LeBron James doorbreekt grens van 39.000 punten in NBA
LOS ANGELES (ANP) - Basketballer LeBron James heeft in de Amerikaanse competitie NBA als eerste speler ooit de grens van 39.000 punten doorbroken. Hij bereikte deze mijlpaal in de wedstrijd van Los Angeles Lakers tegen Utah Jazz. De Lakers wonnen het duel met 131-99.
De 38-jarige James had nog maar 5 punten nodig en maakte er uiteindelijk 17. Hij vierde zijn historische aantal punten met het publiek toen hij de grens van 39.000 was gepasseerd. Vorig seizoen werd James al topschutter aller tijden in de NBA. Hij ging toen Kareem Abdul-Jabbar voorbij die recordhouder was met 38.387 punten. "Ik realiseer het me allemaal nog niet helemaal", zei James na zijn nieuwe mijlpaal. "In de NBA zijn er zoveel geweldige spelers geweest, maar het is cool om de eerste te zijn die 39.000 punten maakt."
Anthony Davis was topscorer van de avond bij de Lakers met 26 punten.
In de wedstrijd tussen Indiana Pacers en Atlanta Hawks werden in totaal 309 punten gemaakt. De Pacers zegevierden met 157-152. Tyrese Haliburton was goed voor 37 punten voor de Pacers. Bij de Hawks was Trae Young het beste op dreef met 38 punten.
Meer uit Sport
PEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is als tweede geëindigd op het Kandidatentoernooi op Cyprus. De 31-jarige Nederlandse grootmeester versloeg in de veertiende en laatste ronde in Pegeia de Duitser Matthias Blübaum.
1 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz doet deze week niet mee aan het ATP-tennistoernooi van Barcelona. De Spanjaard heeft een polsblessure, meldt de organisatie.
2 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tennisser Jamie Murray beëindigt zijn topsportloopbaan. De 40-jarige Schot, de broer van de al eerder gestopte Andy Murray, heeft dat woensdag gemeld.
2 uur geledenTONGEREN-BORGLOON (ANP) - Tim Merlier heeft de Ronde van Limburg gewonnen. De Belgische wielrenner van Soudal Quick-Step was veruit de beste in de sprint in Tongeren-Borgloon in Belgisch Limburg. De Colombiaan Fernando Gaviria werd op meerdere fietslengtes tweede, voor Floris van Tricht uit België. Merlier won de Ronde van Limburg voor de tweede keer in zijn carrière. Een week geleden schreef hij ook al de Scheldeprijs op zijn naam.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - De stem van Max Verstappen moet gehoord worden, maar de viervoudig wereldkampioen moet af en toe wel oppassen met wat hij zegt. Dat vindt Formule 1-baas Stefano Domenicali. "Hij is de beste coureur en wij moeten naar hem luisteren. Maar hij moet begrijpen dat zijn woorden zwaar wegen en mensen kunnen het verkeerd opvatten. Dat mogen we niet laten gebeuren", aldus de Italiaan in een interview met het Britse platform Autosport.
7 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Oud-wielrenner Taylor Phinney (35) keert terug als baanwielrenner. Dat heeft de Amerikaan bekendgemaakt op Instagram. "In geen miljoen jaar had ik dit kunnen voorspellen, maar hier zijn we dan", schrijft Phinney. Met zijn comeback wil hij zijn "olympische droom" verwezenlijken met deelname aan de Spelen van Los Angeles in 2028.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Bokser Rico Verhoeven heeft bij de traditionele staredown voorafgaand aan het aangekondigde gevecht met de ongeslagen wereldkampioen boksen Oleksandr Usyk uit Oekraïne geen krimp gegeven. De twee "onbetwiste wereldkampioenen" keken elkaar in Londen ruim twee minuten diep in de ogen, maar bewaarden de rest voor het gevecht op 23 mei tussen de piramides van het Egyptische Gizeh.
1 dag geleden