LeBron James doorbreekt grens van 39.000 punten in NBA
LOS ANGELES (ANP) - Basketballer LeBron James heeft in de Amerikaanse competitie NBA als eerste speler ooit de grens van 39.000 punten doorbroken. Hij bereikte deze mijlpaal in de wedstrijd van Los Angeles Lakers tegen Utah Jazz. De Lakers wonnen het duel met 131-99.
De 38-jarige James had nog maar 5 punten nodig en maakte er uiteindelijk 17. Hij vierde zijn historische aantal punten met het publiek toen hij de grens van 39.000 was gepasseerd. Vorig seizoen werd James al topschutter aller tijden in de NBA. Hij ging toen Kareem Abdul-Jabbar voorbij die recordhouder was met 38.387 punten. "Ik realiseer het me allemaal nog niet helemaal", zei James na zijn nieuwe mijlpaal. "In de NBA zijn er zoveel geweldige spelers geweest, maar het is cool om de eerste te zijn die 39.000 punten maakt."
Anthony Davis was topscorer van de avond bij de Lakers met 26 punten.
In de wedstrijd tussen Indiana Pacers en Atlanta Hawks werden in totaal 309 punten gemaakt. De Pacers zegevierden met 157-152. Tyrese Haliburton was goed voor 37 punten voor de Pacers. Bij de Hawks was Trae Young het beste op dreef met 38 punten.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft na het mislopen van een olympische medaille met de Nederlandse gemengde aflossingsploeg online veel negatieve en boze reacties gekregen. Dat vertelde hij na afloop van de training in de Milano Ice Skating Arena.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttrackster Suzanne Schulting wil de komende dagen in Milaan aan bondscoach Niels Kerstholt laten zien dat ze een plaats in de aflossingsploeg verdient. "Ik spreek uit dat ik het heel graag wil, de relay rijden. Het zou ook gek zijn, vanuit mijn kant, als ik dat niet zou doen", vertelde de Friezin na afloop van de training.
2 uur geledenBORMIO (ANP) - De Zwitserse skiër Franjo von Allmen (24) heeft woensdag zijn derde gouden medaille gewonnen op de Olympische Winterspelen van Milaan en Cortina. Dat deed hij op het onderdeel super-G op de flanken van de Stelvio bij Bormio. Hij was 0,13 seconde sneller dan de Amerikaan Ryan Cochran-Siegle, die net als vier jaar geleden zilver won. Von Allmens landgenoot en regerend wereldkampioen Marco Odermatt pakte de bronzen medaille.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - De terugkeer als shorttrackster voelde woensdag voor Suzanne Schulting "heel natuurlijk". Dat vertelde de 28-jarige Friezin na afloop van de training in de Milano Ice Skating Arena.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tennistalent Thijs Boogaard is er niet in geslaagd de tweede ronde van het ABN AMRO Open in Rotterdam te bereiken. De 17-jarige debutant verloor in Ahoy met 3-6 4-6 van de 23 jaar oudere Zwitser Stan Wawrinka.
3 uur geledenSAKHIR (ANP) - Max Verstappen heeft woensdagochtend 65 rondes voltooid in de eerste testsessie van het voorseizoen van de Formule 1. Op het circuit van Bahrein zette de nummer 2 van vorig seizoen de snelste ronde neer in 1.35,43. Oscar Piastri, vorig jaar derde in het wereldkampioenschap, volgde in zijn McLaren op 0,17 seconden. George Russell (Mercedes) zette de derde tijd neer.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Suzanne Schulting maakt na twee jaar weer deel uit van de Nederlandse shorttrackselectie. De 28-jarige Friezin stapte woensdag in de Milano Ice Skating Arena het ijs op voor de ochtendtraining. Voor het team van bondscoach Niels Kerstholt was het de eerste oefensessie na de pijnlijke uitschakeling van dinsdag in de halve finale op de gemengde aflossing, waarin Xandra Velzeboer onderuitging.
4 uur geleden