Lazio stelt titelfeest Napoli met minimaal een dag uit
ROME (ANP) - Napoli moet het titelfeest nog met minimaal een dag uitstellen. Lazio, de nummer 2 van de ranglijst, won woensdagavond met enige moeite van Sassuolo (2-0). Daardoor heeft de koploper donderdag in het uitduel met Udinese nog een puntje nodig voordat de ploeg uit Napels mag feestvieren.
Napoli werd twee keer eerder kampioen in de Serie A. Diego Maradona maakte de fans van de club in 1987 en 1990 dolgelukkig. Napoli kon zondag het kampioenschap al veiligstellen. Maar de ploeg kwam toen niet verder dan een gelijkspel tegen Salernitana (1-1).
Lazio dankte de zege aan treffers van Felipe Anderson en Toma Basic, die in blessuretijd doel trof. De club heeft een voorsprong van 1 punt op Juventus, dat Lecce met 2-1 versloeg. Leandro Paredes en Dusan Vlahovic scoorden voor de ploeg uit Turijn.
De Roon
Internazionale is de nummer 4 van de Serie, met 4 punten minder dan Lazio. Internazionale won met Stefan de Vrij en Denzel Dumfries bij Hellas Verona (6-0). Edin Dzeko (2), Lautaro Martínez (2) en Hakan Çalhanoglu scoorden voor de bezoekers. Adolfo Gaich passeerde zijn eigen doelman.
Atalanta versloeg Spezia (3-2), met dank aan een treffer van Marten de Roon. De ploeg uit Bergamo klom naar de vijfde positie omdat AC Milan niet won van Cremonese (1-1) en AS Roma gelijkspeelde tegen Monza (1-1). Bij AS Roma bleven Georginio Wijnaldum en Rick Karsdorp op de bank.
Meer uit Voetbal
DORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft zijn 116e verjaardag gevierd met een overwinning in de Bundesliga. De jarige club versloeg Borussia Mönchengladbach met 2-0 en nam door de zege voorlopig de tweede plaats in achter koploper Bayern München.
13 uur geledenRIYAD (ANP) - Bologna heeft de finale bereikt van de Italiaanse Supercup. De ploeg van trainer Vincenzo Italiano won in de halve finale van het bekertoernooi in Riyad in Saudi-Arabië van Internazionale. De stand na de reguliere speeltijd was 1-1, waarna Bologna de beslissende strafschoppen beter nam. Napoli, dat donderdag won van AC Milan in de andere halve finale, is komende maandag de tegenstander in de finale.
14 uur geledenLEEUWARDEN/DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft zijn tweede nederlaag van dit seizoen geleden. De koploper van de eerste divisie liet zich in eigen huis verrassen door Jong PSV, dat won met 2-1. Spits Robin van Duiven maakte vijf minuten voor tijd de winnende goal voor de beloftenploeg uit Eindhoven.
14 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft het lopende contract met centrale verdediger Alexandre Penetra opengebroken en met een jaar verlengd tot medio 2029. De Portugees kwam in de zomer van 2023 naar de Alkmaarders en is uitgegroeid tot een vaste waarde. Hij speelde inmiddels al 109 wedstrijden voor de huidige nummer zes van de Eredivisie.
16 uur geledenTURIJN (ANP) - Arek Milik keert na achttien maanden terug in de selectie van Juventus. Trainer Luciano Spalletti heeft de oud-aanvaller van Ajax opgenomen in zijn keurkorps voor het thuisduel van zaterdag met AS Roma.
17 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Fenerbahçe maakt serieus werk van de komst van Joey Veerman. De club uit Istanbul wil de middenvelder van PSV in de winterstop naar Istanbul halen.
18 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax speelt een uitwedstrijd tegen AZ in de achtste finales van de KNVB-beker. Landskampioen PSV gaat op bezoek bij FC Den Bosch en bekerhouder Go Ahead Eagles werd in de loting gekoppeld aan Heracles Almelo.
18 uur geleden