Lazio eist compensatie van Amsterdam voor geweigerde supporters
ROME (ANP) - De Italiaanse voetbalclub SS Lazio wil dat Amsterdam de ongeveer 3000 Romeinse supporters schadeloos stelt die 12 december naar het duel met Ajax zouden komen, maar nu niet meer welkom zijn. Dat staat in een brief op poten die Lazio-president Claudio Lotito heeft gestuurd aan burgemeester Femke Halsema.
De gemeente moet binnen vijf dagen laten weten hoe ze de fans gaat compenseren voor de kosten die ze hebben gemaakt, voor bijvoorbeeld hun hotelkamer. "Als dat niet lukt, zijn wij genoodzaakt passende actie te ondernemen via de bevoegde instanties", dreigt Lotito.
De clubpresident reageert op het besluit van de Amsterdamse driehoek van afgelopen dinsdag, dat de supporters uit Rome niet welkom zijn bij het duel met Ajax. De Amsterdamse autoriteiten weren de Lazio-fans vanwege "het risico op strafbare rechts-extremistische, antisemitische, racistische uitingen en ordeverstoringen". Voorbeelden zijn het brengen van de Hitlergroet, tonen van hakenkruisen en het misbruiken van de beeltenis van Anne Frank. Een deel van de Lazio-supporters staat daar om bekend.
Late beslissing
Lotito vindt dat die beslissing rijkelijk laat is genomen. Ook schrijft hij dat de tekst van Halsema's brief "discriminerend en aanstootgevend" is. Haar besluit zou wijzen op "de onmacht van de Amsterdamse autoriteiten om verschijnselen van intolerantie te beteugelen die niets te maken hebben met de fans van de club", een verwijzing naar de gewelddadigheden rond Ajax - Maccabi Tel Aviv.
Amsterdam moet er volgens hem rekening mee houden dat er toch Lazio-supporters naar Amsterdam zullen komen. Hij eist dat die "adequaat" worden ontvangen en "waardig behandeld".
Burgemeester Halsema heeft kennisgenomen van de brief, maar kon vrijdagavond nog niet reageren, zo liet ze weten via haar woordvoerder.
Meer uit Binnenland
HOORN (ANP) - Aan de Italiaanse Zeedijk in Hoorn zijn zaterdagavond drie mensen gewond geraakt. Dat meldt de politie Noord-Holland. Om 23.22 uur werd er melding gemaakt van een steekincident, bevestigt een politiewoordvoerder. Het incident gebeurde op straat in het horecagebied.
5 uur geledenNIEUWERKERK (ANP) - Een van de vier mensen die gewond raakten door een ernstig auto-ongeluk op de N59 bij het Zeeuwse Nieuwerkerk is overleden, meldt de politie. Het gaat om een 19-jarige inwoonster van Aagtekerke. Ze overleed ter plaatse.
9 uur geledenNIEUWERKERK (ANP) - Door een ernstig ongeluk op de N59 bij het Zeeuwse Nieuwerkerk zijn zaterdagavond vier mensen gewond geraakt, meldt de politie. Hoe ernstig hun verwondingen zijn, kon een woordvoerder nog niet zeggen.
11 uur geledenDENPASAR (ANP) - De politie op Bali heeft twee buitenlanders aangewezen als verdachten van een fatale steekpartij waarbij begin deze week een Nederlander om het leven kwam. Vermoedelijk gaat het om twee mannen van 34 en 32 jaar uit Brazilië, meldt het Indonesische persbureau Antara. Volgens de politie zijn zij Indonesië ontvlucht.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Op het Malieveld in Den Haag demonstreren op zaterdagmiddag een paar honderd mensen tegen de oorlog in Iran. De demonstranten roepen de Nederlandse regering op om bij te dragen aan de-escalatie, diplomatie en politieke oplossingen in plaats van oorlog.
19 uur geledenSCHIEDAM (ANP) - In Schiedam is vrijdagavond een persoon gewond geraakt bij explosies en een brand bij een woning in de Van Marumstraat. Dat meldt de politie. De gewonde persoon is met brandwonden naar het ziekenhuis gebracht.
22 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft drie mannen opgepakt die verdacht worden van betrokkenheid bij de explosie bij een synagoge in Rotterdam en het voorbereiden van een explosie bij een synagoge in Heemstede. Dit meldt het Openbaar Ministerie, dat geen mededelingen doet over de vermoedelijke rol van de nu aangehouden mannen.
1 dag geleden