Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Leclerc drie plekken teruggezet tijdens GP Abu Dhabi

Leclerc drie plekken teruggezet tijdens GP Abu Dhabi

BAHREIN (ANP/DPA) - Charles Leclerc is door de mondiale autosportfederatie FIA bestraft voor zijn crash tijdens de GP van Sakhir, waardoor hijzelf en Max Verstappen uitvielen. De Monegask van Ferrari moet volgend weekend tijdens de afsluitende GP van Abu Dhabi drie startplekken inleveren.

Leclerc probeerde in de eerste ronde van de GP van Sakhir in te halen en nam daarbij veel risico, waardoor hij de bolide van Sergio Pérez raakte. Max Verstappen moest uitwijken en reed zijn eigen auto kapot. Pérez kon wel verder en won zowaar de race na een sensationeel verloop. Na afloop verweet Verstappen Leclerc dat de coureur van Ferrari onnodig veel risico had genomen.

"Je kon daar niet meteen twee plekken winnen, dat was te optimistisch van hem. Ik denk dat hij zich verremde en te enthousiast was. Het was totaal onnodig. Ik vind het gewoon dom, want het had niet gehoeven", zei de Nederlandse Red Bull-coureur. De stewards oordeelden ook dat Leclerc te laat had geremd.

Klassement

Leclerc is de nummer 6 van het klassement. Hij heeft 98 punten verzameld en stond dit seizoen twee keer op het podium; tijdens de eerste race in Oostenrijk en tijdens de GP van Groot-Brittannië.

De GP van Abu Dhabi is op zondag 13 december en begint om 14.10 uur.

Meer uit Sport

Koningspaar en Amalia eren olympische medaillewinnaars

DEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander, koningin Máxima en prinses Amalia hebben dinsdagmiddag de olympische medaillewinnaars geëerd tijdens een ontvangst op Paleis Noordeinde. Tijdens de huldiging werd een traditionele groepsfoto gemaakt aan de voorzijde van het Haagse paleis.

30 minuten geleden
Nieuwe olympische kampioenen Ridders in de Orde van Oranje-Nassau

DEN HAAG (ANP) - De nieuwe olympische kampioenen zijn dinsdag geridderd in de Orde van Oranje-Nassau. Schaatssters Jutta Leerdam, Femke Kok, Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud kregen een lintje, net als shorttrackers Jens van 't Wout, Melle van 't Wout, Teun Boer, Friso Emons en Itzhak de Laat.

2 uur geleden
Schaatsster Kok wil 'motivatie' zijn na succesvolle Spelen

DEN HAAG (ANP) - Schaatsster Femke Kok hoopt dat ze "een motivatie is voor kinderen". Dat zei de winnares van olympisch goud en zilver bij de huldiging van de medaillewinnaars in Den Haag.

3 uur geleden
Premier Jetten hoopt op olympische toppers van de toekomst

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten hoopt dat jonge mensen meer gaan sporten en bewegen. "Dan zijn dat misschien de olympische toppers van de toekomst", zei Jetten voor de huldiging van de olympische medaillewinnaars in Den Haag.

4 uur geleden
Nederlandse officials afwezig bij openingsceremonie Paralympics

ARNHEM (ANP) - Nederlandse officials zullen geen bijeenkomsten bijwonen op de Paralympische Spelen waar de Russische of Belarussische vlag zichtbaar is of waar het volkslied van een van beide landen klinkt. Dat heeft NOC*NSF in een verklaring bekendgemaakt. Dat betekent dat er geen Nederlandse sportbestuurders bij de openingsceremonie in Italië op 6 maart aanwezig zullen zijn.

4 uur geleden
Broers Van 't Wout hopen op groei shorttrack na succes op Spelen

DEN HAAG (ANP) - Shorttrackbroers Jens en Melle van 't Wout hopen dat hun succes op de Olympische Spelen een stimulans is voor hun sport. "Ik denk dat deze Spelen een hele mooie stap waren voor die ontwikkeling", zei Jens van 't Wout voor de huldigingen door minister-president Rob Jetten en koning Willem-Alexander en koningin Máxima in Den Haag.

6 uur geleden
Tennisser De Minaur verliest meteen in eerste ronde Acapulco

ACAPULCO (ANP) - Alex de Minaur is meteen in de eerste ronde van het tennistoernooi van Acapulco gestrand. De als tweede geplaatste Australiër, die onlangs het ABN AMRO Open in Rotterdam won, ging in Mexico onderuit tegen de Amerikaan Patrick Kypson. Het werd 1-6 7-6 (4) 6-7 (4).

8 uur geleden