Lazio ten koste van Club Brugge door in Champions League
ROME (ANP) - In het eigen Stadio Olimpico heeft Lazio zich ten koste van Club Brugge verzekerd van deelname aan de knock-outfase van de Champions League. De Italiaanse club wist de Belgische kampioen ternauwernood op een gelijkspel te houden: 2-2. De ploeg van trainer Simone Inzaghi eindigde daardoor als tweede achter Borussia Dortmund. De Duitsers eindigden bovenaan in groep F door een zege in Sint-Petersburg op Zenit (1-2).
Club Brugge, dat moest winnen om door te gaan, speelde lang een verloren duel in Italië. De Belgen kwamen al in de eerste helft met tien man te staan, vanwege twee gele kaarten voor linksback Eduard Sobol. Ze keken bovendien bij rust tegen een 2-1-achterstand aan. Namens Lazio waren Joaquin Correa en Ciro Immobile in de eerste helft trefzeker, voor Brugge scoorde aanvoerder Ruud Vormer. Diep in de tweede helft maakte Hans Vanaken er 2-2 van en was Brugge nog maar één doelpunt verwijderd van een stunt. Lazio wankelde en ontsnapte toen Charles De Ketelaere in blessuretijd namens de Belgen de lat raakte.
Oud-Ajacied Noa Lang werd al voor rust na het wegsturen van ploeggenoot Sobol gewisseld door Brugge-trainer Philippe Clement, die een verdediger in de ploeg bracht voor de Nederlandse aanvaller. Wesley Hoedt keerde na rust niet meer terug op het veld namens Lazio.
In Rusland maakte Sebastian Driussi de openingstreffer namens Zenit. In de tweede helft, waarin spits Youssoufa Moukoko bij Dortmund inviel en op een leeftijd van 16 jaar en 18 dagen de jongste speler ooit in de geschiedenis van de Champions League werd, maakte Lukasz Piszczek gelijk. Axel Witsel scoorde de winnende treffer.
Dortmund is met 13 punten groepswinnaar, Lazio eindigde op 10 punten. Brugge (8 punten) gaat als nummer 3 van de poule door naar de Europa League. Zenit pakte slechts 1 punt en is klaar in Europa.
Meer uit Voetbal
HEERENVEEN/ENSCHEDE (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de tweede plaats in de Vrouwen Eredivisie veroverd. De ploeg van coach Anouk Bruil won met 3-1 van Heerenveen en grijpt achter landskampioen PSV het tweede ticket voor de voorronde van de Champions League.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Hera United is gedegradeerd uit de Vrouwen Eredivisie. De club die dit seizoen zijn debuut maakte, verloor met 2-1 van FC Utrecht. Door de 3-0-zege van ADO Den Haag tegen PEC Zwolle eindigt Hera met 20 punten als tiende en degradeert uit de hoogste klasse, net als NAC Breda en Excelsior. ADO handhaaft zich met 22 punten als nummer negen.
4 uur geledenMADRID (ANP) - David Alaba vertrekt aan het einde van het seizoen bij Real Madrid. Het aflopende contract van de 33-jarige verdediger wordt niet verlengd, zo meldt de nummer 2 van de Spaanse competitie.
7 uur geledenPORTO (ANP) - Luuk de Jong vertrekt na één seizoen bij FC Porto. De 35-jarige aanvaller heeft zijn afscheid op Instagram aangekondigd. Het is nog niet duidelijk of en waar De Jong zijn carrière zal vervolgen.
7 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse kan 75,1 procent van de aandelen overdragen aan de zogeheten sterkhouders van de Arnhemse voetbalclub. De licentiecommissie van de KNVB heeft goedkeuring verleend aan een verzoek om wijziging van zeggenschap dat Vitesse daarvoor nodig heeft.
11 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - De Graafschap heeft Thomas Duivenvoorden als nieuwe hoofdtrainer aangesteld. De 39-jarige coach is de opvolger van Marinus Dijkhuizen. Duivenvoorden was dit seizoen al assistent-trainer bij de club uit Doetinchem.
11 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot van Liverpool heeft in aanloop naar het laatste competitieduel van het seizoen de fitheid van verdediger Virgil van Dijk geroemd. De 34-jarige aanvoerder van Oranje is de enige veldspeler die dit seizoen elke minuut in de Premier League heeft gespeeld.
13 uur geleden