Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Lazio ten koste van Club Brugge door in Champions League

Lazio ten koste van Club Brugge door in Champions League

ROME (ANP) - In het eigen Stadio Olimpico heeft Lazio zich ten koste van Club Brugge verzekerd van deelname aan de knock-outfase van de Champions League. De Italiaanse club wist de Belgische kampioen ternauwernood op een gelijkspel te houden: 2-2. De ploeg van trainer Simone Inzaghi eindigde daardoor als tweede achter Borussia Dortmund. De Duitsers eindigden bovenaan in groep F door een zege in Sint-Petersburg op Zenit (1-2).

Club Brugge, dat moest winnen om door te gaan, speelde lang een verloren duel in Italië. De Belgen kwamen al in de eerste helft met tien man te staan, vanwege twee gele kaarten voor linksback Eduard Sobol. Ze keken bovendien bij rust tegen een 2-1-achterstand aan. Namens Lazio waren Joaquin Correa en Ciro Immobile in de eerste helft trefzeker, voor Brugge scoorde aanvoerder Ruud Vormer. Diep in de tweede helft maakte Hans Vanaken er 2-2 van en was Brugge nog maar één doelpunt verwijderd van een stunt. Lazio wankelde en ontsnapte toen Charles De Ketelaere in blessuretijd namens de Belgen de lat raakte.

Oud-Ajacied Noa Lang werd al voor rust na het wegsturen van ploeggenoot Sobol gewisseld door Brugge-trainer Philippe Clement, die een verdediger in de ploeg bracht voor de Nederlandse aanvaller. Wesley Hoedt keerde na rust niet meer terug op het veld namens Lazio.

In Rusland maakte Sebastian Driussi de openingstreffer namens Zenit. In de tweede helft, waarin spits Youssoufa Moukoko bij Dortmund inviel en op een leeftijd van 16 jaar en 18 dagen de jongste speler ooit in de geschiedenis van de Champions League werd, maakte Lukasz Piszczek gelijk. Axel Witsel scoorde de winnende treffer.

Dortmund is met 13 punten groepswinnaar, Lazio eindigde op 10 punten. Brugge (8 punten) gaat als nummer 3 van de poule door naar de Europa League. Zenit pakte slechts 1 punt en is klaar in Europa.

Meer uit Voetbal

James en Margaret weer speelgerechtigd voor Go Ahead Eagles

DEVENTER (ANP) - Dean James en Richonell Margaret zijn per direct weer speelgerechtigd voor Go Ahead Eagles. Dat maakte de nummer 11 van de Eredivisie bekend op X. De twee spelers kwamen tijdens de laatste periode niet in actie vanwege de paspoortkwestie rond internationals van Suriname en Indonesië. James is international van Indonesië en Margaret speelt voor Suriname.

43 minuten geleden
Vente weer speelgerechtigd bij sc Heerenveen na paspoortkwestie

HEERENVEEN (ANP) - Dylan Vente van sc Heerenveen is per direct weer speelgerechtigd en sluit donderdag weer aan bij de training. Dat maakte de club uit Friesland woensdag bekend op X. De aanvaller van Suriname werd door Heerenveen een week aan de kant gehouden vanwege de paspoortkwestie rond internationals van Suriname en Indonesië.

1 uur geleden
Ajax gaat samenwerken met Oostenrijkse voetbalclub LASK

AMSTERDAM (ANP) - Ajax is een samenwerking aangegaan met de Oostenrijkse voetbalclub LASK uit Linz. De coöperatie is gericht op "het delen van voetbalinhoudelijke kennis, het optimaliseren van ontwikkeltrajecten voor spelers en het identificeren van talent", meldde Ajax op de eigen website.

4 uur geleden
AZ zonder Clasie naar uitduel met Sjachtar in Conference League

ALKMAAR (ANP) - AZ kan donderdag niet beschikken over Jordy Clasie voor de eerste wedstrijd tegen Sjachtar Donetsk uit Oekraïne in de Conference League. De middenvelder, die net is teruggekeerd na een blessure, volgt een aangepast programma en is achtergebleven in Alkmaar.

5 uur geleden
KNVB gaat PEC helpen met opsporen probleemsupporters IJsselderby

ZEIST (ANP) - De KNVB gaat PEC Zwolle helpen bij het identificeren van supporters die tijdens de zogenoemde IJsselderby van afgelopen zondag met verboden gezichtsbedekkende kleding en vuurwerk voor problemen zorgden. Dat bevestigt een woordvoerder van de KNVB.

9 uur geleden
Aanklager KNVB: geen straf voor James in paspoortkwestie

ZEIST (ANP) - De aanklager betaald voetbal van de KNVB heeft besloten geen straf op te leggen aan Dean James in de veelbesproken paspoortkwestie. De aanklager deed onderzoek naar de speelgerechtigheid van de speler van Go Ahead Eagles na een klacht van NAC Breda.

10 uur geleden
Bayern München verslaat Real Madrid in stadion Bernabéu

MADRID (ANP) - Bayern München heeft in de uitwedstrijd tegen Real Madrid een goede uitgangspositie verworven voor een plek in de halve finale van de Champions League. De kampioen van Duitsland zegevierde met 2-1 in stadion Bernabéu door doelpunten van Luis Díaz en Harry Kane. Vervolgens maakte Kylian Mbappé het duel weer spannend. Volgende week woensdag is de return van de kwartfinale in de hoofdstad van Beieren.

22 uur geleden