Leclerc drie plekken teruggezet tijdens GP Abu Dhabi
BAHREIN (ANP/DPA) - Charles Leclerc is door de mondiale autosportfederatie FIA bestraft voor zijn crash tijdens de GP van Sakhir, waardoor hijzelf en Max Verstappen uitvielen. De Monegask van Ferrari moet volgend weekend tijdens de afsluitende GP van Abu Dhabi drie startplekken inleveren.
Leclerc probeerde in de eerste ronde van de GP van Sakhir in te halen en nam daarbij veel risico, waardoor hij de bolide van Sergio Pérez raakte. Max Verstappen moest uitwijken en reed zijn eigen auto kapot. Pérez kon wel verder en won zowaar de race na een sensationeel verloop. Na afloop verweet Verstappen Leclerc dat de coureur van Ferrari onnodig veel risico had genomen.
"Je kon daar niet meteen twee plekken winnen, dat was te optimistisch van hem. Ik denk dat hij zich verremde en te enthousiast was. Het was totaal onnodig. Ik vind het gewoon dom, want het had niet gehoeven", zei de Nederlandse Red Bull-coureur. De stewards oordeelden ook dat Leclerc te laat had geremd.
Klassement
Leclerc is de nummer 6 van het klassement. Hij heeft 98 punten verzameld en stond dit seizoen twee keer op het podium; tijdens de eerste race in Oostenrijk en tijdens de GP van Groot-Brittannië.
De GP van Abu Dhabi is op zondag 13 december en begint om 14.10 uur.
Meer uit Sport
CRANS-MONTANA (ANP) - Lindsey Vonn (41) hoopt ondanks een val tijdens een afdaling in het Zwitserse Crans-Montana in actie te kunnen komen op de Winterspelen. "Ik heb mijn knie geblesseerd. Dit is een zeer moeilijke situatie, een week voor de Olympische Spelen. Maar als er één ding is dat ik kan, dan is het wel een comeback maken. Mijn olympische droom is nog niet voorbij", aldus de Amerikaanse ster via haar sociale media.
47 minuten geledenMELBOURNE (ANP) - Novak Djokovic gaat zondag op voor zijn elfde titel in de Australian Open en de 25e grandslamzege in zijn carrière. De 38-jarige Servische tennisser versloeg in de halve finale de Italiaanse titelverdediger Jannik Sinner in een vijfsetter: 3-6 6-3 4-6 6-4 6-4. De Serviër stak na vier uur en negen minuten zijn handen omhoog.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracksters Xandra en Michelle Velzeboer doen komende maand bij de Olympische Spelen in Milaan mee aan alle drie de individuele afstanden. Dat zijn de 500, 1000 en 1500 meter. Bij de mannen geldt dat alleen voor kopman Jens van 't Wout, meldt schaatsbond KNSB.
3 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP) - De afdaling om de wereldbeker in het Zwitserse Crans-Montana is gestaakt na een crash van de Amerikaanse skiester Lindsey Vonn. De organisatie vond de weersomstandigheden te slecht om de laatste afdaling voor de Olympische Spelen voort te zetten.
5 uur geledenMELBOURNE (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz sprak na zijn zege op vijf sets tegen Alexander Zverev in de halve finale van de Australian Open van een van de zwaarste partijen uit zijn loopbaan. "Ik had het moeilijk halverwege de derde set", doelde de 22-jarige Spaanse tennisser op een krampaanval. "Maar ik heb dit soort situaties, dit soort wedstrijden, al eerder meegemaakt. Ik zeg altijd dat je in jezelf moet blijven geloven, wat er ook gebeurt."
5 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz staat voor het eerst in de finale van de Australian Open. De 22-jarige Spanjaard knokte zich in een marathonpartij van 5 uur en 27 minuten langs de 28-jarige Duitser Alexander Zverev: 6-4 7-6 (5) 6-7 (3) 6-7 (4) 7-5.
7 uur geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - Tennissers Olivia Gadecki en John Peers hebben op de Australian Open de titel in het gemengd dubbel gewonnen. De Australiërs waren vorig jaar ook al de beste in Melbourne en zijn het eerste gemengde duo in 37 jaar dat de titel bij het eerste grandslamtoernooi van het jaar met succes verdedigt.
9 uur geleden