Leclerc bootst beruchte dollemansrit na in straten Monaco
MONACO (ANP/RTR) - Monaco sluit zondagochtend alle wegen af in de stad, zodat de Franse regisseur Claude Lelouch een kort film kan opnemen. Hij legt vast hoe plaatselijke held en Formule 1-coureur Charles Leclerc in zijn eentje een rondje over het beroemde stratencircuit in het prinsdom racet in een Ferrari.
De film wordt opgenomen op de dag dat eigenlijk de Grand Prix van Monaco in de Formule 1 zou worden verreden. De race uit de Formule 1, een van de beroemdste ter wereld, is geschrapt vanwege de uitbraak van het coronavirus.
Regisseur Lelouch wil in Monaco een soort remake maken van zijn beruchte film 'C'était un rendez-vous' uit 1976. Het betreft een dollemansrit door Parijs op de vroege morgen. Destijds had de regisseur geen toestemming van de autoriteiten.
Leclerc, de 22-jarige coureur van Ferrari, is blij dat hij eventjes in het echt mag racen. "Ik kan niet wachten", twitterde de Monegask, die later zondag ook weer in de simulator stapt voor de virtuele Grote Prijs van Monaco.
Meer uit Sport
UTRECHT (ANP) - Para-snowboardster Lisa Bunschoten-Vos beëindigt haar topsportcarrière. Ze kiest ervoor haar aandacht te richten op haar gezin, meldt de Nederlandse Ski Vereniging.
2 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - Andrea Stella, teambaas van het Formule 1-team van McLaren, heeft Carlos Sainz excuses aangeboden voor het gedrag van Oscar Piastri zondag tijdens de Grote Prijs van Hongarije.
3 uur geledenDEN BOSCH (ANP/BELGA) - Wielrenner Wout van Aert maakt woensdag zijn rentree in de Ronde van Denemarken. Dat meldt zijn ploeg Visma-Lease a Bike maandag op sociale media.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Tallon Griekspoor is weer de beste Nederlandse tennisser. De 30-jarige Haarlemmer zakte op de maandag uitgebrachte wereldranglijst één positie, van 66 naar 67. Botic van de Zandschulp, die vorige week in Estoril al in de eerste ronde werd uitgeschakeld, viel terug van de 55e naar de 69e plaats.
7 uur geledenPARIJS (ANP) - Remco Evenepoel is trots op zijn tweede plek in de Tour de France achter Tadej Pogačar, die met zijn vijfde eindzege gedeeld recordhouder is geworden in de Tour. Dat zei de Belg zondagavond op de persconferentie na de slotetappe in Parijs.
17 uur geledenPARIJS (ANP) - Tadej Pogačar wil zichzelf niet de druk van het schrijven van geschiedenis opleggen. Dat maakte de Sloveen zondagavond duidelijk tijdens de persconferentie na zijn vijfde eindzege in de Tour de France, waarmee hij gedeeld recordhouder is geworden in de belangrijkste wielerwedstrijd ter wereld.
17 uur geledenESTORIL (ANP/BELGA) - Luca Van Assche heeft het tennistoernooi van Estoril gewonnen. De 22-jarige Fransman rekende in de finale af met de 21-jarige Belg Alexander Blockx. Het werd 6-4 4-6 7-5.
18 uur geleden