Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Le Figaro: Macron wil zes nieuwe kerncentrales bouwen

Le Figaro: Macron wil zes nieuwe kerncentrales bouwen

PARIJS (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron wil voor Kerstmis de bouw van zes nieuwe EPR-kerncentrales in Frankrijk aankondigden, meldt Le Figaro maandag. De impact van de Europese gascrisis op de energieprijzen en het effect daarvan op de koopkracht van de Fransen hebben de beslissing om in te zetten op deze nieuwe soort nucleaire reactoren versneld, voegde de krant eraan toe. Een woordvoerder van het Élysée weigerde commentaar te geven.

Macron beloofde aan het begin van zijn presidentschap het land minder afhankelijk te maken van kernenergie. Maar de energiecrisis heeft de stemming in Parijs veranderd. "De energiecrisis toont aan dat we gelijk hebben om nucleair te kiezen voor onze groene energietransitie", citeerde Le Figaro een niet bij naam genoemde hoge regeringsfunctionaris.

Eerder had de regering gezegd dat ze geen nieuwe EPR-reactorprojecten zou beginnen totdat het Franse energiebedrijf EDF klaar is met de bouw van een EPR-kerncentrale in Flamanville, in het noordwesten van Frankrijk. Flamanville kampt al tien jaar met vertragingen en enorme kostenoverschrijdingen, en ministers willen nog steeds niet zeggen wanneer de centrale in bedrijf gaat.

Meer uit Buitenland

Dodental en aantal achterblijvers hoger volgens bestuurder Ceuta

BRUSSEL (ANP/RTR) - Bij de oversteek die migranten vorige week massaal maakten van Marokko naar de Spaanse exclave Ceuta zijn ongeveer honderd doden gevallen, zegt bestuurder van Ceuta Juan Vivas. De meesten van de tienduizenden migranten keerden uit eigen beweging terug naar Marokko, maar volgens Vivas zijn er nog tussen de 3000 en 5000 mensen achtergebleven in Ceuta.

29 minuten geleden
Turkije, Saudi-Arabië en meer landen veroordelen geweld in Gaza

ISTANBUL (ANP/RTR/AFP) - De buitenlandministers van onder meer Turkije, Saudi-Arabië, de Verenigde Arabische Emiraten en Qatar hebben de aanhoudende Israëlische acties in de Gazastrook scherp veroordeeld. Ze spreken van "aanhoudende Israëlische schendingen".

37 minuten geleden
Weg vrij voor overdracht van het eerste Russische 'schaduwschip'

STOCKHOLM (ANP/AFP/RTR) - De weg is vrij voor Zweden om een vrachtschip van de Russische 'schaduwvloot' over te dragen aan Oekraïne. De hoogste rechter van het land heeft de pogingen van de eigenaars van de graanvaarder om dat te beletten afgewezen.

45 minuten geleden
EU: migranten niet van Ceuta doorgereisd naar vasteland Spanje

BRUSSEL (ANP/RTR) - Geen van de migranten die vorige week massaal vanuit Marokko naar de Spaanse exclave Ceuta kwamen, is er in geslaagd verder Europa in te trekken. Het is "tot nu toe gelukt te voorkomen dat migranten illegaal doorreizen naar het Spaanse vasteland en de rest van Europa", aldus een woordvoerder van de Europese Commissie.

1 uur geleden
Media: vliegtuig naast explosieve drone Leipzig zat vol munitie

LEIPZIG (ANP) - Het Oekraïense vrachtvliegtuig op de luchthaven van Leipzig, waarnaast een drone met een explosief werd gevonden, was gevuld met militaire munitie. Dat melden Duitse media, waaronder de Süddeutsche Zeitung (SZ). De munitie zou kort daarvoor vanuit Frankrijk naar Leipzig zijn vervoerd. Het was waarschijnlijk bestemd voor verder transport, staat in een vertrouwelijk politierapport.

2 uur geleden
Man krijgt levenslang cel voor inrijden op betogers in München

MÜNCHEN (ANP/AFP) - Een Afghaanse man is in Duitsland veroordeeld tot een levenslange celstraf omdat hij met een auto is ingereden op een vakbondsdemonstratie in München. Bij de aanval in februari vorig jaar kwamen een vrouw (37) en haar 2-jarige dochter om het leven. Tientallen anderen raakten gewond.

3 uur geleden
Leger Zuid-Korea: Noord-Korea heeft raket afgevuurd

SEOUL (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Noord-Korea heeft donderdag minstens één ballistische korteafstandsraket afgevuurd richting de Japanse Zee, meldt het Zuid-Koreaanse leger. Het is nog niet duidelijk hoeveel raketten er zijn afgevuurd.

3 uur geleden