Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Lazio eist compensatie van Amsterdam voor geweigerde supporters

Lazio eist compensatie van Amsterdam voor geweigerde supporters

ROME (ANP) - De Italiaanse voetbalclub SS Lazio wil dat Amsterdam de ongeveer 3000 Romeinse supporters schadeloos stelt die 12 december naar het duel met Ajax zouden komen, maar nu niet meer welkom zijn. Dat staat in een brief op poten die Lazio-president Claudio Lotito heeft gestuurd aan burgemeester Femke Halsema.

De gemeente moet binnen vijf dagen laten weten hoe ze de fans gaat compenseren voor de kosten die ze hebben gemaakt, voor bijvoorbeeld hun hotelkamer. "Als dat niet lukt, zijn wij genoodzaakt passende actie te ondernemen via de bevoegde instanties", dreigt Lotito.

De clubpresident reageert op het besluit van de Amsterdamse driehoek van afgelopen dinsdag, dat de supporters uit Rome niet welkom zijn bij het duel met Ajax. De Amsterdamse autoriteiten weren de Lazio-fans vanwege "het risico op strafbare rechts-extremistische, antisemitische, racistische uitingen en ordeverstoringen". Voorbeelden zijn het brengen van de Hitlergroet, tonen van hakenkruisen en het misbruiken van de beeltenis van Anne Frank. Een deel van de Lazio-supporters staat daar om bekend.

Late beslissing

Lotito vindt dat die beslissing rijkelijk laat is genomen. Ook schrijft hij dat de tekst van Halsema's brief "discriminerend en aanstootgevend" is. Haar besluit zou wijzen op "de onmacht van de Amsterdamse autoriteiten om verschijnselen van intolerantie te beteugelen die niets te maken hebben met de fans van de club", een verwijzing naar de gewelddadigheden rond Ajax - Maccabi Tel Aviv.

Amsterdam moet er volgens hem rekening mee houden dat er toch Lazio-supporters naar Amsterdam zullen komen. Hij eist dat die "adequaat" worden ontvangen en "waardig behandeld".

Burgemeester Halsema heeft kennisgenomen van de brief, maar kon vrijdagavond nog niet reageren, zo liet ze weten via haar woordvoerder.

Meer uit Binnenland

Politie op zoek naar bestuurder na aanrijding kind in Haarlem

HAARLEM (ANP) - De politie is op zoek naar de bestuurder die zondagavond in Haarlem betrokken was bij een ernstige aanrijding. De bestuurder heeft daarbij een kind aangereden en is vervolgens doorgereden. Het kind is met onbekende verwondingen naar het ziekenhuis gebracht.

46 minuten geleden
Tientallen betogers XR aangehouden na blokkade A12 Den Haag

DEN HAAG (ANP) - De politie heeft 38 mensen aangehouden die zondag deelnamen aan een betoging van actiegroep Extinction Rebellion (XR). Daarbij blokkeerde een deel van de demonstranten opnieuw de A12 in Den Haag.

1 uur geleden
Overleden persoon met steekwond gevonden in woning Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - In een woning aan de Oude Stadsgracht in Eindhoven is zondag aan het eind van de middag een overleden persoon gevonden. Het slachtoffer had een steekwond, meldt de politie op X. Een man is meegenomen naar buiten, bevestigt een woordvoerder na berichtgeving door Omroep Brabant. Deze persoon is niet aangehouden. Over een eventuele relatie tussen de twee is nog niets bekend.

3 uur geleden
A12 bij Den Haag weer toegankelijk na XR-blokkade

DEN HAAG (ANP) - De A12 bij Den Haag is zondag vanaf 14.30 uur weer vrijgegeven voor verkeer na een blokkade van Extinction Rebellion (XR). Ongeveer dertig leden van de klimaatactiegroep liepen rond 13.00 uur de oprit naar de Utrechtsebaan bij het Malieveld op. Zoals bij eerdere acties gaf de burgemeester van Den Haag vrijwel direct de aanwijzing de blokkade te beëindigen.

7 uur geleden
Klimaatactiegroep XR blokkeert opnieuw A12 bij Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Extinction Rebellion (XR) heeft zondagmiddag opnieuw de A12 in Den Haag geblokkeerd. Activisten betraden rond 13.00 uur de oprit naar de Utrechtsebaan bij het Malieveld, vanaf een zebrapad op de kruising met de Zuid-Hollandlaan.

8 uur geleden
Man (19) aangehouden na schieten op festival in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft zondagochtend in Zwijndrecht een 19-jarige man uit die plaats aangehouden na een schietincident op een Amsterdams festival zaterdagavond. Daarbij raakten een man en een vrouw gewond.

9 uur geleden
Kind overleden door ongeluk op afrit A28 bij Beilen

BEILEN (ANP) - Op de A28 bij het Drentse Beilen is zondagochtend een kind overleden door een eenzijdig ongeluk, meldt de politie. Het ongeval gebeurde rond 08.50 uur op de afrit van de snelweg. In de auto zaten nog vier andere mensen: twee volwassenen en twee kinderen. Zij zijn zwaargewond naar het ziekenhuis gebracht.

10 uur geleden