Leclerc geniet van 'hard maar fair' racen tegen Verstappen
DJEDDA (ANP) - Charles Leclerc was na de Grote Prijs van Saudi-Arabië kapot. De coureur van Ferrari had zich de hele race in het zweet gewerkt om Max Verstappen van zich af te houden. Op vier rondjes van het einde kwam de wereldkampioen er alsnog langs en moest hij zich tevreden stellen met de tweede plaats. "Het was net niet genoeg en ik ben uiteraard teleurgesteld dat ik niet heb gewonnen, maar ik heb wel genoten van de race. Het was hard, maar fair. Elke race zou zo moeten zijn", zei Leclerc.
"Ik was sneller in de bochten, maar Max op de rechte stukken. Ik heb zelden zo tot het uiterste moeten gaan, het was extreem moeilijk om Max van me af te houden. Het was constant racen op de limiet, maar wel met respect voor elkaar", aldus de coureur uit Monaco, die na twee races de fiere leider is in het kampioenschap van de Formule 1 met 45 punten. Zijn Spaanse teamgenoot bij Ferrari, Carlos Sainz, staat tweede met 33 punten en Verstappen is de nummer 3 met 25 punten.
Meer uit Sport
DEN BOSCH (ANP) - Wielrenster Pauline Ferrand-Prévot (34) heeft haar contract bij de Nederlandse ploeg Visma-Lease a Bike verlengd. De Française won vorig jaar de Tour de France Femmes in haar debuutjaar voor de ploeg. Ze tekende bij tot 2028.
10 minuten geledenMILAAN (ANP) - Noorwegen heeft bij de Olympische Spelen in Milaan voor een record gezorgd. Biatleet Johannes Dale Skjevdal won het onderdeel 15 kilometer massastart en bezorgde zijn land daarmee de zeventiende gouden medaille.
26 minuten geledenDUBAI (ANP) - De Italiaanse wielrenner Jonathan Milan heeft zijn tweede etappezege op rij geboekt in de UAE Tour. In een vlakke etappe over 168 kilometer rond Dubai was Milan de snelste in de eindsprint.
1 uur geledenLIVIGNO (ANP/AFP) - De Amerikaanse freestyleskiër Hunter Hess heeft vrijdag gezegd dat hij "extra gemotiveerd" was nadat Donald Trump hem een "echte loser" had genoemd. Dat deed de Amerikaanse president nadat Hess had verklaard met gemengde gevoelens Amerika bij de Winterspelen te vertegenwoordigen in het huidige politieke klimaat.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Unibet Rose Rockets, de wielerploeg van Bas Tietema, mag zijn debuut maken in een grote ronde. De ploeg heeft een wildcard ontvangen voor de Giro d'Italia, die op 8 mei van start gaat in Bulgarije.
3 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense delegatie zal niet deelnemen aan de openingsceremonie van de Paralympische Winterspelen in Milaan. Ook eist het Oekraïense nationale paralympisch comité dat de Oekraïense vlag niet wordt gebruikt tijdens die ceremonie. Woensdag liet de Oekraïense overheid al weten geen regeringsfunctionarissen af te laten reizen naar Milaan voor de Paralympische Spelen.
6 uur geledenLIÉVIN (ANP) - De Britse atlete Keely Hodgkinson (23) heeft een wereldrecord gelopen op de 800 meter indoor. In het Franse Liévin liep ze naar een tijd van 1.54,87, bijna een seconde sneller dan het bijna 24 jaar oude wereldrecord van de Sloveense Jolanda Ceplak. Het record stond sinds 3 maart 2002, de geboortedag van Hodgkinson.
16 uur geleden