Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Leclerc drie plekken teruggezet tijdens GP Abu Dhabi

Leclerc drie plekken teruggezet tijdens GP Abu Dhabi

BAHREIN (ANP/DPA) - Charles Leclerc is door de mondiale autosportfederatie FIA bestraft voor zijn crash tijdens de GP van Sakhir, waardoor hijzelf en Max Verstappen uitvielen. De Monegask van Ferrari moet volgend weekend tijdens de afsluitende GP van Abu Dhabi drie startplekken inleveren.

Leclerc probeerde in de eerste ronde van de GP van Sakhir in te halen en nam daarbij veel risico, waardoor hij de bolide van Sergio Pérez raakte. Max Verstappen moest uitwijken en reed zijn eigen auto kapot. Pérez kon wel verder en won zowaar de race na een sensationeel verloop. Na afloop verweet Verstappen Leclerc dat de coureur van Ferrari onnodig veel risico had genomen.

"Je kon daar niet meteen twee plekken winnen, dat was te optimistisch van hem. Ik denk dat hij zich verremde en te enthousiast was. Het was totaal onnodig. Ik vind het gewoon dom, want het had niet gehoeven", zei de Nederlandse Red Bull-coureur. De stewards oordeelden ook dat Leclerc te laat had geremd.

Klassement

Leclerc is de nummer 6 van het klassement. Hij heeft 98 punten verzameld en stond dit seizoen twee keer op het podium; tijdens de eerste race in Oostenrijk en tijdens de GP van Groot-Brittannië.

De GP van Abu Dhabi is op zondag 13 december en begint om 14.10 uur.

Meer uit Sport

Tennisser Griekspoor stopt ook samenwerking met coach Sporrel

ROME (ANP) - Tallon Griekspoor heeft ook de samenwerking met zijn coach Dennis Sporrel beëindigd. De nummer 35 van de wereld en zijn trainer zijn "samen tot de conclusie gekomen dat het niet meer werkt", bevestigt Sporrel. "We hebben mooie maanden gehad en daar ben ik dankbaar voor."

2 uur geleden
Sinner wint bij rentree in Rome en treft in derde ronde De Jong

ROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft de eerste partij na zijn dopingschorsing gewonnen. De als eerste geplaatste Italiaan versloeg in de tweede ronde van het masterstoernooi van Rome de Argentijn Mariano Navone in twee sets: 6-3 6-4. De 23-jarige Sinner treft in de derde ronde Jesper de Jong.

15 uur geleden
Britse wielrenner Tarling wint tijdrit Giro, Roglic grijpt roze

TIRANA (ANP) - Joshua Tarling heeft de tweede etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De 21-jarige Brit van Ineos Grenadiers was de beste in de individuele tijdrit over 13,7 kilometer met start en finish in Tirana, de hoofdstad van Albanië. Tarling bleef de Sloveen Primoz Roglic 1 seconde voor. De Australiër Jay Vine werd derde.

19 uur geleden
Titelverdedigster Swiatek strandt in Rome al in derde ronde

ROME (ANP) - Tennisster Iga Swiatek is vroegtijdig uitgeschakeld op het WTA-toernooi van Rome. De als tweede geplaatste Poolse verloor in de derde ronde van de Amerikaanse Danielle Collins: 6-1 7-5.

20 uur geleden
Marc Márquez wint zesde sprintrace op rij in MotoGP

LE MANS (ANP) - De Spaanse wegracer Marc Márquez (Ducati) heeft ook de sprintrace gewonnen in de MotoGP bij de Grote Prijs van Frankrijk. De zesvoudig wereldkampioen won tot dusver alle zes sprintraces in dit seizoen.

20 uur geleden
Sprintvrouwen 4x100 meter naar finale WK estafette

GUANGZHOU (ANP) - De atletes op de 4x100 meter estafette hebben op de World Relays in het Chinese Guangzhou de finale gehaald. Dat betekent dat het Nederlandse sprintkwartet zich heeft gekwalificeerd voor de WK atletiek in september in Tokio.

20 uur geleden
Tennisser De Jong met mooie zege naar derde ronde in Rome

ROME (ANP) - Jesper de Jong heeft met een mooie overwinning op Alejandro Davidovich Fokina de derde ronde van het tennistoernooi van Rome bereikt. De 24-jarige Haarlemmer was veel te sterk voor de Spanjaard, de nummer 26 van de wereldranglijst. De Jong gunde zijn opponent slechts twee games: 6-0 6-2.

20 uur geleden