Lazio-Torino afgelast na tevergeefs wachten van spelers Lazio
ROME (ANP) - De wedstrijd uit de Serie A tussen Lazio en Torino is officieel afgelast nadat de bezoekers uit Turijn niet zijn komen opdagen. Dat Torino niet zou komen lag al vast, want het team is door de lokale gezondheidsinstanties in quarantaine geplaatst en mocht niet naar de hoofdstad van Italië afreizen nadat acht spelers positief hadden getest op de Britse variant van het coronavirus.
Omdat de Italiaanse Serie A weigerde het duel van te voren uit te stellen, verscheen Lazio met een ploeg op het veld in het Stadio Olimpico en wachtte rustig af op de onvermijdelijke afgelasting. Die kwam na 45 minuten. Waarschijnlijk resulteert dat in een reglementaire 3-0-nederlaag voor Torino, een straf waartegen de club vervolgens in beroep zal gaan.
"Ik kan hier heel veel over zeggen, maar dat houd ik voor me. We hebben de regels gerespecteerd door naar het stadion te komen. We wachten 45 minuten en dan laten we het in de handen van de autoriteiten", zei sportdirecteur Igli Tare van Lazio.
Overduidelijk
Het duel van Torino van afgelopen vrijdag tegen Sassuolo was verplaatst nadat er bij de club uit Turijn coronabesmettingen waren vastgesteld. Een comité van competitieorganisator Lega Serie A besloot echter dinsdag in een spoedzitting dat het duel in Rome volgens planning moest doorgaan.
Torino-eigenaar Urbano Cairo reageerde woedend. "Het is overduidelijk dat we Turijn niet kunnen verlaten. Je verdedigt de belangen van de competitie niet door geen rekening te houden met de realiteit. Ik verwacht dat er logische beslissingen worden genomen. Als je een plus een optelt, zou je niet duizend stappen moeten nemen om tot twee te komen."
De competitieleiders weigerden eerder dit seizoen het duel tussen Juventus en Napoli uit te stellen, ondanks een reeks coronabesmettingen bij de ploeg uit Napels. Juventus kreeg een 3-0-overwinning, maar Napoli ging in beroep daartegen en kreeg gelijk van het Italiaans Olympisch Comité.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz is ook na dit seizoen trainer van PSV. De 62-jarige Apeldoorner verlengt zondag na de 3-0-thuiszege op Feyenoord zijn aflopende contract met twee jaar, meldde hij op een persconferentie.
4 minuten geledenALMELO (ANP) - Remko Pasveer is met een zege teruggekeerd bij Heracles Almelo. De van Ajax overgekomen doelman won met zijn nieuwe ploeg van Fortuna Sittard (2-1). Heracles is niet meer de nummer laatst van de Eredivisie en heeft 1 punt meer dan NAC Breda en Telstar.
35 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de strijd om de landstitel in de Eredivisie zondag van alle spanning ontdaan. Het elftal van trainer Peter Bosz rekende in eigen stadion overtuigend af met Feyenoord (3-0) en vergrootte de voorsprong op de nummer 2 uit Rotterdam met nog dertien speelronden te gaan tot 17 punten.
49 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de topper in de Eredivisie tegen Feyenoord eenvoudig gewonnen. De Eindhovenaren lieten de nummer 2 in het Philips Stadion met 3-0 kansloos. De eindstand was na zeventien minuten al bereikt.
1 uur geledenMADRID (ANP) - Kylian Mbappé heeft Real Madrid behoed voor puntenverlies tegen het laaggeklasseerde Rayo Vallecano. Hij benutte in de tiende minuut van de blessuretijd een strafschop (2-1). Real Madrid blijft tweede in La Liga, met een achterstand van 1 punt op FC Barcelona, dat zaterdag van Elche won (3-1).
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Fred Grim zag Ajax ook tegen Excelsior (2-2) na rust een voorsprong verspelen. "We spelen een goede wedstrijd en maken twee prima doelpunten", zei hij. "Maar we geven het ook weer weg binnen vijf minuten."
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Mika Godts baalde van het gelijkspel van Ajax tegen Excelsior (2-2). De linksbuiten schoot de bezoekers met twee doelpunten op voorsprong, maar zag zijn ploeg toch weer in de fout gaan. "Dit is heel frustrerend", zei de Belg bij ESPN. "Dit is ons ook al vaker gebeurd. Er was ruim een uur niets aan de hand en toch gaat het weer fout."
2 uur geleden