Leclerc in derde training Spanje fractie sneller dan Verstappen
BARCELONA (ANP) - Max Verstappen heeft in de derde en laatste training voor de Grote Prijs van Spanje de tweede tijd gereden. De regerend wereldkampioen in de Formule 1 was in zijn Red Bull een fractie minder snel dan Charles Leclerc in zijn Ferrari. Het verschil was 7 honderdsten.
George Russell reed in zijn Mercedes de derde tijd. Hij gaf 0,148 seconde toe op Leclerc, die op het Circuit de Catalunya ook de snelste was in de eerste en tweede vrije training. Zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton zat er ook goed bij met de vierde tijd in zijn Mercedes.
Leclerc is de leider in het kampioenschap. Hij heeft 19 punten voorsprong op Verstappen, die de vorige twee races won. De race in Spanje is de zesde van het seizoen. Later zaterdag is de kwalificatierace, waarin de startvolgorde voor de grand prix op zondag wordt bepaald.
Geen grote incidenten
De strijd om poleposition kan wel eens spannend worden gezien de kleine verschillen in de derde training. Voor het eerst lijkt Mercedes ook mee te dingen naar een plek vooraan in de startopstelling. Hamilton en Russell konden tot nog toe dit seizoen de auto's van Ferrari en Red Bull niet volgen, maar een aerodynamische 'upgrade' heeft de Duitse auto beduidend sneller gemaakt, vooral op de rechte stukken.
Verstappen zocht in de laatste training vooral naar de juiste balans voor een snelle ronde later op het hete asfalt in de kwalificatie. Een goede startpositie is belangrijk in de Spaanse Formule 1-race, want inhalen is traditioneel niet eenvoudig op Circuit de Catalunya en meestal komt de coureur die van pole start ook als eerste aan de finish. Hamilton won de afgelopen vijf edities, Verstappen boekte in 2016 in Spanje zijn eerste overwinning in de Formule 1.
De laatste training kende geen grote incidenten, hoewel Mick Schumacher al snel de pits opzocht omdat zijn achterremmen in de brand vlogen. De Spaanse thuisrijder Carlos Sainz zette in zijn Ferrari de vijfde tijd neer en de Mexicaan Sergio Pérez van Red Bull de zesde. De top 6 zat binnen de halve seconde van elkaar.
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - NOC*NSF stapt per 1 januari over op een nieuw bestuursmodel. De aangesloten sportbonden gingen tijdens de algemene ledenvergadering op Papendal massaal akkoord met de vorming van een raad van toezicht (rvt) die in de plaats komt van het bestuur. Bestuursvoorzitter Anneke van Zanen-Nieberg neemt die taak ook in de rvt op zich.
16 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Harrie Lavreysen is uitgeroepen tot wielrenner van het jaar. Dat gebeurde maandag tijdens het Wielergala in Utrecht. De meervoudig wereldkampioen baanwielrennen was zelf niet aanwezig om de bijbehorende Gerrit Schulte Trofee in ontvangst te nemen.
4 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Mick Schumacher gaat in 2026 racen in de IndyCar Series. De zoon van racelegende Michael Schumacher heeft getekend bij Rahal Letterman Lanigan Racing (RLL), zo heeft het Amerikaanse team maandag bekendgemaakt.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Shorttracker Daan Kos is teruggekeerd in de selectie voor de vierde wedstrijd in de World Tour, die vanaf donderdag plaatsvindt in Dordrecht. De 22-jarige shorttracker moest de wedstrijden van afgelopen week in het Poolse Gdansk missen door een rugblessure. Ook Itzhak de Laat maakt weer deel uit van de selectie van bondscoach Niels Kerstholt. Kay Huisman en Bram Steenaart zijn niet geselecteerd.
7 uur geledenATHENE (ANP/DPA) - Het ontsteken van de Olympische vlam voor de Winterspelen van 2026 in Milaan en Cortina d'Ampezzo wordt vanwege slechte weersvoorspellingen verplaatst naar een overdekte hal. Dat maakte de organisatie bekend.
10 uur geledenCALGARY (ANP) - Marijke Groenewoud heeft bij de wereldbeker in Calgary zilver gegrepen op de massastart. De 26-jarige wereldkampioene op dit onderdeel moest alleen Ivanie Blondin uit Canada voor zich dulden in de sprint. Mia Manganello uit de Verenigde Staten eindigde als derde.
21 uur geledenCALGARY (ANP) - Femke Kok heeft bij wereldbekerwedstrijden in Calgary de vierde 500 meter op rij gewonnen. De wereldkampioene was de beste in 36,72. Jutta Leerdam werd met 37,01 tweede en Marrit Fledderus met 37,08 derde. Achter het geheel Nederlandse podium volgde Anna Boersma op de vierde plaats en Angel Daleman op de vijfde plaats.
22 uur geleden