Leclerc in derde training Spanje fractie sneller dan Verstappen
BARCELONA (ANP) - Max Verstappen heeft in de derde en laatste training voor de Grote Prijs van Spanje de tweede tijd gereden. De regerend wereldkampioen in de Formule 1 was in zijn Red Bull een fractie minder snel dan Charles Leclerc in zijn Ferrari. Het verschil was 7 honderdsten.
George Russell reed in zijn Mercedes de derde tijd. Hij gaf 0,148 seconde toe op Leclerc, die op het Circuit de Catalunya ook de snelste was in de eerste en tweede vrije training. Zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton zat er ook goed bij met de vierde tijd in zijn Mercedes.
Leclerc is de leider in het kampioenschap. Hij heeft 19 punten voorsprong op Verstappen, die de vorige twee races won. De race in Spanje is de zesde van het seizoen. Later zaterdag is de kwalificatierace, waarin de startvolgorde voor de grand prix op zondag wordt bepaald.
Geen grote incidenten
De strijd om poleposition kan wel eens spannend worden gezien de kleine verschillen in de derde training. Voor het eerst lijkt Mercedes ook mee te dingen naar een plek vooraan in de startopstelling. Hamilton en Russell konden tot nog toe dit seizoen de auto's van Ferrari en Red Bull niet volgen, maar een aerodynamische 'upgrade' heeft de Duitse auto beduidend sneller gemaakt, vooral op de rechte stukken.
Verstappen zocht in de laatste training vooral naar de juiste balans voor een snelle ronde later op het hete asfalt in de kwalificatie. Een goede startpositie is belangrijk in de Spaanse Formule 1-race, want inhalen is traditioneel niet eenvoudig op Circuit de Catalunya en meestal komt de coureur die van pole start ook als eerste aan de finish. Hamilton won de afgelopen vijf edities, Verstappen boekte in 2016 in Spanje zijn eerste overwinning in de Formule 1.
De laatste training kende geen grote incidenten, hoewel Mick Schumacher al snel de pits opzocht omdat zijn achterremmen in de brand vlogen. De Spaanse thuisrijder Carlos Sainz zette in zijn Ferrari de vijfde tijd neer en de Mexicaan Sergio Pérez van Red Bull de zesde. De top 6 zat binnen de halve seconde van elkaar.
Meer uit Sport
NEW YORK (ANP) - Tennisster Arantxa Rus (35) is er niet in geslaagd de tweede ronde van de US Open te bereiken. De Delftse plaatste zich via het kwalificatietoernooi, maar was in de eerste ronde niet opgewassen tegen Léolia Jeanjean. De Française werd met een wildcard toegelaten tot het grandslamtoernooi in New York en was met 7-6 (8-6) 6-2 te sterk.
42 minuten geledenMILTON KEYNES (ANP/RTR) - Max Verstappen krijgt volgend seizoen bij Red Bull met Tom McCullough een nieuwe hoofd racing. Dat maakte de Formule 1-renstal dinsdag bekend. De 50-jarige Brit komt over van Aston Martin.
8 uur geledenMONZA (ANP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli van Mercedes start zondag bij de Grote Prijs van Italië achteraan op de grid. De Italiaanse WK-leider krijgt de straf vanwege een motorwissel voor de race op Monza. Dat maakte teambaas Toto Wolff bekend in een voorbeschouwing op de website van Mercedes.
9 uur geledenELCHE DE LA SIERRA (ANP) - Wielrenner Bastien Tronchon heeft de tiende etappe van de Vuelta op zijn naam geschreven. De Fransman van Groupama - FDJ United was na een heuvelrit over een kleine 185 kilometer tussen Alcaraz en Elche de la Sierra de snelste van een uitgedund peloton.
12 uur geledenUTRECHT (ANP) - Joel Banks blijft bondscoach van de Nederlandse volleyballers. Het contract met de 51-jarige Brit is met twee jaar verlengd, laat de Nederlandse volleybalbond Nevobo weten.
20 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Tennisster Iga Świątek is overtuigend begonnen aan de US Open. De Poolse oud-winnares versloeg in de eerste ronde de Chinese Wang Xiyu in twee sets: 6-2 6-3.
20 uur geledenNEW YORK (ANP) - Tallon Griekspoor is in de eerste ronde van de US Open gestrand. De beste tennisser van Nederland verloor in New York in vier sets (1-6 6-1 7-6 6-2) van de Amerikaan Ben Shelton, de nummer 9 van de wereldranglijst.
1 dag geleden