Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Lazio eist compensatie van Amsterdam voor geweigerde supporters

Lazio eist compensatie van Amsterdam voor geweigerde supporters

ROME (ANP) - De Italiaanse voetbalclub SS Lazio wil dat Amsterdam de ongeveer 3000 Romeinse supporters schadeloos stelt die 12 december naar het duel met Ajax zouden komen, maar nu niet meer welkom zijn. Dat staat in een brief op poten die Lazio-president Claudio Lotito heeft gestuurd aan burgemeester Femke Halsema.

De gemeente moet binnen vijf dagen laten weten hoe ze de fans gaat compenseren voor de kosten die ze hebben gemaakt, voor bijvoorbeeld hun hotelkamer. "Als dat niet lukt, zijn wij genoodzaakt passende actie te ondernemen via de bevoegde instanties", dreigt Lotito.

De clubpresident reageert op het besluit van de Amsterdamse driehoek van afgelopen dinsdag, dat de supporters uit Rome niet welkom zijn bij het duel met Ajax. De Amsterdamse autoriteiten weren de Lazio-fans vanwege "het risico op strafbare rechts-extremistische, antisemitische, racistische uitingen en ordeverstoringen". Voorbeelden zijn het brengen van de Hitlergroet, tonen van hakenkruisen en het misbruiken van de beeltenis van Anne Frank. Een deel van de Lazio-supporters staat daar om bekend.

Late beslissing

Lotito vindt dat die beslissing rijkelijk laat is genomen. Ook schrijft hij dat de tekst van Halsema's brief "discriminerend en aanstootgevend" is. Haar besluit zou wijzen op "de onmacht van de Amsterdamse autoriteiten om verschijnselen van intolerantie te beteugelen die niets te maken hebben met de fans van de club", een verwijzing naar de gewelddadigheden rond Ajax - Maccabi Tel Aviv.

Amsterdam moet er volgens hem rekening mee houden dat er toch Lazio-supporters naar Amsterdam zullen komen. Hij eist dat die "adequaat" worden ontvangen en "waardig behandeld".

Burgemeester Halsema heeft kennisgenomen van de brief, maar kon vrijdagavond nog niet reageren, zo liet ze weten via haar woordvoerder.

Meer uit Binnenland

Meteorologische Dienst Curaçao: geen kans op tsunami na beving

WILLEMSTAD (ANP) - De Meteorologische Dienst op Curaçao heeft woensdagavond (lokale tijd) bevestigd dat de aardbeving die plaatsvond voor de kust van Venezuela, ook te voelen was op Curaçao. De beving had een kracht van 7.1. Er is een code geel afgegeven op het eiland. De weerdienst laat weten dat er geen kans op een tsunami bestaat.

5 uur geleden
Zonneparken breiden fors uit, vooral door grote projecten

DEN HAAG (ANP) - Het totale oppervlak aan zonneparken is in vijf jaar tijd verviervoudigd, meldt het Kadaster. Vorig jaar besloegen de parken samen 3950 hectare, tegenover minder dan 1000 hectare in 2020. De uitbreiding komt volgens het Kadaster vooral door de aanleg van grote zonneparken.

6 uur geleden
Asielzoekers aangekomen in opvang Wijk bij Duurstede

WIJK BIJ DUURSTEDE (ANP) - Asielzoekers verblijven sinds woensdag in een tijdelijke noodopvang in Wijk bij Duurstede. Ze mogen daar tot eind augustus blijven. Nadat de Utrechtse gemeente eind mei had aangekondigd dat er een opvang zou komen, waren er meerdere ongeregeldheden. Zo werd het gemeentehuis enkele keren vernield.

14 uur geleden
Weeronline: officieel warmste 24 juni ooit gemeten

HOUTEN (ANP) - Het is woensdag officieel de warmste 24 juni sinds het begin van de metingen in 1901, meldt Weeronline. De temperatuur in De Bilt steeg om 14.30 uur naar 32,8 graden en daarmee werd het oude record van 32,6 graden uit 2005 verbroken. Het is volgens het weerbureau het zevende datum-warmterecord van dit jaar.

16 uur geleden
21 jaar cel voor doden vrouw met hondenketting

DEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft woensdag de 39-jarige Paul V. veroordeeld tot 21 jaar cel voor het doden van zijn 30-jarige ex-partner Laura. De rechtbank acht bewezen dat de man haar op 29 januari 2024 heeft gewurgd met een hondenketting. V. heeft altijd ontkend en beweerd dat de vrouw zichzelf heeft omgebracht.

17 uur geleden
Groep van 42 Gazanen aangekomen in Nederland

DEN HAAG (ANP) - Een groep van 42 mensen met een werk- of studievisum uit Gaza is in Nederland aangekomen. Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft hen geholpen de Palestijnse kuststrook te verlaten. De Raad van State en de rechtbank Den Haag hadden eerder in een voorlopige voorziening geoordeeld dat het departement de Palestijnen moet helpen Gaza te verlaten.

17 uur geleden
Vanaf vrijdag ook code oranje in noorden van het land, meldt KNMI

DE BILT (ANP) - Vanaf vrijdag geldt code oranje wegens extreme hitte ook in de noordelijke provincies Drenthe, Friesland en Groningen, meldt het KNMI. Op die dag is code geel van kracht op de Waddeneilanden.

17 uur geleden