
LCPS: aantal coronapatiënten in ziekenhuizen blijft stabiel
ZEIST (ANP) - In de Nederlandse ziekenhuizen liggen zondag 673 coronapatiënten. Dat zijn er drie minder dan een etmaal eerder, blijkt uit cijfers van het LCPS, het Landelijk Coördinatiecentrum Patiënten Spreiding.
Op de intensivecareafdelingen liggen nu 200 mensen met Covid-19, de ziekte die wordt veroorzaakt door het coronavirus. Dat is één patiënt minder dan zaterdag. Op de verpleegafdelingen liggen 473 coronapatiënten, twee minder dan zaterdag.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Femke Halsema bedankt de toerist die donderdag de verdachte van de steekpartij in Amsterdam tegen de grond werkte en vasthield. "Wij danken het aan een gewone burger die een arrest verrichtte dat de dader meteen kon worden aangehouden", schrijft de Amsterdamse burgemeester op Instagram.
55 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie is langer bezig met het vaststellen van de identiteit van de man die wordt verdacht van de steekpartij van donderdag in Amsterdam. Er is een "mogelijke identiteit" bekend, maar de man heeft "een verscheidenheid aan documenten", meldt de politie. Meer informatie over de identiteit van de man volgt pas als die met zekerheid is vastgesteld.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De salarissen van medewerkers van apotheken gaan flink omhoog. Eind 2026 zullen de lonen 20 procent hoger liggen dan in juli 2024. In 2027 komt daar nog een verhoging bovenop. Dat hebben werkgevers en vakbonden afgesproken in een hoofdlijnenakkoord. Op basis daarvan beginnen binnenkort de onderhandelingen voor een nieuwe cao. Daarin moeten de stappen worden uitgewerkt waarmee de lonen stijgen om op het uiteindelijke percentage te komen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In het gebied achter de Dam in Amsterdam waar donderdagmiddag een grote steekpartij plaatsvond, lijkt alles teruggekeerd naar normaal. Op de Nieuwezijds Voorburgwal, de Sint Nicolaasstraat, de Nieuwendijk en de Dam zag een ANP-fotograaf vrijdagochtend geen tekenen meer van het incident. Er was ook geen politie meer aanwezig. Wel liepen er cameraploegen rond.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vlak na een maansverduistering is er in Nederland een zonsverduistering te zien. De maan schuift zaterdag aan het einde van de ochtend voor de zon. In de lucht is dan ongeveer een kwart van de schijf van de zon bedekt. Het wordt daardoor niet volledig donker op straat, maar wel iets minder licht. Recht naar de zon kijken is ook dan heel schadelijk voor de ogen, maar de zonsverduistering is wel te zien met een eclipsbril.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tineke Ceelen stopt na ruim 21 jaar als directeur van Stichting Vluchteling. Ze zegt het werk niet meer te kunnen combineren met de chronische ziekte die ze heeft. De 61-jarige Ceelen, die al die jaren hét gezicht was van de hulporganisatie en veel reisde naar oorlogsgebieden, blijft voorlopig aan als adviseur.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De BBB is bereid de staatsschuld te laten oplopen tot 50 procent van het bruto binnenlands product (bbp) voor investering in het 'verdienvermogen' van Nederland. Dat schrijft BBB-Kamerlid Henk Vermeer in een column bij BNR.
7 uur geleden