Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Lawaaiprotest in grootste stad Myanmar na staatsgreep

Lawaaiprotest in grootste stad Myanmar na staatsgreep

YANGON (ANP/AFP/RTR) - Inwoners van de grootste stad van Myanmar voeren op luidruchtige wijze actie tegen de militairen die de macht hebben gegrepen. Er verzamelden zich de afgelopen twee dagen 's avonds mensen op straat in Yangon om op potten en pannen te slaan en op andere manieren lawaai te maken. Automobilisten gebruiken hun claxons om mee te doen aan dat protest.

De lawaaiprotesten beginnen omstreeks 20.00 uur en duren ongeveer een uur. "Op potten en pannen slaan koelt mijn woede", legde een 50-jarige deelnemer uit. "Maar dat werkt maar kort." Een activist zei dat zo'n lawaaiactie traditioneel ook wordt gebruikt om boze geesten te verdrijven. "Mensen gebruiken deze tactiek nu om de militaire junta het land uit te jagen."

Het leger arresteerde maandag Nobelprijswinnares en feitelijk regeringsleider Aung San Suu Kyi. De militaire machtshebbers hebben inmiddels Facebook op zwart laten zetten. Aanhangers van de oppositie gebruikten die dienst om kritiek te uiten op de coupplegers.

Live beelden

De autoriteiten zeggen dat Facebook is afgesloten omdat mensen er "nepnieuws en desinformatie" verspreiden. Ondanks die maatregel kon Facebook op sommige plaatsen nog wel worden gebruikt. Betogers in de grote stad Mandalay gebruikten Facebook om videobeelden van een straatprotest live uit te zenden.

"Volksprotest tegen de militaire coup", stond op een spandoek in Mandalay, de tweede stad van het land. Zo 'n twintig mensen scandeerden: "Onze opgepakte leiders, laat ze nu gaan. Laat ze nu gaan." Betrokken organisaties zeggen dat naderhand zeker drie mensen zijn opgepakt.

"Mensen zijn boos, maar ook bang", vertelde een activist in Mandalay. Hij zei dat mensen ook in de war zijn en op sociale media tegenstrijdige informatie tegenkomen. "En het ontbreekt aan politiek leiderschap sinds de arrestatie van Aung San Suu Kyi."

Meer uit Buitenland

Ten onrechte uit VS gezette Salvadoraan Abrego vrijgelaten

BALTIMORE (ANP/RTR) - Kilmar Abrego Garcia is weer op vrije voeten, nadat een rechter in de Amerikaanse staat Maryland eerder op donderdag zijn vrijlating had bevolen. De in El Salvador geboren man zat vast in afwachting van een mogelijke tweede uitzetting. Zijn eerdere, onterechte uitzetting werd het middelpunt van een rel rondom het deportatiebeleid van de regering-Trump.

1 uur geleden
Verdachte van moord op Trump-activist Kirk zelf in rechtbank

WASHINGTON (ANP/DPA) - Drie maanden na de dodelijke aanval op de uiterst rechtse activist en Trump-aanhanger Charlie Kirk is de verdachte Tyler Robinson voor het eerst persoonlijk voor de rechter verschenen. Ook de vader, moeder en broer van Robinson waren aanwezig in de rechtbank in Provo in de Amerikaanse staat Utah.

3 uur geleden
Venezuela keurt wet goed voor terugtrekking uit strafhof

CARACAS (ANP/RTR) - Het Venezolaanse parlement heeft unaniem ingestemd met het intrekken van een wet, waardoor het land zich kan terugtrekken uit het Internationaal Strafhof. De wet bekrachtigde het Statuut van Rome, waarmee het strafhof werd opgericht. Door die wet in te trekken hoeft het land de rechtsbevoegdheid van het hof niet meer te erkennen.

4 uur geleden
Zegsvrouw: Trump extreem gefrustreerd over Oekraïners en Russen

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Volgens een zegsvrouw is de Amerikaanse president Donald Trump extreem gefrustreerd over de Oekraïense en Russische regering, omdat het deze strijdende partijen niet lukt tot een bestand te komen. Inmiddels is Trump op de hoogte van de Oekraïense reactie op de Amerikaanse vredesvoorstellen, aldus de woordvoerster.

5 uur geleden
Thailand meldt eerste burgerdoden

BANGKOK (ANP/DPA/RTR) - Thailand heeft voor het eerst bevestigd dat er burgerslachtoffers zijn gevallen in het opgelaaide grensconflict met Cambodja. Drie burgers aan Thaise zijde kwamen om bij de gevechten, aldus het ministerie van Defensie tegen de krant The Nation. Het aantal gedode Thaise soldaten is opgelopen tot negen.

6 uur geleden
Rechter VS beveelt vrijlating ten onrechte uitgezette Salvadoraan

WASHINGTON (ANP/RTR) - Een Amerikaanse rechter heeft donderdag de vrijlating van Kilmar Abrego Garcia bevolen. De in El Salvador geboren man zat vast in afwachting van een mogelijke tweede uitzetting. Zijn eerdere, onterechte, uitzetting werd het middelpunt van een rel rondom het deportatiebeleid van de regering-Trump.

6 uur geleden
EU-landen lijken akkoord met plan Russische tegoeden te bevriezen

BRUSSEL (ANP) - Hoogstwaarschijnlijk stemmen EU-lidstaten vrijdag in met het voorstel van de Europese Commissie om de bevroren Russische tegoeden voor onbepaalde tijd te bevriezen. Dat kan via een noodbevoegdheid die kan worden gebruikt bij een crisis of dreigend economisch risico voor de EU. Het is een eerste stap om een besluit over het gebruik van de tegoeden voor een lening aan Oekraïne te vergemakkelijken. Daarover nemen de EU-regeringsleiders op de top van volgende week een besluit.

7 uur geleden