Lazio haalt uit in Serie A, eerste treffer Adekanye
ROME (ANP) - Lazio heeft in de Serie A flink uitgehaald tegen degradatiekandidaat SPAL. De Romeinse club zegevierde voor eigen publiek met 5-1. Topschutter Ciro Immobile scoorde twee keer. Hij bracht zijn competitietotaal op 25. Ook ploeggenoot Felipe Caicedo bracht twee treffers op zijn naam.
De vijfde goal van Lazio nam de Nederlandse invaller Bobby Adekanye voor zijn rekening. De geboren Nigeriaan speelde in de jeugdopleiding van Ajax, FC Barcelona en PSV. Na vier jaar bij Liverpool vertrok hij vorig jaar zomer naar Lazio. In zijn derde competitiewedstrijd maakte hij zijn eerste doelpunt in de Serie A.
Met 49 punten steeg Lazio voorlopig naar de tweede plaats, met vijf punten minder dan koploper Juventus. Inter kan zondagavond in de uitwedstrijd tegen Udinese de tweede plek heroveren.
Atalanta, met Hans Hateboer en Marten de Roon in de gelederen, speelde gelijk tegen Genoa (2-2). Ook het duel tussen AC Milan en Hellas Verona eindigde gelijk (1-1). Sofyan Amrabat (onder meer ex-Feyenoord) kreeg bij de bezoekers rood in de 68e minuut wegens grof spel.
Meer uit Voetbal
PORT-AU-PRINCE (ANP) - Ruben Providence mag zich na de play-offs met Almere City FC melden bij het nationale voetbalelftal van Haïti. De 24-jarige aanvaller is door bondscoach Sébastien Migné geselecteerd voor het WK.
1 uur geledenTUNIS (ANP) - Omar Rekik is door de Tunesische bondscoach Sabri Lamouchi opgenomen in de selectie voor het komende wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 24-jarige verdediger werd in Nederland geboren en kwam in de jeugd uit voor Feyenoord, Manchester City, PSV, Olympique Marseille en Hertha BSC. Inmiddels speelt Rekik, die in 2022 als huurling tot zes wedstrijden voor Sparta Rotterdam kwam, in Slovenië bij NK Maribor.
1 uur geledenGLASGOW (ANP/RTR) - De scheidsrechter die Celtic woensdag in de uitwedstrijd tegen Motherwell een controversiële strafschop gaf, staat onder politiebewaking. Daartoe is besloten nadat zijn persoonlijke gegevens online waren gelekt, meldt de Schotse voetbalbond FA.
1 uur geledenMIDDLESBROUGH (ANP/RTR) - Middlesbrough wil dat Southampton wordt uitgesloten van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat doet de Engelse club omdat ze Southampton beschuldigen van spionage. In aanloop naar de halve finale tussen Middlesbrough en Southampton zou de training van Middlesbrough heimelijk zijn gefilmd.
2 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Thijs Oosting zet zijn voetballoopbaan voort bij PEC Zwolle. De 26-jarige middenvelder wordt overgenomen van FC Groningen. Oosting kwam afgelopen seizoen al op huurbasis uit voor PEC Zwolle, dat nu gebruikmaakt van de koopoptie die in de huurovereenkomst was opgenomen.
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Manuel Neuer staat ook volgend seizoen onder de lat bij Bayern München. De 40-jarige doelman heeft zijn contract bij de Duitse recordkampioen tot juni 2027 verlengd, meldt de club.
3 uur geledenYAMOUSSOUKRO (ANP/RTR) - FC Utrecht-spits Sébastien Haller gaat komende zomer waarschijnlijk niet naar het WK voetbal. De 31-jarige voormalige Ajacied zit niet bij de Ivoriaanse selectie die bondscoach Emerse Faé vrijdag bekendmaakte, maar staat op een reservelijst van vijf spelers.
3 uur geleden