Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Lazio ten koste van Club Brugge door in Champions League

Lazio ten koste van Club Brugge door in Champions League

ROME (ANP) - In het eigen Stadio Olimpico heeft Lazio zich ten koste van Club Brugge verzekerd van deelname aan de knock-outfase van de Champions League. De Italiaanse club wist de Belgische kampioen ternauwernood op een gelijkspel te houden: 2-2. De ploeg van trainer Simone Inzaghi eindigde daardoor als tweede achter Borussia Dortmund. De Duitsers eindigden bovenaan in groep F door een zege in Sint-Petersburg op Zenit (1-2).

Club Brugge, dat moest winnen om door te gaan, speelde lang een verloren duel in Italië. De Belgen kwamen al in de eerste helft met tien man te staan, vanwege twee gele kaarten voor linksback Eduard Sobol. Ze keken bovendien bij rust tegen een 2-1-achterstand aan. Namens Lazio waren Joaquin Correa en Ciro Immobile in de eerste helft trefzeker, voor Brugge scoorde aanvoerder Ruud Vormer. Diep in de tweede helft maakte Hans Vanaken er 2-2 van en was Brugge nog maar één doelpunt verwijderd van een stunt. Lazio wankelde en ontsnapte toen Charles De Ketelaere in blessuretijd namens de Belgen de lat raakte.

Oud-Ajacied Noa Lang werd al voor rust na het wegsturen van ploeggenoot Sobol gewisseld door Brugge-trainer Philippe Clement, die een verdediger in de ploeg bracht voor de Nederlandse aanvaller. Wesley Hoedt keerde na rust niet meer terug op het veld namens Lazio.

In Rusland maakte Sebastian Driussi de openingstreffer namens Zenit. In de tweede helft, waarin spits Youssoufa Moukoko bij Dortmund inviel en op een leeftijd van 16 jaar en 18 dagen de jongste speler ooit in de geschiedenis van de Champions League werd, maakte Lukasz Piszczek gelijk. Axel Witsel scoorde de winnende treffer.

Dortmund is met 13 punten groepswinnaar, Lazio eindigde op 10 punten. Brugge (8 punten) gaat als nummer 3 van de poule door naar de Europa League. Zenit pakte slechts 1 punt en is klaar in Europa.

Meer uit Voetbal

Paderborn klopt VfL Wolfsburg en promoveert naar Bundesliga

PADERBORN (ANP) - Paderborn is gepromoveerd naar de Bundesliga. De club uit het tweede Duitse niveau won de play-offs om promotie/degradatie van VfL Wolfsburg met 2-1. Het eerste duel in Wolfsburg was in 0-0 geëindigd.

7 uur geleden
Colombia met Díaz en Rodríguez naar WK voetbal

BOGOTÁ (ANP/RTR) - ‌Colombia gaat naar het WK voetbal met onder anderen aanvoerder James Rodríguez en aanvaller Luis Díaz van Bayern München. Bondscoach Néstor Lorenzo maakte maandag zijn definitieve selectie bekend voor de eindronde in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

7 uur geleden
Middenvelder Saibari verkozen tot beste speler van Eredivisie

UTRECHT (ANP) - Ismael Saibari is tijdens de Eredivisie Awards in Utrecht gekroond tot beste speler van het afgelopen seizoen. De 25-jarige middenvelder van PSV kreeg de meeste stemmen van alle achttien aanvoerders. Saibari werd voor de derde keer op rij kampioen in de Eredivisie met PSV.

8 uur geleden
Lille neemt afscheid van trainer Génésio

LILLE (ANP) - Lille OSC heeft afscheid genomen van trainer Bruno Génésio. De Franse voetbalclub meldt dat het contract van de 59-jarige trainer niet wordt verlengd.

10 uur geleden
Curaçao werkt drukbezette eerste oefensessie af voor WK voetbal

NOORDWIJK (ANP) - Het nationale elftal van Curaçao is onder grote belangstelling begonnen aan de eerste training in voorbereiding op het WK voetbal. De selectie van bondscoach Dick Advocaat begon op het veld van SJC Noordwijk aan een oefensessie voor circa achthonderd toeschouwers. Curaçao speelt zaterdag in Glasgow een oefenwedstrijd tegen Schotland.

12 uur geleden
AC Milan neemt afscheid van trainer Allegri

MILAAN (ANP) - AC Milan heeft per direct afscheid genomen van trainer Massimiliano Allegri. De clubeigenaren grijpen fors in, want ook algemeen directeur Giorgio Furlani, sportief directeur Igli Tare en technisch directeur Geoffrey Moncada moeten vertrekken.

12 uur geleden
Mexico geeft toestemming voor basiskamp voetballers Iran bij WK

MEXICO-STAD (ANP/RTR) - President Claudia Sheinbaum van Mexico heeft bevestigd dat de voetballers van Iran in haar land kunnen verblijven tijdens het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Volgens Sheinbaum wilden de Verenigde Staten niet dat Iran in dat land verbleef tijdens het toernooi. Iran speelt zijn drie groepswedstrijden in de Verenigde Staten.

12 uur geleden