Lazio-Torino afgelast na tevergeefs wachten van spelers Lazio
ROME (ANP) - De wedstrijd uit de Serie A tussen Lazio en Torino is officieel afgelast nadat de bezoekers uit Turijn niet zijn komen opdagen. Dat Torino niet zou komen lag al vast, want het team is door de lokale gezondheidsinstanties in quarantaine geplaatst en mocht niet naar de hoofdstad van Italië afreizen nadat acht spelers positief hadden getest op de Britse variant van het coronavirus.
Omdat de Italiaanse Serie A weigerde het duel van te voren uit te stellen, verscheen Lazio met een ploeg op het veld in het Stadio Olimpico en wachtte rustig af op de onvermijdelijke afgelasting. Die kwam na 45 minuten. Waarschijnlijk resulteert dat in een reglementaire 3-0-nederlaag voor Torino, een straf waartegen de club vervolgens in beroep zal gaan.
"Ik kan hier heel veel over zeggen, maar dat houd ik voor me. We hebben de regels gerespecteerd door naar het stadion te komen. We wachten 45 minuten en dan laten we het in de handen van de autoriteiten", zei sportdirecteur Igli Tare van Lazio.
Overduidelijk
Het duel van Torino van afgelopen vrijdag tegen Sassuolo was verplaatst nadat er bij de club uit Turijn coronabesmettingen waren vastgesteld. Een comité van competitieorganisator Lega Serie A besloot echter dinsdag in een spoedzitting dat het duel in Rome volgens planning moest doorgaan.
Torino-eigenaar Urbano Cairo reageerde woedend. "Het is overduidelijk dat we Turijn niet kunnen verlaten. Je verdedigt de belangen van de competitie niet door geen rekening te houden met de realiteit. Ik verwacht dat er logische beslissingen worden genomen. Als je een plus een optelt, zou je niet duizend stappen moeten nemen om tot twee te komen."
De competitieleiders weigerden eerder dit seizoen het duel tussen Juventus en Napoli uit te stellen, ondanks een reeks coronabesmettingen bij de ploeg uit Napels. Juventus kreeg een 3-0-overwinning, maar Napoli ging in beroep daartegen en kreeg gelijk van het Italiaans Olympisch Comité.
Meer uit Voetbal
BREDA (ANP) - Mohamed Nassoh mist de laatste twee Eredivisieduels van zijn ploeg NAC Breda. De 24-jarige middenvelder is voor twee wedstrijden geschorst na zijn rode kaart tegen FC Utrecht afgelopen zaterdag. De club uit Breda heeft de schorsing van drie wedstrijden, waarvan een voorwaardelijk, geaccepteerd. NAC heeft dit seizoen nog een minieme kans om aan degradatie te ontsnappen.
33 minuten geledenVILLARREAL (ANP/RTR) - Marcelino García Toral stopt aan het einde van het seizoen als trainer van Villarreal. Dat meldt de Spaanse voetbalclub op haar website.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Het competitiebestuur van de KNVB richt zich na de uitspraak in het kort geding tegen NAC Breda "op het verdere verloop van de competitie". Dat heeft de KNVB laten weten nadat de rechter in Utrecht het verzoek van NAC om een wedstrijd tegen Go Ahead Eagles over te mogen spelen heeft afgewezen. Volgens NAC stond er een speler op het veld die niet speelgerechtigd was.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - De competitiewedstrijd tussen Go Ahead Eagles en NAC wordt niet overgespeeld. Dat heeft de rechter in Utrecht in een kort geding tussen NAC Breda en de KNVB bepaald. Het duel in de Eredivisie eindigde eerder in een 6-0-overwinning voor Go Ahead Eagles, maar NAC diende een klacht in omdat de thuisclub de Indonesische international Dean James had opgesteld die niet speelgerechtigd was.
3 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Emmanuel Emegha is bij RC Strasbourg uitgevallen met een spierblessure. Volgens Ronald Koeman maakt de spits weinig kans meer op het WK. Dat zei de bondscoach zondagavond bij Studio Voetbal.
16 uur geledenBARCELONA (ANP) - Real Madrid heeft voorkomen dat FC Barcelona een week voor El Clásico al Spaans kampioen is geworden. De Madrilenen van coach Álvaro Arbeloa wonnen met 2-0 bij Espanyol in Barcelona.
16 uur geledenMILAAN (ANP) - Denzel Dumfries en Stefan de Vrij zijn kampioen met Internazionale geworden. De club uit Milaan won zondagavond met 2-0 van Parma en kan met drie speelronden te gaan niet meer worden ingehaald door nummer twee Napoli, dat twaalf punten minder heeft.
17 uur geleden