Lazio-Torino afgelast na tevergeefs wachten van spelers Lazio
ROME (ANP) - De wedstrijd uit de Serie A tussen Lazio en Torino is officieel afgelast nadat de bezoekers uit Turijn niet zijn komen opdagen. Dat Torino niet zou komen lag al vast, want het team is door de lokale gezondheidsinstanties in quarantaine geplaatst en mocht niet naar de hoofdstad van Italië afreizen nadat acht spelers positief hadden getest op de Britse variant van het coronavirus.
Omdat de Italiaanse Serie A weigerde het duel van te voren uit te stellen, verscheen Lazio met een ploeg op het veld in het Stadio Olimpico en wachtte rustig af op de onvermijdelijke afgelasting. Die kwam na 45 minuten. Waarschijnlijk resulteert dat in een reglementaire 3-0-nederlaag voor Torino, een straf waartegen de club vervolgens in beroep zal gaan.
"Ik kan hier heel veel over zeggen, maar dat houd ik voor me. We hebben de regels gerespecteerd door naar het stadion te komen. We wachten 45 minuten en dan laten we het in de handen van de autoriteiten", zei sportdirecteur Igli Tare van Lazio.
Overduidelijk
Het duel van Torino van afgelopen vrijdag tegen Sassuolo was verplaatst nadat er bij de club uit Turijn coronabesmettingen waren vastgesteld. Een comité van competitieorganisator Lega Serie A besloot echter dinsdag in een spoedzitting dat het duel in Rome volgens planning moest doorgaan.
Torino-eigenaar Urbano Cairo reageerde woedend. "Het is overduidelijk dat we Turijn niet kunnen verlaten. Je verdedigt de belangen van de competitie niet door geen rekening te houden met de realiteit. Ik verwacht dat er logische beslissingen worden genomen. Als je een plus een optelt, zou je niet duizend stappen moeten nemen om tot twee te komen."
De competitieleiders weigerden eerder dit seizoen het duel tussen Juventus en Napoli uit te stellen, ondanks een reeks coronabesmettingen bij de ploeg uit Napels. Juventus kreeg een 3-0-overwinning, maar Napoli ging in beroep daartegen en kreeg gelijk van het Italiaans Olympisch Comité.
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain staat op de drempel van het kampioenschap in de Ligue 1. De ploeg van trainer Luis Enrique won in de competitie met 1-0 van Stade Brest.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan heeft in de strijd om de vierde plaats in de Serie A een kostbare nederlaag geleden. De ploeg van trainer Massimiliano Allegri verloor in eigen huis met 3-2 van Atalanta van Marten de Roon.
1 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona is met Frenkie de Jong voor de tweede keer op rij kampioen in La Liga geworden. De koploper in de Spaanse competitie van trainer Hansi Flick won El Clásico in eigen huis met 2-0 van Real Madrid, dat Barça in de resterende drie wedstrijden niet meer kan inhalen.
1 uur geledenPARMA (ANP) - AS Roma heeft door doelpunten in de extra tijd van Devyne Rensch en Donyell Malen met 3-2 gewonnen bij Parma. Roma blijft door de zege kans maken op kwalificatie voor de Champions League.
2 uur geledenBREDA (ANP) - Aanvoerder Boy Kemper van NAC Breda noemt de degradatie van de club een harde klap. "Je staat 2-0 voor en toch is het doek gevallen. Dat doet enorm veel pijn", zei hij bij ESPN. De wedstrijd werd in de 82e minuut bij een 2-0-voorsprong voor NAC stilgelegd, nadat voor de tweede keer vuurwerk op het veld was gegooid.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Engelse titelrace een 1-0-overwinning geboekt bij West Ham United, dat in degradatieproblemen verkeert. De ploeg van trainer Mikel Arteta scoorde pas in de 83e minuut. Door de overwinning heeft de club uit Noord-Londen het kampioenschap nog altijd in eigen hand. Arsenal komt nog twee keer in actie en heeft 79 punten. Manchester City heeft met 74 punten nog drie wedstrijden te gaan.
4 uur geledenVELSEN (ANP) - Telstar heeft met de overwinning op Heracles Almelo afstand genomen van FC Volendam in de onderste regionen van de Eredivisie. De ploeg van coach Anthony Correia won met 3-0 van de al gedegradeerde club uit Almelo door treffers van Guus Offerhaus, Tyrese Noslin en Jeff Hardeveld.
4 uur geleden