Lavrov zegt trip naar Berlijn af
MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische minister van Buitenlandse Zaken Sergej Lavrov reist dinsdag niet af naar Berlijn. Zijn geplande overleg met zijn Duitse ambtgenoot Heiko Maas gaat niet door, volgens Lavrovs departement omdat het programma van Maas is gewijzigd.
De spanningen tussen Rusland en Duitsland zijn opgelopen door de vergiftiging van de Russische oppositieleider Aleksej Navalni. De Duitse regering zei eerder over "ondubbelzinnig bewijs" te beschikken dat Navalni is vergiftigd met het in de Sovjet-Unie ontwikkelde novitsjok. Laboratoria in Frankrijk en Zweden hebben dat volgens Berlijn bevestigd.
Duitsland herhaalde maandag de oproep aan Rusland om opheldering te geven over de gebeurtenissen en beraadt zich met Europese bondgenoten op verdere stappen. De regering in Moskou zegt niets met de vergiftiging van doen te hebben en zegt daar ook geen bewijs van te hebben. Lavrov stelde maandag opnieuw dat het Westen het incident aangrijpt om nieuwe sancties tegen Rusland door te voeren.
De 44-jarige Navalni werd op 20 augustus onwel op een vlucht vanuit Siberië naar Moskou. Hij werd later overgebracht naar een ziekenhuis in Berlijn. De Kremlincriticus kan inmiddels voor korte periodes het bed verlaten.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/AFP) - In het gebied bij de kerncentrale van Tsjernobyl is volgens de Oekraïense autoriteiten een grote natuurbrand uitgebroken na een dronecrash. Het vuur woedt in de zogenoemde nucleaire exclusiezone.
28 minuten geledenSINZIG (ANP) - In het Duitse Sinzig (Rijnland-Palts) wordt een gijzeling gemeld bij een bank. Regionale omroep Südwestrundfunk (SWR) schrijft dat de politie uitgaat van meerdere daders en gijzelaars, onder wie een medewerker van een geldtransport.
1 uur geledenHERAKLION (ANP) - De Global Sumud Flotilla is weer vertrokken vanaf Kreta. Meer dan dertig schepen zijn volgens de organisatie onderweg naar Turkije voor een technische tussenstop. Het is de eerste keer dat de vloot verder reist sinds Israël meer dan twintig schepen tegenhield bij Kreta.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De leider van de rechts-populistische partij Reform UK heeft verheugd gereageerd op de eerste uitslagen van de lokale verkiezingen in zijn land. Nigel Farage zei vrijdagochtend voor de camera dat de linkse Labourpartij van premier Keir Starmer wordt "weggevaagd" door Reform in gebieden die traditioneel gelden als Labourbolwerken. Hij voorspelde dat de conservatieven later op de dag aan de beurt zijn en sprak over een "historische verandering" in de Britse politiek.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer heeft teleurgesteld gereageerd op de tussentijdse uitslagen van de lokale verkiezingen in zijn land. Zijn Labourpartij staat daarbij op verlies. Starmer noemde de uitslagen volgens Sky News pijnlijk, maar gaf ook het signaal af dat hij verder wil als premier. "Zware dagen zoals deze verzwakken mijn vastberadenheid niet om de verandering te realiseren die ik heb beloofd."
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Een bondgenoot van de Britse premier Keir Starmer heeft benadrukt dat de verwachte verkiezingsnederlaag van zijn partij niet het einde van zijn premierschap hoeft te betekenen. "Hij kan het tij nog keren", zei minister van Defensie John Healey bij Times Radio.
3 uur geledenCHANGSHA (ANP/RTR) - Het dodental na een explosie in een vuurwerkfabriek in de Chinese provincie Hunan maandag is opgelopen naar 37. Het is de dodelijkste explosie in China sinds 2019. De reddingswerkzaamheden zijn volgens staatspersbureau Xinhua afgerond. Eén persoon wordt nog vermist, 51 mensen worden in het ziekenhuis behandeld.
3 uur geleden