LeBron James leidt Lakers met 56 punten langs Warriors in NBA
LOS ANGELES (ANP) - Basketballer LeBron James heeft Los Angeles Lakers met 56 punten naar een overwinning op Golden State Warriors geleid. De 37-jarige Amerikaan bleef 5 punten verwijderd van zijn hoogste score ooit in de NBA, 61 punten voor Miami Heat in 2014. "Die 56 punten boeien me niets, het gaat om de overwinning. Daar ben ik heel blij mee", zei James, wiens ploeg de zege goed kon gebruiken in de strijd om een plek in de play-offs.
James schoot zes driepunters raak en zag rond het bord ruim 60 procent van zijn pogingen erin gaan. Hij benutte ook twaalf van zijn dertien vrije worpen en pakte daarnaast nog eens tien rebounds. "Het ging lekker. Ik ben blij dat ik de ploeg aan een overwinning heb kunnen helpen", zei de superster, die Stephen Curry overschaduwde. De vedette van de Warriors kwam tot 30 punten. "Een ongelooflijke prestatie van de beste speler ooit", zei coach Frank Vogel van LA Lakers over James.
De Lakers staan met 28 overwinningen tegenover 35 nederlagen op de negende plaats in het westen. De Warriors zakten daarin naar de derde plek met 43-21.
Meer uit Sport
DEVENTER (ANP) - Wielerploeg Picnic PostNL start vrijdag met vijf Nederlanders aan de Giro d'Italia. Sprinter Casper van Uden gaat proberen zijn ritzege van vorig jaar een vervolg te geven. De niet fitte klassementsrenner Max Poole ontbreekt, waardoor de Nederlandse ploeg de strategie heeft moeten aanpassen naar "aanvallend koersen, dagelijks kansen zoeken en deze grijpen wanneer het moment zich aandient".
2 uur geledenSHEFFIELD (ANP/RTR) - De Chinees Wu Yize is de nieuwe wereldkampioen snooker. Met zijn 22 jaar is hij de op een na jongste ooit met de wereldtitel, na de 21-jarige Stephen Hendry in 1990. Wu klopte de Engelse oud-wereldkampioen Shaun Murphy in een spannende finale in Sheffield met 18-17.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben bij de World Cup in de tweede groepsronde verloren van de Verenigde Staten. De ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis verloor in Zwemcentrum Rotterdam met 12-10. Bij rust stond het 6-4 voor de Amerikanen.
15 uur geledenSAN CIBRAO DAS VIÑAS (ANP) - Wielrenster Shari Bossuyt heeft de tweede etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. De Belgische van AG Insurance-Soudal was in de eindsprint van een uitgedund peloton de snelste en kwam als eerste over de finish in San Cibrao das Viñas.
18 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Vincent van Sliedregt stopt als bondscoach van de Nederlandse basketbalsters. Dat meldt de Nederlandse basketbalbond op de website. Van Sliedregt bereikte recent met de Nederlandse vrouwen de tweede kwalificatieronde voor het EK van 2027. Die ronde begint in november.
22 uur geledenARNHEM (ANP) - In het seizoen 2024-2025 heeft ruim één op de drie sporters te maken gehad met grensoverschrijdend gedrag. Ruim de helft daarvan besloot het voorval niet te melden of te bespreken. Dat blijkt uit onderzoek onder sporters van 16 jaar en ouder die in het seizoen 2024-2025 actief waren bij verenigingen, uitgevoerd in opdracht van het Centrum Veilige Sport Nederland en NOC*NSF.
22 uur geledenPARIJS (ANP) - Het Franse wielertalent Paul Seixas maakt komende zomer zijn debuut in de Tour de France. Dat heeft zijn ploeg Decathlon CMA CGM aangekondigd op sociale media.
1 dag geleden