Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Lawson nieuwe teamgenoot Verstappen bij Formule 1-team Red Bull

Lawson nieuwe teamgenoot Verstappen bij Formule 1-team Red Bull

MILTON KEYNES (ANP) - De Nieuw-Zeelander Liam Lawson is volgend jaar de nieuwe teamgenoot van Max Verstappen bij Red Bull. Lawson komt over van zusterteam RB en vervangt bij Red Bull de Mexicaan Sergio Pérez.

De teamleiding van Red Bull zinspeelde eerder al op de promotie van Lawson, die dit jaar de laatste zes grands prix in de Formule 1 reed voor RB en ook vorig seizoen al tijdelijk inviel. Hij nam dit seizoen na de Grote Prijs van Singapore het zitje over van de tegenvallend presterende Daniel Ricciardo.

Lawson concurreerde om het tweede zitje bij Red Bull met de Japanner Yuki Tsunoda, die de afgelopen seizoenen al de vaste rijder bij tweede team RB was. De keuze is uiteindelijk gevallen op de 22-jarige Nieuw-Zeelander.

Wedijveren

"Dit is iets waar ik al naar verlang en naartoe heb gewerkt sinds mijn achtste", meldt Lawson in een persbericht van Red Bull. "Ik kijk er enorm naar uit om samen te werken met Max en te leren van een viervoudig wereldkampioen. Ik twijfel er niet aan dat ik ga profiteren van zijn expertise."

Teambaas Christian Horner roemt Lawsons capaciteiten. "Hij heeft in de twee korte periodes bij RB aangetoond dat hij resultaten kan leveren. Liam is een echte racer, bang voor niemand. Hij komt uit onze eigen opleiding en volgt het traject van kampioenen als Sebastian Vettel en natuurlijk onze eigen Max. Het zal voor hem niet meevallen om te wedijveren met onze viervoudig wereldkampioen, maar ik weet zeker dat hij het aandurft en aankan."

Red Bull maakte woensdag het vertrek van Pérez bekend. Hoewel de Mexicaan nog een doorlopend contract had, zag Red Bull het niet zitten om door te gaan met Pérez, die vooral in de tweede helft van afgelopen seizoen ondermaats presteerde.

Meer uit Sport

Shorttracker De Laat 'onwijs blij' met finaleplaats op aflossing 

MILAAN (ANP) - De shorttrackers vinden het "super" dat ze na twaalf jaar weer in de olympische finale van de aflossing staan. "Op die relay bij de mannen heerste toch een beetje een vloek, zeker voor mij, omdat ik als enige hier onderdeel was van die twaalf jaar", zei Itzhak de Laat nadat het team zich had gekwalificeerd.

1 uur geleden
Mentaal geknakte kunstrijder Malinin maakt olympische rentree

MILAAN (ANP) - De Amerikaanse kunstrijder Ilia Malinin zal nog een keer te zien zijn op de Winterspelen in Milaan. Hij doet mee aan de traditionele afsluitende demonstratie op 21 februari. Normaal gesproken treden alleen de medaillewinnaars daar op, maar voor de gevallen superster wordt een uitzondering gemaakt.

1 uur geleden
Zwitserse skiër Meillard wint goud op slalom met veel uitvallers

BORMIO (ANP) - De Zwitserse alpineskiër Loïc Meillard heeft de gouden medaille gewonnen op de slalom. Het zilver ging naar Fabio Gstrein uit Oostenrijk en het brons was voor de Noor Henrik Kristoffersen. Het is het vierde goud voor de Zwitserse alpineskiërs op de Winterspelen van Milaan en Cortina.

1 uur geleden
Kerstholt had vier keer goud nooit voor mogelijk gehouden

MILAAN (ANP) - Bondscoach Niels Kerstholt had het nooit voor mogelijk gehouden dat de Nederlandse shorttrackers vier gouden medailles zouden winnen op de Olympische Spelen. Dat vertelde hij na afloop van het goud van Xandra Velzeboer op de 1000 meter in de Milano Ice Skating Arena. Velzeboer schreef eerder de 500 meter op haar naam en bij de mannen behaalde Jens van 't Wout goud op de 1000 en 1500 meter.

1 uur geleden
Bobsleeërs kijken met gemengde gevoelens terug op twee runs

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Bobsleeërs Dave Wesselink en Jelen Franjic kijken met gemengde gevoelens terug op de eerste dag op de bobsleebaan in het Cortina Sliding Centre. Ze sloten de eerste dag van de olympische wedstrijd in de tweemansbob af op de dertiende plaats. "Helemaal tevreden zijn we niet", zei Wesselink na afloop. "Bij de eerste run was de start niet goed en het sturen wel en bij de tweede was de start goed en het sturen niet."

2 uur geleden
Velzeboer vol ongeloof na tweede gouden medaille in Milaan

MILAAN (ANP) - Xandra Velzeboer is vol ongeloof na het winnen van haar tweede gouden shorttrackmedaille in Milaan op de Olympische Winterspelen. "Ik heb er geen woorden voor, ik vind het echt niet normaal", zei Velzeboer na de finale van de 1000 meter tegen de NOS.

2 uur geleden
Velzeboer wint op Spelen na 500 meter ook goud op 1000 meter

MILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft in Milaan haar tweede olympische titel gewonnen. De 24-jarige Nederlandse was maandag de snelste in de finale van de 1000 meter. Donderdag behaalde Velzeboer al goud op de 500 meter.

3 uur geleden