Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

LeasePlan en ALD moeten van Brussel activiteiten afstoten

LeasePlan en ALD moeten van Brussel activiteiten afstoten

BRUSSEL (ANP) - LeasePlan en het Franse leasebedrijf ALD moeten van Brussel in meerdere landen activiteiten afstoten voor goedkeuring voor het samengaan van de beide concerns. Volgens de Europese Commissie is dat nodig omdat anders de concurrentie in het geding kan komen. Met het samengaan is bijna 5 miljard euro gemoeid.

Zo moet ALD stoppen met leasing in Ierland, Noorwegen en Portugal. De activiteiten van LeasePlan in Tsjechië, Finland en Luxemburg moeten eveneens worden afgestoten. ALD, dat de overname van LeasePlan begin dit jaar aankondigde, heeft al aangegeven tegemoet te zullen komen aan de eisen van de Europese mededingingswaakhond. Die geeft nu onder voorwaarden groen licht voor de deal.

Samen worden ALD en LeasePlan een van de grootste spelers op het gebied van het leasen van auto's aan bedrijven en particulieren. ALD, dat voor het grootste deel in bezit is van de Franse bank Société Générale, heeft volgens recente cijfers zo'n 1,5 miljoen auto's in beheer. Het in 1963 opgerichte LeasePlan is goed voor circa 1,9 miljoen wagens. Het bedrijf was in het verleden een aantal jaar in handen van onder meer ABN AMRO en Volkswagen, waarna het in 2016 werd overgenomen door een consortium met onder andere pensioenuitvoerder PGGM.

Meer uit Financieel

Consumenten besteden meer aan goederen en diensten

DEN HAAG (ANP) - Consumenten hebben in oktober meer uitgegeven aan goederen en diensten dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De totale consumptie van huishoudens lag in die maand 0,8 procent hoger dan in oktober 2024. In september gaven consumenten ook 0,8 procent meer uit.

13 minuten geleden
Prijzen vliegtickets en voeding drukken inflatie in november

DEN HAAG (ANP) - Het dagelijks leven is in november gemiddeld 2,9 procent duurder geworden dan in dezelfde maand een jaar geleden. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van definitieve cijfers, die gelijk zijn aan de eerder gemelde snelle raming. De inflatie daalde daarmee vergeleken met de 3,1 procent in oktober.

17 minuten geleden
Trump uit felle kritiek op EU-boete voor socialmediabedrijf X

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump begrijpt niet hoe Europese toezichthouders de hoge boete voor socialmediabedrijf X kunnen rechtvaardigen. Hij noemde de boete van 120 miljoen euro voor het bedrijf van Elon Musk maandag "naar" en zei dat Europa "in een aantal slechte richtingen" gaat.

8 uur geleden
Paramount en Warner omhoog na overnamestrijd, Netflix weer omlaag

NEW YORK (ANP) - Paramount Skydance en Warner Bros. Discovery (WBD) stegen maandag op Wall Street, nadat de overnamestrijd rond WBD verder opliep. Entertainmentconcern Paramount deed vlak voor de beursopening een vijandig bod op WBD, met een hogere waarde dan het vorige week geaccepteerde bod van Netflix. Paramount eindigde 9 procent hoger en WBD won 4,4 procent. Netflix ging verder omlaag met een min van 3,4 procent.

8 uur geleden
Google moet 20 miljoen euro betalen aan Belgische uitgever Rossel

PARIJS (ANP/BELGA) - Het Amerikaanse internetconcern Google moet de Belgische mediagroep Rossel een schadevergoeding van iets meer dan 20 miljoen euro betalen. Dat heeft een rechtbank in Parijs beslist. Google gaat in beroep.

8 uur geleden
Trump helpt boeren met 12 miljard dollar aan eenmalige betalingen

WASHINGTON (ANP) - President Donald Trump heeft een hulppakket van 12 miljard dollar aangekondigd voor Amerikaanse boeren. Hij presenteerde het geld tijdens een bijeenkomst in het Witte Huis als "brugbetalingen", bedoeld om boeren door de overgangsperiode te helpen tussen het afbouwen van het beleid van voormalig president Joe Biden en het nieuwe beleid van Trump.

8 uur geleden
Unilever verliest fors na beursgang ijsjestak, ASMI koploper

AMSTERDAM (ANP) - Unilever heeft maandag flink verloren op de eerste handelsdag van de afgesplitste ijsjestak The Magnum Ice Cream Company (TMICC) in Amsterdam. Het voedings- en verzorgingsmiddelenconcern eindigde onderaan in de AEX-index met een min van 6,7 procent. Het aandeel Magnum noteerde op net geen 13 euro, na een openingskoers van 12,20 euro.

13 uur geleden