Le Pen riskeert uitsluiting van verkiezingen door strafzaak
PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Franse aanklagers hebben een jarenlange celstraf geëist tegen politica Marine Le Pen. Ook willen ze dat de leider van de rechtse partij Rassemblement national vijf jaar geen publieke functie mag bekleden. Ze wordt met medeverdachten beschuldigd van het verduisteren van geld van het Europarlement.
Als de rechter meegaat in de eis, zou dat betekenen dat Le Pen niet kan meedoen aan de volgende presidentsverkiezingen. Aanklagers willen dat het verbod meteen van kracht wordt, ook als de advocaten van Le Pen in beroep gaan.
De zaak draait om het vermeende misbruik van miljoenen euro's van het Europarlement. Geld dat was bedoeld om medewerkers van Europarlementariërs te betalen, zou zijn gebruikt om personeel te betalen dat hele andere werkzaamheden uitvoerde.
Le Pen zegt onschuldig te zijn en reageerde verontwaardigd op de strafeis. Die noemde ze schandalig. "Ik denk dat de aanklagers Fransen de mogelijkheid willen ontnemen om te stemmen op wie ze willen."
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt een geplande aanval op Iran voorlopig af te blazen, omdat Teheran en andere landen in het Midden-Oosten de Verenigde Staten zouden hebben gevraagd daarmee te wachten in afwachting van een akkoord. Dat schrijft Trump op Truth Social.
3 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - Bij Israëlische aanvallen op de Gazastrook zijn zaterdag volgens de autoriteiten in Gaza zeker zeven mensen om het leven gekomen. De aanvallen vonden plaats twee dagen nadat Hamas had aangekondigd te hebben ingestemd met een voorstel dat onder meer voorziet in de ontwapening van de beweging en een geleidelijke terugtrekking van Israëlische militairen uit de Gazastrook.
5 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - Bij een explosie in een restaurant in Moskou zijn zeker drie mensen omgekomen. Dat melden Russische persbureaus op gezag van de politie. Ook raakten zeker 21 mensen gewond. De explosie vond plaats bij het restaurant Balzi Rossi, aan de rand van het centrum van de Russische hoofdstad.
7 uur geledenNAZCA (ANP/AFP/RTR) - In Peru is een vliegtuig met toeristen gecrasht. De autoriteiten gaan ervan uit dat alle dertien inzittenden zijn omgekomen. Onder hen waren elf Europese toeristen. Tot nog toe zijn vier lichamen geborgen.
7 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - Bij een explosie in een restaurant in Moskou zijn zeker drie mensen omgekomen. Dat melden Russische persbureaus op gezag van de politie. Ook raakten zeker 21 mensen gewond. De explosie vond plaats bij het restaurant Balzi Rossi, aan de rand van het centrum van de Russische hoofdstad.
10 uur geledenPARIJS (ANP) - De natuurbranden die Frankrijk al dagen teisteren, zijn "over het algemeen" onder controle. Dat zegt premier Sébastien Lecornu in een interview met de Franse krant La Tribune Dimanche. Volgens Lecornu heeft een combinatie van hard werk door hulpdiensten, veranderende weersomstandigheden en het continu monitoren van de brand geleid tot de huidige situatie.
11 uur geledenNABATIEH (ANP/AFP) - Het Israëlische leger (IDF) zegt drie leden van Hezbollah te hebben gedood in het zuiden van Libanon. Dat zou zijn gebeurd bij de heuvel Ali al-Taher, in de buurt van de zuidelijke stad Nabatieh. Eén Israëlische militair raakte gewond, zegt de IDF.
12 uur geleden