Leclerc had Formule 1-zege in Oostenrijk hard nodig
SPIELBERG (ANP) - Ferrari-coureur Charles Leclerc had zijn overwinning in de Grote Prijs van Oostenrijk hard nodig, zei hij kort na afloop. "De laatste vijf races waren moeilijk voor mij en mijn team. Het was fijn om eindelijk weer onze snelheid te laten zien", aldus de nieuwe nummer 2 in de WK-stand achter Max Verstappen.
Leclerc kende een goede start van het seizoen en had de leiding in het wereldkampioenschap, maar zijn voorsprong van 34 punten veranderde in een ruime achterstand op Verstappen. De 24-jarige Monegask boekte op de Red Bull Ring zijn derde overwinning van het seizoen.
Na het uitvallen van zijn teamgenoot Carlos Sainz dertien ronden voor het einde met technische problemen, werd het ook voor Leclerc nog spannend. "Natuurlijk ben je daar dan mee bezig." Ook kreeg de leider in de race, met op dat moment enkele seconden voorsprong op Verstappen, problemen met zijn gaspedaal. "Het einde was lastig, maar gelukkig kon ik de race afmaken. Het was een mooi gevecht met Verstappen."
Zijn achterstand op de wereldkampioen is nu 38 punten.
Meer uit Sport
MONACO (ANP/AFP) - De Keniaanse atleet Albert Korir, oud-winnaar van de marathon van New York, heeft een dopingschorsing van vijf jaar gekregen. Dat maakte de Athletics Integrity Unit (AIU) maandag bekend.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is acht plaatsen gezakt op de wereldranglijst. De 25-jarige Nederlander bezet nu de 99e plaats.
7 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de tweede keer het masterstoernooi van Miami gewonnen. De 24-jarige nummer 2 van de wereld versloeg in de strijd om de titel de verrassende finalist Jiri Lehecka, de Tsjechische nummer 22 van de wereld: 6-4 6-4. Sinner won zijn derde masterstoernooi op rij, iets wat alleen Novak Djokovic en Rafael Nadal eerder deden.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Amnesty International waarschuwt dat het WK voetbal van 2026 "ernstige mensenrechtenrisico's" met zich meebrengt. Het toernooi vindt van 11 juni tot en met 19 juli plaats in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Het Nederlands elftal is een van de 48 deelnemers.
16 uur geledenAUSTIN (ANP) - Moto2-coureur Collin Veijer is tijdens de Grote Prijs van de Verenigde Staten twee keer gecrasht. Eerst ging het in de eerste ronde mis voor een grote groep, onder wie de 21-jarige Staphorster. Daarop volgde na enige tijd een herstart, waarna Veijer in de vierde ronde opnieuw onderuit schoof en de race definitief moest staken.
20 uur geledenAUSTIN (ANP) - De race in de Moto2 van de Grote Prijs van de Verenigde Staten is gestaakt na een grote valpartij. Meteen in de eerste bocht op het Circuit of the Americas gingen de Amerikaan Joe Roberts en Daniel Holgado onderuit. Enkele bochten verder schoten nog eens zeven coureurs, onder wie Collin Veijer, onderuit na een mislukte remactie van een van de coureurs. Daarop besloot de wedstrijdleiding tot een rode vlag.
21 uur geledenFRAUENFELD (ANP) - Motorcrosser Jeffrey Herlings is bij de Grote Prijs van Zwitserland verder achterop geraakt op zijn concurrent Lucas Coenen uit Belgiƫ. Beide coureurs finishten door motorpech niet in de eerste manche in het Zwitserse Frauenfeld, maar Coenen won de tweede manche, waarin Herlings derde werd.
22 uur geleden