Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Leclerc had Formule 1-zege in Oostenrijk hard nodig

Leclerc had Formule 1-zege in Oostenrijk hard nodig

SPIELBERG (ANP) - Ferrari-coureur Charles Leclerc had zijn overwinning in de Grote Prijs van Oostenrijk hard nodig, zei hij kort na afloop. "De laatste vijf races waren moeilijk voor mij en mijn team. Het was fijn om eindelijk weer onze snelheid te laten zien", aldus de nieuwe nummer 2 in de WK-stand achter Max Verstappen.

Leclerc kende een goede start van het seizoen en had de leiding in het wereldkampioenschap, maar zijn voorsprong van 34 punten veranderde in een ruime achterstand op Verstappen. De 24-jarige Monegask boekte op de Red Bull Ring zijn derde overwinning van het seizoen.

Na het uitvallen van zijn teamgenoot Carlos Sainz dertien ronden voor het einde met technische problemen, werd het ook voor Leclerc nog spannend. "Natuurlijk ben je daar dan mee bezig." Ook kreeg de leider in de race, met op dat moment enkele seconden voorsprong op Verstappen, problemen met zijn gaspedaal. "Het einde was lastig, maar gelukkig kon ik de race afmaken. Het was een mooi gevecht met Verstappen."

Zijn achterstand op de wereldkampioen is nu 38 punten.

Meer uit Sport

Verstappen op pole position bij uitstapje naar Nürburgring

NÜRBURG (ANP) - Max Verstappen heeft pole position veiliggesteld in de Nürburgring Langstrecken-Serie. De coureur van Red Bull maakt zaterdag een uitstapje uit de Formule 1 naar de Duitse race over vier uur, ter voorbereiding op de 24-uursrace die hij in mei op de Nürburgring rijdt.

1 uur geleden
Botic van de Zandschulp uitgeschakeld in Miami

MIAMI (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is uitgeschakeld op het masterstoernooi van Miami. In drie sets was de Amerikaanse top 10-speler Taylor Fritz in de tweede ronde te sterk voor de Nederlander: 6-3 6-7(2) 6-3.

8 uur geleden
Burnet zesde in finale 60 meter op WK indooratletiek

TORUN (ANP) - Sprinter Taymir Burnet is als zesde geëindigd in de finale van de 60 meter op de WK indooratletiek in het Poolse Torun. De 33-jarige atleet miste de scherpte en klokte 6,61, een tiende boven zijn Nederlands record van 6,51.

14 uur geleden
Sprinter Burnet verrast met finaleplek op 60 meter bij WK indoor

TORUN (ANP) - Sprinter Taymir Burnet heeft zich verrassend geplaatst voor de finale van de 60 meter op de WK indooratletiek in het Poolse Torun. Hij spurtte in zijn heat naar de tweede plaats in 6,56 seconden, de klassering die hem direct doorgang gaf naar de finale, die later vrijdag om 21.22 uur wordt afgewerkt.

15 uur geleden
Klaver stormt naar finale 400 meter op WK indoor

TORUN (ANP) - Lieke Klaver is op de WK indooratletiek in het Poolse Torun met een overtuigend optreden doorgedrongen tot de finale van de 400 meter. De 27-jarige atlete won in de Kujawsko Pomorska Arena haar heat in de halve finales in een tijd van 51,23. De finale is zaterdagavond.

16 uur geleden
Domper voor kogelstootster Schilder: geen medaille op WK indoor

TORUN (ANP) - Jessica Schilder ging voor goud op de WK indoor bij het kogelstoten, maar de uitkomst in de atletiekhal van het Poolse Torun was de ondankbare vierde plaats. De Volendamse stootte in haar beste poging de 4 kilo zware kogel naar een afstand van 19,63.

16 uur geleden
Chapple rent naar finale 1500 meter op WK indooratletiek

TORUN (ANP) - Samuel Chapple heeft zich op de WK indooratletiek in het Poolse Torun geplaatst voor de finale van de 1500 meter. De 27-jarige atleet eindigde in zijn serie als derde in een tijd van 3.39,03. Zijn klassering volstond om rechtstreeks te worden toegelaten tot de finale, die voor zondag staat gepland. De Spanjaard Mariano García won de heat in 3.38,19.

16 uur geleden