Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Lazio ten koste van Club Brugge door in Champions League

Lazio ten koste van Club Brugge door in Champions League

ROME (ANP) - In het eigen Stadio Olimpico heeft Lazio zich ten koste van Club Brugge verzekerd van deelname aan de knock-outfase van de Champions League. De Italiaanse club wist de Belgische kampioen ternauwernood op een gelijkspel te houden: 2-2. De ploeg van trainer Simone Inzaghi eindigde daardoor als tweede achter Borussia Dortmund. De Duitsers eindigden bovenaan in groep F door een zege in Sint-Petersburg op Zenit (1-2).

Club Brugge, dat moest winnen om door te gaan, speelde lang een verloren duel in Italië. De Belgen kwamen al in de eerste helft met tien man te staan, vanwege twee gele kaarten voor linksback Eduard Sobol. Ze keken bovendien bij rust tegen een 2-1-achterstand aan. Namens Lazio waren Joaquin Correa en Ciro Immobile in de eerste helft trefzeker, voor Brugge scoorde aanvoerder Ruud Vormer. Diep in de tweede helft maakte Hans Vanaken er 2-2 van en was Brugge nog maar één doelpunt verwijderd van een stunt. Lazio wankelde en ontsnapte toen Charles De Ketelaere in blessuretijd namens de Belgen de lat raakte.

Oud-Ajacied Noa Lang werd al voor rust na het wegsturen van ploeggenoot Sobol gewisseld door Brugge-trainer Philippe Clement, die een verdediger in de ploeg bracht voor de Nederlandse aanvaller. Wesley Hoedt keerde na rust niet meer terug op het veld namens Lazio.

In Rusland maakte Sebastian Driussi de openingstreffer namens Zenit. In de tweede helft, waarin spits Youssoufa Moukoko bij Dortmund inviel en op een leeftijd van 16 jaar en 18 dagen de jongste speler ooit in de geschiedenis van de Champions League werd, maakte Lukasz Piszczek gelijk. Axel Witsel scoorde de winnende treffer.

Dortmund is met 13 punten groepswinnaar, Lazio eindigde op 10 punten. Brugge (8 punten) gaat als nummer 3 van de poule door naar de Europa League. Zenit pakte slechts 1 punt en is klaar in Europa.

Meer uit Voetbal

FIFA-baas: Trump reikt wereldbeker uit na finale WK voetbal

DAVOS (ANP/DPA) - De Amerikaanse president Donald Trump zal deze zomer de wereldbeker uitreiken aan de wereldkampioen na de finale van het WK voetbal. Dat zei FIFA-voorzitter Gianni Infantino tijdens een paneldiscussie over het WK op het World Economic Forum in Davos.

2 uur geleden
FC Barcelona maand zonder geblesseerde Pedri

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona is middenvelder Pedri een maand kwijt. De Spaanse international heeft een hamstringblessure opgelopen in de wedstrijd van woensdag tegen Slavia Praag in de Champions League.

3 uur geleden
Real Madrid weer voetbalclub met meeste inkomsten

LONDEN (ANP/AFP) - Real Madrid voert evenals vorig jaar de wereldranglijst aan van voetbalclubs met de meeste inkomsten. Bij de Spaanse voetbalclub kwam vorig seizoen bijna 1,2 miljard euro binnen, ondanks dat de club geen grote prijs won. FC Barcelona klom op de jaarlijks door Deloitte gepubliceerde Money League naar de tweede plaats met 975 miljoen euro, terwijl Bayern München de derde plaats inneemt met 861 miljoen euro.

7 uur geleden
Bayern zeker van achtste finale CL na zege op Union Sint-Gillis

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft zich met een 2-0-thuiszege op Union Sint-Gillis verzekerd van een plek bij de laatste zestien in de Champions League. Bayern staat nu tweede met 18 punten en kan in de laatste speelronde, als het op bezoek gaat bij PSV in Eindhoven, niet meer buiten de top acht belanden. Dat betekent dat de ploeg van Vincent Kompany de tussenronde in februari mag overslaan en pas in maart weer in actie komt in de achtste finale.

18 uur geleden
PSV wacht na nederlaag bij Newcastle beslissend duel met Bayern

NEWCASTLE (ANP) - PSV heeft in de Champions League nagelaten zich zo goed als zeker te plaatsen voor de tussenronde. De Eindhovenaren gingen kansloos onderuit bij Newcastle United (3-0) en zakten daardoor naar de 22e plaats met 8 punten. De nummers 9 tot en met 24 gaan naar de tussenronde.

18 uur geleden
Ajax verhuurt Van den Boomen aan het Franse Angers

AMSTERDAM (ANP) - Ajax verhuurt Branco van den Boomen tot het einde van het seizoen aan de Franse club Angers SCO, de huidige nummer 11 van de Ligue 1. De 30-jarige middenvelder staat nog tot de zomer van 2027 onder contract in Amsterdam.

20 uur geleden
Atlético en Galatasaray spelen gelijk, Qarabag verslaat Frankfurt

ISTANBUL (ANP) - Atlético Madrid heeft in de voorlaatste speelronde in het hoofdtoernooi van de Champions League gelijkgespeeld bij Galatasaray (1-1). De ploeg van Diego Simeone kwam na vier minuten op voorsprong via een kopbal van Giuliano Simeone, de zoon van de trainer. Maar de nummer 1 van Turkije kwam een kwartier later op gelijke hoogte door een eigen doelpunt van Marcos Llorente. Atlético staat voorlopig op plek 8, maar later op woensdag komt een aantal ploegen nog in actie. Galatasaray heeft nu 10 punten en staat voorlopig 16e.

20 uur geleden