Le Pen vindt dat Franse minister moet aftreden na chaos CL-finale
PARIJS (ANP/AFP) - De uiterst rechtse Franse politicus Marine Le Pen heeft de druk op Gérald Darmanin, de Franse minister van Binnenlandse Zaken, opgevoerd. Le Pen beschuldigt Darmanin van liegen en vindt dat hij moet aftreden na de chaos rond de Champions League-finale tussen Liverpool en Real Madrid. Bij de finale op zaterdag was sprake van grootschalige ticketfraude, waardoor de autoriteiten voorafgaand aan het duel de controle over de veiligheid rond het stadion verloren. De wedstrijd moest daardoor met ruim een half uur worden uitgesteld.
Darmanin gaf maandag een persconferentie en wees daarbij een "enorme, industriële en georganiseerde fraude met neptickets" aan als oorzaak van de problemen. Volgens Le Pen verdedigde Darmanin de Franse politie openlijk en gaf hij naast de ticketfraudeurs ook Britse fans de schuld, die "onhandelbaar gedrag" zouden hebben vertoond.
"De feiten zijn enorm serieus. Dat een minister op televisie komt liegen zoals hij deed, is zeer ernstig. Er zit geen neutraliteit, noch waarheid, noch oprechtheid in zijn opmerkingen", zegt Le Pen. "In elke andere democratie, geconfronteerd met zo'n fiasco dat plaatsvond voor 400 miljoen televisiekijkers en dat Frankrijk een betreurenswaardig imago geeft, zou een minister van zichzelf moeten weten dat hij moet opstappen." Volgens Le Pen moet de Franse minister bovendien zijn excuses aanbieden aan de Britse fans.
Transparant
De Franse president Emmanuel Macron blijft ondanks de felle kritiek van de oppositie vertrouwen houden in minister Darmanin, meldde regeringswoordvoerder Olivia Gregoire woensdag. Ook heeft Macron zijn regering gevraagd transparant te zijn over de incidenten die hebben plaatsgevonden en verontschuldigde hij zich daarvoor. Macron heeft de ministerraad meegedeeld dat hij "van zijn regering verwacht dat zij transparant is, de feiten opheldert, manieren vindt om ervoor te zorgen dat dit niet meer gebeurt en dat zij effectief reageert", aldus Gregoire.
De UEFA en de Franse voetbalbond meldden dinsdag dat er ongeveer 2800 valse tickets zijn gescand bij de toegangspoorten van het stadion. De twee bonden noemden dat aantal tijdens een vergadering op het Franse ministerie van Sport, die was belegd om te onderzoeken wat er precies mis is gegaan in aanloop naar de eindstrijd van zaterdag tussen Liverpool en Real Madrid in het Stade de France.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft de Deense trainer Thomas Frank ontslagen. Het ontslag volgt een dag na de 2-1-thuisnederlaag tegen Newcastle United. De ploeg van de Nederlandse internationals Micky van de Ven en Xavi Simons staat zestiende in de Premier League.
24 minuten geledenARNHEM (ANP) - Vitesse heeft nog geen definitief uitsluitsel van de licentiecommissie over de overname van zijn aandelen door de zogenoemde Sterkhouders. De club uit de eerste divisie meldt dat de KNVB positief heeft gereageerd op het verzoek dat medio december werd ingediend, maar dat de licentiecommissie "nog een aantal verduidelijkingen wenst".
53 minuten geledenPORTO (ANP/RTR) - De Spaanse international Samu Aghehowa lijkt niet op tijd fit te zijn voor het WK voetbal van deze zomer. De 21-jarige aanvaller van FC Porto liep maandag een kruisbandblessure op tijdens het gelijkspel tegen Sporting Portugal (1-1).
1 uur geledenMARSEILLE (ANP/AFP) - Olympique Marseille heeft "in onderling overleg" afscheid genomen van trainer Roberto De Zerbi. Dat meldde de club van de Nederlanders Quinten Timber en Jeffrey de Lange. De nummer 4 van Frankrijk verloor zondag 'Le Classique' tegen Paris Saint-Germain met 5-0.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Chelsea heeft in de thuiswedstrijd tegen Leeds United genoegen moeten nemen met een gelijkspel. De nummer 5 van de Premier League zag op Stamford Bridge de bezoekers in het laatste kwart van het duel terugkomen van een 2-0-achterstand: 2-2.
13 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - Trainer Arne Slot beleeft met Liverpool zijn zwaarste seizoen ooit. Dat gaf de Nederlandse coach toe op de persconferentie in aanloop naar de wedstrijd tegen Sunderland. "Dit is zonder twijfel mijn moeilijkste seizoen", zei Slot, die vorig jaar met Liverpool de titel veroverde in de Premier League. "In andere seizoenen die ik heb meegemaakt als coach waren er alleen maar positieve dingen. Dat we zo vaak verliezen, is uitzonderlijk. De spelers zijn er niet aan gewend en ik ook niet."
22 uur geledenSITTARD/GELEEN (ANP) - Fortuna Sittard heeft de selectie versterkt met Nick Marsman. De 35-jarige doelman komt transfervrij over na een avontuur in Japan en tekent een contract tot het einde van het seizoen, meldt de huidige nummer 9 van de Eredivisie. De doelman trainde dinsdag al mee met de groep.
1 dag geleden