LeasePlan en ALD moeten van Brussel activiteiten afstoten
BRUSSEL (ANP) - LeasePlan en het Franse leasebedrijf ALD moeten van Brussel in meerdere landen activiteiten afstoten voor goedkeuring voor het samengaan van de beide concerns. Volgens de Europese Commissie is dat nodig omdat anders de concurrentie in het geding kan komen. Met het samengaan is bijna 5 miljard euro gemoeid.
Zo moet ALD stoppen met leasing in Ierland, Noorwegen en Portugal. De activiteiten van LeasePlan in Tsjechië, Finland en Luxemburg moeten eveneens worden afgestoten. ALD, dat de overname van LeasePlan begin dit jaar aankondigde, heeft al aangegeven tegemoet te zullen komen aan de eisen van de Europese mededingingswaakhond. Die geeft nu onder voorwaarden groen licht voor de deal.
Samen worden ALD en LeasePlan een van de grootste spelers op het gebied van het leasen van auto's aan bedrijven en particulieren. ALD, dat voor het grootste deel in bezit is van de Franse bank Société Générale, heeft volgens recente cijfers zo'n 1,5 miljoen auto's in beheer. Het in 1963 opgerichte LeasePlan is goed voor circa 1,9 miljoen wagens. Het bedrijf was in het verleden een aantal jaar in handen van onder meer ABN AMRO en Volkswagen, waarna het in 2016 werd overgenomen door een consortium met onder andere pensioenuitvoerder PGGM.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - In Nederland werd vorig jaar 2 procent minder stikstof uitgestoten door veehouders dan een jaar eerder. Met bijna 440 miljoen kilo kwam de uitstoot net iets onder het nieuwe stikstofplafond voor 2025 uit, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van voorlopige cijfers. Het plafond werd in 2024 verlaagd na afspraken met de Europese Commissie over de afbouw van de mestproductie.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlandse vrachtwagens hebben vorig jaar minder goederen vervoerd dan een jaar eerder. Dat blijkt uit cijfers van het CBS. De daling komt vooral doordat het vervoer van bouwgoederen afnam.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland haalde in 2025 bijna een kwart van zijn olie- en gasvoorraden opnieuw uit de Verenigde Staten, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Vorig jaar was Nederland voor ruim 77 procent afhankelijk van energie uit het buitenland. Bijna een derde daarvan kwam uit de VS. Geen ander land leverde vorig jaar zo veel energie aan Nederland.
1 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Het enorme containerschip Galapagos van de Franse rederij CMA CGM is zondagochtend door de Straat van Hormuz gevaren. Volgens CMA CGM is dat een belangrijke mijlpaal. Het onder de Franse vlag varende schip met een lengte van 366 meter is afkomstig uit de Verenigde Arabische Emiraten.
21 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De nieuwe voorzitter van de Amerikaanse centrale bank, Kevin Warsh, gaat komende week naar het jaarlijkse forum van de Europese Centrale Bank (ECB) in het Portugese Sintra. Dat wordt zijn eerste publieke optreden buiten de Verenigde Staten. Warsh nam in mei het voorzitterschap van de Federal Reserve over van Jerome Powell, die twee termijnen heeft gediend.
22 uur geledenSYDNEY (ANP/AFP/RTR) - Australië gaat de boete voor techbedrijven die het socialmediaverbod voor kinderen omzeilen verdubbelen. Daarnaast krijgt de toezichthouder meer bevoegdheden om socialmediabedrijven te toetsen. Het verbod voor jongeren onder de 16 jaar lijkt nog weinig effect te hebben gehad.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Nieuwe aanvallen tussen de Verenigde Staten en Iran hoeven niet te betekenen dat de olie- en gasprijzen weer flink zullen oplopen. Dat zal vooral afhangen van hoe beide landen reageren op de aanvallen, verwachten energiedeskundigen. Zowel de olie- als gasprijzen zijn de afgelopen dagen fors gedaald na het voorlopige vredesakkoord tussen de VS en Iran en de heropening van de Straat van Hormuz.
1 dag geleden