Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Lavrov: Washington is de baas over NAVO en EU

Lavrov: Washington is de baas over NAVO en EU

MOSKOU (ANP/DPA) - De NAVO en de EU hebben zich volgens de Russische minister Sergej Lavrov van Buitenlandse Zaken neergelegd bij de dominantie van Washington. Alle landen zijn volgens hem van mening dat het alleen de moeite waard is om exclusief naar de Verenigde Staten te luisteren, zei hij tijdens een interview met de Italiaanse omroep Mediaset dat is verspreid door het Russische staatspersbureau TASS.

"En zowel de NAVO als de Europese Unie hebben zich erbij neergelegd dat hun 'meester des huizes' in Washington is", zei Lavrov. "En in Washington hebben ze besloten dat de wereld nu maar een wereldmacht telt, daar praten ze de hele tijd over."

Lavrov beschuldigde de VS en Canada ook van het trainen van "neonazi-afdelingen" die onderdeel uitmaken van het Oekraïense leger. Hij lijkt daarmee voornamelijk te verwijzen naar het Azov-regiment, waarvan de leden nog steeds standhouden in de Azovstal-fabriek in Marioepol.

Er zijn publicaties "die bevestigen dat Amerikanen en vooral Canadezen een leidende rol speelden bij het voorbereiden van ultra-radicale, openlijk neonazistische onderafdelingen voor Oekraïne", meldde de minister, zonder te vermelden op welke publicaties hij doelde.

Meer uit Buitenland

Doden bij zeer hoge golven bij het eiland Tenerife

PUERTO DE LA CRUZ (ANP) - Zeker drie personen kwamen om het leven en vijftien mensen raakten gewond toen zeer hoge golven het Spaanse eiland Tenerife op verschillende plaatsen troffen, aldus plaatselijke autoriteiten zaterdag.

58 minuten geleden
Syrië voert operaties uit tegen Islamitische Staat

DAMASCUS (ANP/RTR) - Syrië heeft een landelijke operatie tegen cellen van Islamitische Staat uitgevoerd. Die actie komt vlak voor het bezoek van interim-president Ahmed al-Sharaa aan de Amerikaanse president Donald Trump. Zij gaan vermoedelijk afspraken maken over de aanpak van IS.

1 uur geleden
Doden en gewonden bij Israëlische aanvallen op Libanon

BEIROET/TEL AVIV (ANP/DPA) - Bij nieuwe Israëlische aanvallen op Libanon zijn volgens het Libanese persbureau NNA meerdere doden en gewonden gevallen. Twee broers kwamen om toen hun auto aan de voet van de berg Hermon in het zuidoosten van het land onder vuur kwam.

9 uur geleden
Grote betoging in Keulen voor vrijlating PKK-leider Ocalan

KEULEN (ANP/DPA) - Duizenden Koerden hebben in het centrum van Keulen betoogd voor de vrijlating van de leider van de Koerdische Arbeiderspartij (PKK), Abdullah Ocalan. Die zit sinds 1999 vast op een Turks eiland in de Zee van Marmara. Volgens de Keulse politie zijn er "duizenden demonstranten" op de been geweest. Organisatoren hadden volgens de politie een demonstratie van 15.000 mensen aangemeld.

10 uur geleden
Oekraïne meldt Russische aanval met honderden drones en raketten

KYIV (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Rusland heeft opnieuw grootschalige nachtelijke aanvallen uitgevoerd op doelen in Oekraïne. Dat zegt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky, die stelt dat de Russische krijgsmacht daarbij 450 drones en 45 raketten heeft ingezet. Landelijk vielen er zeker twee doden.

14 uur geleden
Krant: Ierland wapent zich tegen drones voor EU-voorzitterschap

DUBLIN (ANP) - Ierland werkt aan veiligheidsmaatregelen tegen drones voordat het volgend jaar het EU-voorzitterschap overneemt. De krant The Irish Times schrijft dat versneld een antidronesysteem wordt aangeschaft en dat de politie de beschikking moet krijgen over korte-afstandswapens om onbemande toestellen tegen te houden. Ook zou worden overwogen de hulp in te schakelen van grote EU-landen, die bijvoorbeeld een oorlogsschip naar Dublin kunnen sturen om te helpen bij het verdedigen van het luchtruim.

14 uur geleden
UPS en FedEx houden vliegtuigen aan de grond na crash Louisville

WASHINGTON (ANP/RTR) - De grote internationale pakketvervoerders UPS en FedEx houden hun vrachtvliegtuigen van het type McDonnell Douglas MD-11 voorlopig aan de grond. Dat besluit volgt op het neerstorten van zo'n toestel van UPS in het Amerikaanse Louisville, met veertien doden tot gevolg.

15 uur geleden