Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Le Pen riskeert uitsluiting van verkiezingen door strafzaak

Le Pen riskeert uitsluiting van verkiezingen door strafzaak

PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Franse aanklagers hebben een jarenlange celstraf geëist tegen politica Marine Le Pen. Ook willen ze dat de leider van de rechtse partij Rassemblement national vijf jaar geen publieke functie mag bekleden. Ze wordt met medeverdachten beschuldigd van het verduisteren van geld van het Europarlement.

Als de rechter meegaat in de eis, zou dat betekenen dat Le Pen niet kan meedoen aan de volgende presidentsverkiezingen. Aanklagers willen dat het verbod meteen van kracht wordt, ook als de advocaten van Le Pen in beroep gaan.

De zaak draait om het vermeende misbruik van miljoenen euro's van het Europarlement. Geld dat was bedoeld om medewerkers van Europarlementariërs te betalen, zou zijn gebruikt om personeel te betalen dat hele andere werkzaamheden uitvoerde.

Le Pen zegt onschuldig te zijn en reageerde verontwaardigd op de strafeis. Die noemde ze schandalig. "Ik denk dat de aanklagers Fransen de mogelijkheid willen ontnemen om te stemmen op wie ze willen."

Meer uit Buitenland

Hongaarse premier stopt transport naar Oekraïne om pijpleiding

BOEDAPEST (ANP/RTR) - De Hongaarse premier Viktor Orbán heeft tijdens de slepende ruzie over de aanvoer van olie via Oekraïne gezegd dat hij belangrijke goederen die naar Oekraïne gaan, tegenhoudt. Hij zei in een gesprek met de publieke omroep dat hij de goederen tegenhoudt zolang het buurland de aanvoer van Russische olie via de Droezjba-oliepijpleiding blokkeert.

15 minuten geleden
Israël voert 'grootschalige' serie aanvallen uit op Beiroet

BEIROET (ANP/AFP) - Het Israëlische leger zegt in de nacht van donderdag op vrijdag "een grootschalige reeks aanvallen" te hebben uitgevoerd op Beiroet. Bij de nachtelijke aanvallen werden onder meer een commandocentrum en een dronedepot in de zuidelijke buitenwijken van de Libanese hoofdstad getroffen.

16 minuten geleden
Iraanse leger kondigt uitbreiding vergeldingsaanvallen aan

TEHERAN (ANP/DPA) - Het Iraanse leger heeft aangekondigd zijn vergeldingsaanvallen uit te breiden. "De komende dagen krijgt de vijand te maken met intensievere en grootschaligere aanvallen", meldde de staatstelevisie, verwijzend naar het Khatam al-Anbiya centraal hoofdkwartier, dat in oorlogstijd het operationele commando over de Iraanse strijdkrachten voert.

58 minuten geleden
Trump vindt Amerikaanse grondtroepen in Iran tijdverspilling

WASHINGTON (ANP/AFP) - Het zou momenteel zonde van de tijd zijn om te overwegen Amerikaanse grondtroepen naar Iran te sturen, zei de Amerikaanse president Donald Trump tegen NBC News. Hij reageerde daarmee op een waarschuwing van de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi dat een dergelijke stap een ramp zou betekenen voor indringers.

2 uur geleden
Teheran hevig onder vuur, Israël kondigt 'nieuwe fase' aan

TEHERAN (ANP/AFP) - Meldingen van hevige aanvallen kwamen vrijdag uit de Iraanse hoofdstad Teheran. Israël had aangekondigd "infrastructuur van het regime" aan te vallen in "een nieuwe fase" van de oorlog.

3 uur geleden
Trump: Iran wil een akkoord sluiten

WASHINGTON (ANP/RTR) - Iran heeft contact gezocht met de Verenigde Staten om een akkoord te sluiten. Dat zei de Amerikaanse president Donald Trump donderdag op een bijeenkomst met het voetbalteam Inter Miami in het Witte Huis. Trump zei dat zijn reactie was: "Jullie zijn een beetje laat."

8 uur geleden
Ook Huis VS stemt tegen resolutie inperken macht Trump

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Ook het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft een resolutie verworpen om de macht van president Donald Trump te beperken om oorlog te voeren tegen Iran. De Senaat deed dat woensdag al.

9 uur geleden