LeasePlan en ALD moeten van Brussel activiteiten afstoten
BRUSSEL (ANP) - LeasePlan en het Franse leasebedrijf ALD moeten van Brussel in meerdere landen activiteiten afstoten voor goedkeuring voor het samengaan van de beide concerns. Volgens de Europese Commissie is dat nodig omdat anders de concurrentie in het geding kan komen. Met het samengaan is bijna 5 miljard euro gemoeid.
Zo moet ALD stoppen met leasing in Ierland, Noorwegen en Portugal. De activiteiten van LeasePlan in Tsjechië, Finland en Luxemburg moeten eveneens worden afgestoten. ALD, dat de overname van LeasePlan begin dit jaar aankondigde, heeft al aangegeven tegemoet te zullen komen aan de eisen van de Europese mededingingswaakhond. Die geeft nu onder voorwaarden groen licht voor de deal.
Samen worden ALD en LeasePlan een van de grootste spelers op het gebied van het leasen van auto's aan bedrijven en particulieren. ALD, dat voor het grootste deel in bezit is van de Franse bank Société Générale, heeft volgens recente cijfers zo'n 1,5 miljoen auto's in beheer. Het in 1963 opgerichte LeasePlan is goed voor circa 1,9 miljoen wagens. Het bedrijf was in het verleden een aantal jaar in handen van onder meer ABN AMRO en Volkswagen, waarna het in 2016 werd overgenomen door een consortium met onder andere pensioenuitvoerder PGGM.
Meer uit Financieel
MÜNCHEN (ANP/DPA) - De benzineprijs aan de Duitse pomp is afgelopen weekend naar een record gestegen door de almaar verder stijgende olieprijzen. Ook de prijs van diesel in Duitsland nadert het oude recordniveau. Dat meldt automobilistenvereniging ADAC. Veel Nederlanders gaan tanken in Duitsland.
21 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Een "beperkt aantal" klanten van Revolut is getroffen door een recente fraudepoging bij de onlinebank. Daarbij gebruikte een onbevoegde partij het e-mailadres van "een legitieme overheidsinstantie" om frauduleuze informatieverzoeken in te dienen. Dat bevestigt een woordvoerder van de onlinebank na onderzoek van BNR Nieuwsradio.
1 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - De Deense farmaceut Novo Nordisk, bekend van de medicijnen Wegovy en Ozempic, gaat zijn naam veranderen in Novo. Volgens het bedrijf moet dit de herkenbaarheid bij consumenten vergroten. Ook het bedrijfslogo met de stier wordt aangepast.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Europese gasprijs steeg maandagochtend op de toonaangevende gasbeurs in Amsterdam in navolging van de hogere olieprijzen. De prijs klom bijna 5 procent tot meer dan 83 euro per megawattuur. Vorige week steeg de prijs voor het eerst sinds januari 2023 al tot ruim 80 euro.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Chipbedrijven zijn maandagochtend stevige verliezers op de beurs in Amsterdam, nadat grote kunstmatige-intelligentiebedrijven hebben opgeroepen om de ontwikkeling van AI-modellen bewust te vertragen. Onder meer topman Dario Amodei van Anthropic uitte afgelopen weekend zijn zorgen over risico's van AI na verschillende incidenten.
2 uur geledenSEATTLE (ANP/AFP/RTR) - Webwinkelconcern Amazon heeft de samenwerking met vrachtvlieger 21 Air voorlopig opgeschort. Dit is het bedrijf dat eigenaar is van het Amazon Prime Air-vliegtuig dat een week geleden in Miami van de landingsbaan schoot.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Huishoudens en bedrijven moeten volgend jaar tientallen euro's meer betalen voor hun elektriciteits- en gasaansluitingen omdat netbeheerders veel moeten investeren in het versterken van het volle stroomnet. Volgens Netbeheer Nederland gaat dit onderdeel van de energierekening gemiddeld met ongeveer 20 procent omhoog. Voor huishoudens betekent dit volgens de brancheorganisatie dat ze gemiddeld zo'n 12 euro per maand extra kwijt zijn.
4 uur geleden