LeBron James doorbreekt grens van 39.000 punten in NBA
LOS ANGELES (ANP) - Basketballer LeBron James heeft in de Amerikaanse competitie NBA als eerste speler ooit de grens van 39.000 punten doorbroken. Hij bereikte deze mijlpaal in de wedstrijd van Los Angeles Lakers tegen Utah Jazz. De Lakers wonnen het duel met 131-99.
De 38-jarige James had nog maar 5 punten nodig en maakte er uiteindelijk 17. Hij vierde zijn historische aantal punten met het publiek toen hij de grens van 39.000 was gepasseerd. Vorig seizoen werd James al topschutter aller tijden in de NBA. Hij ging toen Kareem Abdul-Jabbar voorbij die recordhouder was met 38.387 punten. "Ik realiseer het me allemaal nog niet helemaal", zei James na zijn nieuwe mijlpaal. "In de NBA zijn er zoveel geweldige spelers geweest, maar het is cool om de eerste te zijn die 39.000 punten maakt."
Anthony Davis was topscorer van de avond bij de Lakers met 26 punten.
In de wedstrijd tussen Indiana Pacers en Atlanta Hawks werden in totaal 309 punten gemaakt. De Pacers zegevierden met 157-152. Tyrese Haliburton was goed voor 37 punten voor de Pacers. Bij de Hawks was Trae Young het beste op dreef met 38 punten.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP/BELGA) - Tennisser Adolfo Daniel Vallejo heeft een boete van 65.000 euro gekregen vanwege seksistische opmerkingen aan het adres van een vrouwelijke umpire op Roland Garros. Dat maakte Amélie Mauresmo, directeur van het Franse grandslamtoernooi, maandag bekend.
57 minuten geledenARNHEM (ANP) - Pieter van den Hoogenband is niet de chef de mission tijdens de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028. Dat bevestigde de oud-zwemmer op Instagram. "Kortgeleden is mij verteld dat TeamNL voor de komende olympische cyclus een andere richting kiest voor de invulling van de rol van chef de mission", schreef Van den Hoogenband.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong keek zondag in Parijs terug op "een hele mooie verjaardag en een mooi toernooi". Dat zei de 26-jarige Nederlander zondag na afloop van zijn nederlaag in de vierde ronde van Roland Garros tegen de Duitser Alexander Zverev tegen de NOS. "Ik baal natuurlijk dat ik heb verloren, maar het is wel mooi als het publiek je verwelkomt door 'happy birthday' te zingen."
16 uur geledenROME (ANP/AFP) - De eindzege in de Ronde van Italië maakte zondag veel los bij Jonas Vingegaard. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike liet zijn tranen de vrije loop toen hij de bijbehorende trofee kreeg uitgereikt. Vingegaard had zijn kinderen mee het erepodium op genomen.
17 uur geledenROME (ANP) - Wielrenner Jonathan Milan heeft de laatste etappe in de Giro op zijn naam geschreven. De 25-jarige Italiaan van Lidl-Trek was in Rome de snelste in de massasprint. De Nederlander Dylan Groenewegen van Unibet Rose Rockets kon zich niet mengen in de strijd om de winst en finishte als vierde.
18 uur geledenPARIJS (ANP) - Aan de verrassende opmars van Jesper de Jong op Roland Garros is een einde gekomen. De 26-jarige Nederlander verloor op zijn verjaardag in de vierde ronde in drie sets van de Duitser Alexander Zverev: 6-7 (3) 4-6 1-6. Zverev speelt in de kwartfinale tegen de Spanjaard Rafael Jódar, die zijn landgenoot Pablo Carreño Busta in een vijfsetter versloeg.
19 uur geledenPARIJS (ANP) - Rafael Jódar staat voor het eerst in de kwartfinales van Roland Garros. De 19-jarige tennisser won in een Spaans onderonsje in vijf sets van de 15 jaar oudere Pablo Carreño Busta: 4-6 4-6 6-1 6-2 6-2. Jódar speelt tegen de winnaar van de partij tussen Jesper de Jong en de Duitser Alexander Zverev.
20 uur geleden