LeBron James doorbreekt grens van 39.000 punten in NBA
LOS ANGELES (ANP) - Basketballer LeBron James heeft in de Amerikaanse competitie NBA als eerste speler ooit de grens van 39.000 punten doorbroken. Hij bereikte deze mijlpaal in de wedstrijd van Los Angeles Lakers tegen Utah Jazz. De Lakers wonnen het duel met 131-99.
De 38-jarige James had nog maar 5 punten nodig en maakte er uiteindelijk 17. Hij vierde zijn historische aantal punten met het publiek toen hij de grens van 39.000 was gepasseerd. Vorig seizoen werd James al topschutter aller tijden in de NBA. Hij ging toen Kareem Abdul-Jabbar voorbij die recordhouder was met 38.387 punten. "Ik realiseer het me allemaal nog niet helemaal", zei James na zijn nieuwe mijlpaal. "In de NBA zijn er zoveel geweldige spelers geweest, maar het is cool om de eerste te zijn die 39.000 punten maakt."
Anthony Davis was topscorer van de avond bij de Lakers met 26 punten.
In de wedstrijd tussen Indiana Pacers en Atlanta Hawks werden in totaal 309 punten gemaakt. De Pacers zegevierden met 157-152. Tyrese Haliburton was goed voor 37 punten voor de Pacers. Bij de Hawks was Trae Young het beste op dreef met 38 punten.
Meer uit Sport
MONTREAL (ANP) - Max Verstappen hield in Montreal geen goed gevoel over aan de kwalificatie voor de sprintrace bij de Grote Prijs van Canada. De Formule 1-coureur moest zich tevredenstellen met de zevende tijd en bleef ver verwijderd van de Brit George Russell van Mercedes, die het snelst was.
1 uur geledenSAN ANTONIO (ANP/RTR/BELGA) - Oklahoma City Thunder heeft in de finale in de Western Conference in de NBA tegen San Antonio Spurs de leiding genomen. De regerend kampioen won de derde wedstrijd in San Antonio met 123-108 en staat nu met 2-1 voor.
1 uur geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen start zaterdag bij de GP van Canada als zevende in de sprintrace. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull bleef ver verwijderd van de beste tijd van de Brit George Russell van Mercedes.
10 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben de eerste wedstrijd in de Four Nations Cup gewonnen van Oekraïne. In Apeldoorn zegevierde de ploeg van bondscoach Felix Koslowski met 3-1 in sets.
12 uur geledenKASTELA (ANP) - Zeilster Roos Wind is op het Europees kampioenschap in de ILCA6-klasse in Kroatië vijfde geworden. De 21-jarige zeilster eindigde bij de wedstrijden na elf races als zesde, maar met het wegstrepen van de Amerikaanse Charlotte Rose finishte ze als vijfde op het EK. In het klassement onder 23 jaar werd ze tweede.
15 uur geledenVERBANIA (ANP) - Alberto Bettiol heeft de dertiende etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De Italiaan van XDS Astana kwam na 189 kilometer tussen Alessandria en Verbania solo aan. Andreas Leknessund uit Noorwegen werd tweede en Jasper Stuyven uit België derde.
17 uur geledenVEENENDAAL (ANP) - Charlotte Kool heeft de vijfde editie van Veenendaal-Veenendaal op haar naam geschreven. De 27-jarige Nederlandse van Fenix-Deceuninck klopte Kathrin Schweinberger uit Oostenrijk en de Nederlandse Nienke Veenhoven na een rit van 120 kilometer in een sprint.
17 uur geleden