Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Lazio-Torino afgelast na tevergeefs wachten van spelers Lazio

Lazio-Torino afgelast na tevergeefs wachten van spelers Lazio

ROME (ANP) - De wedstrijd uit de Serie A tussen Lazio en Torino is officieel afgelast nadat de bezoekers uit Turijn niet zijn komen opdagen. Dat Torino niet zou komen lag al vast, want het team is door de lokale gezondheidsinstanties in quarantaine geplaatst en mocht niet naar de hoofdstad van Italië afreizen nadat acht spelers positief hadden getest op de Britse variant van het coronavirus.

Omdat de Italiaanse Serie A weigerde het duel van te voren uit te stellen, verscheen Lazio met een ploeg op het veld in het Stadio Olimpico en wachtte rustig af op de onvermijdelijke afgelasting. Die kwam na 45 minuten. Waarschijnlijk resulteert dat in een reglementaire 3-0-nederlaag voor Torino, een straf waartegen de club vervolgens in beroep zal gaan.

"Ik kan hier heel veel over zeggen, maar dat houd ik voor me. We hebben de regels gerespecteerd door naar het stadion te komen. We wachten 45 minuten en dan laten we het in de handen van de autoriteiten", zei sportdirecteur Igli Tare van Lazio.

Overduidelijk

Het duel van Torino van afgelopen vrijdag tegen Sassuolo was verplaatst nadat er bij de club uit Turijn coronabesmettingen waren vastgesteld. Een comité van competitieorganisator Lega Serie A besloot echter dinsdag in een spoedzitting dat het duel in Rome volgens planning moest doorgaan.

Torino-eigenaar Urbano Cairo reageerde woedend. "Het is overduidelijk dat we Turijn niet kunnen verlaten. Je verdedigt de belangen van de competitie niet door geen rekening te houden met de realiteit. Ik verwacht dat er logische beslissingen worden genomen. Als je een plus een optelt, zou je niet duizend stappen moeten nemen om tot twee te komen."

De competitieleiders weigerden eerder dit seizoen het duel tussen Juventus en Napoli uit te stellen, ondanks een reeks coronabesmettingen bij de ploeg uit Napels. Juventus kreeg een 3-0-overwinning, maar Napoli ging in beroep daartegen en kreeg gelijk van het Italiaans Olympisch Comité.

Meer uit Voetbal

Slechte generale Paris Saint-Germain met nederlaag bij Paris FC

PARIJS (ANP) - Het kleine Paris FC heeft in de laatste speelronde voor een stunt gezorgd door landskampioen Paris Saint-Germain te verslaan. In het Stade Jean-Bouin won de ploeg met 2-1, na twee late doelpunten, van PSG, dat op 30 mei in Boedapest de finale van de Champions League speelt tegen Arsenal.

41 minuten geleden
Eintracht Frankfurt neemt afscheid van coach Riera

FRANKFURT (ANP) - Eintracht Frankfurt heeft afscheid genomen van trainer Albert Riera. De Duitse club maakte zondagavond bekend dat de club en de 44-jarige trainer per direct uit elkaar gaan.

1 uur geleden
Club Brugge zet met zege op Union grote stap naar titel

BRUGGE (ANP) - Club Brugge heeft een grote stap gezet op weg naar de twintigste landstitel. De koploper in de kampioensgroep van de play-offs rekende voor eigen publiek af met regerend kampioen Union, dat op de tweede plaats staat: 5-0. Club Brugge vergrootte de voorsprong op Union, met nog twee speelronden te gaan, tot 4 punten.

3 uur geleden
West Ham na nederlaag bij Newcastle dicht bij degradatie

NEWCASTLE (ANP) - West Ham United dreigt na veertien jaar uit de Premier League te degraderen. Het elftal van trainer Nuno Espírito Santo ging met 3-1 onderuit bij Newcastle United. West Ham blijft achttiende met een achterstand van 2 punten op Tottenham Hotspur, dat dinsdag bij Chelsea op bezoek gaat. Na dat duel staat nog één speelronde op het programma.

3 uur geleden
Neymar bij Santos gewisseld door fout vierde official

RIO DE JANEIRO (ANP/RTR) - Neymar is zondag in de Braziliaanse voetbalcompetitie de dupe geworden van een fout van de vierde official. De aanvaller van Santos werd in de met 3-0 verloren thuiswedstrijd tegen Coritiba gewisseld, terwijl eigenlijk een ploeggenoot van hem naar de kant had gemoeten.

3 uur geleden
Vertrekkend AZ-directeur Huiberts ereburger gemeente Alkmaar

ALKMAAR (ANP) - Max Huiberts, directeur voetbalzaken van AZ, is benoemd tot ereburger van Alkmaar. Dat gebeurde na de laatste thuiswedstrijd van dit seizoen tegen NAC Breda. Huiberts was bij AZ elf seizoenen eindverantwoordelijk voor de voetbaltechnische zaken. Hij speelde zelf ook voor de club.

4 uur geleden
Elversberg promoveert en speelt voor het eerst in de Bundesliga

SPIESEN-ELVERSBERG (ANP/DPA) - SV Elversberg is naar de Bundesliga gepromoveerd. De club uit Saarland won op de laatste speeldag op het tweede niveau met 3-0 van het al gedegradeerde Preussen Münster.

4 uur geleden