Leclerc in derde training Spanje fractie sneller dan Verstappen
BARCELONA (ANP) - Max Verstappen heeft in de derde en laatste training voor de Grote Prijs van Spanje de tweede tijd gereden. De regerend wereldkampioen in de Formule 1 was in zijn Red Bull een fractie minder snel dan Charles Leclerc in zijn Ferrari. Het verschil was 7 honderdsten.
George Russell reed in zijn Mercedes de derde tijd. Hij gaf 0,148 seconde toe op Leclerc, die op het Circuit de Catalunya ook de snelste was in de eerste en tweede vrije training. Zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton zat er ook goed bij met de vierde tijd in zijn Mercedes.
Leclerc is de leider in het kampioenschap. Hij heeft 19 punten voorsprong op Verstappen, die de vorige twee races won. De race in Spanje is de zesde van het seizoen. Later zaterdag is de kwalificatierace, waarin de startvolgorde voor de grand prix op zondag wordt bepaald.
Geen grote incidenten
De strijd om poleposition kan wel eens spannend worden gezien de kleine verschillen in de derde training. Voor het eerst lijkt Mercedes ook mee te dingen naar een plek vooraan in de startopstelling. Hamilton en Russell konden tot nog toe dit seizoen de auto's van Ferrari en Red Bull niet volgen, maar een aerodynamische 'upgrade' heeft de Duitse auto beduidend sneller gemaakt, vooral op de rechte stukken.
Verstappen zocht in de laatste training vooral naar de juiste balans voor een snelle ronde later op het hete asfalt in de kwalificatie. Een goede startpositie is belangrijk in de Spaanse Formule 1-race, want inhalen is traditioneel niet eenvoudig op Circuit de Catalunya en meestal komt de coureur die van pole start ook als eerste aan de finish. Hamilton won de afgelopen vijf edities, Verstappen boekte in 2016 in Spanje zijn eerste overwinning in de Formule 1.
De laatste training kende geen grote incidenten, hoewel Mick Schumacher al snel de pits opzocht omdat zijn achterremmen in de brand vlogen. De Spaanse thuisrijder Carlos Sainz zette in zijn Ferrari de vijfde tijd neer en de Mexicaan Sergio Pérez van Red Bull de zesde. De top 6 zat binnen de halve seconde van elkaar.
Meer uit Sport
OREGON (ANP) - Sifan Hassan doet zondag 1 november toch niet mee aan de marathon van New York. De 33-jarige Nederlandse atlete is ziek geweest en heeft daardoor niet genoeg kunnen trainen. Dat schrijft ze op Instagram.
4 uur geledenMILTON KEYNES (ANP) - Laurent Mekies blijft voorlopig teambaas van Red Bull in de Formule 1. De Fransman verlengde woensdag zijn contract tot en met 2031. Dat meldt het Oostenrijkse team van de Nederlandse coureur Max Verstappen.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Turner Casimir Schmidt (30) krijgt "extra spanning en extra motivatie" van de WK turnen in Ahoy. "Ik moest even wennen", zei de turner toen hij woensdagmiddag het Rotterdamse sportpaleis binnenstapte voor de podiumtraining bij het mondiale eindtoernooi.
7 uur geledenRIYAD (ANP/RTR) - Het tennistoernooi Six Kings Slam in Saudi-Arabië is verplaatst naar eind december. De recente aanvallen op het koninkrijk door de Jemenitische Houthi's zijn daarvoor de reden, melden de organisatoren woensdag.
9 uur geledenWUHAN (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka is opnieuw vroegtijdig uitgeschakeld. De nummer 2 van de wereld verloor woensdag in de tweede ronde van het Wuhan Open van de Amerikaanse Ann Li: 6-3 4-6 6-7 (5). Sabalenka verloor vorige week in de derde ronde van de China Open van Nikola Bartunkova.
9 uur geledenZÜRICH (ANP) - De FIFA is van plan om tijdens de vergadering van de FIFA-raad op donderdag in Zürich een ontwikkelingsplan ter waarde van 5,71 miljard euro voor de komende vier jaar voor te stellen. Dit heeft een ingewijde woensdag aan persbureau AFP laten weten.
10 uur geledenEDE (ANP) - De Belgische sprinter Tim Merlier (33) heeft in Ede de eerste etappe van de Eneco Tour gewonnen. De renner van Soudal Quick-Step was de snelste in een massasprint. Dylan Groenewegen eindigde als tweede voor Gerben Thijssen uit België.
10 uur geleden