Le Pen vindt dat Franse minister moet aftreden na chaos CL-finale
PARIJS (ANP/AFP) - De uiterst rechtse Franse politicus Marine Le Pen heeft de druk op Gérald Darmanin, de Franse minister van Binnenlandse Zaken, opgevoerd. Le Pen beschuldigt Darmanin van liegen en vindt dat hij moet aftreden na de chaos rond de Champions League-finale tussen Liverpool en Real Madrid. Bij de finale op zaterdag was sprake van grootschalige ticketfraude, waardoor de autoriteiten voorafgaand aan het duel de controle over de veiligheid rond het stadion verloren. De wedstrijd moest daardoor met ruim een half uur worden uitgesteld.
Darmanin gaf maandag een persconferentie en wees daarbij een "enorme, industriële en georganiseerde fraude met neptickets" aan als oorzaak van de problemen. Volgens Le Pen verdedigde Darmanin de Franse politie openlijk en gaf hij naast de ticketfraudeurs ook Britse fans de schuld, die "onhandelbaar gedrag" zouden hebben vertoond.
"De feiten zijn enorm serieus. Dat een minister op televisie komt liegen zoals hij deed, is zeer ernstig. Er zit geen neutraliteit, noch waarheid, noch oprechtheid in zijn opmerkingen", zegt Le Pen. "In elke andere democratie, geconfronteerd met zo'n fiasco dat plaatsvond voor 400 miljoen televisiekijkers en dat Frankrijk een betreurenswaardig imago geeft, zou een minister van zichzelf moeten weten dat hij moet opstappen." Volgens Le Pen moet de Franse minister bovendien zijn excuses aanbieden aan de Britse fans.
Transparant
De Franse president Emmanuel Macron blijft ondanks de felle kritiek van de oppositie vertrouwen houden in minister Darmanin, meldde regeringswoordvoerder Olivia Gregoire woensdag. Ook heeft Macron zijn regering gevraagd transparant te zijn over de incidenten die hebben plaatsgevonden en verontschuldigde hij zich daarvoor. Macron heeft de ministerraad meegedeeld dat hij "van zijn regering verwacht dat zij transparant is, de feiten opheldert, manieren vindt om ervoor te zorgen dat dit niet meer gebeurt en dat zij effectief reageert", aldus Gregoire.
De UEFA en de Franse voetbalbond meldden dinsdag dat er ongeveer 2800 valse tickets zijn gescand bij de toegangspoorten van het stadion. De twee bonden noemden dat aantal tijdens een vergadering op het Franse ministerie van Sport, die was belegd om te onderzoeken wat er precies mis is gegaan in aanloop naar de eindstrijd van zaterdag tussen Liverpool en Real Madrid in het Stade de France.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Arsenal-verdediger Jurriën Timber kan woensdag nog niet meedoen in de halve finale van de Champions League tegen Atlético Madrid. De Nederlander is nog niet helemaal hersteld van de enkelblessure die hij eind vorige maand opliep.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Paris Saint-Germain begint de thuiswedstrijd tegen Bayern München in de halve finale van de Champions League met Vitinha in het basiselftal. De Portugese middenvelder is op tijd hersteld van een blessure aan zijn hiel, die hij vorige week zondag opliep in de ontmoeting met Olympique Lyon in de Franse competitie.
2 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Brighton & Hove Albion gaat een apart stadion bouwen voor het vrouwenteam. Dat meldt de Engelse voetbalclub dinsdag op de eigen site. Het stadion moet een minimale capaciteit van 10.000 zitplaatsen krijgen en komt naast het American Express Stadium te staan, dat ruim 31.000 zitplaatsen telt. De club hoopt dat het vrouwenteam, op dit moment zesde in de Women's Super League, uiterlijk in 2030 in het stadion kan spelen.
6 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Verdediger John Stones (31) vertrekt na dit seizoen na tien jaar bij Manchester City. Dat maakt de club dinsdag op de eigen website bekend. Stones speelde in tien seizoenen 293 keer voor de club uit Manchester en won er zes keer de Engelse landstitel, een keer de Champions League en zeven titels in de twee Engelse bekertoernooien.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - Marianne van Leeuwen vindt het "onwijs vervelend" dat de KNVB tegenover NAC in de rechtszaal staat. Dat zei de directeur betaald voetbal na het kort geding voor de rechtbank in Utrecht. Daarin eist NAC Breda dat een wedstrijd tegen Go Ahead Eagles wordt overgespeeld omdat er een speler op het veld stond die niet speelgerechtigd was.
10 uur geledenUTRECHT (ANP) - NAC Breda houdt vast aan de eis om het competitieduel met Go Ahead Eagles over te spelen. Dat heeft de advocaat van de Bredase club voor de rechtbank in Utrecht gezegd in een zaak tegen de KNVB. Volgens NAC gaat het om "het consequent toepassen van de regels" omdat bij de Eagles een speler meedeed die niet speelgerechtigd was. "Bij afwijking ontstaat willekeur", aldus de advocaat. De rechter doet maandag om 12.00 uur uitspraak in het kort geding.
12 uur geledenVANCOUVER (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA voert na de groepsfase van het komende WK een extra moment in om gele kaarten te schrappen. Dat moet voorkomen dat meer spelers geschorst worden, nu het toernooi door het hogere aantal deelnemers een extra knock-outronde kent. Na de kwartfinales worden de gele kaarten ook geschrapt, net als tijdens eerdere WK's. Dat melden bronnen aan de Britse omroep BBC en het Duitse persbureau dpa.
13 uur geleden