Lazio eist compensatie van Amsterdam voor geweigerde supporters
ROME (ANP) - De Italiaanse voetbalclub SS Lazio wil dat Amsterdam de ongeveer 3000 Romeinse supporters schadeloos stelt die 12 december naar het duel met Ajax zouden komen, maar nu niet meer welkom zijn. Dat staat in een brief op poten die Lazio-president Claudio Lotito heeft gestuurd aan burgemeester Femke Halsema.
De gemeente moet binnen vijf dagen laten weten hoe ze de fans gaat compenseren voor de kosten die ze hebben gemaakt, voor bijvoorbeeld hun hotelkamer. "Als dat niet lukt, zijn wij genoodzaakt passende actie te ondernemen via de bevoegde instanties", dreigt Lotito.
De clubpresident reageert op het besluit van de Amsterdamse driehoek van afgelopen dinsdag, dat de supporters uit Rome niet welkom zijn bij het duel met Ajax. De Amsterdamse autoriteiten weren de Lazio-fans vanwege "het risico op strafbare rechts-extremistische, antisemitische, racistische uitingen en ordeverstoringen". Voorbeelden zijn het brengen van de Hitlergroet, tonen van hakenkruisen en het misbruiken van de beeltenis van Anne Frank. Een deel van de Lazio-supporters staat daar om bekend.
Late beslissing
Lotito vindt dat die beslissing rijkelijk laat is genomen. Ook schrijft hij dat de tekst van Halsema's brief "discriminerend en aanstootgevend" is. Haar besluit zou wijzen op "de onmacht van de Amsterdamse autoriteiten om verschijnselen van intolerantie te beteugelen die niets te maken hebben met de fans van de club", een verwijzing naar de gewelddadigheden rond Ajax - Maccabi Tel Aviv.
Amsterdam moet er volgens hem rekening mee houden dat er toch Lazio-supporters naar Amsterdam zullen komen. Hij eist dat die "adequaat" worden ontvangen en "waardig behandeld".
Burgemeester Halsema heeft kennisgenomen van de brief, maar kon vrijdagavond nog niet reageren, zo liet ze weten via haar woordvoerder.
Meer uit Binnenland
BILTHOVEN (ANP) - In de auto die vrijdagavond werd onderzocht aan de Melkweg in Bilthoven zijn geen gevaarlijke stoffen aangetroffen. Bewoners van de 40 tot 45 woningen die eerder uit voorzorg werden geëvacueerd, kunnen weer terug naar huis.
3 uur geledenBILTHOVEN (ANP) - De politie doet vrijdagavond aan de Melkweg in Bilthoven onderzoek naar een auto met daarin mogelijk gevaarlijke stoffen. Vanwege het onderzoek zijn zo'n 40 tot 45 woningen in de straat ontruimd. De politie meldt dat eerder op de avond twee verdachten zijn aangehouden die mogelijk betrokken zijn bij de zaak.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - Bij een ongeval op de A2 bij Utrecht is een motorrijder om het leven gekomen. Het ongeval gebeurde rond 18.30 uur in de buurt van de afslag Lage Weide. De parallelbaan richting Amsterdam was daarna enige tijd afgesloten.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - Ongeveer 365.000 reizigers maken deze zomer gebruik van de speciale kortingspas voor de trein. Dat laat de NS weten.
8 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Vanwege een fatbikeverbod zijn in Amsterdam en in Enschede zo'n honderd boetes uitgedeeld, zo bevestigen woordvoerders van beide gemeenten na berichtgeving van de NOS. In Amsterdam is sinds 11 mei een fatbikeverbod van kracht in het Vondelpark en in de binnenstad van Enschede geldt zo'n verbod overdag sinds 11 maart.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De drie terrorismeverdachten die in de nacht van dinsdag op woensdag werden aangehouden blijven twee weken langer in hechtenis. Dat meldt de rechtbank van Rotterdam. Het drietal is vrijdag voorgeleid voor de rechter-commissaris.
14 uur geledenZAANDAM (ANP) - Tata Steel heeft toestemming gekregen om de gietwalsinstallatie, waarin vloeibaar staal wordt omgezet in rollen staal, opnieuw te testen. Het in Noord-Holland gevestigde bedrijf moest de zogeheten Direct Sheet Plant (DSP) begin april stilleggen, omdat de uitstoot van de zeer schadelijke stof chroom-6 veel te hoog was. Tata Steel zegt sindsdien "allerlei technische aanpassingen" te hebben gedaan.
16 uur geleden