Le Figaro: Macron wil zes nieuwe kerncentrales bouwen
PARIJS (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron wil voor Kerstmis de bouw van zes nieuwe EPR-kerncentrales in Frankrijk aankondigden, meldt Le Figaro maandag. De impact van de Europese gascrisis op de energieprijzen en het effect daarvan op de koopkracht van de Fransen hebben de beslissing om in te zetten op deze nieuwe soort nucleaire reactoren versneld, voegde de krant eraan toe. Een woordvoerder van het Élysée weigerde commentaar te geven.
Macron beloofde aan het begin van zijn presidentschap het land minder afhankelijk te maken van kernenergie. Maar de energiecrisis heeft de stemming in Parijs veranderd. "De energiecrisis toont aan dat we gelijk hebben om nucleair te kiezen voor onze groene energietransitie", citeerde Le Figaro een niet bij naam genoemde hoge regeringsfunctionaris.
Eerder had de regering gezegd dat ze geen nieuwe EPR-reactorprojecten zou beginnen totdat het Franse energiebedrijf EDF klaar is met de bouw van een EPR-kerncentrale in Flamanville, in het noordwesten van Frankrijk. Flamanville kampt al tien jaar met vertragingen en enorme kostenoverschrijdingen, en ministers willen nog steeds niet zeggen wanneer de centrale in bedrijf gaat.
Meer uit Buitenland
SAINT PAUL (ANP) - De Democratische politica Ilhan Omar heeft haar kiezers bedankt voor haar verkiezingszege. Ze versloeg de Republikein John Nagel om namens de staat Minnesota lid te worden van het Huis van Afgevaardigden, ondanks een inval in haar woning tijdens de campagne. "We laten Trump ons niet het zwijgen opleggen", schrijft ze op X.
1 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - De kiescommissie in Israël heeft geconcludeerd dat de integriteit van de parlementsverkiezingen van vorige week niet is aangetast. Premier Benjamin Netanyahu had Arabische partijen beschuldigd van verkiezingsfraude.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Zakenman Elon Musk zegt dat zijn inspanningen om de Republikeinen te steunen niet hebben gewerkt. De partij heeft bij de verkiezingen een grote nederlaag geleden, ondanks de honderden miljoenen euro's steun die Musk aan de campagne heeft bijgedragen. "Ik geloof dat mijn verkiezingsbeïnvloedende ruimtelasers deze keer niet gewerkt hebben", schrijft hij sarcastisch op zijn socialemediaplatform X, met een schouderophalende emoji erbij.
3 uur geledenLANSING (ANP) - De progressieve Abdul El-Sayed wordt de eerste islamitische senator in Washington, voorspelt Decision Desk HQ, een organisatie die verkiezingsuitslagen verzamelt. El-Sayed is de Democratische kandidaat in de staat Michigan en wordt gesteund door andere linkse Congresleden zoals Bernie Sanders en Alexandria Ocasio-Cortez.
3 uur geledenAUSTIN (ANP) - James Talarico zegt dat bij de Senaatsverkiezingen in Texas de onderliggende partij heeft gewonnen. Hij vergeleek zichzelf met de Bijbelse figuur David die streed tegen de sterkere Goliath. Talarico moest het naar eigen zeggen opnemen tegen het grote geld en de macht in Washington.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wijst op zijn vetorecht en zegt van plan te zijn dit te zullen gebruiken nu de Democraten een meerderheid in het Huis van Afgevaardigden en de Senaat lijken te krijgen. Dat zegt hij in een interview met Fox News. Trump zei "een beetje verbaasd" te zijn door de nederlaag van de Republikeinen. Trump erkende wel dat de oorlog in Iran waarschijnlijk een rol heeft gespeeld.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat zich naar eigen zeggen neerleggen bij de verkiezingsuitslag van de midterms. "Ik ben absoluut bereid de uitkomst te accepteren", zei hij tegen The New York Times.
5 uur geleden