Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Lazio ten koste van Club Brugge door in Champions League

Lazio ten koste van Club Brugge door in Champions League

ROME (ANP) - In het eigen Stadio Olimpico heeft Lazio zich ten koste van Club Brugge verzekerd van deelname aan de knock-outfase van de Champions League. De Italiaanse club wist de Belgische kampioen ternauwernood op een gelijkspel te houden: 2-2. De ploeg van trainer Simone Inzaghi eindigde daardoor als tweede achter Borussia Dortmund. De Duitsers eindigden bovenaan in groep F door een zege in Sint-Petersburg op Zenit (1-2).

Club Brugge, dat moest winnen om door te gaan, speelde lang een verloren duel in Italië. De Belgen kwamen al in de eerste helft met tien man te staan, vanwege twee gele kaarten voor linksback Eduard Sobol. Ze keken bovendien bij rust tegen een 2-1-achterstand aan. Namens Lazio waren Joaquin Correa en Ciro Immobile in de eerste helft trefzeker, voor Brugge scoorde aanvoerder Ruud Vormer. Diep in de tweede helft maakte Hans Vanaken er 2-2 van en was Brugge nog maar één doelpunt verwijderd van een stunt. Lazio wankelde en ontsnapte toen Charles De Ketelaere in blessuretijd namens de Belgen de lat raakte.

Oud-Ajacied Noa Lang werd al voor rust na het wegsturen van ploeggenoot Sobol gewisseld door Brugge-trainer Philippe Clement, die een verdediger in de ploeg bracht voor de Nederlandse aanvaller. Wesley Hoedt keerde na rust niet meer terug op het veld namens Lazio.

In Rusland maakte Sebastian Driussi de openingstreffer namens Zenit. In de tweede helft, waarin spits Youssoufa Moukoko bij Dortmund inviel en op een leeftijd van 16 jaar en 18 dagen de jongste speler ooit in de geschiedenis van de Champions League werd, maakte Lukasz Piszczek gelijk. Axel Witsel scoorde de winnende treffer.

Dortmund is met 13 punten groepswinnaar, Lazio eindigde op 10 punten. Brugge (8 punten) gaat als nummer 3 van de poule door naar de Europa League. Zenit pakte slechts 1 punt en is klaar in Europa.

Meer uit Voetbal

Doelman Vaessen van FC Groningen in hoger beroep vrijgesproken

ZESIT (ANP) - Doelman Etienne Vaessen van FC Groningen is ook in hoger beroep vrijgesproken na zijn rode kaart in het verloren bekerduel met Sparta Rotterdam (5-2) op 30 oktober. De keeper was al vrijgesproken door de onafhankelijke tuchtcommissie betaald voetbal, maar de aanklager betaald voetbal was het daarmee niet eens. De onafhankelijke commissie van beroep laat de vrijspraak staan.

1 uur geleden
Bondscoach Veurink hoopte op meer tegenstand van Zuid-Korea

WAALWIJK (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink kijkt tevreden terug op de eerste helft van het oefenduel met Zuid-Korea, waarin de voetbalsters van Oranje al de 5-0-eindstand op het bord zetten. "Het was heel dynamisch en moeilijk te verdedigen. Dat is wat we graag willen zien. Maar ik hoopte stiekem toch wel dat we iets meer getest zouden worden", zei Veurink na het oefenduel in Waalwijk.

14 uur geleden
Miedema blinkt dankzij hervonden plezier weer uit bij Oranje

WAALWIJK (ANP) - Vivianne Miedema kan zich niet herinneren wanneer ze voor het laatst met zo'n goed gevoel op het veld stond bij Oranje. Na een periode van twijfels over haar toekomst als international scoorde de topscorer aller tijden van het Nederlands elftal dinsdag tegen Zuid-Korea (5-0) al voor rust vier keer. "Dit is weer de Vivianne Miedema die zich helemaal goed voelt op het veld", zei de aanvalster na het oefenduel in Waalwijk.

14 uur geleden
Van Gaal pleit voor strengere regels en handhaving

AMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal vindt dat de politiek strengere regels moet maken en die moet handhaven om vuurwerkacties zoals afgelopen zondag bij Ajax-FC Groningen te voorkomen. Dat zei hij bij Pauw & De Wit. "Het is een maatschappelijk probleem. Dit heeft met normen en waarden te maken."

15 uur geleden
FC Barcelona steviger aan kop na zege op Atlético

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft de koppositie in La Liga verstevigd door een zege op Atlético Madrid. In Camp Nou eindigde de topper in 3-1 voor de thuisploeg van coach Hansi Flick.

15 uur geleden
Bayer Leverkusen wint bij Borussia Dortmund in Duitse beker

DORTMUND (ANP) - Bayer Leverkusen heeft in het Duitse bekertoernooi Borussia Dortmund uitgeschakeld in de achtste finales. In Dortmund werd het 1-0 voor de bezoekers, waar Mark Flekken het doel schoon hield.

15 uur geleden
Oranjevrouwen dankzij vier treffers Miedema ruim langs Zuid-Korea

WAALWIJK (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben in hun laatste wedstrijd van het jaar met ruime cijfers gewonnen van een zwak Zuid-Korea. Het oefenduel in Waalwijk eindigde in 5-0. Oranjes topscorer aller tijden Vivianne Miedema blonk uit met vier treffers voor rust.

15 uur geleden