Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Le Figaro: Macron wil zes nieuwe kerncentrales bouwen

Le Figaro: Macron wil zes nieuwe kerncentrales bouwen

PARIJS (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron wil voor Kerstmis de bouw van zes nieuwe EPR-kerncentrales in Frankrijk aankondigden, meldt Le Figaro maandag. De impact van de Europese gascrisis op de energieprijzen en het effect daarvan op de koopkracht van de Fransen hebben de beslissing om in te zetten op deze nieuwe soort nucleaire reactoren versneld, voegde de krant eraan toe. Een woordvoerder van het Élysée weigerde commentaar te geven.

Macron beloofde aan het begin van zijn presidentschap het land minder afhankelijk te maken van kernenergie. Maar de energiecrisis heeft de stemming in Parijs veranderd. "De energiecrisis toont aan dat we gelijk hebben om nucleair te kiezen voor onze groene energietransitie", citeerde Le Figaro een niet bij naam genoemde hoge regeringsfunctionaris.

Eerder had de regering gezegd dat ze geen nieuwe EPR-reactorprojecten zou beginnen totdat het Franse energiebedrijf EDF klaar is met de bouw van een EPR-kerncentrale in Flamanville, in het noordwesten van Frankrijk. Flamanville kampt al tien jaar met vertragingen en enorme kostenoverschrijdingen, en ministers willen nog steeds niet zeggen wanneer de centrale in bedrijf gaat.

Meer uit Buitenland

Turkije zegt Syrië te blijven steunen na waarschuwing Israël

ANKARA (ANP/AFP) - Turkije blijft Syrië steunen bij het opbouwen van de krijgsmacht, ondanks waarschuwingen vanuit Israël. Het land is "vastberaden" om Syrië te helpen, zegt het Turkse ministerie van Defensie. Dat zei ook dat er geen Turkse militairen aanwezig waren op een basis in het noorden van Syrië die dinsdag door Israël werd aangevallen.

1 uur geleden
Gezondheidsinstituut: dit jaar al 14.000 hittedoden in Duitsland

BERLIJN (ANP) - De hitte heeft in Duitsland dit jaar tot nu toe aan 14.000 mensen het leven gekost, schat het Robert Koch Institut (RKI). Het werkelijke aantal is volgens het gezondheidsinstituut waarschijnlijk nog hoger. 2026 is daarmee nu al een van de dodelijkste jaren in lange tijd.

3 uur geleden
Bestrijding van brand Hoge Venen bemoeilijkt door storm

LUIK (ANP/BELGA) - Het bestrijden van de brand in het Belgische gebied de Hoge Venen werd in de nacht van woensdag op donderdag bemoeilijkt door het slechte weer. Het zicht was slecht, er waren bomen omgevallen door de storm en de paden waren moeilijk begaanbaar, meldt het bestuur van de provincie Luik.

4 uur geleden
Dodental aanvallen in Oekraïne stijgt, Zelensky vraagt Patriots

KYIV (ANP/AFP) - Het dodental door aanvallen op Oekraïne is opgelopen tot dertien, meldt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky op X. Rusland "investeert in ballistische raketten en escalatie", zegt de president. Daar helpen volgens hem alleen Patriot-raketten tegen. Hij vraagt al langer om die luchtverdedigingsraketten omdat Oekraïne er niet genoeg heeft om Russische aanvallen met de zware, snelle wapens af te slaan.

5 uur geleden
Colombia kondigt economische noodtoestand af

BOGOTÁ (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Colombia heeft een economische noodtoestand van dertig dagen uitgeroepen om de gevolgen van de aardbeving aan te pakken. Het decreet, dat woensdagavond lokale tijd door de hele ministerraad werd ondertekend, geeft president Abelardo de la Espriella tijdelijk de bevoegdheid om economische en fiscale regels in te voeren zonder goedkeuring van het parlement.

6 uur geleden
Oprichter omgevallen vastgoedconcern Evergrande krijgt levenslang

HONGKONG (ANP/RTR) - Een Chinese rechtbank heeft de oprichter van het omgevallen vastgoedconcern China Evergrande Group veroordeeld tot een levenslange gevangenisstraf. Ook moeten al zijn persoonlijke bezittingen in beslag worden genomen, zo oordeelde de rechtbank.

6 uur geleden
Doden door aanval Russische ballistische raketten op Kyiv

KYIV (ANP/RTR/AFP) - De Oekraïense hoofdstad Kyiv is in de nacht van woensdag op donderdag bestookt met Russische ballistische raketten, zo liet burgemeester Vitali Klitsjko weten. Daarbij zouden zeker acht doden zijn gevallen en raakten 33 anderen gewond. Aan de oostkant van Kyiv, in het district Brovary, kwam ook een man om het leven.

6 uur geleden