Le Pen vindt dat Franse minister moet aftreden na chaos CL-finale
PARIJS (ANP/AFP) - De uiterst rechtse Franse politicus Marine Le Pen heeft de druk op Gérald Darmanin, de Franse minister van Binnenlandse Zaken, opgevoerd. Le Pen beschuldigt Darmanin van liegen en vindt dat hij moet aftreden na de chaos rond de Champions League-finale tussen Liverpool en Real Madrid. Bij de finale op zaterdag was sprake van grootschalige ticketfraude, waardoor de autoriteiten voorafgaand aan het duel de controle over de veiligheid rond het stadion verloren. De wedstrijd moest daardoor met ruim een half uur worden uitgesteld.
Darmanin gaf maandag een persconferentie en wees daarbij een "enorme, industriële en georganiseerde fraude met neptickets" aan als oorzaak van de problemen. Volgens Le Pen verdedigde Darmanin de Franse politie openlijk en gaf hij naast de ticketfraudeurs ook Britse fans de schuld, die "onhandelbaar gedrag" zouden hebben vertoond.
"De feiten zijn enorm serieus. Dat een minister op televisie komt liegen zoals hij deed, is zeer ernstig. Er zit geen neutraliteit, noch waarheid, noch oprechtheid in zijn opmerkingen", zegt Le Pen. "In elke andere democratie, geconfronteerd met zo'n fiasco dat plaatsvond voor 400 miljoen televisiekijkers en dat Frankrijk een betreurenswaardig imago geeft, zou een minister van zichzelf moeten weten dat hij moet opstappen." Volgens Le Pen moet de Franse minister bovendien zijn excuses aanbieden aan de Britse fans.
Transparant
De Franse president Emmanuel Macron blijft ondanks de felle kritiek van de oppositie vertrouwen houden in minister Darmanin, meldde regeringswoordvoerder Olivia Gregoire woensdag. Ook heeft Macron zijn regering gevraagd transparant te zijn over de incidenten die hebben plaatsgevonden en verontschuldigde hij zich daarvoor. Macron heeft de ministerraad meegedeeld dat hij "van zijn regering verwacht dat zij transparant is, de feiten opheldert, manieren vindt om ervoor te zorgen dat dit niet meer gebeurt en dat zij effectief reageert", aldus Gregoire.
De UEFA en de Franse voetbalbond meldden dinsdag dat er ongeveer 2800 valse tickets zijn gescand bij de toegangspoorten van het stadion. De twee bonden noemden dat aantal tijdens een vergadering op het Franse ministerie van Sport, die was belegd om te onderzoeken wat er precies mis is gegaan in aanloop naar de eindstrijd van zaterdag tussen Liverpool en Real Madrid in het Stade de France.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Vitezslav Jaros heeft vrijdag een zware knieblessure opgelopen tijdens de training van Ajax. De Tsjechische doelman komt dit seizoen niet meer in actie voor de club uit Amsterdam. Volgens Ajax moet de van FC Liverpool gehuurde keeper geopereerd worden.
30 minuten geledenMILAAN (ANP/DPA) - Kirsty Coventry gaat onderzoeken of FIFA-voorzitter Gianni Infantino de regels heeft overtreden door een overeenkomst te sluiten met de nieuwe Vredesraad van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat heeft de voorzitter van het Internationaal Olympisch Comité (IOC) bekendgemaakt in Milaan.
1 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid is woensdag in het uitduel met Benfica niet van het veld gestapt omdat Vinícius Júnior zelf verder wilde spelen. De Braziliaanse aanvaller werd naar eigen zeggen racistisch uitgescholden door tegenstander Gianluca Prestianni. Vinícius attendeerde de scheidsrechter van het duel in de tussenronde van de Champions League daarop en verliet even het speelveld. Na ruim tien minuten besloot hij de wedstrijd toch te hervatten.
2 uur geledenMANCHESTER (ANP) - De rentree van Matthijs de Ligt bij Manchester United laat nog even op zich wachten. "Hij werkt erg hard om terug te komen, maar hij is nog niet ver genoeg", zei trainer Michael Carrick tijdens een persconferentie voor het uitduel van maandag met Everton in de Premier League.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie wil nieuweling Raheem Sterling zondag graag speelminuten geven in de Eredivisiewedstrijd tegen Telstar. Dat zei hij vrijdag tijdens een persconferentie.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sem Steijn is voorlopig niet inzetbaar voor Feyenoord. Dat heeft trainer Robin van Persie vrijdagmiddag bevestigd tijdens een persconferentie in aanloop naar de thuiswedstrijd tegen Telstar. De middenvelder raakte geblesseerd in de wedstrijd tegen Go Ahead Eagles, nadat hij de eveneens geblesseerde Oussama Targhalline had vervangen.
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Ricardo Pepi keert mogelijk terug als eerste spits van PSV. Dat zei coach Peter Bosz tijdens een persconferentie in aanloop naar de competitiewedstrijd PSV - sc Heerenveen, zaterdagavond. "Een aantal spelers, onder wie Pepi, traint weer mee en komt terug. Je gaat zaterdag zien wie er in de spits begint", zei Bosz in Eindhoven.
7 uur geleden