Le Pen: dit is slechts uitstel van onze overwinning
PARIJS (ANP/RTR/AFP) - Volgens Marine Le Pen van het Rassemblement National (RN) is het tegenvallende resultaat in de tweede ronde van de Franse parlementsverkiezingen "slechts een uitstel van de overwinning". Dat zei ze tegen de televisiezender TF1.
"Het tij komt. Het is deze keer niet hoog genoeg gestegen, maar het blijft stijgen", zei Le Pen. Tegen de zender benadrukte ze ook dat de partij haar aantal parlementariërs heeft verdubbeld bij deze verkiezing, al is dat minder dan waar het RN op hoopte.
De partij lijkt volgens de exitpoll op een derde plaats te eindigen, na het linkse Nieuw Volksfront en de coalitie van president Emmanuel Macron.
Tactische stemmen
Het slechte resultaat wijt Le Pen aan tactische stemmen, een gevolg van afspraken die lokale kandidaten van de linkse alliantie en de coalitie van Macron onderling maakten. Daarmee probeerden ze radicaal-rechts een halt toe te roepen.
Toch is volgens Le Pen de Franse president Emmanuel Macron in een "onhoudbare" situatie terechtgekomen. De premier van de huidige regering, Gabriel Attal, heeft al bekendgemaakt maandag zijn ontslag in te dienen bij Macron.
De verwachting is dat Le Pen het bij de presidentsverkiezingen van 2027 opnieuw tegen Macron opneemt.
Meer uit Buitenland
ISLAMABAD (ANP/RTR/AFP) - De Pakistaanse inspanningen om de oorlog in het Midden-Oosten te beëindigen, bereiken een "kritieke" fase. Dat schreef de Iraanse ambassadeur in Pakistan in een bericht op sociale media.
33 minuten geledenSHANGHAI (ANP/AFP) - De belangrijkste Taiwanese oppositiepoliticus, Cheng Li-wun, is aangekomen in Shanghai. Het zeldzame bezoek van de ooit separatistische Li-wun moet de banden met China aanhalen. Li-wun geldt als zeer pro-Chinees, wat haar ook binnen haar eigen partij, KMT, soms op kritiek komt te staan.
43 minuten geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - Israël heeft Iraniërs gewaarschuwd geen treinen te gebruiken en uit de buurt te blijven van spoorwegen. Wie daar geen gehoor aan geeft, riskeert volgens de krijgsmacht zijn of haar eigen leven.
1 uur geledenHANOI (ANP/AFP) - To Lam is dinsdag door de Nationale Vergadering tot president van Vietnam verkozen. De 68-jarige Lam is ook al de leider van de Vietnamese Communistische Partij. Nu Lam de eerste en tweede plek in de Vietnamese politiek bekleedt, heeft hij zijn macht verder geconsolideerd.
2 uur geledenSYDNEY (ANP/RTR) - Een van de meest gedecoreerde militairen van Australië, oorlogsveteraan Ben Roberts-Smith, is gearresteerd op verdenking van oorlogsmisdaden. De Australische krant The Age schrijft dat Roberts-Smith op het vliegveld van Sydney is opgepakt. De politie wil enkel bevestigen dat het om "een 47-jarige oud-militair" gaat. Hij wordt verdacht van betrokkenheid bij de moord op vijf mensen in Afghanistan tussen 2009 en 2012.
3 uur geledenHOUSTON (ANP/AFP) - De Artemis II-ruimtemissie is zojuist achter de maan gepasseerd. Na een verwacht communicatieverlies van ongeveer 40 minuten is er weer contact tussen wetenschappers van ruimtevaartorganisatie NASA en de vier astronauten.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft opnieuw gedreigd met aanvallen op Iraanse civiele infrastructuur. Tijdens een persconferentie herhaalde hij dat hij alle bruggen en energiecentrales in het land zal vernietigen als er geen deal komt voor de deadline dinsdag. Diezelfde bewoordingen gebruikte hij zondag ook.
11 uur geleden