Lazio passeert Atalanta met winst in Bergamo
BERGAMO (ANP) - Lazio heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie de vijfde plaats overgenomen van Atalanta door het onderlinge duel in Bergamo met 3-1 te winnen. De Romeinse ploeg kwam op 37 punten, 1 meer dan Atalanta. De achterstand van Lazio op koploper AC Milan bedraagt 9 punten.
De ploeg van trainer Simone Inzaghi kwam al vroeg op voorsprong via een doelpunt van Adam Marusic. Joaquin Correa tekende kort na rust voor de 0-2. Mario Pasalic bracht in de slotfase de spanning nog even terug, maar invaller Vedat Muriqi zorgde er al snel weer voor dat Lazio wederom een marge van twee doelpunten had.
Wesley Hoedt bleef bij de Romeinse ploeg op de bank zitten. Marten de Roon speelde de hele wedstrijd voor Atalanta, waarbij de geblesseerde Hans Hateboer ontbrak. Sam Lammers viel halverwege de tweede helft in.
Met Kevin Strootman in de basis won Genoa met 3-0 bij Crotone. Mattia Destro nam twee doelpunten voor zijn rekening. Strootman werd een kwartier voor tijd met geel op zak gewisseld.
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - Internazionale blijft aan de leiding gaan in de Italiaanse Serie A. De club uit Milaan speelde zondagavond in eigen huis met 2-2 gelijk tegen Napoli. Inter heeft na negentien wedstrijden 3 punten voorsprong op stadsgenoot AC Milan. Napoli volgt op 4 punten van de koploper.
1 uur geledenPORTO (ANP) - De Italiaan Francesco Farioli (36) blijft langer bij FC Porto. De voormalige trainer van Ajax verlengde zijn contract in de Portugese stad tot medio 2028 bij de koploper van Portugal. Farioli maakte vorig seizoen na één jaar de overstap van de Amsterdamse club naar FC Porto.
1 uur geledenJEDDAH (ANP) - Frenkie de Jong mocht zondag niet als captain van FC Barcelona de Spaanse Supercup als eerste omhooghouden. Hij kreeg in de blessuretijd een rode kaart waarna de aanvoerdersband vlak voor tijd naar Ronald Araújo ging. De Jong stond op de achtergrond toen de Uruguayaanse verdediger de beker na de 3-2-overwinning op Real Madrid als eerste in handen kreeg.
2 uur geledenJEDDAH (ANP) - FC Barcelona heeft voor de zestiende keer de Spaanse Supercup gewonnen. Het elftal van aanvoerder Frenkie de Jong, die in de slotfase met een rode kaart van het veld moest, versloeg aartsrivaal Real Madrid in het King Abdullah Sports City Stadium van Jeddah met 3-2. De Catalaanse topclub krijgt in totaal circa 9 miljoen euro als winnaar van het voetbaltoernooi, waarvan Saudi-Arabië opnieuw het gastland was.
2 uur geledenVERONA (ANP) - Met oud-Ajacied Kenneth Taylor in de basis heeft Lazio in de Serie A een nipte overwinning geboekt bij Hellas Verona. De middenmoter uit Rome won dankzij een laat eigen doelpunt van de thuisploeg met 1-0.
4 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft in de eerste competitiewedstrijd van 2026 de grootste zege van het seizoen geboekt. De Duitse koploper van coach Vincent Kompany versloeg in eigen huis VfL Wolfsburg met 8-1 en verstevigde daarmee de koppositie.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam is na een overwinning tegen Heracles Almelo gestegen naar de achtste plaats in de Eredivisie. Het elftal van coach Maurice Steijn won zondag op Het Kasteel met 2-0. Heracles zakte met coach Ernest Faber naar de laatste plaats.
5 uur geleden