Le Pen bekritiseert voetballer Mbappé op dag dat Fransen stemmen
PARIJS (ANP/AFP) - De Franse politica Marine Le Pen heeft de voetballer Kylian Mbappé bekritiseerd om zijn oproep aan Franse kiezers dat ze moeten voorkomen dat haar rechts-nationalistische partij de verkiezingen wint. Frankrijk kiest zondag in een tweede en beslissende ronde een nieuw parlement.
"De Fransen zijn het beu te worden verteld hoe ze moeten stemmen", zei Le Pen tegen tegen de Amerikaanse zender CNN. "Mbappé vertegenwoordigt geen Fransen met een immigrantenachtergrond, van wie er velen van het minimumloon moeten rondkomen en die zich geen huisvesting en verwarming kunnen veroorloven als mensen zoals meneer Mbappé."
De speler van de Franse nationale ploeg en Real Madrid heeft meermaals commentaar gegeven op de politieke situatie in zijn land tijdens het Europees kampioenschap, waarin Frankrijk dinsdag in de halve finale in München tegenover Spanje staat.
Hachelijke situatie
"Het is een hachelijke situatie. We mogen niet toestaan dat ons land in de handen van deze mensen valt", zei de 25-jarige Mbappé onder meer, waarmee hij op de partij Rassemblement National (RN) doelde. "Ik hoop dat mensen op de juiste partijen zullen stemmen."
RN hoopt zondag een absolute meerderheid te behalen in het Franse lagerhuis, de Nationale Vergadering. Vorige week kreeg de partij met 33 procent de meeste stemmen in de eerste verkiezingsronde.
Meer uit Buitenland
BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De Chinese president Xi Jinping heeft tijdens een overleg met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump gewaarschuwd voor "botsingen en zelfs conflicten" als verkeerd wordt omgegaan met Taiwan, melden Chinese staatsmedia. Beijing ziet Taiwan als een afvallige provincie, terwijl Washington als bondgenoot wapens levert aan de regering in Taipei.
9 minuten geledenBEIJING (ANP/AFP) - Het overleg tussen de Amerikaanse president Donald Trump en de Chinese president Xi Jinping is na ruim twee uur afgelopen, meldt een functionaris van het Witte Huis. Zij hadden het donderdag in Beijing over onder meer Taiwan en handel.
50 minuten geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense hoofdstad Kyiv heeft te maken met een grote Russische aanval, meldt de burgemeester van de stad, Vitali Klitsjko. "De vijand valt Kyiv aan met drones en ballistische raketten", schrijft de burgemeester op Telegram.
2 uur geledenBEIJING (ANP) - De Chinese leider Xi Jinping heeft de Amerikaanse president Donald Trump donderdag met een handdruk in Beijing verwelkomd. De twee leiders zijn bij elkaar gekomen voor een topontmoeting over onder meer Iran, handel en Taiwan.
2 uur geledenHAVANA (ANP) - Cuba heeft helemaal geen diesel en stookolie meer, zei de minister van Energie en Mijnbouw van het land. De hoofdstad Havana heeft te maken met de ergste stroomuitval in tientallen jaren door een Amerikaanse blokkade die het eiland van brandstof heeft afgesneden.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten zetten voor het oplossen van de vastgelopen situatie rond de Straat van Hormuz in op de steun van China. Dat zei de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken in gesprek met Fox News aan boord van de Air Force One, onderweg naar China.
5 uur geledenPARK CITY (ANP) - Een Amerikaanse vrouw die een kinderboek over rouw schreef nadat ze haar echtgenoot had vergiftigd, is veroordeeld tot levenslang zonder mogelijkheid tot vervroegde vrijlating. Dat melden Amerikaanse media.
5 uur geleden