Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

LeasePlan wil dat kantoorpersoneel is ingeënt tegen corona

LeasePlan wil dat kantoorpersoneel is ingeënt tegen corona

AMSTERDAM (ANP) - Leasemaatschappij LeasePlan verlangt van zijn personeel dat het ingeënt is tegen corona als het weer naar kantoor komt. Volgens de onderneming is het nieuwe normaal "terug naar normaal", aldus het bedrijf in een verklaring.

De onderneming vindt het belangrijk om personeel wereldwijd weer op kantoor te verwelkomen. Dat helpt volgens de organisatie tegen onder andere burn-outklachten en andere problemen op het gebied van geestelijke gezondheid. Verder is het zaak dat collega's weer aansluiting vinden met elkaar, zo klinkt het.

Het Financieele Dagblad meldt dat LeasePlan het eerste in Nederland gevestigde bedrijf is dat met een vaccinatieverplichting voor personeel komt, hetgeen juridisch overigens niet is toegestaan. Het bedrijf heeft circa 8000 werknemers in dertig landen. Daarvan werken er ruim duizend in Nederland op kantoor. LeasePlan heeft onder andere kantoren in Almere, Breukelen, Veghel, Moordrecht en Zwolle.

Gezondheid of geloofsovertuiging

LeasePlan benadrukt dat er uitzonderingen zijn voor mensen die vanwege hun gezondheid of geloofsovertuiging niet gevaccineerd willen worden voordat ze naar kantoor terugkeren. Alle andere verzoeken voor vaccinatieweigeraars zullen per geval worden behandeld, meldt LeasePlan.

Het bedrijf neemt ook andere maatregelen om zijn mensen veilig te houden. Zo geldt er een roulatieschema voor personeel, waarbij maximaal 50 procent van de werknemers tegelijk op kantoor zijn zodat er voldoende afstand is.

Meer uit Financieel

Amerikaanse centrale bank verhoogt rente tegen hoge inflatie

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse centrale bank verhoogt de rente met een kwart procentpunt om de hardnekkig hoge inflatie in de Verenigde Staten te bestrijden. De renteverhoging door de Federal Reserve was algemeen verwacht op de financiële markten. Het is voor het eerst sinds juli 2023 dat de rente in 's werelds grootste economie wordt verhoogd.

24 minuten geleden
Bloomberg: Aramco wil oliepijpleiding spoedig deels heropenen

RIYAD (ANP/BLOOMBERG) - Het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco wil binnen enkele dagen een deel van de stilgelegde oost-west-oliepijpleiding gaan heropenen. Dat meldt persbureau Bloomberg. Het transport door de pijpleiding werd vorige week donderdag stilgelegd na een aanval met drones, waarbij schade werd aangericht aan het systeem.

1 uur geleden
AEX sluit vlak in aanloop rentebesluit Fed, Shell verliest

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is woensdag vrijwel onveranderd gesloten. De beurshandel stond vooral in het teken van het rentebesluit van de Amerikaanse centrale bank later op de dag. De olieprijzen gingen omlaag na de flinke prijsstijging van eerder deze week. Shell stond daardoor bij de dalers.

2 uur geleden
Wall Street gemengd in afwachting van rentebesluit centrale bank

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn woensdag met wisselende uitslagen begonnen. Beleggers namen weinig risico voorafgaand aan het rentebesluit van de Federal Reserve. Algemeen wordt verwacht dat de Amerikaanse centrale banken de leenkosten in de grootste economie ter wereld met een kwart procentpunt verhogen om de hoge inflatie te bestrijden.

4 uur geleden
Postcode Loterij: jammer dat aantal trekkingen niet omhoog mag

AMSTERDAM (ANP) - De Postcode Loterij en de VriendenLoterij vinden het jammer dat de Raad van State woensdag heeft geoordeeld dat de loterijen het aantal trekkingen per jaar niet mogen verhogen. Managing director Jonne Arnoldussen van de loterijen, die bij hetzelfde bedrijf horen, noemde de uitkomst "vervelend." Het oordeel beperkt volgens hem niet alleen de loterijen zelf, maar ook het geld dat ze aan goede doelen kunnen geven.

4 uur geleden
Overlast op stations door schoonmaakstaking valt mee, zegt NS

UTRECHT (ANP) - De overlast op stations en in treinen door de staking van schoonmakers valt mee, laat een woordvoerster van NS weten. "Het kan zijn dat reizigers er wat van merken, maar het heeft vooralsnog geen grote problemen opgeleverd", vertelt de woordvoerster.

4 uur geleden
Nederlandse claimzaak tegen Snapchat wordt Europees

ROTTERDAM (ANP) - Een Nederlandse claimzaak tegen het bedrijf achter de app Snapchat wordt Europees. De Stichting Onderzoek Marktinformatie (SOMI) kondigde in juni een collectieve rechtszaak in Nederland aan tegen Snap, omdat het techbedrijf persoonsgegevens onrechtmatig zou gebruiken en de app een verslavend ontwerp zou hebben gegeven. De claimorganisatie breidt die zaak uit om mensen uit de hele Europese Unie te vertegenwoordigen.

5 uur geleden