaille bij de supercombinatie.
4 uur geledenARNHEM (ANP) - Wereldkampioene kogelstoten Jessica Schilder voert de Nederlandse atletiekploeg aan voor de wereldkampioenschappen indoor, van 20 tot en met 22 maart in het Poolse Torun. Schilder voert met een stoot van 20,69 meter de wereldranglijst aan van dit jaar.
5 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur lijkt op weg naar zijn tweede paralympische medaille. De winnaar van het goud op de super-G leidt na het eerste onderdeel van de supercombinatie, toevallig ook de super-G. De medailles worden dinsdag rond 14.00 uur verdeeld na de slalom.
7 uur geledenMIAMI (ANP) - De honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam zijn definitief uitgeschakeld op de World Baseball Classic. De ploeg van bondscoach Andruw Jones kan niet meer bij de beste twee ploegen van de poule eindigen na de winst van de Dominicaanse Republiek op Israël in het stadion van de Miami Marlins: 10-1.
20 uur geledenASSEN (ANP) - De TT van Assen is uitgeroepen tot beste grand prix van 2025. De race in Drenthe vierde afgelopen zomer zijn 100-jarig bestaan met een bezoekersrecord.
1 dag geleden