Le Pen: dit is slechts uitstel van onze overwinning
PARIJS (ANP/RTR/AFP) - Volgens Marine Le Pen van het Rassemblement National (RN) is het tegenvallende resultaat in de tweede ronde van de Franse parlementsverkiezingen "slechts een uitstel van de overwinning". Dat zei ze tegen de televisiezender TF1.
"Het tij komt. Het is deze keer niet hoog genoeg gestegen, maar het blijft stijgen", zei Le Pen. Tegen de zender benadrukte ze ook dat de partij haar aantal parlementariërs heeft verdubbeld bij deze verkiezing, al is dat minder dan waar het RN op hoopte.
De partij lijkt volgens de exitpoll op een derde plaats te eindigen, na het linkse Nieuw Volksfront en de coalitie van president Emmanuel Macron.
Tactische stemmen
Het slechte resultaat wijt Le Pen aan tactische stemmen, een gevolg van afspraken die lokale kandidaten van de linkse alliantie en de coalitie van Macron onderling maakten. Daarmee probeerden ze radicaal-rechts een halt toe te roepen.
Toch is volgens Le Pen de Franse president Emmanuel Macron in een "onhoudbare" situatie terechtgekomen. De premier van de huidige regering, Gabriel Attal, heeft al bekendgemaakt maandag zijn ontslag in te dienen bij Macron.
De verwachting is dat Le Pen het bij de presidentsverkiezingen van 2027 opnieuw tegen Macron opneemt.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON/MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft met zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin gebeld over het bezoek dat de Amerikaanse gezanten Steve Witkoff en Jared Kushner afgelopen weekend hebben gebracht aan Moskou en Kyiv. Volgens het Kremlin heeft Trump aangegeven dat hij zo snel mogelijk een einde wil maken aan de oorlog tussen Rusland en Oekraïne.
17 minuten geledenSEOUL (ANP) - Zuid-Korea heeft een onderzoeksteam naar het Midden-Oosten gestuurd om de situatie bij de Straat van Hormuz te beoordelen. Het ministerie van Defensie meldt dat de "veiligheidsomstandigheden" daar worden bekeken, schrijft persbureau Yonhap.
54 minuten geledenKYIV (ANP/RTR) - Bij nieuwe Russische luchtaanvallen zijn twee doden gevallen. Burgemeester Vitali Klytsjko schrijft op X dat een magazijn geraakt is.
59 minuten geledenSARAJEVO (ANP/AFP) - Bosnië zet twee Servische diplomaten het land uit omdat meerdere ministers de uitvaart van Ratko Mladić in Belgrado hadden bijgewoond. Minister van Buitenlandse Zaken Elmedin Konaković heeft de defensiegezant en een adviseur van de Servische inlichtingendienst opgedragen te vertrekken.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Een groep van twaalf landen heeft aangekondigd de handel in goederen met illegale nederzettingen op de Westelijke Jordaanoever te willen aanpakken. Landen kunnen zelf maatregelen nemen of die op Europees niveau steunen, stellen Canada, Denemarken, Finland, Frankrijk, IJsland, Ierland, Noorwegen, Polen, Portugal, Spanje, Zweden en het Verenigd Koninkrijk in een verklaring.
1 uur geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky hoopt dat een ontmoeting tussen Oekraïense, Russische en Amerikaanse onderhandelaars nog later deze maand kan plaatsvinden. Dat zei hij nadat de Amerikaanse gezanten Steve Witkoff en Jared Kushner afgelopen weekend een bezoek hadden gebracht aan Moskou en Kyiv.
3 uur geledenREYKJAVIK (ANP/RTR) - De IJslandse minister van Buitenlandse Zaken Thorgerdur Katrín Gunnarsdóttir heeft de Amerikaanse ambassadeur in IJsland Billy Long ontboden. Zij deed dit omdat president Donald Trump maandag een kaart plaatste op zijn sociale mediaplatform Truth Social. Op deze kaart waren IJsland, Groenland, Canada, Mexico, de VS en het gebied ten zuiden ervan tot en met Panama en de Caraïben bedekt door de Amerikaanse vlag.
3 uur geleden