Lavrov zegt trip naar Berlijn af
MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische minister van Buitenlandse Zaken Sergej Lavrov reist dinsdag niet af naar Berlijn. Zijn geplande overleg met zijn Duitse ambtgenoot Heiko Maas gaat niet door, volgens Lavrovs departement omdat het programma van Maas is gewijzigd.
De spanningen tussen Rusland en Duitsland zijn opgelopen door de vergiftiging van de Russische oppositieleider Aleksej Navalni. De Duitse regering zei eerder over "ondubbelzinnig bewijs" te beschikken dat Navalni is vergiftigd met het in de Sovjet-Unie ontwikkelde novitsjok. Laboratoria in Frankrijk en Zweden hebben dat volgens Berlijn bevestigd.
Duitsland herhaalde maandag de oproep aan Rusland om opheldering te geven over de gebeurtenissen en beraadt zich met Europese bondgenoten op verdere stappen. De regering in Moskou zegt niets met de vergiftiging van doen te hebben en zegt daar ook geen bewijs van te hebben. Lavrov stelde maandag opnieuw dat het Westen het incident aangrijpt om nieuwe sancties tegen Rusland door te voeren.
De 44-jarige Navalni werd op 20 augustus onwel op een vlucht vanuit Siberië naar Moskou. Hij werd later overgebracht naar een ziekenhuis in Berlijn. De Kremlincriticus kan inmiddels voor korte periodes het bed verlaten.
Meer uit Buitenland
BUSHEHR (ANP/RTR) - Een opslagplaats met daarin hulpgoederen en hulpvoertuigen is geraakt door een droneaanval, meldt het Internationale Comité van het Rode Kruis (ICRC). Donderdag zei die organisatie nog zich zorgen te maken om de verslechterde humanitaire situatie in Iran.
12 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Vicepresident JD Vance zal voortaan verantwoordelijk zijn voor fraudebestrijding in de VS. Op Truth Social schrijft president Donald Trump dat Vance in die rol voortaan bekend zal staan als "fraude-tsaar".
37 minuten geledenBEIJING (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Ma Xingrui, lid van het Chinese politburo en voormalig leider van de Communistische Partij in Xinjiang, wordt onderzocht door het anti-corruptieorgaan van de partij, melden Chinese media. Voor zover bekend is hij nog niet uit zijn functie gezet.
48 minuten geledenKYIV (ANP/AFP) - Bij de grootschalige Russische aanval op Oekraïne zijn zeker zes mensen omgekomen, melden de autoriteiten. Sinds donderdag 18.00 uur gaat Oekraïne gebukt onder een grote reeks Russische drone- en raketaanvallen. Die hielden ook gedurende vrijdagochtend aan.
56 minuten geledenBANGKOK (ANP/AFP) - Er zijn menselijke resten gevonden op het Thaise vrachtschip dat vorige maand in de Straat van Hormuz werd aangevallen door Iran. Eerder werd bekend dat drie bemanningsleden vermist waren.
3 uur geledenKOEWEIT (ANP/RTR/AFP) - Koeweit beschuldigt Iran vrijdag van een nieuwe aanval op een energie- en ontziltingsinstallatie in het land. Daarbij is schade ontstaan, aldus het ministerie van Elektriciteit, Water en Hernieuwbare Energie.
4 uur geledenTEL AVIV (ANP) - De Israëlische krijgsmacht werkt aan een plan voor het instellen van een bufferzone in het zuiden van Libanon. Daar moeten dan dorpen worden afgebroken en militaire posten worden neergezet, schrijft nieuwssite Times of Israel.
4 uur geleden