LeasePlan en ALD moeten van Brussel activiteiten afstoten
BRUSSEL (ANP) - LeasePlan en het Franse leasebedrijf ALD moeten van Brussel in meerdere landen activiteiten afstoten voor goedkeuring voor het samengaan van de beide concerns. Volgens de Europese Commissie is dat nodig omdat anders de concurrentie in het geding kan komen. Met het samengaan is bijna 5 miljard euro gemoeid.
Zo moet ALD stoppen met leasing in Ierland, Noorwegen en Portugal. De activiteiten van LeasePlan in Tsjechië, Finland en Luxemburg moeten eveneens worden afgestoten. ALD, dat de overname van LeasePlan begin dit jaar aankondigde, heeft al aangegeven tegemoet te zullen komen aan de eisen van de Europese mededingingswaakhond. Die geeft nu onder voorwaarden groen licht voor de deal.
Samen worden ALD en LeasePlan een van de grootste spelers op het gebied van het leasen van auto's aan bedrijven en particulieren. ALD, dat voor het grootste deel in bezit is van de Franse bank Société Générale, heeft volgens recente cijfers zo'n 1,5 miljoen auto's in beheer. Het in 1963 opgerichte LeasePlan is goed voor circa 1,9 miljoen wagens. Het bedrijf was in het verleden een aantal jaar in handen van onder meer ABN AMRO en Volkswagen, waarna het in 2016 werd overgenomen door een consortium met onder andere pensioenuitvoerder PGGM.
Meer uit Financieel
ARNHEM (ANP) - Hoogspanningsnetbeheerder TenneT heeft in de eerste helft van 2026 meer omzet geboekt. De groei komt volgens de netbeheerder vooral door de toegenomen investeringen in de uitbreiding van het volle elektriciteitsnet. Ook haalde het bedrijf meer omzet uit energie-activiteiten op land en zee en door hogere tarieven.
3 minuten geledenANDELST (ANP) - Het aantal overnachtingen op Nederlandse campings is in de eerste maanden van dit jaar fors toegenomen. Dat meldt campingplatform ACSI op basis van een analyse van CBS-cijfers. Het aantal vakantiegangers uit eigen land steeg ook.
6 minuten geledenBEIJING (ANP/AFP) - China verzet zich tegen de nieuwe Amerikaanse importheffingen die Washington heeft opgelegd aan het Aziatische land en 59 andere handelspartners. De Amerikanen noemen als reden voor de nieuwe tarieven zorgen over dwangarbeid.
54 minuten geledenWOLFSBURG (ANP/AFP) - De nettowinst van Volkswagen is de afgelopen drie maanden met bijna een derde gedaald. Het Duitse autoconcern, dat overweegt wereldwijd tot 100.000 banen te schrappen, kampt onder meer met toenemende concurrentie in en vanuit China.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Advies- en ingenieursbureau Arcadis heeft een tweede ongevraagd overnamebod ontvangen van zijn Canadese branchegenoot WSP Global. Dat bevestigde de Nederlandse onderneming vrijdagochtend rond het moment dat de Amsterdamse beurs opende.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag voorzichtig begonnen. Besi ging verder omlaag en verloor bijna 2 procent. De chiptoeleverancier raakte een dag eerder al ruim 7 procent kwijt na publicatie van de resultaten. WDP zag een stevige openingswinst snel verdampen en daalde ruim 1 procent. Het vastgoedbedrijf kondigde een fusie aan met de Franse branchegenoot Argan. Door de samenvoeging ontstaat een vastgoedconcern met een waarde van 13 miljard euro.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR/AFP) - De Europese Commissie verwacht dat de Verenigde Staten zich blijven houden aan de voorwaarden van hun eerder gesloten handelsdeal. Volgens Brussel botsen de nieuwe Amerikaanse heffingen niet met dat akkoord, waarin al sprake was van Amerikaanse tarieven van 15 procent voor de meeste Europese producten.
1 uur geleden