Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Le Pen bekritiseert voetballer Mbappé op dag dat Fransen stemmen

Le Pen bekritiseert voetballer Mbappé op dag dat Fransen stemmen

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse politica Marine Le Pen heeft de voetballer Kylian Mbappé bekritiseerd om zijn oproep aan Franse kiezers dat ze moeten voorkomen dat haar rechts-nationalistische partij de verkiezingen wint. Frankrijk kiest zondag in een tweede en beslissende ronde een nieuw parlement.

"De Fransen zijn het beu te worden verteld hoe ze moeten stemmen", zei Le Pen tegen tegen de Amerikaanse zender CNN. "Mbappé vertegenwoordigt geen Fransen met een immigrantenachtergrond, van wie er velen van het minimumloon moeten rondkomen en die zich geen huisvesting en verwarming kunnen veroorloven als mensen zoals meneer Mbappé."

De speler van de Franse nationale ploeg en Real Madrid heeft meermaals commentaar gegeven op de politieke situatie in zijn land tijdens het Europees kampioenschap, waarin Frankrijk dinsdag in de halve finale in München tegenover Spanje staat.

Hachelijke situatie

"Het is een hachelijke situatie. We mogen niet toestaan ​​dat ons land in de handen van deze mensen valt", zei de 25-jarige Mbappé onder meer, waarmee hij op de partij Rassemblement National (RN) doelde. "Ik hoop dat mensen op de juiste partijen zullen stemmen."

RN hoopt zondag een absolute meerderheid te behalen in het Franse lagerhuis, de Nationale Vergadering. Vorige week kreeg de partij met 33 procent de meeste stemmen in de eerste verkiezingsronde.

Meer uit Buitenland

IS'er schiet in Syrië Amerikaanse militairen dood

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Een strijder van de radicaalislamitische beweging Islamitische Staat (IS) heeft in Syrië twee Amerikaanse militairen doodgeschoten. Ook een Amerikaanse burgertolk kwam om het leven, aldus het Amerikaanse ministerie van Oorlog. Drie personen raakten gewond bij de aanval in Palmyra, meldt het Pentagon verder.

1 uur geleden
Israël claimt topman Hamas te hebben gedood in Gaza

TEL AVIV/GAZA (ANP/DPA/RTR) - Het Israëlische leger zegt een topfiguur van de Palestijnse beweging Hamas in Gaza te hebben gedood. Hij zou bezig zijn geweest de militaire kracht van de beweging weer op te bouwen. Een zegsman van het leger heeft bevestigd dat het om Raed Saed gaat, een van de planners van de bloedige aanval van Hamas op Israël in oktober 2023.

3 uur geleden
Onstuimig weer op Canarische Eilanden, sneeuw vanaf 1400 meter

SANTA CRUZ DE TENERIFE (ANP) - De Canarische Eilanden kampen met flink onstuimig weer door storm Emilia. Op onder meer Tenerife, La Palma en Gran Canaria geldt op veel plaatsen code oranje. Plaatselijk komen stevige regen en onweersbuien voor met windstoten tot 90 kilometer per uur aan de kust, meldt Weeronline. In de berggebieden valt sneeuw vanaf 1400 meter.

4 uur geleden
Merz: waarschuwt partijgenoten voor Poetin en Europese toekomst

MÜNCHEN (ANP/DPA/AFP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft op het CDU-partijcongres opnieuw gewaarschuwd voor de Russische dreiging. "Poetin stopt niet", zei Merz zaterdag in München.

4 uur geleden
Tsjechië betaalt volgens premier niet voor EU-plan voor Oekraïne

PRAAG (ANP/RTR) - Tsjechië zal volgens de nieuwe premier Andrej Babiš op geen enkele manier geld uitgeven of garanties geven voor het EU-plan om Oekraïne financieel te steunen. De Europese Commissie moet volgens Babiš andere manieren vinden om Oekraïne bij te staan.

5 uur geleden
Washington heft weer een sanctie tegen Belarus op in toenadering

MINSK (ANP/RTR) - De VS hebben opnieuw een van de sancties tegen Belarus opgeheven. De stap wordt gezien als een verdere toenadering tussen Washington en Minsk. De speciale Amerikaanse gezant voor Belarus John Coale heeft twee dagen gesprekken gevoerd in Minsk.

5 uur geleden
Cambodja sluit per direct grenzen met Thailand

PHNOM PENH (ANP/AFP) - Cambodja sluit tot nader order alle grenzen met Thailand vanwege de oplopende conflicten met dat land in de grensregio. Dat meldt het Cambodjaanse ministerie van Binnenlandse Zaken.

6 uur geleden