Le Pen: dit is slechts uitstel van onze overwinning
PARIJS (ANP/RTR/AFP) - Volgens Marine Le Pen van het Rassemblement National (RN) is het tegenvallende resultaat in de tweede ronde van de Franse parlementsverkiezingen "slechts een uitstel van de overwinning". Dat zei ze tegen de televisiezender TF1.
"Het tij komt. Het is deze keer niet hoog genoeg gestegen, maar het blijft stijgen", zei Le Pen. Tegen de zender benadrukte ze ook dat de partij haar aantal parlementariërs heeft verdubbeld bij deze verkiezing, al is dat minder dan waar het RN op hoopte.
De partij lijkt volgens de exitpoll op een derde plaats te eindigen, na het linkse Nieuw Volksfront en de coalitie van president Emmanuel Macron.
Tactische stemmen
Het slechte resultaat wijt Le Pen aan tactische stemmen, een gevolg van afspraken die lokale kandidaten van de linkse alliantie en de coalitie van Macron onderling maakten. Daarmee probeerden ze radicaal-rechts een halt toe te roepen.
Toch is volgens Le Pen de Franse president Emmanuel Macron in een "onhoudbare" situatie terechtgekomen. De premier van de huidige regering, Gabriel Attal, heeft al bekendgemaakt maandag zijn ontslag in te dienen bij Macron.
De verwachting is dat Le Pen het bij de presidentsverkiezingen van 2027 opnieuw tegen Macron opneemt.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Iran heeft uitgehaald naar Oostenrijk omdat een Iraanse delegatie toegang tot het land is geweigerd. De Iraniërs kunnen daardoor volgens staatsmedia niet deelnemen aan een conferentie van het Internationaal Atoomenergieagentschap.
5 minuten geledenBEIJING (ANP/AFP) - In de Chinese hoofdstad Beijing wordt uit veiligheidsoverwegingen het bezit van drones verboden. Het opslaan of vervoeren van de onbemande toestellen mag vanaf medio november niet meer, staat in nieuwe regels.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk doet een nieuwe poging om sociale media voor minderjarigen te verbieden. President Emmanuel Macron maakte bekend dat de Europese Commissie daar maandag over wordt geïnformeerd.
2 uur geledenJAKARTA (ANP/DPA/RTR) - De Indonesische autoriteiten zoeken nog naar 129 mensen die worden vermist sinds een passagiersschip kapseisde op de Javazee. Het officiële dodental staat momenteel op zes.
3 uur geledenSANAA (ANP/AFP) - De Jemenitische Houthi's hebben zondag gemeld dat Saudi-Arabië in 24 uur tijd meer dan vijftig aanvallen op hun posities heeft uitgevoerd. Dit gebeurde nadat de door Iran gesteunde groepering de verantwoordelijkheid had opgeëist voor een aanval met drones en raketten op een militaire basis in Saudi-Arabië.
13 uur geledenSTOCKHOLM (ANP/RTR) - Volgens een prognose van de Zweedse zender SVT stevent het centrumlinkse oppositieblok in Zweden af op 51,3 procent van de stemmen in de parlementsverkiezingen van het land. De Zweedse centrumlinkse partijen steunen de sociaaldemocratische leider Magdalena Andersson als premier.
13 uur geledenWARSCHAU (ANP/DPA) - Na een Russische droneaanval vlak bij de Pools-Oekraïense grens op een trein die richting Warschau reed, heeft de Poolse regering Moskou ervan beschuldigd het conflict te laten escaleren. "Escalatie van Russische kant is nu werkelijkheid geworden en voorbeelden daarvan komen steeds dichter bij onze grens," zei premier Donald Tusk tijdens een bijeenkomst van een crisisteam.
15 uur geleden