Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Le Pen vindt dat Franse minister moet aftreden na chaos CL-finale

Le Pen vindt dat Franse minister moet aftreden na chaos CL-finale

PARIJS (ANP/AFP) - De uiterst rechtse Franse politicus Marine Le Pen heeft de druk op Gérald Darmanin, de Franse minister van Binnenlandse Zaken, opgevoerd. Le Pen beschuldigt Darmanin van liegen en vindt dat hij moet aftreden na de chaos rond de Champions League-finale tussen Liverpool en Real Madrid. Bij de finale op zaterdag was sprake van grootschalige ticketfraude, waardoor de autoriteiten voorafgaand aan het duel de controle over de veiligheid rond het stadion verloren. De wedstrijd moest daardoor met ruim een half uur worden uitgesteld.

Darmanin gaf maandag een persconferentie en wees daarbij een "enorme, industriële en georganiseerde fraude met neptickets" aan als oorzaak van de problemen. Volgens Le Pen verdedigde Darmanin de Franse politie openlijk en gaf hij naast de ticketfraudeurs ook Britse fans de schuld, die "onhandelbaar gedrag" zouden hebben vertoond.

"De feiten zijn enorm serieus. Dat een minister op televisie komt liegen zoals hij deed, is zeer ernstig. Er zit geen neutraliteit, noch waarheid, noch oprechtheid in zijn opmerkingen", zegt Le Pen. "In elke andere democratie, geconfronteerd met zo'n fiasco dat plaatsvond voor 400 miljoen televisiekijkers en dat Frankrijk een betreurenswaardig imago geeft, zou een minister van zichzelf moeten weten dat hij moet opstappen." Volgens Le Pen moet de Franse minister bovendien zijn excuses aanbieden aan de Britse fans.

Transparant

De Franse president Emmanuel Macron blijft ondanks de felle kritiek van de oppositie vertrouwen houden in minister Darmanin, meldde regeringswoordvoerder Olivia Gregoire woensdag. Ook heeft Macron zijn regering gevraagd transparant te zijn over de incidenten die hebben plaatsgevonden en verontschuldigde hij zich daarvoor. Macron heeft de ministerraad meegedeeld dat hij "van zijn regering verwacht dat zij transparant is, de feiten opheldert, manieren vindt om ervoor te zorgen dat dit niet meer gebeurt en dat zij effectief reageert", aldus Gregoire.

De UEFA en de Franse voetbalbond meldden dinsdag dat er ongeveer 2800 valse tickets zijn gescand bij de toegangspoorten van het stadion. De twee bonden noemden dat aantal tijdens een vergadering op het Franse ministerie van Sport, die was belegd om te onderzoeken wat er precies mis is gegaan in aanloop naar de eindstrijd van zaterdag tussen Liverpool en Real Madrid in het Stade de France.

Meer uit Voetbal

FIFA reserveert 300 miljoen euro voor clubs van WK-spelers

ZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA gaat clubs die internationals leveren aan deelnemende landen van het WK voetbal van 2026 financieel vergoeden. Daarvoor heeft de FIFA een bedrag van ongeveer 300 miljoen euro gereserveerd. Voor het eerst gaat er ook een vergoeding naar clubs waarvan spelers in het kwalificatietoernooi zijn uitgekomen. Mede daardoor ligt het totale bedrag aanzienlijk hoger dan bij de vorige wereldtitelstrijd, in 2022 in Qatar.

2 uur geleden
Berghuis mist thuisduel van Ajax met Inter in Champions League

AMSTERDAM (ANP) - Steven Berghuis zit niet in de wedstrijdselectie van Ajax voor de thuiswedstrijd tegen Internazionale van woensdag in de Champions League. "Hij gaat het niet redden, Steven heeft wat spierklachten en is niet fit genoeg om te kunnen spelen", zei trainer John Heitinga op een persconferentie in de Johan Cruijff ArenA.

3 uur geleden
Veurink wil vooral bouwen aan verdediging van Oranje

ZEIST (ANP) - Arjan Veurink (38) gaat bouwen aan een Nederlands elftal "dat moeilijker te verslaan moet zijn". "Vooral in verdedigend opzicht is winst te behalen", zei de nieuwe bondscoach van de vrouwen bij zijn presentatie drie weken na zijn aanstelling aan de media in Zeist. Veurink is de opvolger van Andries Jonker wiens contract na het EK niet werd verlengd.

4 uur geleden
Berghuis ontbreekt op laatste training Ajax voor duel met Inter

AMSTERDAM (ANP) - Steven Berghuis moet de thuiswedstrijd van Ajax tegen Internazionale in de Champions League vermoedelijk aan zich voorbij laten gaan. De 33-jarige aanvaller ontbrak dinsdag op de laatste training voor het duel met de Italianen wegens fysieke klachten.

5 uur geleden
Atlético Madrid mist aanvaller Álvarez in Liverpool

MADRID (ANP/RTR) - Atlético Madrid mist woensdag in de uitwedstrijd tegen Liverpool in de Champions League Julián Álvarez. De Spaanse club meldt dat de Argentijnse aanvaller niet fit is nadat hij zaterdag in het competitieduel met Villarreal (2-0) halverwege was uitgevallen.

5 uur geleden
Feyenoord hoeft Hadj Moussa maar één duel te missen na rode kaart

ZEIST (ANP) - Feyenoord hoeft aanvaller Anis Hadj Moussa maar één duel te missen naar aanleiding van zijn rode kaart van zaterdag in de thuiswedstrijd tegen sc Heerenveen (1-0). Feyenoord en Hadj Moussa gingen niet akkoord met een schikkingsvoorstel van de aanklager betaald voetbal, die pleitte voor een schorsing van drie duels waarvan één voorwaardelijk.

6 uur geleden
Van den Brom volgt Oosting op als trainer FC Twente

ENSCHEDE (ANP) - John van den Brom is de nieuwe trainer van FC Twente. De 58-jarige Amersfoorter ondertekent bij de Enschedeërs een contract tot het einde van dit seizoen. Van den Brom is de opvolger van Joseph Oosting, die anderhalve week geleden wegens teleurstellende resultaten werd ontslagen.

21 uur geleden